Liga mistrů

Liverpool FC – RB Lipsko

2:0

konec (0:0)

10.03.2021, 21:00 • Puskás Aréna, Budapešť • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.39 3.8 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (23:00:48)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:7.
Fotbalisté Liverpoolu po vítězství 2:0 v prvním utkání opanovali stejným výsledkem také odvetu a radují se tedy z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů!

První poločas přinesl poměrně dost šancí na obou stranách, ale v něm žádný gól nepadl. Po přestávce mohl vrátit Lipsko do hry o postup střídající Sörloth, který hlavičkoval do břevna, to však byla po hříchu také jediná větší příležitost hostů ve druhém dějství. Reds hru kontrolovali a nakonec se dočkali i uklidňujících zásahů. V 70. minutě domácím vyšel rychlý brejk, na jehož konci Jota nahrál Mohamedovi Salahovi, který který si balón navedl do šestnáctky na levačku a střelou po zemi otevřel skóre. O čtyři minuty později pak nabídku střídajícího Origiho s přehledem zužitkoval Sadio Mané. Liverpool dnes rozhodně nehrál jako tým, který v Premier League prohrál šest domácích utkání v řadě.

90+2

90+2

Domácí exhibičním ťukesem drží míč na kopačkách, zápas už tak chtějí dohrát.

90+1

Rozhodčí přidá dvě minutky nad rámec řádné hrací doby!

90

Kostas Tsimikas si hned po příchodu na hřiště našel odražený míč, který napálil nad bránu německého soupeře.

90

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Kostas Tsimikas.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

88

Domácí závěr kontrolují. Lipsko ve druhém poločase téměř nic nepředvedlo. Jedinou výjimkou bylo břevno Sörlotha, které přišlo ještě za bezgólového stavu.

86

Na rohový kop Robertsona nedokázal doskočit Ozan Kabak.

85

Keïta nyní uvolnil Mohameda Salaha. Ten si balón navedl na levačku a snažil se o obstřel na vzdálenější tyč. Míč tečoval na roh bránící Klostermann.

84

Domácí už nikam nepospíchají. Salah otočil hru dozadu a jeho spoluhráči mohou nadále kombinovat.

83

Sadio Mané vyslal do šance Divocka Origiho. Ten si udělal prostor na levé strany šestnáctky, odkud pálil do boční sítě.

82

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází James Milner.

81

Na skóre nic nezmění dalekonosná střela Marcela Sabitzera. Ten napálil míč na tribunu.

81

Alexander Sörloth dostával přihrávku za obranu, na zem šel ale Robertson, který balón ve skluzu protihráči vypíchl.

80

Liverpool rozhodně nepřipomíná tým který v anglické Premier League klopýtá od porážky k porážce. Tohle je vyzrálý výkon, se kterým Reds mají v Lize mistrů šanci i na další postup.