2:0 6:2, 7:6 (4)

09.03.2021, 09:25 • Kurt č. 2, Petrohrad (RUS) • 1. kolo • Radek Barkman

Tipsport: 1.76 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:6

Zápas ale nakonec končí! Nevynucená chyba Pečotiče přece jen posílá českého mladíka do druhého kola turnaje v Petrohradu.

6:6

Zbytek gemu ale Chorvat právě na síti dohrál a jdeme do tie-breaku.

6:5

Neskutečná záležitost! Pečotič měl v poslední výměně snad šestkrát nalitý míček v kurtu, ale Lehečka se na síti úžasně vykrýval. Chorvat to nevydržel a napálil míček do autu. Vedení 6:5 je pro Lehečku vzhledem k průběhu druhé sady darem z nebes.

5:5

Jinak je to ale chyba za chybou v podání devatenáctiletého Čecha, který v dlouhé rozehře vyhazuje do autu i obouručný bekhend a je srovnáno na 5:5.

5:4

Vynikající druhé podání skončilo na lajně a Lehečka k němu následně přidal i kvalitní forhend. Těžkou chvíli zvládl a vede 5:4.

4:4

Laciná chyba Lehečky po nepříliš nebezpečném druhém servisu končí osmou hru.

4:3

1:0; 4:3 - Jiří Lehečka

4:3

Přímý bod z podání však Lehečku dostává z problémů a zároveň ho posílá do vedení 4:3.

3:3

Pečotič si na síti zbytek šesté hry pohlídal a dokázal vyrovnat na 3:3.

3:2

1:0; 3:2 - Jiří Lehečka

3:2

Krásný prohoz na závěr a Lehečka teď s menšími problémy uchránil svůj servis. Vede 3:2.

2:2

No Jihoevropan je nyní jasně lepší a bez problémů srovnal na 2:2.

2:1

Těžký gem pro Lehečku přece jenom skončil jeho vítězstvím. Pečotič se však herně výrazně zvedl a dohrát zápas ve dvou setech nemusí být snadným úkolem.

1:1

Žádný problém pro Pečotiče, který především zásluhou vynikajícího podání hladce srovnal.

1:0

Pečotič jde hodně nahoru, ale nakonec to Lehečka zvládl. Ve výměně vysoké úrovně si nakonec počkal na chybu Chorvata.

6:2

1:0; 6:2 - Jiří Lehečka

6:2

Lehečka byl v prvním setu lepším hráčem po všech směrech a po zásluze získává úvodní sadu poměrem 6:2!

5:2

0:0; 5:2 - Jiří Lehečka

5:2

Eso českého borce na závěr. Devatenáctiletý hráč zvyšuje svůj náskok v první sadě už na 5:2.

4:2

Pečotič se zvedá, rychlý čistý gem ho dostává na stav 2:4.

4:1

Tento gem si Chorvat zasloužil. Výrazně se zvedl na returnu a přece jenom poprvé v tomto utkání zapisuje na své konto gem.

4:0

Ve výměně od základní čáry navíc Pečotič opět lacino zachyboval a Lehečkův náskok v prvním setu je už velmi výrazný.

3:0

0:0; 3:0 - Jiří Lehečka

3:0

Výtečně odpodávaný gem potvrzuje brejk a Lehečka uniká již do vedení 3:0!

2:0

Po nevynucené chybě Chorvata se však přece jenom ujímá český mladík vedení o dva gemy.