Statistiky:
1500 metrů mužů, rozběhy
1/4
1. Jesus Gomez (ESP) 3:40,75 Q
2. Michal Rozmys (POL) 3:40,92 Q
3. Charles Grethen (LUX) 3:41,07
4. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:41,52
5. Baptiste Mischler (FRA) 3:41,52
6. Simas Bertašius (LTU) 3:42,17
7. Valentijn Weinans (NED) 3:42,34
8. Oussama Lonneux (BEL) 3:42,68
9. Leo Magnusson (SWE) 3:44,37
10. Joao Bussotti (ITA) 3:44,76
11. Arťom Alfimov (UKR) 3:46,05
12. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:50,18
2/4
1. Ignacio Fontes (ESP) 3:38,68 Q
2. Piers Copeland (GBR) 3:38,88 Q
3. Andrew Coscoran (IRL) 3:39,00 q
4. István Szogi (HUN) 3:39,10 q
5. Azzedine Habz (FRA) 3:41,55
6. Jacob Boutera (NOR) 3:41,69
7. Homiyu Tesfaye (GER) 3:42,59
8. Mikael Johnsen (DEN) 3:43,76
9. Isaac Nader (POR) 3:44,15
10. Adam Czerwinski (POL) 3:45,13
11. Johan Rogestedt (SWE) 3:47,58
12. Mahadi Abdi Ali (NED) 3:48,02
Michael Somers (BEL) DQ
3/4
1. Neil Gourley (GBR) 3:39,84 Q
2. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:39,89 Q
3. Jan Friš (CZE) 3:40,99
4. Andreas Holst Lindgreen (DEN) 3:41,25
5. Luke McCann (IRL) 3:41,25
6. Karl Bebendorf (GER) 3:41,29
7. Bram Anderiessen (NED) 3:42,13
8. Mitko Cenov (BUL) 3:42,21
9. Nuno Pereira (POR) 3:42,38
10. Pietro Arese (ITA) 3:43,55
11. Andreas Dimitrakis (GRE) 3:44,05
12. Samuel Pihlstrom (SWE) 3:47,66
13. Gergo Kiss (HUN) 3:47,96
4/4
1. Marcin Lewandowski (POL) 3:39,78 Q
2. Filip Sasínek (CZE) 3:40,04 Q
3. Paul Robinson (IRL) 3:40,07 q
4. Stijn Baeten (BEL) 3:40,40 q
5. Joonas Rinne (FIN) 3:41,40
6. Archie Davis (GBR) 3:41,40
7. Marius Probst (GER) 3:44,63
8. Simon Denissel (FRA) 3:44,94
9. Marton Papai (HUN) 3:45,63
10. Federico Riva (ITA) 3:45,85
11. Abderrahman El Khayami (ESP) 3:49,34
12. Jose Carlos Pinto (POR) 3:56,44
13. Bob Bertemes (LUX) 3:58,08
Vrh koulí žen, kvalifikace
1. Christina Schwanitzová (GER) 18,86 Q
2. Aljona Dubická (BLR) 18,74 Q
3. Maria Belén Toimilová (ESP) 18,64 Q
4. Auriol Dongmová (POR) 18,55 Q
5. Jessica Schilderová (NED) 18,48 Q
6. Fanny Roosová (SWE) 18,45 Q
7. Sara Gambettaová (GER) 18,43 Q
8. Markéta Červenková (CZE) 18,16 q
9. Sophie McKinnaová (GBR) 17,95
10. Katharina Maischová (GER) 17,93
11. Emel Dereliová (TUR) 17,83
12. Klaudia Kardaszová (POL) 17,81
13. Amelia Stricklerová (GBR) 17,12
14. Chiara Rosaová (ITA) 16,90
15. Frida Akerstromová (SWE) 16,86
16. Senja Makitormaová (FIN) 16,76
17. Sara Lennmanová (SWE) 16,08
Skok do dálky mužů, kvalifikace
1. Thobias Montler (SWE) 8,18 Q
2. Miltiádis Tentoglou (GRE) 8,04 Q
3. Maximilian Entholzner (GER) 7,91 q
4. Vladyslav Mazur (UKR) 7,85 q
5. Kristian Pulli (FIN) 7,81 q
6. Lazar Anič (SRB) 7,79 q
7. Gabriel Bitan (ROU) 7,78 q
8. Jacob Fincham-Dukes (GBR) 7,74 q
Skok do výšky mužů, kvalifikace
1. Maxim Nedasekov (BLR) 2,21 q
2. Gianmarco Tamberi (ITA) 2,21 q
3. Mateusz Przybylko (GER) 2,21 q
4. Adrijus Glebauskas (LTU) 2,21 q
5. Dmytro Nikitin (UKR) 2,21 q
6. Tobias Potye (GER) 2,21 q
7. Thomas Carmoy (BEL) 2,21 q
8. Dániel Jankovics (HUN) 2,21 q
9. Oleh Doroščuk (UKR) 2,16
10. Tihomir Ivanov (BUL) 2,16
11. Jonas Wagner (GER) 2,16
12. Daniel Kosonen (FIN) 2,16
13. Joel Khan (GBR) 2,16
14. Juozas Baikštys (LTU) 2,10
3000 metrů žen, rozběhy
1/2
1. Amy-Eloise Markovcová (GBR) 8:56,26 Q
2. Elena Burkardová (GER) 8:56,56 Q
3. Meraf Bahtaová (SWE) 8:56,85 Q
4. Maureen Kosterová (NED) 8:56,91 Q
5. Selamawit Bayoulgnová (ISR) 8:57,26 q
6. Alice Finotová (FRA) 8:57,28 q
7. Alberte Kjaer Pedersenová (DEN) 9:00,80
8. Marta Garcíaová (ESP) 9:02,00
9. Michelle Finnová (IRL) 9:05,44
10. Klara Lukanová (SLO) 9:06,82
11. Ludovica Cavalliová (ITA) 9:14,85
12. Samrawit Mengsteabová (SWE) 9:15,10
2/2
1. Verity Ockendenová (GBR) 8:52,60 Q
2. Amelia Quirková (GBR) 8:53,21 Q
3. Viktoria Wagner-Gyurkesová (HUN) 8:55,72 Q
4. Lucia Rodriguezová (ESP) 8:56,71 Q
5. Natalija Strebkovová (UKR) 8:59,15 q
6. Mariana Machadová (POR) 8:59,39 q
7. Lea Meyerová (GER) 9:05,13
8. Linn Nilssonová (SWE) 9:06,55
9. Bianca Fernandezová (ESP) 9:11,06
10. Giulia Aprileová (ITA) 9:17,66
Maruša Mišmaš-Zrimseková (SLO) DQ
Jip Vastenburgová (NED) DQ
Roxana Rotaruová (ROU) DNF
Program
19:00 Skok do výšky mužů, kvalifikace
19:08 Skok do dálky mužů, kvalifikace
19:15 Vrh koulí žen, kvalifikace (Červenková)
19:30 3000 metrů žen, rozběhy
20:20 1500 metrů mužů, rozběhy (Friš, Sasínek)
Napřed Markéta Červenková vylepšila svůj osobní halový rekord ve vrhu koulí a po výkonu 18,16 metrů vybojovala postup do finále z osmé příčky. Následně na samý závěr programu se ve skvělé formě prezentoval na patnáctistovce Filip Sasínek, který obsadil ve svém rozběhu druhou příčku.
Bohužel, Jan Friš na patnáctistovce skončil se svým časem první pod čarou a do finále se nepodívá.
1/4
1. Jesus Gomez (ESP) 3:40,75 Q
2. Michal Rozmys (POL) 3:40,92 Q
3. Charles Grethen (LUX) 3:41,07
4. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:41,52
5. Baptiste Mischler (FRA) 3:41,52
6. Simas Bertašius (LTU) 3:42,17
7. Valentijn Weinans (NED) 3:42,34
8. Oussama Lonneux (BEL) 3:42,68
9. Leo Magnusson (SWE) 3:44,37
10. Joao Bussotti (ITA) 3:44,76
11. Arťom Alfimov (UKR) 3:46,05
12. Kristian Uldbjerg Hansen (DEN) 3:50,18
2/4
1. Ignacio Fontes (ESP) 3:38,68 Q
2. Piers Copeland (GBR) 3:38,88 Q
3. Andrew Coscoran (IRL) 3:39,00 q
4. István Szogi (HUN) 3:39,10 q
5. Azzedine Habz (FRA) 3:41,55
6. Jacob Boutera (NOR) 3:41,69
7. Homiyu Tesfaye (GER) 3:42,59
8. Mikael Johnsen (DEN) 3:43,76
9. Isaac Nader (POR) 3:44,15
10. Adam Czerwinski (POL) 3:45,13
11. Johan Rogestedt (SWE) 3:47,58
12. Mahadi Abdi Ali (NED) 3:48,02
Michael Somers (BEL) DQ
3/4
1. Neil Gourley (GBR) 3:39,84 Q
2. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:39,89 Q
3. Jan Friš (CZE) 3:40,99
4. Andreas Holst Lindgreen (DEN) 3:41,25
5. Luke McCann (IRL) 3:41,25
6. Karl Bebendorf (GER) 3:41,29
7. Bram Anderiessen (NED) 3:42,13
8. Mitko Cenov (BUL) 3:42,21
9. Nuno Pereira (POR) 3:42,38
10. Pietro Arese (ITA) 3:43,55
11. Andreas Dimitrakis (GRE) 3:44,05
12. Samuel Pihlstrom (SWE) 3:47,66
13. Gergo Kiss (HUN) 3:47,96
4/4
1. Marcin Lewandowski (POL) 3:39,78 Q
2. Filip Sasínek (CZE) 3:40,04 Q
3. Paul Robinson (IRL) 3:40,07 q
4. Stijn Baeten (BEL) 3:40,40 q
5. Joonas Rinne (FIN) 3:41,40
6. Archie Davis (GBR) 3:41,40
7. Marius Probst (GER) 3:44,63
8. Simon Denissel (FRA) 3:44,94
9. Marton Papai (HUN) 3:45,63
10. Federico Riva (ITA) 3:45,85
11. Abderrahman El Khayami (ESP) 3:49,34
12. Jose Carlos Pinto (POR) 3:56,44
13. Bob Bertemes (LUX) 3:58,08
1500m
1500m
1500m
1500m
1500m
1500m
1500m
Stijn Baeten (BEL)
Bob Bertemes (LUX)
Federico Riva (ITA)
Simon Denissel (FRA)
Abderrahman El Khayami (ESP)
Marcin Lewandowski (POL)
Marius Probst (GER)
Joonas Rinne (FIN)
Filip Sasínek (CZE)
Marton Papai (HUN)
Paul Robinson (IRL)
Archie Davis (GBR)
Jose Carlos Pinto (POR)
1. Neil Gourley (GBR) 3:39,84 Q
2. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 3:39,89 Q
3. Jan Friš (CZE) 3:40,99
4. Andreas Holst Lindgreen (DEN) 3:41,25
5. Luke McCann (IRL) 3:41,25
6. Karl Bebendorf (GER) 3:41,29
7. Bram Anderiessen (NED) 3:42,13
8. Mitko Cenov (BUL) 3:42,21
9. Nuno Pereira (POR) 3:42,38
10. Pietro Arese (ITA) 3:43,55
11. Andreas Dimitrakis (GRE) 3:44,05
12. Samuel Pihlstrom (SWE) 3:47,66
13. Gergo Kiss (HUN) 3:47,96
1500m
1500m
1500m
1500m
1500m
Startovní listina
Gergo Kiss (HUN)
Andreas Dimitrakis (GRE)
Karl Bebendorf (GER)
Neil Gourley (GBR)
Jakob Ingebrigtsen (NOR)
Nuno Pereira (POR)
Bram Anderiessen (NED)
Pietro Arese (ITA)
Jan Friš (CZE)
Mitko Cenov (BUL)
Andreas Holst Lindgreen (DEN)
Luke McCann (IRL)
Samuel Pihlstrom (SWE)
3000m
1500m
1. Ignacio Fontes (ESP) 3:38,68 Q
2. Piers Copeland (GBR) 3:38,88 Q
3. Andrew Coscoran (IRL) 3:39,00
4. István Szogi (HUN) 3:39,10
5. Michael Somers (BEL) 3:40,97
6. Azzedine Habz (FRA) 3:41,55
7. Jacob Boutera (NOR) 3:41,69
8. Homiyu Tesfaye (GER) 3:42,59
9. Mikael Johnsen (DEN) 3:43,76
10. Isaac Nader (POR) 3:44,15
11. Adam Czerwinski (POL) 3:45,13
12. Johan Rogestedt (SWE) 3:47,58
13. Mahadi Abdi Ali (NED) 3:48,02