Statistiky:
Postupující třicítka závodníků do druhého kola:
1. Mathieu Faivre (FRA) 1:08,37
2. Filip Zubčić (CRO) +0,11
3. Alexis Pinturault (FRA) +0,23
4. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,68
5. Stefan Brennsteiner (AUT) +0,80
6. Marco Odermatt (SUI) +1,09
7. Alexander Schmid (GER) +1,35
8. Loïc Meillard (SUI) +1,40
9. Manuel Feller (AUT) +1,45
10. Žan Kranjec (SLO) +1,55
11. Marco Schwarz (AUT) +1,74
12. Justin Murisier (SUI) +1,80
13. Thibaut Favrot (FRA) +2,00
14. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2,06
15. Luca De Aliprandini (ITA) +2,30
16. Gino Caviezel (SUI) +2,33
17. Giovanni Borsotti (ITA) +2,43
18. Stefan Luitz (GER) +2,64
19. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,86
20. Semyel Bissig (SUI) +2,87
21. River Radamus (USA) +3,01
22. Adam Žampa (SVK) +3,24
23. Rasmus Windingstad (NOR) +3,25
24. Stefan Hadalin (SLO) +3,34
25. Mattias Rönngren (SWE) +3,51
26. Hannes Zingerle (ITA) +3,58
27. Adrian Pertl (AUT) +3,69
28. Filippo Della Vite (ITA) +3,70
29. Ivan Kuzněcov (RUS) +3,72
30. Riccardo Tonetti (ITA) +3,77
…
41. Andreas Žampa (SVK) +4,92 – nepostoupil
Startovní listina:
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Alexis Pinturault (FRA)
4. Henrik Kristoffersen (NOR)
5. Žan Kranjec (SLO)
6. Loïc Meillard (SUI)
7. Filip Zubčić (CRO)
8. Alexander Schmid (GER)
9. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
10. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
11. Roland Leitinger (AUT)
12. Gino Caviezel (SUI)
13. Marco Schwarz (AUT)
14. Luca De Aliprandini (ITA)
15. Justin Murisier (SUI)
16. Manuel Feller (AUT)
17. Erik Read (CAN)
18. Adam Žampa (SVK)
19. Stefan Luitz (GER)
20. Thibaut Favrot (FRA)
21. Riccardo Tonetti (ITA)
22. Giovanni Borsotti (ITA)
23. River Radamus (USA)
24. Stefan Brennsteiner (AUT)
25. Trevor Philp (CAN)
26. Cyprien Sarrazin (FRA)
27. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
28. Semyel Bissig (SUI)
29. Aleksandr Andrijenko (RUS)
30. Daniele Sette (SUI)
31. Clement Noël (FRA)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Manfred Mölgg (ITA)
34. Cedric Noger (SUI)
35. Roberto Nani (ITA)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Alex Hofer (ITA)
38. Timon Haugan (NOR)
39. Bastian Meisen (GER)
40. Maarten Meiners (NED)
41. Hannes Zingerle (ITA)
42. Seigo Kato (JPN)
43. Bridger Gile (USA)
44. Filippo Della Vite (ITA)
45. Christian Borgnäs (AUT)
46. Andreas Žampa (SVK)
47. Stefan Hadalin (SLO)
48. Samu Torsti (FIN)
49. Charlie Raposo (GBR)
50. Alexander Steen Olsen (NOR)
51. Victor Guillot (FRA)
52. Mattias Rönngren (SWE)
53. Adrian Pertl (AUT)
54. Willis Feasey (NZL)
55. Andrew Miller (USA)
56. Tanguy Nef (SUI)
57. Nikita Kazazajev (RUS)
58. Fabio Gstrein (AUT)
59. Albert Popov (BUL)
Pořadí SP v obřím slalomu (6/10):
1. Alexis Pinturault (FRA) 440 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 400 b.
3. Filip Zubčić (CRO) 368 b.
4. Loïc Meillard (SUI) 254 b.
5. Tommy Ford (USA) 200 b.
...
20. Adam Žampa (SVK) 79 b.
39. Andreas Žampa (SVK) 11 b.
Pořadí Světového poháru (27/38):
1. Alexis Pinturault (FRA) 924 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 699 b.
3. Marco Schwarz (AUT) 666 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 604 b.
5. Loïc Meillard (SUI) 562 b.
...
69. Adam Žampa (SVK) 79 b.
126. Andreas Žampa (SVK) 11 b.
Nejbližším vyzyvatelem Francouze bude chorvatský závodník Filip Zubčić, jehož trenér postavil trať prvního kola a evidentně to bylo k dobru. Na Faivra ztrácí Zubčić jen 11 setin sekundy.
Zapomínat nesmíme ani zdaleka na Alexise Pinturaulta, nejlepšího muže v hodnocení Světového poháru jak v obřím slalomu, tak celkově. Vítěz tří letošní závodů v této disciplíně ztrácí na svého krajana 23 setin.
Na stupně vítězů bude jistě útočit i norský lyžař Henrik Kristoffersen se ztrátou 68 setin nebo překvapení prvního kola Stefan Brennsteiner, který uzavřel první pětku i přes to, že startoval až jako 24. Rakušan bude dohánět ztrátu přesně osmi desetin sekundy.
Žádný Čech se závodu nezúčastnil, Slováky jsme ale viděli dva. Do druhého kola postoupil z 22. místa Adam Žampa. Jeho mladší bratr Andreas skončil až 41. a odpoledne jej tak neuvidíme.
1. Mathieu Faivre (FRA) 1:08,37
2. Filip Zubčić (CRO) +0,11
3. Alexis Pinturault (FRA) +0,23
4. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,68
5. Stefan Brennsteiner (AUT) +0,80
6. Marco Odermatt (SUI) +1,09
7. Alexander Schmid (GER) +1,35
8. Loïc Meillard (SUI) +1,40
9. Manuel Feller (AUT) +1,45
10. Žan Kranjec (SLO) +1,55
11. Marco Schwarz (AUT) +1,74
12. Justin Murisier (SUI) +1,80
13. Thibaut Favrot (FRA) +2,00
14. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +2,06
15. Luca De Aliprandini (ITA) +2,30
16. Gino Caviezel (SUI) +2,33
17. Giovanni Borsotti (ITA) +2,43
18. Stefan Luitz (GER) +2,64
19. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,86
20. Semyel Bissig (SUI) +2,87
21. River Radamus (USA) +3,01
22. Adam Žampa (SVK) +3,24
23. Rasmus Windingstad (NOR) +3,25
24. Stefan Hadalin (SLO) +3,34
25. Mattias Rönngren (SWE) +3,51
26. Hannes Zingerle (ITA) +3,58
27. Adrian Pertl (AUT) +3,69
28. Filippo Della Vite (ITA) +3,70
29. Ivan Kuzněcov (RUS) +3,72
30. Riccardo Tonetti (ITA) +3,77
…
41. Andreas Žampa (SVK) +4,92 – nepostoupil
Konec
59
58
57
56
55
54
53
52
51
50
49
48
47
46
45
44
43
42
41
40
39
38
37
36
35
34
33
32
31
30
29
28
27
26
25
24
23
22
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Start
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Alexis Pinturault (FRA)
4. Henrik Kristoffersen (NOR)
5. Žan Kranjec (SLO)
6. Loïc Meillard (SUI)
7. Filip Zubčić (CRO)
8. Alexander Schmid (GER)
9. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
10. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
11. Roland Leitinger (AUT)
12. Gino Caviezel (SUI)
13. Marco Schwarz (AUT)
14. Luca De Aliprandini (ITA)
15. Justin Murisier (SUI)
16. Manuel Feller (AUT)
17. Erik Read (CAN)
18. Adam Žampa (SVK)
19. Stefan Luitz (GER)
20. Thibaut Favrot (FRA)
21. Riccardo Tonetti (ITA)
22. Giovanni Borsotti (ITA)
23. River Radamus (USA)
24. Stefan Brennsteiner (AUT)
25. Trevor Philp (CAN)
26. Cyprien Sarrazin (FRA)
27. Fabian Wilkens Solheim (NOR)
28. Semyel Bissig (SUI)
29. Aleksandr Andrijenko (RUS)
30. Daniele Sette (SUI)
31. Clement Noël (FRA)
32. Rasmus Windingstad (NOR)
33. Manfred Mölgg (ITA)
34. Cedric Noger (SUI)
35. Roberto Nani (ITA)
36. Ivan Kuzněcov (RUS)
37. Alex Hofer (ITA)
38. Timon Haugan (NOR)
39. Bastian Meisen (GER)
40. Maarten Meiners (NED)
41. Hannes Zingerle (ITA)
42. Seigo Kato (JPN)
43. Bridger Gile (USA)
44. Filippo Della Vite (ITA)
45. Christian Borgnäs (AUT)
46. Andreas Žampa (SVK)
47. Stefan Hadalin (SLO)
48. Samu Torsti (FIN)
49. Charlie Raposo (GBR)
50. Alexander Steen Olsen (NOR)
51. Victor Guillot (FRA)
52. Mattias Rönngren (SWE)
53. Adrian Pertl (AUT)
54. Willis Feasey (NZL)
55. Andrew Miller (USA)
56. Tanguy Nef (SUI)
57. Nikita Kazazajev (RUS)
58. Fabio Gstrein (AUT)
59. Albert Popov (BUL)
1. Alexis Pinturault (FRA) 440 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 400 b.
3. Filip Zubčić (CRO) 368 b.
4. Loïc Meillard (SUI) 254 b.
5. Tommy Ford (USA) 200 b.
...
20. Adam Žampa (SVK) 79 b.
39. Andreas Žampa (SVK) 11 b.
1. Alexis Pinturault (FRA) 924 bodů
2. Marco Odermatt (SUI) 699 b.
3. Marco Schwarz (AUT) 666 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 604 b.
5. Loïc Meillard (SUI) 562 b.
...
69. Adam Žampa (SVK) 79 b.
126. Andreas Žampa (SVK) 11 b.
Medaile si tak rozdělili jiní borci. Mistrem světa se stal Pinturaultův krajan Mathieu Faivre, který zvítězil s časem 2:37.25. Stříbrnou medaili vybojoval italský, tedy domácí, závodník Luca De Aliprandini se ztrátou 63 setin. Na třetí nejvyšší stupínek vystoupal Rakušan Marco Schwarz, který na vítězného Francouze ztratil v součtu obou kol 87 setin sekundy.