21.02.2021, 09:46 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Finále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.86 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3:0; 6:2 - Novak Djoković

6:2

Je hotovo! Novak Djoković se během výměny dostal k síti a efektní smečí si zajistil své deváté vítězství na Australian Open!

5:2

Novak Djoković zvládl další náročný gem na servisu a po dlouhé výměně od základní čáry se dostává do vedení 5:2. Srb je jediný gem od svého devátého triumfu na Australian Open.

4:2

Daniil Medveděv si tentokrát drží podání bez větších problémů a snižuje stav třetího setu na 2:4.

4:1

Světové jedničce v tomto gemu sice příliš nefungoval první servis, ale i přesto si Novak Djoković bez větších problémů drží podání a vede 4:1.

3:1

Daniil Medveděv si tentokrát dokázal pohlídat své podání a snižuje stav třetího setu na 1:3. Dobrý výkon však potřebuje přenést i na return.

3:0

Novak Djoković ukončuje gem přímým bodem z podání, potvrzuje brejk z předchozího gemu a ve třetím setu vede už 3:0.

2:0

Novak Djoković brejkbol využívá a hned v úvodu třetího setu bere soupeři podání! Medveděv měl na raketě vítězný volej, ale poslal míček do pásky.

1:0

2:0; 1:0 - Novak Djoković

1:0

Novak Djoković na úvod třetího setu dokázal odvrátit dva brejkboly ruského hráče, získal čtyři fiftýny v řadě a ujímá se vedení 1:0.

6:2

Druhý setbol už Novak Djoković fantastickým returnem využívá a získává druhou sadu výsledkem 6:2.

5:2

Novak Djoković ustál velmi náročný gem na servisu a vede už 5:2. Daniil Medveděv po skončení gemu vzteky rozbil svou raketu.

4:2

Světová čtyřka si bleskově čistou hrou drží podání a snižuje stav druhého setu na 2:4.

4:1

Novak Djoković ukončuje gem esem, potvrzuje brejk z předchozího gemu a vede už 4:1.

3:1

1:0; 3:1 - Novak Djoković

3:1

Další brejk je na světě! Rus musel hrát přes druhé podání. Djoković mu poslal return do bekhendu a Medveděv zahrál do autu. Djoković tak vede 3:1.

2:1

Novak Djoković si i přes mírné problémy drží své podání a ujímá se vedení 2:1. K zisku gemu mu výrazně pomohly nevynucené chyby ruského hráče.

1:1

Novak Djoković je zpátky! Srbský tenista si rychle bere zpět ztracené podání a srovnává stav druhého setu na 1:1.

0:1

1:0; 0:1 - Daniil Medveděv

0:1

Daniil Medveděv hned v úvodu druhého setu bere soupeři podání. Djoković musel hrát další dlouhou výměnu a přidal nevynucenou chybu z bekhendu.

7:5

Třetí setbol už Novak Djoković využívá a získává první sadu poměrem 7:5!

6:5

Světová jednička si drží podání čistou hrou a ujímá se vedení 6:5. Djoković už má jistý minimálně tiebreak.

5:5

0:0; 5:5 - Daniil Medveděv

5:5

Daniil Medveděv si bleskově drží podání čistou hrou a za jedinou minutu srovnává na 5:5.

5:4

Novak Djoković si znovu drží své podání a ujímá se vedení 5:4. Medveděv měl na raketě vítězný bekhend, ale poslal jej pouze do sítě.

4:4

Daniil Medveděv ukončuje osmý gem esem a srovnává stav první sady na 4:4. Jdeme do koncovky úvodního setu.

4:3

0:0; 4:3 - Novak Djoković

4:3

Novak Djoković si dokráčel na síť pro vítězný volej a opět si drží své podání. Světová jednička se ujímá vedení 4:3. Finále zatím nabízí skvělý tenis.

3:3

Daniil Medveděv si tentokrát podržel podání čistou hrou a srovnává stav prvního setu na 3:3.

3:2

0:0; 3:2 - Daniil Medveděv

3:2

Daniil Medveděv si bere zpět ztracené podání! Djokovič sice smečoval, ale Medveděv se skvěle ubránil a vrátil míček do kurtu. Druhá smeč světové jedničky pak skončila v síti. Světová čtyřka tak snižuje na 2:3.

3:1

Daniil Medveděv si nakonec v další dlouhé výměně od základní čáry uhrál fiftýn a poprvé v utkání si drží podání. Rus snižuje na 1:3.

3:0

0:0; 3:0 - Novak Djoković

3:0

Novak Djoković si po skvělém podání došel k síti pro efektní smeč, kterou ukončil třetí gem. Světová jednička po sedmi minutách vede už 3:0.

2:0

0:0; 2:0 - Novak Djoković

2:0

Druhý brejkbol už Novak Djoković po dlouhé výměně využívá a hned v úvodu prvního setu bere soupeři podání a vede 2:0.

1:0

Novak Djoković ukončuje úvodní gem dnešního finále přímým bodem z podání a ujímá se vedení 1:0.