konec (0:0, 1:1, 0:2)

09.02.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.36 4.45 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:59

Josh Archibald si málem připsal ještě jeden zásah. Z levé strany trefil bekhendem tyčku prázdné svatyně soupeře'

59:20

Domácí to znovu zkoušejí bez brankáře!

58:49

58:49 Josh ARCHIBALD - 1:3

58:49

Edmonton právě vstřelil branku!
Je asi hotovo! Connor McDavid získal u levého mantinelu puk, vyvezl ho do středního pásma a tam nechal vyniknout spoluhráče JOSHE ARCHIBALDA, který trefil opuštěnou branku Senátorů – 1:3. Asistence: Connor McDavid.

57:39

Domácí branka je prázdná! Ottawa v šesti hráčích do pole.

56:53

Matt Murray ještě drží domácí v zápase! McDavid nahrával v situaci 2 na 1 Jessemu Puljujärvimu, proti jehož zakončení se stačil domácí brankář bleskově přemístit a zasáhl vyrážečkou!

49:37

McDavid vyhrál buly na Ryana Nugenta-Hopkinse, který zůstal v předbrankovém prostoru na chvíli osamocen, ale trefil jen Murrayho. Poté pálil Barrie a Connor McDavid tečoval jeho pokus mimo.

46:09

46:09 Tyler ENNIS - 1:2

46:09

Hosté strhávají vedení na svou stranu! William Lagesson rozehrál na TYLERA ENNISE, který se rozjel směrem k brance soupeře z levého křídla. Cestou si naznačením položil bránícího Tierneyho a z kruhu pro vhazování zamířil k bližší tyčce – 1:2. Asistence: William Lagesson a Leon Draisaitl.

44:30

Barrie zachytil puk na útočné modré a poslal ho na Leona Draisaitla, který mohl v situaci 2 na 1 i přihrávat. Volil střelu z levého kruhu, kterou Murray pokryl!

39:45

Jevgenij Dadonov mohl strhnout vedení zpět na stranu Senátorů, ale Smith stačil proti jeho šanci vytrčit pravý beton! Poté ještě pálil Brady Tkachuk, ani on nepřekonal gólmana Oilers.

38:56

Adam Larsson poslal kotouč do hlediště rukavicí, když se ho snažil ve vzduchu zastavit. Dostává za to dvě minuty, byť se to lavičce Edmontonu vůbec nelíbí.

37:45

Hosté jsou v těchto minutách jasně lepší. Střelu Jesseho Puljujärviho z levé strany zastavila až tyčka!

35:11

35:11 Leon DRAISAITL - 1:1

35:11

Hosté utahovali šrouby a zaslouženě vyrovnali! Dominik Kahun bojoval o puk mezi kruhy. Nakonec ho dokázal posunout doprava, kde byl zcela volný LEON DRAISAITL a ten trefil prostor mezi tělem a levou rukou brankáře Murrayho. Asistence: Dominik Kahun.

32:56

Evan Bouchard orazítkoval od modré čáry tyčku domácí klece!

31:32

Jeden z hlavních rozhodčích viděl háček Tima Stützleho. Mladý Němec ve službách Senátorů stráví dvě minuty na trestné lavici.

30:25

Příležitost Ottawy! Connor Brown najížděl sám na Mikea Smithe, který zakončení mezi betony přečetl a pokryl! Následuje reklamní přestávka.

29:39

Další šance hostí! McDavid objel branku a nahrál na osu Tysonovi Barriemu. Murray nemohl přes tělo clonícího Neala nic vidět, přesto dokázal puk sbalit do lapačky!

29:20

Ani James Neal nedostal puk za Murrayho. Z bezprostřední blízkosti zamířil do jeho levého betonu a domácí následně vyhodili!

27:44

Nikita Zajcev vložil hůl pod brusle Tysona Barrieho a je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro Olejáře.

25:33

25:33 Jevgenij DADONOV - 1:0

25:33

Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí se na začátku této třetiny spíše bránili, ale nakonec skórují oni! Brady Tkachuk prohodil kotouč takovou žabičkou za obranu JEVGENIJOVI DADONOVOVI, který byl v samostatném úniku sice tísněn Adamem Larssonem, přesto dokázal s přispěním hole protihráče bekhendem zakončit do pravého horního růžku Smithovy branky. Bez asistence.

22:21

Hosté málem vedli! Puk putoval po ose Archibald – Khaira a Tyler Ennis, který jel z pravé strany na Murrayho a zakončil do bližší tyčky!

16:18

Ryan Nugent-Hopkins zlomil hokejku, se kterou chvíli pokračoval ve hře. Za tento prohřešek je tedy vyloučen a síly na ledě se vyrovnají.

16:12

Hosté budou hrát druhou přesilovku. Chris Tierney dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

09:15

Domácí vyhodili a za pukem sprintoval Connor Brown. Mike Smith však situaci výtečně přečetl, vyjel až k modré čáře a těsně před protihráčem kotouč odpálil!

07:19

Dvouminutový trest za podrážení dostává domácí obránce Thomas Chabot. Přesilovka Edmontonu začne po reklamní přestávce.

06:59

Typický Connor McDavid! Kapitán Edmontonu nabral ve středním pásmu neuvěřitelnou rychlost, projel mezi obránci a dostal se k bekhendovému zakončení. Ottawu podržel Murray, jenž dokázal zasáhnout pravým betonem!

01:43

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., bitka).

01:43

Začalo se zostra! Hned po buly došlo k dalšímu pěstnímu souboji mezi Erikem Gudbransonem a Zackem Kassianem!

01:41

Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Austin Watson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka).

01:41

Bitka! Domácí Austin Watson se popral s Jujharem Khairou. Vyřeší to pětiminutové tresty.

01:19

Tutovka domácích! Drake Batherson měl před sebou ležícího brankáře Mikea Smithe, nedokázal však dostat puk za jeho záda!

1:3

Branky a nahrávky: 26. Dadonov – 36. Draisaitl (Kahun), 47. Ennis (Lagesson, Draisaitl), 59. J. Archibald (McDavid)

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Dadonov, Norris, B. Tkachuk (A) – Batherson, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Stützle – Watson, Stepan, Galchenyuk.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), Lagesson, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Kassian, Turris, Neal – J. Archibald, Ennis, Khaira.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Barton, Cormier

01:41 OTT 5 Watson, bitka