Sjezdové lyžování

SuperG žen, Garmisch Partenkirchen

Vítězka: L. Gutová-Behramiová (SUI)

01.02.2021, 10:50 • Petr Sumbal

Ode mě je to už pro tento závod všechno, přeji hezký start do nového týdne. (12:38:46)
Vítězkou pátého SuperG sezony se stává Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, která je před mistrovstvím světa ve skvělé formě a vyhrála už třetí SuperG v řadě. Druhé místo dnes obsadila Slovenka Petra Vlhová, pro kterou je to nejlepší výsledek v SuperG v kariéře. Právě tyto dvě ženy si spolu bojují o vítězství v celkovém pořadí Světového poháru, zatím má stále navrch Vlhová. Třetí místo obsadila Rakušanka Tamara Tipplerová, která sice stále čeká na vítězství, ale dnes si připsala už osmé stupně vítězek v kariéře a třetí druhé místo v této sezoně. Ester Ledecká zopakovala šesté místo ze sobotního závodu a před mistrovství světa je tak ve výborně formě, dobrou zprávou je, že zranění v obličeji ji nijak výrazně nelimituje.

51

Poslední lyžařkou na trati dnešního SuperG byla Američanka Jacqueline Wilesová, která předvedla velmi slušnou jízdu, ale nebude odměněna body, protože končí na 33. místě.

50

Australská závodnice Greta Smallová zvládla dojet až do cíle a řadí se na 45. místo, tedy poslední z těch, co závod dokončily.

49

Teprve druhý závod Světového poháru dnes jela mladá Němka Anna Schillingerová. Na rozdíl od soboty však závod nedokončila po neprojetí jedné z branek v první polovině trati.

48

Francouzka Esther Paslierová nepředvedla jízdu, se kterou by mohla být spokojená, řadí se až na 43. místo.

47

Estelle Alphandová ze Švédska už má také dnešní SuperG za sebou a na body nakonec těsně nedosáhla, řadí se na 31. místo, chyběla jí přesně jedna desetina.

46

Francouzská závodnice Camille Ceruttiová zažívá svou první sezonu ve Světovém poháru, takže stále sbírá zkušenosti. Dnešní závod ale po neprojetí jedné z branek nedokončila.

45

Italka Nadia Delagová také na body nedosáhla, ze 33. místa za nimi zaostala o 35 setin.

44

Švédsku v ženských rychlostních závodech schází kvalitní reprezentantky, nyní se na trať vydala Lin Ivarssonová, která však nedokáže pravidelně bodovat a nepovedlo se jí to ani dne, v cíli je až na 41. místě se ztrátou čtyř sekund.

43

Mladá Američanka A.J. Hurtová předvedla velmi dobrou jízdu a možná bude dnes odměněna jedním bodem do hodnocení Světového poháru, protože je aktuální třicátá!

42

Jedinou ruskou závodnicí na startu dnes byla Julija Pleškovová, který ovšem závod nedokončila, neprojela jednu z branek.

41

Švýcarka Noemie Kollyová dnes na body nedosáhla, v cíli je až na 37. místě se ztrátou 3,39 sekundy.

40

Americká závodnice Breezy Johnsonová je skvělá sjezdařka, v této sezoně byla ve sjezdu už čtyřikrát třetí. V SuperG na tyto své výkony ale zatím nedokázala navázat. Dnes je to o něco lepší než v posledních SuperG, Johnsonová se řadí na dvacáté místo.

39

Francouzská závodnice Tifany Rouxová byla minulý týden v Crans Montaně v SuperG šestnáctá, což byl její nejlepší výsledek v kariéře. Dnes na to ale nenavázala a řadí se až na 37. místo.

38

Reprezentantka Rakouska Sabrina Maierová už je také v cíli a z bodů se radovat nemůže, protože je na 32. místě.

37

Alice Robinsonová v této sezoně jezdí pouze obří slalom a SuperG a silnější je rozhodně v prvně jmenované disciplíně. V devatenácti letech je stále jednou z nejmladších závodnic Světového poháru. Dnes je z toho zatím průběžné 29. místo.