Statistiky:
Konečné pořadí
1. Emil Iversen (NOR) 1:10:18,4
2. Sjur Røthe (NOR) +0,4
3. Pål Golberg (NOR) +6,6
4. Simen Hegstad Krüger (NOR) +9,5
5. Aleksander Bolšunov (RUS) +20,9
6. Hans Christer Holund (NOR) +28,7
7. Dario Cologna (SUI) +32,8
8. Iivo Niskanen (FIN) +33,0
9. Jens Burman (SWE) +35,8
10. Friedrich Moch (GER) +41,8
11. Denis Spicov (RUS) +1:05,2
12. Florian Notz (GER) +1:06,1
13. Alexej Červotkin (RUS) +1:08,8
14. Jevgenij Bělov (RUS) +1:13,9
15. Andrew Musgrave (GBR) +1:29,8
16. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +1:29,9
17. Ivan Jakimuškin (RUS) +1:30,6
18. Gus Schumacher (USA) +1:31,1
19. Jason Rüesch (SUI) +1:31,5
20. Jonas Dobler (GER) +1:31,6
21. Scott Patterson (USA) +1:35,1
22. Andrej Melničenko (RUS) +1:50,8
23. Björn Sandström (SWE) +2:07,5
24. Lucas Bögl (GER) +2:26,0
25. Andrew Young (GBR) +2:32,4
26. Ristomatti Hakola (FIN) +2:32,6
27. Jonas Baumann (SUI) +2:34,0
28. Andrej Larkov (RUS) +2:34,3
29. Russell Kennedy (CAN) +2:40,8
30. Thomas Maloney Westgaard (IRL) +2:56,1
31. Perttu Hyvärinen (FIN) +2:56,2
32. David Norris (USA) +2:56,8
33. Beda Klee (SUI) +3:04,1
34. Fredrik Andersson (SWE) +3:05,2
35. Arťem Malcev (RUS) +3:11,6
36. Joni Mäki (FIN) +3:46,5
37. Antoine Cyr (CAN) +3:50,1
38. Naoto Baba (JPN) +3:50,8
39. Hirojuki Mijazawa (JPN) +3:52,2
40. Juho Mikkonen (FIN) +4:45,6
41. Andreas Katz (GER) +5:01,8
42. Jonas Eriksson (SWE) +5:24,9
43. Axel Ekström (SWE) +5:25,0
44. Markus Vuorela (FIN) +5:27,3
45. Adam Martin (USA) +5:27,9
46. Hunter Wonders (USA) +5:27,9
47. Philippe Boucher (CAN) +5:34,2
48. Remi Lindholm (FIN) +5:34,5
49. Remi Drolet (CAN) +6:30,1
50. Petteri Koivisto (FIN) +6:35,8
51. Lauri Lepistö (FIN) +7:01,2
52. Alexander Stahlberg (FIN) +7:33,4
53. Ville Ahonen (FIN) +1 kolo
54. Lauri Vuorinen (FIN) +1 kolo
55. Johan Herbert (SWE) +1 kolo
56. Michail Semjonov (BLR) +1 kolo
57. Ian Torchia (USA) +1 kolo
Candide Pralong (SUI) DNF
Startovní listina
1. Aleksander Bolšunov (RUS)
2. Ivan Jakimuškin (RUS)
3. Andrej Melničenko (RUS)
4. Jevgenij Bělov (RUS)
5. Denis Spicov (RUS)
6. Alexej Červotkin (RUS)
7. Arťem Malcev (RUS)
8. Dario Cologna (SUI)
9. Andrew Musgrave (GBR)
10. Lucas Bögl (GER)
11. Florian Notz (GER)
12. Gus Schumacher (USA)
13. Hans Christer Holund (NOR)
14. Andrew Young (GBR)
15. Jonas Dobler (GER)
16. Emil Iversen (NOR)
17. Simen Hegstad Krüger (NOR)
18. Sjur Røthe (NOR)
19. Iivo Niskanen (FIN)
20. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
21. Pål Golberg (NOR)
22. Jens Burman (SWE)
23. Andrej Larkov (RUS)
24. Perttu Hyvärinen (FIN)
25. Jonas Baumann (SUI)
26. Ristomatti Hakola (FIN)
27. Beda Klee (SUI)
28. Fredrik Andersson (SWE)
29. Naoto Baba (JPN)
30. Björn Sandström (SWE)
31. Markus Vuorela (FIN)
32. Axel Ekström (SWE)
33. Friedrich Moch (GER)
34. Jonas Eriksson (SWE)
35. Andreas Katz (GER)
36. Ian Torchia (USA)
37. Jason Rüesch (SUI)
38. Adam Martin (USA)
39. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
40. Candide Pralong (SUI)
41. Hirojuki Mijazawa (JPN)
42. Michail Semjonov (BLR)
43. Antoine Cyr (CAN)
44. Scott Patterson (USA)
45. Lauri Lepistö (FIN)
46. Joni Mäki (FIN)
47. Johan Herbert (SWE)
48. Russell Kennedy (CAN)
49. Philippe Boucher (CAN)
50. Hunter Wonders (USA) 51. David Norris (USA)
52. Juho Mikkonen (FIN)
53. Lauri Vuorinen (FIN)
54. Remi Drolet (CAN)
55. Alexander Stahlberg (FIN)
56. Ville Ahonen (FIN)
57. Remi Lindholm (FIN)
58. Petteri Koivisto (FIN)
Pořadí SP v distančních závodech (11/16)
1. Aleksander Bolšunov (RUS) 453 b
2. Ivan Jakimuškin (RUS) 340 b
3. Andrej Melničenko (RUS) 295 b
4. Maurice Manificat (FRA) 252 b
5. Jevgenij Bělov (RUS) 250 b
6. Denis Spicov (RUS) 245 b
7. Alexej Červotkin (RUS) 224 b
8. Arťem Malcev (RUS) 219 b
9. Clement Parisse (FRA) 166 b
10. Hugo Lapalus (FRA) 165 b
11. Dario Cologna (SUI) 163 b
12. Francesco De Fabiani (ITA) 159 b
13. Ilja Semikov (RUS) 157 b
14. Andrew Musgrave (GBR) 153 b
15. Lucas Bögl (GER) 135 b
-----------------------------------------
50. Michal Novák (CZE) 17 b
Celkové pořadí SP (17/28)
1. Aleksander Bolšunov (RUS) 1297 b
2. Ivan Jakimuškin (RUS) 631 b
3. Maurice Manificat (FRA) 588 b
4. Andrej Melničenko (RUS) 562 b
5. Arťem Malcev (RUS) 525 b
6. Jevgenij Bělov (RUS) 519 b
7. Federico Pellegrino (ITA) 499 b
8. Denis Spicov (RUS) 485 b
9. Alexej Červotkin (RUS) 363 b
10. Dario Cologna (SUI) 321 b
11. Francesco De Fabiani (ITA) 305 b
12. Ilja Semikov (RUS) 302 b
13. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 296 b
14. Clement Parisse (FRA) 282 b
15. Hugo Lapalus (FRA) 269 b
-------------------------------------------
38. Michal Novák (CZE) 105 b
74. Luděk Šeller (CZE) 24 b
88. Jan Pechoušek (CZE) 10 b
91. Ondřej Černý (CZE) 10 b
93. Tomáš Kalivoda (CZE) 8 b
100. Adam Fellner (CZE) 5 b
101. Petr Knop (CZE) 5 b
1. Emil Iversen (NOR) 1:10:18,4
2. Sjur Røthe (NOR) +0,4
3. Pål Golberg (NOR) +6,6
4. Simen Hegstad Krüger (NOR) +9,5
5. Aleksander Bolšunov (RUS) +20,9
6. Hans Christer Holund (NOR) +28,7
7. Dario Cologna (SUI) +32,8
8. Iivo Niskanen (FIN) +33,0
9. Jens Burman (SWE) +35,8
10. Friedrich Moch (GER) +41,8
11. Denis Spicov (RUS) +1:05,2
12. Florian Notz (GER) +1:06,1
13. Alexej Červotkin (RUS) +1:08,8
14. Jevgenij Bělov (RUS) +1:13,9
15. Andrew Musgrave (GBR) +1:29,8
16. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +1:29,9
17. Ivan Jakimuškin (RUS) +1:30,6
18. Gus Schumacher (USA) +1:31,1
19. Jason Rüesch (SUI) +1:31,5
20. Jonas Dobler (GER) +1:31,6
21. Scott Patterson (USA) +1:35,1
22. Andrej Melničenko (RUS) +1:50,8
23. Björn Sandström (SWE) +2:07,5
24. Lucas Bögl (GER) +2:26,0
25. Andrew Young (GBR) +2:32,4
26. Ristomatti Hakola (FIN) +2:32,6
27. Jonas Baumann (SUI) +2:34,0
28. Andrej Larkov (RUS) +2:34,3
29. Russell Kennedy (CAN) +2:40,8
30. Thomas Maloney Westgaard (IRL) +2:56,1
31. Perttu Hyvärinen (FIN) +2:56,2
32. David Norris (USA) +2:56,8
33. Beda Klee (SUI) +3:04,1
34. Fredrik Andersson (SWE) +3:05,2
35. Arťem Malcev (RUS) +3:11,6
36. Joni Mäki (FIN) +3:46,5
37. Antoine Cyr (CAN) +3:50,1
38. Naoto Baba (JPN) +3:50,8
39. Hirojuki Mijazawa (JPN) +3:52,2
40. Juho Mikkonen (FIN) +4:45,6
41. Andreas Katz (GER) +5:01,8
42. Jonas Eriksson (SWE) +5:24,9
43. Axel Ekström (SWE) +5:25,0
44. Markus Vuorela (FIN) +5:27,3
45. Adam Martin (USA) +5:27,9
46. Hunter Wonders (USA) +5:27,9
47. Philippe Boucher (CAN) +5:34,2
48. Remi Lindholm (FIN) +5:34,5
49. Remi Drolet (CAN) +6:30,1
50. Petteri Koivisto (FIN) +6:35,8
51. Lauri Lepistö (FIN) +7:01,2
52. Alexander Stahlberg (FIN) +7:33,4
53. Ville Ahonen (FIN) +1 kolo
54. Lauri Vuorinen (FIN) +1 kolo
55. Johan Herbert (SWE) +1 kolo
56. Michail Semjonov (BLR) +1 kolo
57. Ian Torchia (USA) +1 kolo
Candide Pralong (SUI) DNF (14:31:41)
Jako čtvrtý dokončil závod smutný Simen Hegstad Krüger, který upadl v poslední zatáčce, pár set metrů předtím také Hans Christer Holund smetl Alexandera Bolšunova a oba tak přišli o šanci bojovat o pódium předčasně. Skvěle zajeli sedmí Cologna, devátý Burman a desátý Moch, pro nějž je to životní výsledek.
Cíl
Cíl
Cíl
29,5km
29 km
28,8km
28 km
27,9km
27,5km
26,3km
25,4km
1. Hans Christer Holund 15 b
2. Aleksander Bolšunov 12 b
3. Emil Iversen 10 b
4. Sjur Røthe 8 b
5. Simen Hegstad Krüger 6 b
6. Pål Golberg 5 b
7. Iivo Niskanen 4 b
8. Dario Cologna 3 b
9. Jens Burman 2 b
10. Friedrich Moch 1 b
25 km
1. Emil Iversen 58:00,8
2. Iivo Niskanen +0,7
3. Sjur Røthe +1,1
4. Pål Golberg +1,5
5. Aleksander Bolšunov +2,0
6. Hans Christer Holund +2,5
7. Simen Hegstad Krüger +2,9
8. Jens Burman +3,7
9. Friedrich Moch +3,7
10. Dario Cologna +4,1
23,8km
22,9km
22,5km