Mistrovství světa

Chorvatsko – Katar

26:24

konec (13:11)

19.01.2021, 18:00 • Borg Al Arab Sports Hall, Alexandria • Skupina C • Vít Muzikář

Tipsport: 1.34 9.43 4.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

Birrašíd už jen z pravého křídla do horní části brány kosmeticky upravil konečný výsledek zápasu. (26:24)

56

Marzo ztratil balón na levé spojce a při nahrávce středem zhruba na sedm metrů měl Štrlek před sebou naprosto prázdnou branku. (26:23)

55

Pravá spojka Chorvatska dohrála akci z pravé spojky do pravého křídla na Horvata a ten si znovu vybral prostor u bližší tyče. (25:23)

54

Po nahrávce pod sebe přidal Marzo gól z rozběhu na pravé spojce na zadní tyč. (24:23)

54

Střední a levá spojka Chorvatska byla pod velkým tlakem, ale perfektní zadovka přes Birrašída skončila na levém křídle u Štrleka a ten si věděl rady. (24:22)

53

Zakár se rozeběhl a skóroval z pravé spojky a šesti metrů. Chorvatsko si bere timeout. (23:22)

52

Gól vstřelil tým Katar (Júsuf Binalí). (23:21)

51

Martinovič vyskočil na pravé spojce a levačkou poslal balón do zadní tyče. Míč se odrazil na šestku a Mamić dorážel. (23:20)

50

Dvě minuty pro Mamiće za faul rukama z levé strany na Hassaballu, navíc sedmička. (22:20)

49

Binalí si říkal o nahrávku na pivotu, místo toho sehrál Katar akci s rozběhnutým Marzem na pravé spojce a ten zakončoval na vzdálenější tyč. (22:20)

49

Chorvati rychle rozehráli na levou stranu, Štrlek se dostal za bránícího Binalího a z výskoku na šestce uspěl. (22:19)

48

Duvnjak fauloval z levé strany Binalího na pivotu úři přebírání balónu a fasuje dvě minuty. (21:19)

47

Z velkého úhlu a pravé spojky dává Martinovič gól k bližší tyči. (21:19)

47

Po nahrávce z pravé strany přes Brozoviće Binalí na pivotu dobře schoval úmysl v podobě přehození brankáře Šega. (20:19)

46

V signalizované pasivitě poslala pravá spojka míč zadovkou do pravého křídla na Horvata a ten přeloboval Abídího. (20:18)

45

Hassaballa kontruje trefou z druhé vlny a pravé spojky. (19:18)

44

Birrašíd si zpracoval delší křižný pas na pravém křídle a snížil. (19:17)

44

Mamič se otočil na pivotu a v pádu se prosadil, soupeř už nemohl faulovat, následovala by sedmička a asi i dvě minuty. (19:16)

43

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Željko Musa). (18:16)

43

Marzo se rozeběhl, Musa fauloval, ale Marzo se zastavil až na šesti metrech a skóroval. (18:16)

42

Pravá noha Šariće proti Čupićovi odmítá čtyřbrankové vedení Chorvatska. (18:15)

42

Za protesty udělují rozhodčí kartu realizačnímu týmu bohaté země Perského zálivu. (18:15)

41

Čupić vyskočil na pravém křídle při nahrávce z pravé spojky a poslal balón k bližší tyči za Abídího. (18:15)

40

Madadí si seběhl za protihráče na levou stranu na delší pas a před Šegem nezaváhal. (17:15)

38

Musa, nebo Čupić nahráli pod sebe na levou spojku. Mamić byl zablokovaný, ale zpracoval si odražený míč a skóroval na pravou stranu ležícího a zároveň bezmocného brankáře. (17:14)

37

Musa si seběhl na falešného pivota a mířil k pravé tyči. (16:14)

36

Abídí zakročil. Zakár poté přihrál z pravé spojky přes Štrleka do pravého křídla. Birrašíd si naskočil a (asi) zavadil o nohu Mamiče. I tak skóroval na druhou tyč. Každopádně diskutabilní zákrok Mamiće na hraně dvou minut. Nelze se divit, že se Birrašíd dožadoval vyloučení. (15:14)

36

Madadí si počínal mnohem lépe než před chvílí, na levém křídle využil přihrávky ze střední spojky a zakončil na dlouhou tyč. (15:13)

35

Teď už dostane Martinovič dvě minuty za faul zprava na Marza, a sice za držení. (15:12)

35

Zakár nezachytil nahrávku středem na pivota Mamiće a ten vypálil k levé tyči. (15:12)

32

Čupič suverénně proměňuje levačkou do pravého horního rohu. (14:12)

31

Trápící se Katar vysvobodil Marzo, který z výskoku na levé spojce vymetl delší šibenici. (13:12)

30

Chorvati zprvu tápali, ale nakonec sehráli závěr akce s rozběhnutým Martinovićem na levé spojce a ten se díky gólu levačkou stal posledním střelcem prvního poločasu. (13:11)

29

Čupić vytvořil prostor, nahrál pod sebe na levou spojku a Mamič udeřil z výskoku. (12:11)

27

Gól vstřelil tým Katar (Frankis Marzo). (11:11)

27

Kevič odpovídá z výskoku na pravé spojce gólem k přední tyči. (11:10)

26

Je vyrovnáno! Marzo dostal prostor k zakončení z levé spojky přes protihráče a ranou k delší tyči zaznamenal desátou trefu svého týmu. (10:10)

23

Binalí trestá obloučkem z dálky do prázdné branky chorvatskou chybu. (10:9)

22

Vyloučení v týmu Katar (Mustafa al-Karád). (10:8)

21

Mamić vyhrál z levé spojky souboj s al-Karádem, ten jej držel a Mamić o levou ruku brankáře odrazil svůj přesný zásah. (10:8)

19

Štrlek opět bránil z levé strany v době, kdy byl postavený ve svém brankovišti. Madadí si vybral levou stranu do protipohybu Pešiče a ten hned pustil do brány Šega. (9:8)

17

Chorvatsko se vymanilo ze sevření pohyblivé obrany soupeře. Mdadí a Mabrúk poté neubránili rozběhnutého Čupiće na pravé straně a ten z hrany šestky mířil do sítě. (9:7)

17

Marzo přihrál ze středu na pravou spojku Zakárovi, ten z výskoku zakončil ke vzdálenější tyči. (8:7)

16

Duvnjak posunul míč zleva na střed a Mamić narval balón křížem k pravé tyči brankáře. (8:6)

16

Madadí mezi nohama Pešiće dostává Katar znovu na kontakt! (7:6)

15

Střední spojka Chorvatů na sebe natáhla protihráče a nahrála delším křížem na levé křídlo, odkud se prosadil Štrlek. (7:5)

14

Binalí odvedl dobrou práci na brankovišti a proti bombě Marza z levé spojky přes blok na bližší tyč se brankář ani nepohnul. (6:5)

12

Zakár adresoval nahrávku z levé spojky na hranu brankoviště, Binalí se na pivotu otočil kolem soupeře a našel místo na první tyči. (6:4)

12

Marzo zakončil ze střední spojky do bloku a balón se odrazil Mamićovi do brejku, tomu se rozeběhl Musa, jenž našel na levé spojce Štrleka a ten obstřelem gólmana na pravou stranu Šariće donutil španělského trenéra Riveru Lopeze k timeoutu. (6:3)

10

Při krátkém útoku Chorvatska zakončil přesně Musa, když na levé straně přetlačil bránícího hráče. (5:3)

10

Zakár utáhl zakončení z pravé spojky na zadní tyč. (4:3)

9

Duvnjak se z levé spojky protáhl na šestku a vyhrál souboj s brankářem Šarićem. (4:2)

8

Jasín si řekl o nahrávku z levé spojky z ruky Zakára, při souboji na hraně brankoviště jej neubránil Musa a Jasín slajzem k protější tyči obstřelil Pešiće. (3:2)

7

Levá spojka Chorvatska naznačila dohrávku do levého křídla, místo toho vymyslela pas na pivota Mariće a ten v pádu skóroval na přední tyč. (3:1)

4

Zakár vidí kartu za postrčení Mariće na pivotu. (2:1)

4

Rozběhnutý Zakár se trefuje z té samé pozice k bližší tyči. (2:1)

3

Duvnjak se prosazuje z pravé spojky do dolních pater brány. (2:0)

1

Po faulu na devítce rozehrálo Chorvatsko, Šebetić sklepl pod sebe na střední spojku a Mamić z výskoku otevřel skóre zápasu. (1:0)

Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.

26:24

Chorvatsko: I. Pešić, Šego – Marić, Duvnjak, Horvat, Kević, Šarac, Štrlek, Čupić, Musa, Mamić, Šebetić, Brozović, Mandić, Jaganjac, Martinović.

Katar: Šarić, Abídí – al-Karád, Mabrúk, Madadí, Marzo, Sásí, Damjanović, Birrašíd, Jasín, Binalí, Guehis, Abdalfattáh, Dhijáb, Hassaballa, Zakár.

Rozhodčí: Načevski, Nikolov (oba Severní Makedonie)