Chance liga

DRACI PARS ŠUMPERK – HC Stadion Litoměřice

2:3

po s.n. (1:3) (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

13.01.2021, 18:00 • Škoda aréna Šumperk • 20. kolo • Alena Ryšavá (@@alenarysavaa)

Tipsport: 3.37 4.7 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní zápas rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější exekutoři ze severních Čech. Litoměřice si z ledu šumperských Draků odváží o bod více, ale ani jednomu týmu nelze upřít bojovnost, kterou ukazovali. Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit příští středu znovu od přenosu ze šumperské ŠKODA arény. (20:20:28)

Matěj BERAN - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
Autorem vítězného nájezdu je MATĚJ BERAN.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního klání, musí tedy přijít na řadu samostatné nájezdy, které určí krále dnešního duelu.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:47

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Spratek – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost).

63:17

K vidění byla nyní bitka mezi domácím Spratkem a hostujícím Marcelem, férový souboj nakonec roztrhli rozhodčí.

63:17

Z akce dva na jednoho v podání Stadionu branka nepadla, protože se puk nejrychleji dostal k Peksovy, který jej přikryl lapačkou.

61:34

Pas na Miškáře přes střední pásmo, naštěstí pro Draky neprošel. Střelec dvou branek by totiž unikal naprosto sám na domácího brankáře.

60:48

První akci prodloužení předvedli hosté, následně zahrozili domácí, ale ani z jedné slibné akce branka nepadla.

60:01

Třetí třetina přinesla jednu branku do sítě Stadionu, která byla pro domácí důležitá, jelikož šlo o vyrovnávací gól z hole Petra Kratochvíla. Další branku ve třetí části hry nepřidal ani jeden tým, a proto bude následovat pětiminutové prodloužení 3 na 3.

60:00

59:57

Vypadá to, že poslední akcí této třetiny bude vhazování po zakázaném uvolnění Draků.

59:43

Slibnou akci domácích zastavuje ofsajd.

59:14

Draci se naopak pokouší vytěžit branku ze samostatných úniků, v tom jim ale brání hostující defenzíva,

58:27

Litoměřice se všemožným způsobem snaží o branku, tvrdě bojují v útočném pásmu a pálí ze všech pozic.

56:55

Draci se při pokusu dostat se do útočného pásma vystavili ofsajdu.

56:01

Ve velké šanci se vyskytl domácí Jaroš, kterému ale střela z dobré pozice nesedla.

54:56

Obranné pásmo Draků nyní okupují Litoměřičtí, ke střele se ale neodstávají.

54:03

Peksovu pozornost vyzkoušel Berka, který jej prověřil střelou z kruhu, Peksa kryje betony.

52:14

Kratochvíl se z mezikruží pokoušel o střeli bekhendem, ale jeho snaha byla zablokována hostující defenzívou.

51:09

Litoměřice včele s Bernátem vletěly do své útočné třetiny, ale jejich počínaní žádnou výraznou akci nepřineslo.

50:28

Peksu od modré čáry prověřil Černohorský, jeho ránu domácí gólman chytá.

49:19

Draci zatím pouze kombinují, ale nestřílejí. Nakonec vyslaný střelecký pokus skryl ve své rukavici Beran.

48:27

Drakům se zatím nedaří zavézt puk do útočné třetiny.

47:28

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Bernat – 2 min., příliš mnoho hráčů).

47:03

Draky branka nabudila a nyní drží soupeře pod tlakem ve své útočné třetině.

44:59

44:59 Petr KRATOCHVÍL - 2:2

44:59

Draci právě vstřelili branku!
A máme vyrovnáno. Po dlouho vyrovnané hře se do svého útočného pásma dostali Draci, usadili se v něm a vyrovnávací gól vsítil PETR KRATOCHVÍL, který vystřelil od modré čáry a propálil Berana, jenž měl naprosto zakrytý výhled přes dobře clonící domácí hráče. Asistence: Tadeáš Král, Stanislav Dosek.

43:50

Střely Litoměřických končí vysoko na plexiskle, nebo dokonce v ochranné síti.

42:27

Litoměřice se po buly dostaly ke střele, kterou aktivně dorážel Matěj Beran, ale puk byl pod betony domácího strážce klece.

40:28

Draci začali třetí část hry v početní nevýhodě, která ale byla rychle ukončena a nyní je Šumperk v plném počtu.

40:01

Druhá dvacetiminutovka přinesla branky na obou stranách. Nejprve se prosadil, dnes již podruhé, Patrik Miškář, který zvýšil na 0:2 ve prospěch hostů. Poté se povedlo dorážkou snížit skóre domácímu Janovi Kučerovi, který ve své chanceligové premiéře vstřelil kontaktní branku a snížil na 1:2. Jestli domácí branka nové šumperské posily nabudí k vyrovnání nebo obratu uvidíme přibližně v 19:27, kdy začne třetí část dnešního zápasu.

40:00

39:43

Jánský se pokus vystřelit z pravého kruhu, ale proti jeho ráně stál pozorný Peksa.

38:03

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Milfait – 2 min., podrážení).

37:26

37:26 Jan KUČERA - 1:2

37:26

Po dlouhém váhání se Draci dostali k akci, kterou zakončil nováček v dresu PARSU JAN KUČERA, který našel puk v předbrankovém prostoru a dorazil jej za bezmocného Adama Berana. Mladík zajistil Šumperanům kontaktní gól a snížení na 1:2 Asistence: Richard Záruba, Daniel Spratek.

35:13

Ke konci přesilové hry vyslal krásnou a tvrdou střelu hostující mladíček Pajer. Jeho bombu ale Peksa zneškodnil rozštěpem.

34:23

Draci se osvobozují a zbavují se kotouče vyhozením k Beranově bráně.

33:53

Litoměřic v přesilové hře zatím vyslaly dvě nebezpečné střely, ale v obou případech je měl Peksa pod kontrolou.

32:59

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Kratochvíl – 2 min., sekání).

31:43

Nyní jsou aktivnějším celkem domácí, kteří drží Adama Berana v permanenci.

31:04

V dobré střelecké pozici se na levém kruhu vyskytl mladíček Jan Kučera, který se rozhodl nestřílet, ale nahrávat, tato akce své ovoce nepřinesla.

30:13

Od modré čáry se pokoušel vystřeli Ševčík, ale jeho rána byla u brány sražena, pro Draky do nevýhodného směru, mimo klec Berana.

29:25

Draci při početní výhodě aktivně zaútočili, všechny střely ale Adam Beran kryje.

28:50

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Holý – 2 min., podrážení).
Tjurin se hnal sebevědomě dopředu, jeho počínaní se snažil zastavit Výtisk, toho se ale nezalekl, obkroužil klec a vyzkoušel Beranovu pozornost.

27:51

Hosté se při snaze dostat se do útočné třetiny dostali do postavení mimo hru.

26:36

Po druhé Litoměřické brance se hraje ,,nahoru – dolů”. Oba týmy aktivně bruslí, ale k zakončení nedochází.

22:13

22:13 Patrik MIŠKÁŘ - 0:2

22:13

Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion využívá další početní výhodu. PATRIK MIŠKÁŘ, nyní z levého kruhu chytře vystřelil v momentě, kdy měl Peksa naprosto zakrytý výhled. Miškář vyslal střelu zpoza nohou všech, kteří se snažili Dračí klec bránit, nebo dobývat a přesně zacílil mezi nohy domácího strážce klece. Miškář svou druhou trefou v zápase navyšuje na dvoubrankové vedení Severočechů. Asistence: Matěj Beran, Tomáš Urban.

21:36

Holý prověřil v přesilové hře Peksovu pozornost ránou od modré čáry.

21:09

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Bernovský – 2 min., podrážení).
Začátek první periody se odehrává v obranné třetině Draků.

20:01

V první třetině byl ze začátku k vidění nepříliš pohledný hokej, kdy se ani jednomu týmu pořádně nedařilo dostat se ke kotouči a zakončit střelbou na branku. Tempo se ale postupně zrychlovalo a kvalita hry zvyšovala. Přesto, že oba týmy měly povedené akce, první se prosadil stadion, za který se v 17. minutě trefil Patrik Miškář, ten otevřel skóre dnešního utkání. Zda Draci nepoleví a doženou nízkou ztrátu budeme moci sledovat už ve druhé dvacetiminutovce, která začne přibližně v 18:41.

20:00

19:27

Ke konci první periody se dopředu ještě ženou domácí, ale jejich akci rychle zastavují hosté, kteří se dokonce pokusili o střelu, ale ten mířil mimo Dračí klec.

18:20

Aktivnější a více na kotouči jsou nyní hosté, kteří prověřují Peksu tvrdými střelami, jako například Pajer, který pálil bombu od modré čáry, ale jeho pokus byl domácím brankářem zlikvidován.

16:16

16:16 Patrik MIŠKÁŘ - 0:1

16:16

Stadion využívá přesilové hry. Tentokrát se Drakům nepodařilo uhájit neprůstřelnost při početní nevýhodě a po kombinaci, kterou litoměřičtí hokejisté bravurně založili se z předbrankového prostoru trefil PATRIK MIŠKÁŘ, který zavěsil puk pod horní tyč Peksovy branky. Asistence: Matěj Beran, Tomáš Svoboda.

15:43

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jozef Danielčák – 2 min., vysoká hůl).

13:51

Draci si v početní nevýhodě zatím počínají velice sebevědomě a veškeré kotouče zkušeně vyhazují k Beranově brance.

13:45

Po zbytečných dorážkách ze strany Stadionu vznikla před Peksovou brankou menší potyčka.

13:09

Draci, se po druhém pokusu Stadionu o usazení se v útočné třetině, okamžitě osvobozují.

12:51

Litoměřice začaly v přesilové hře aktivně kombinovat, ale střelecký pokus končí mimo ledovou plochu.

12:36

12:05

Dopředu vyrazil Baláž, který společně s Kratochvílem ujel obráncům Stadionu, ale střela druhého jmenovaného byla zastavena Beranovými betony.

10:50

Do obranného pásma domácích nyní vletěly Litoměřice, které se snažily dostat Draky do pohybu a pod tlak, ale nakonec z jejich počínání nic nevzniklo.

10:32

Tentokrát se zakázaně uvolňují Draci.

10:09

Do dobré pozice pro střelu se dostal Jaroš, puk na kruzích mu ujel z čepele, přesto měl s jeho ránou Adam Beran problémy.

09:04

Kotouč je nyní u mantinelu v útočné třetině Draků. Puk nakonec vytáhl jeden z litoměřických hráčů, ale vyhodil jej pouze na zakázané uvolnění.

08:07

Hru přerušuje icing Stadionu.

07:47

Pokus Jánského od modré byl sražen domácími obráci.

07:09

O akci se pokusily Litoměřice, ale nepřesný pas ji zastavil.

06:30

Ani jednomu týmu se zatím nedaří vytvářet gólové šance.

05:43

PARSU se povedlo vyslat první střelu v početní výhodě, kterou ale Beran likviduje.

04:40

Draci se snaží přejít do útočné třetiny, ale zatím se jim to příliš nedaří.

03:33

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Matěj Beran – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, naražení zezadu).

02:03

Peksu od pravého kruhu prověřil Holý.

01:25

Na Peksovu branku se řítil Stehlík, ale byl brzy dostižen jedním z domácích beků.

00:20

Hra se útočného pásma hostů rychle přesunula do toho obranného domácích.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Weintritt, Kabelka, Viktorin, Dosek – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Baláž (A), Bernovský – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Kučera J., Spratek, Danielčák – Blaško.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran (Tomáš Král) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – L. Stehlík, Jícha, Jánský – Berka, Urban, Konečný – Bernat, Soukup, Pajer.

Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Novák, Otáhal.
Povede se Drakům navázat na první domácí vítězství proti Vsetínu, nebo se za třetí výhrou za sebou vydá litoměřický Stadion? Úvodní buly bude ve ŠKODA aréně vhozeno v 18:00.
SESTAVY Z MINULÉHO KOLA
DRACI PARS ŠUMPERK
Peksa (32. Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Dosek, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Blaško – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák.

HC STADION LITOMĚŘICE
Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, T. Svoboda – Jícha, Moravec, Jánský – Jindra, Urban, Konečný – L. Stehlík, Soukup, Pajer.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

SEZÓNA 2020/2021

19.9.2020 LITOMĚŘICE VS ŠUMPERK 5:3

HC Stadion Litoměřice
Do ŠKODA arény dnes dorazí Litoměřice. Kališníkům se podařilo vyhrát obě utkání nového roku. Nejprve porazili ve venkovních zápase Kadaň 1:4, následně doma přemohli nováčka z Kolína 5:1.

Litoměřice po 17 odehraných utkáních, z nichž pět vyhráli, tři vyhráli po prodloužení, jedno po prodloužení prohráli a osm prohráli, okupují 14. místo tabulky. 15. Frýdek na Severočechy ztrácí tři body a Kališníci se bodově shodují s 13. AZetem a na 12. Ústí nad Labem ztrácí 1 bod. Nejnovějšími posilami v týmu jsou mladí útočníci Tomáš Urban a Jakub Konečný, a také obránce Vladimír Kremláček.

Nejproduktivnějšími hráči z řad ofenzívy jsou Matěj Beran 27 (10+17), kterého dohání Patrik Miškář 24 (10+14). Trojici neproduktivnějších doplňuje Martin Procházka 16 (6+10).

Nejproduktivnějším obránci jsou osmibodoví Patrik Marcel 8 (2+6) s Janem Holým 8 (1+7). Tyto dva beky doplňuje kapitán Litoměřic, zkušený Jan Výtisk 5 (2+3)..

Jedničkou kališníků je již několikátou sezónu Tomáš Král, který letos odchytal 14 zápasů, jeho zásluhou Stadion šestkrát vyhrál. Jeho úspěšnost dosahuje 87,76 % a jeho brankový průměr je 3,82 gólů na zápas.

Draci byli na začátku roku velmi úspěšní. Šumperanům se povedlo z první dvou utkání vytěžit 5 bodů do tabulky. Nejprve se Drakům povedlo porazit na svém ledě za tři body Vsetín 6:2, poté bojovným výkonem urvali další dva body na ledě havířovského Azetu 2:3p. Do třetice to ale Drakům nevyšlo a v posledním utkání padli na ledě Ústí nad Labem 4:1 .

Draci se s 13 body nacházejí na 17., předposledním, místě tabulky, na poslední Kadaň mají náskok tří bodů a na 16. Kolín ztrácí 5 bodů. Šumperané letos odehráli 18 zápasů, 3 vyhráli, jedno vyhráli v prodloužení, dvakrát padli v prodloužení a dvanáctkrát prohráli. Skóre Draků je 42:74. Novými tvářemi v Dresu PARSU jsou útočníci Petr Fridrich s Janem Kučerou a obránce Tomáš Machů

Nejproduktivnějším forvardem z řad Draků je Tadeáš Jaroš 14 (7+7). Je následován destibodovým Petrem Kratochvílem 10 (2+8) a devítibodovými Tadeášem Králem 9 (6+3) a Janem Milfaitem 9 (3+6), který se stal novým kapitánem Draků.

Z obránců vede po odchodu bývalého kapitána Draků Petra Gewieseho do extraligových Vítkovic Daniel Kabelka 7 (2+5) , který je podporován dvěma mladíky Ondřejem Ševčíkem 4 (0+4) s Dominikem Věntusem 3 (0+3).

V brankovišti je jasnou jedničkou po 16 odchytaných zápasech Marek Peksa Peksa vychytal jedno čisté konto a zajistil PARSU 4 výhry. Jeho brankový průměr je 3,66 a jeho úspěšnost je 90,04 %. V minulém utkání byl ale střídán svým kolegou Martinem Altrichterem, jenž za Šumperk odchytal 6 zápasů. Jeho gólový průměr je 4,92 gólů na zápas a jeho úspěšnost čítá 86,76 %.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 38. J. Kučera (Záruba, Spratek), 45. P. Kratochvíl (Tadeáš Král, Dosek) – 17. Miškář (M. Beran, T. Svoboda), 23. Miškář (M. Beran, Urban), rozh. náj. M. Beran