4:0

konec (1:0, 1:0, 2:0)

06.01.2021, 18:00 • Steel aréna, Košice • 28. kolo • Lukáš Pancurák sk

Tipsport: 2.93 4.3 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo sa východniarske derby medzi HC Košice a HK Poprad. Oceliari si v ňom lídra tabuľky postrážili a oplatili mu prehru zo záveru minulého roka. Kamzíkov tak zdolali pomerom 4:0.

Ja vám už ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (20:17:57)

59:23

Košičania sa ešte natlačili pred Vošvrdu, no zdá sa, že už budeme čakať len na záverečný klaksón.

58:10

Máme tu posledné dve minúty riadnej hracej doby. S najväčšou pravdepodobnosťou môžeme hovoriť aj o posledných sekundách celého zápasu.

57:09

Valigura v súboji jedného proti jednému zbytočne nevymýšľal a volil priamu strelu. Tá bola zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred Riečickým.

56:30

Domáci hrajú naďalej pred Vošvrdom.

55:40

Košice dali gól!
Z pohľadu Popradčanov je prehra 0:4 síce krutá, no z pohľadu Košíc padli všetky góly po dobrej práci domácich. Druhý gól v zápase strieľa PAVEL KLHŮFEK. Asistencia: Marek Baránek.

54:40

Poprad sa oslobodzuje, puk postupne pretína všetky čiary a končí na hokejke Riečického.

54:19

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Patrik Svitana – 2 min., podrazenie).

53:46

Belluš skúšal príklep, ale bránku minul. V každom prípade, Košičanov to príliš za súčasného stavu mrzieť nemusí.

52:19

Jenyš zabojoval pred Vošvrdom, kde získal puk pre spoluhráčov. Bolo to však na príliš malom priestore, preto mohol ostať popradský brankár pokojný.

50:38

Obrovská šanca pre Poprad! Po výbornej práci Livingstona mal pred bránkou priestor na dorážku Tavi, ani toto ale kamzíkom na strelenie prvého gólu nestačilo.

50:30

Nasleduje komerčná prestávka.

50:08

Pavlin našiel Pospíšila, ktorý puk bez problémov vyviezol do stredného pásma. Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.

49:40

Handlovského zrazená strela, vhadzovať sa bude v košickom pásme.

49:32

Popradčanom snahu uprieť rozhodne nemožno, no dnes sa im jednoducho nedarí. Stále sa hrá pri popradskej bránke, hostia sa potrebujú dostať pred Riečického.

48:36

Puk je pri Vošvrdovi.

47:59

Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., hákovanie).

47:07

Skvelá práca Dominika Riečického, ktorý našiel v rýchlosti DAVIDA RŮŽIČKU a ten tvrdou strelou prepálil Tomáša Vošvrdu. Oceliari vedú už 3:0. Asistencia: Dominik Riečický.

46:35

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hrubosť).

46:35

Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – 2 min., hrubosť).

46:35

Klhůfek si pred bránkou stiahol puk medzi nohy, čo chcel využiť rýchlym zakončením. Vošvrda si ale priestor pri žrdi postrážil.

46:20

Puk zastavuje len Riečický.

45:35

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Daniel Brejčák – 2 min., podrazenie).

44:30

Seigo si obkorčuľoval okolo Riečického, následne volil krátky švih k vzdialenejšej žrdi. Priestor bránky však minul.

44:17

Oddychový čas domácich. Je to logické, bez prerušenia sa hralo vyše dvoch minút. Košičania sú už vyšťavení.

44:17

Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

43:27

Handlovský ostal stáť pred košickou striedačkou, kde si puk prikryl telom a počkal na spoluhráčov. Následne sa ale pred Riečického nepreštrikoval.

42:16

Livingston sa dostal len k mantinelu — do priestoru, kde sa proti nemu postavili dvaja súperi. Cez košickú defenzívu sa mu preto prejsť nepodarilo.

41:27

Jenyšov pokus z otočky našiel len nohy popradských obrancov. Úvod tretej časti je pokojný.

40:48

Poprad sa v prvej minúte snažil o rýchly prienik pred Riečického. Nevyšlo to ale Haščákovi ani Skokanovi. Puk majú na hokejkách domáci.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina východniarskeho derby medzi Košicami a Popradom. Aj v nej sa viac darilo domácim korčuliarom, ktorí pridali aj svoj druhý gól. Riečický je pritom naďalej neprekonaný.

Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:36

Ešte sa však bude hrať pred Riečickým, Popradčania sa pokúsia znížiť ešte počas tejto časti.

39:18

Zdá sa, že pred koncom druhej tretiny sa už toho veľa podstatného neudeje.

38:10

Posledné dve minúty druhej tretiny.

37:52

Oceliari sa napriek tomu dostávajú do dvojgólového vedenia. Pavlinov pokus spoza kruhu sa odrazil späť do hry, čo využil MARTIN BELLUŠ. Ten prepálil presúvajúceho sa Vošvrdu. Asistencie: Žiga Pavlin, David Růžička.

37:30

Skúšal to Pospíšil, ani tento pokus ale veľa vzruchu nepriniesol. Puk letí opäť cez všetky čiary až k Riečickému.

36:31

Košičania prepadli na útočnej modrej čiare, z čoho mohli ťažiť hostia. Svitana ale v rozhodujúcej chvíli puk nepretlačil cez aktívneho Baránka.

35:52

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Mike Dalhuisen – 2 min., hákovanie).

34:45

Poprad sa oslobodzuje, puk letí k Riečickému.

33:27

Vylúčenie v tíme HC Košice (Matúš Havrila – 2 min., hrubosť).

33:27

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Dominik Kramár – 2 min., hrubosť).

33:27

Vylúčenie v tíme HK Poprad (Adam Jevoš – 2 min., držanie).

33:27

Kramár zložil k ľadu Havrilu. Toto by sa bez trestov skončiť nemalo.

33:01

33:01

Teraz sa však oceliari dostali do veľkej šance. Z druhej vlny si pred bránkovisko nakorčuľoval Jenyš, ktorý zakončoval z bezprostrednej blízkosti bekhendom. Ponad Vošvrdu to však nezodvihol.

32:39

Hra je teraz obojstranne nepresná, oba celky hrajú zbytočne často popri mantineli. Puk má na hokejke Vošvrda, ktorý chce rozohrať na spoluhráčov.

31:20

Slovák spomedzi kruhov nepresne, puk zapadol za Vošvrdovu bránku.

30:16

Medzičasom začala plynúť druhá polovica riadnej hracej doby. Aj keď je Poprad v druhej tretine výrazne aktívnejším tímom, stále platí stav z konca prvej tretiny — 1:0 pre Košice.

29:28

Na opačnej strane Bjalončík. Proti sebe mal dvoch Košičanov, preto volil jednoduché zakončenie do stredu bránky. Znamená to ale pásmo pre Popradčanov.

28:20

Na opačnej strane ale viackrát zakončili aj Košice. Skúšali to Jokeľ, Belluš aj Deyl, no so všetkými pokusmi si Vošvrda poradil. V každom prípade, po dlhšom čase nás čaká vhadzovanie pred jeho bránkou.

27:33

Vošvrda vysoko z bránky, puk postrážil na čepeli a počkal na spoluhráčov. Oba celky sú vyčerpané, pôjdu striedať.

26:50

Nuž, Poprad je v prostrednej časti ako vymenený. Kamzíci súpera prakticky ani nepúšťajú von z obranného pásma. V dobrej šanci boli Seigo aj Dalhuisen, Riečický ostáva stopercentný.

25:49

Puk bol na malý moment zakliesnený medzi korčuliarmi hokejistov pri mantineli, rozhodcovská štvorica sa rozhodla hru neprerušovať.

24:58

Vo veľkej šanci sa ocitol Daniel Brejčák, ale Riečického pred bránkou neprepálil.

24:22

Pekný strom od Skokana, ktorý poslal k ľadu poľahky Pospíšila. Popradčania sú pri chuti a držia sa pred Dominikom Riečickým.

23:16

Seigo si šikovne odsunul súpera od tela, jeho spoluhráči následne v okolí Riečického nekombinovali presne.

22:28

Na opačnej strane sa dostal k puku Belluš. Ten ešte počkal na pohyb súperovho obrancu, napokon spoza neho ale presvedčivo nezakončil.

21:30

Dobre to vymyslel Ulrych, ktorý si nakorčuľoval z pravej strany na bránkovú čiaru. Odtiaľ sa ešte stočil smerom k Riečickému, ale krátkou strelou k bližšej žrdi ho neprekvapil.

20:37

Popradčania sa bezprostredne po buly dostali do útočného pásma, ale domáci v ňom o puk pripravili Drgoňa. Zatiaľ je to bez vážnejšej strely.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Košicami a Popradom, po ktorej môžu byť spokojnejší domáci korčuliari. Tí po 20 minútach hry nad lídrom tabuľky vedú 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:06

Príliš dlho to ale neplatilo. Medzičasom začala plynúť posledná minúta prvej tretiny.

18:52

Už sú Popradčania usadení pred Riečickým.

18:30

Nemenej zaujímavá situácia aj na opačnej strane. Po dvoch kľučkách sa dostal Klhůfek medzi kruhy, strelou odtiaľ prinútil Vošvrdu hru prerušiť.

17:50

Veľká šanca Popradu! Svitana dostal puk za kruhy, odkiaľ to skúšal napáliť k vzdialenejšej žrdi — do protipohybu Riečického. Košickú bránku minul.

17:26

Vylúčenie v tíme HC Košice (David Růžička – 2 min., hrubosť).

17:26

17:06

Vylúčenie v tíme HC Košice (Bruno Mráz – 2 min., hákovanie).

16:02

Krásna individuálna akcia Vrábeľa, ktorý si obišiel troch popradských korčuliarov a dostal sa pred Vošvrdu. Tam mu ale hosťujúci gólman vystavil parádny semafór.

15:48

Necelých päť minút pred koncom to smerom dopredu nevyšlo ani jednému z tímov. Puk si len vymenili v strednom pásme, dostať ho odtiaľ bude chcieť Belluš.

14:20

Štyria Košičania proti osamotenému Seigovi. Popradčan sa v pásme snažil niečo vymyslieť, ale bol prakticky bez šance.

13:37

Popradčania získali puk v strednom pásme, odkiaľ v pokoji prerokčuľoval Haščák k útočnej modrej čiare. Skúsil to nenápadnou strelou, ale Riečického neprekvapil.

12:48

Paločko vyhodil puk k Riečickému, oba celky budú striedať.

12:01

Márne to nebolo ani v podaní Belluša, ktorý pred bránkou využil svoje parametre a na malý moment si prikryl puk pred Vošvrdom. Už tam ale prikorčuľovali aj hostia, ktorí ho vážnejšie zakončiť nenechali.

11:30

Košice majú puk na hokejkách, sú ale len za Riečickým.

10:48

Oceliari sa ale do pásma vrátili a ujali sa vedenia. Gól pripomínal situáciu spred dvoch minút — vtedy ešte Réway priestor pred bránkou nevyužil, ale PAVEL KLHŮFEK už na dvakrát áno. Asistencia: Martin Pospíšil, Martin Réway.

10:17

Nemčík prihrával k zadnému mantinelu, aj tam si to ale Popradčania postrážili. Oba celky sa následne zabudli v strednom pásme.

09:20

Dalhuisenovi skĺzol puk z čepele, no oceliari to nevyužili. Nepresné nahodenie puku skončilo opäť na popradských hokejkách. Hrá sa za Vošvrdom.

08:27

08:20

Dobrá šanca pre Košice. Vaculík našiel medzi kruhmi zabudnutého Réwaya, ktorý sa pozrel na bránku a vyskúšal strelu. Tomáš Vošvrda ho však vychytal.

07:22

Bjalončík sa snažil si puk prehodiť medzi kruhmi na forhend, ale skĺzol mu z čepele. Košice ho následne podržali a odišli striedať.

06:30

Demek je na ľade, pokračujeme v hre piatich proti piatim.

06:16

Každopádne, Košice puk dvakrát jednoducho vyhodili cez všetky čiary.

05:48

Paviln zapracoval v obrannom pásme, kde si obhodil Haščáka a následne sa pokúsil aj uvoľniť Jokeľa. Bolo to však na dlhú hokejku.

05:10

Dalhuisen to skúsil spoza pravého kruhu, Riečického trafil priamo do masky. Ten to okamžite avizoval hlavnému arbitrovi, ktorý hru prerušil.

04:30

Vylúčenie v tíme HC Košice (Jakub Demek – 2 min., hákovanie).

03:48

No a dostali sa aj do prvej veľkej šance zápasu. Z ľavej strany si do predbránového priestoru nakorčuľoval Skokan, ale na Riečického bol prikrátky.

03:28

Košické nahodenie zastavil za svojou bránkou Vošvrda. Dopredu pôjdu kamzíci.

02:40

Tavi si puk vypýtal pri mantineli, okamžite ho tam ale priskočil tiesniť jeden z domácich obrancov. Zatiaľ hráme bez vážnejších šancí na jednej či druhej strane.

01:30

Belluš vypichol puk súperovi v strednom pásme a presunul sa aj do toho útočného. Bol tam však sám, jeho spoluhráči medzičasom odišli striedať.

00:49

Na opačnej strane sa o niečo podobné pokúsil aj Růžička. Jeho puk ešte spoluhráči dokorčuľovali, následné nahodenie ale bolo nepresné.

00:09

Skokan uspel na úvodnom vhadzovaní a puk posunul svojim spoluhráčom. Z hĺbky defenzívy ho Popradčania nahodili za Riečického.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Demek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Nagy — Vaculík

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Kramár — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Bjalončík, Tavi — Hajnik, Jevoš, Matúš Paločko — Valigura

Rozhodca: D. Konc st., Hronský — Orolin, D. Konc ml..
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose z 28. kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom bude vo východniarskom derby hostiť HC Košice priebežného lídra tabuľky HK Poprad.

HC Košice prežíva nevydarené obdobie. Po tom, čo Oceliari s miernými zaváhaniami stúpali v tabuľke smerom nahor, prišli ich tri prehry v rade, ktoré znamenali prepad na šieste a napokon aj siedme miesto. Košičania si chuť napravili až v ostatnom kole, keď otočili zápas na ľade maďarského DVTK a v tabuľke tak preskočili ďalší východniarsky celok — Michalovce. Oceliari sú tak momentálne šiesti, a síce so ziskom rovných 40 bodov pri priaznivom skóre v pomere 77 strelených k 65 inkasovaným gólom. Isté je, že vyššie sa po stredajšom zápase posúvať nebudú — na piaty Zvolen totiž strácajú až sedem bodov. Naopak, Košice môžu zostúpiť o priečku nižšie, keď si pred Michalovcami držia len jednobodové vedenie.

Posledné tri odohrané zápasy Košíc:
DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Košice 4:5
HC Košice — HK Dukla Ingema Michalovce 1:2
HK Poprad — HC Košice 3:0

HK Poprad trápia momentálne nepochybne úplne iné problémy — a tabuľkové postavenie to rozhodne nie je. Veď podtatranci vedú ligu pred druhým Slovanom Bratislava, pred ktorým si držia trojbodový náskok (Bratislavčania odohrali o dva zápasy menej). Kamzíci sú zároveň tímom s najproduktívnejším útokom v lige, ktorý nastrieľal 98 gólov, no aj s druhou najpevnejšou defenzívou — Popradčania inkasovali v 26 zápasoch z čepelí súperov dovedna 64-krát.