0:4

konec (0:2)

02.01.2021, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich • 17. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 6.25 4.05 1.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (22:58:18)

Fauly: 7:4
Zápas je u konce, Arsenal se raduje z vítězství 4:0 na hřišti West Bromwiche Albion. Hosté byli jasně lepším týmem a vítězství si jednoznačně zaslouží. Arsenal byl aktivní už od samotného začátku, hned v úvodních minutách se do šancí dostali Bellerín a Saka, které ale Johnstone vychytal. Ve 23. minutě už ale poprvé inkasoval, když se po krásné individuální akci trefil Kieran Tierney. O pět minut později přidal Arsenal druhou branku, tentokrát to bylo po rychlé kombinační akci, na jejíž konci byl připraven uklidit míč do brány po přihrávce Smithe-Rowa Bukayo Saka. West Brom měl poté dobrý nástup do druhého poločasu a měl i smůlu, protože ve 48. minutě nebyl uznán Robinsonův gól pro ofsajd. Zápas pak definitivně pro Arsenal rozhodl Alexandre Lacazette, který se prosadil v 61. a 65. minutě a na tohle už domácí reagovat nedokázali. Arsenal se posouvá na jedenácté místo tabulky, West Brom zůstává na předposlední příčce se ztrátou šesti bodů na záchranu.

90+4

90+4

Domácí pokračovali rohovým kopem, ale vzápětí se pískal ofsajd Austina.

90+3

Leno byl nucen předvést ještě jeden zákrok proti Harperově střele, své čisté konto si musí zasloužit.

90+2

90+2. Willianova technická střela.

90+2

Willian si po rychlé přešlapovačce navedl míč na levou nohu na střelu, ale svým technickým zakončením Johnstona nepřekonal.

90+1

Nastavují se jen tři minuty.

90

West Brom stále nezvládá snahu o vstřelení čestné branky a usazuje se před pokutovým územím Arsenalu.

89

Na druhé straně po Willianově centru hlavičkoval Willock, byl však v záklonu a podle toho to dopadlo.

89

89. Leno chytil Gallagherovu střelu.

89

Conor Gallagher měl před sebou dost prostoru, tak se rozhodl vystřeli z velké dálky. Tento pokus však nemohl vylekat Bernda Lena, který předvedl teprve svůj druhý zákrok v zápase.

88

Charlie Austin se dostal ke střele zpoza pokutového území, ta byla ovšem zablokovaná.

87

Akce po pravé straně ale Arsenalu nevyšla a dokonce z toho byl faul Daniho Ceballose za žlutou kartu.

86

Arsenal se znovu bez problému dostal z tlaku domácího týmu a opět se žene kupředu.

85

Arsenal hraje sebevědomě i pod tlakem před vlastním pokutovým územím a vychází mu to, jeho konstruktivní rozehrávka zatím byla dnes bezchybná.

84

Závěr zápasu je jasně v režii Arsenalu a je vidět, že by hosté rádi ještě přidali minimálně jednu další branku.

83

Arsenal pokračoval rohovým kopem. Další se hned snažil vybojovat Joe Willock, ale míč šel do zámezí právě od něj.

0:4

konec (0:2)

Branky: 23. Tierney (Holding), 28. Saka (Smith-Rowe), 61. A. Lacazette, 65. A. Lacazette (Tierney)

Karty:   70. Gallagher (WBA) – 42. Bellerín (ARS), 87. D. Ceballos (ARS)

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:4.

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Ivanović (66. Bartley) – Sawyers – Matheus Pereira, M. Phillips (C) (81. R. Harper), Gallagher, Diangana (46. Ch. Austin) – Robinson.
Náhradníci: Button – Gibbs, Bartley, Peltier, Grosicki, R. Harper, Krovinović, Ch. Austin, Diaby.

Arsenal FC: Leno – Bellerín (54. Maitland-Niles), Holding, Marí, Tierney – D. Ceballos, Xhaka – Saka (71. Willian), Smith-Rowe (77. Willock), Aubameyang (C) – A. Lacazette.
Náhradníci: Rúnarsson – David Luiz, Maitland-Niles, Alnaní, Willock, Willian, Pépé, Nketiah, Martinelli.

Rozhodčí: Atkinson – Hatzidakis, Lennard