23.12.2020, 03:35 • Rogers Place, Edmonton • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.83 4.6 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:13:39)
Spojené státy odstartují svou pouť šampionátem v sobotu ráno proti silným Rusům. Finové budou hrát jen o pár hodin dříve proti Německu.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Topi Niemelä (1+1) a Cole Caufield (2+0).
Generálku na světový šampionát zvládli o chloupek lépe hokejisté USA, kteří vtěsnali všechny své góly do necelých dvou minut. Pärssinen skóroval za Finy už v čase 1:26, ale po trefách kanonýrů Kaliyeva a Caufielda se vše otočilo v "domácí" prospěch. Poslední gól padl ještě před polovinou zápasu, když se v přesilovce trefil Niemelä. Při rovnoměrném počtu hráčů se Finové moc neprosazovali. I proto se toho ve třetí třetině, kdy se oba týmy držely mimo trestné lavice, moc zajímavého neudálo.

59:38

Alex Turcotte mohl rozhodnout gólem na 4:2, jenže Taponena před finskou brankou dobře zastoupil obránce Ville Heinola.

59:15

Lundellovo nahození sebral Wolf. Američané nestihli dostat puk ven z pásma a to umožnilo Taponenovi vyrazit na střídačku.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:45

Roope Taponen z branky zatím nemůže. Po vhazování ve středním pásmu znovu probíhá boj v jeho třetině.

58:38

Puk vyletěl ze hřiště, takže se hra musela přerušit. Finsko si vzalo oddechový čas a bezesporu bude riskovat bez gólmana.

58:27

A ještě jedna střela z ostrého úhlu. Na svědomí ji měl dobře hrající Matthew Boldy, který způsobil Taponenovi nemalé problémy.

57:54

Beniers a po něm Caufield zakončovali z obou stran. Taponen opět odolal a udržel Finům naději na lepší výsledek.

57:31

Finové měli hodně času na rozehrávku. Američané po naskočení na led ale aktivovali napadání a získali puk nedaleko od Taponena.

56:51

Anton Lundell ztratil kotouč ve středním pásmu. Výsledkem toho byl únik Turcottea, jenž bekhendem orazítkoval tyč!

56:25

John Farinacci převzal pas z levého křídla, ale po okamžitém zakončení se ozvalo jen zadunění Taponenových betonů.

55:31

Ve třetí třetině je to hlavně defenzivní boj, který trochu připomíná třinecké čtvrtfinále z přelomu tohoto roku. Role jsou ale opačné, Finové marně dobývají fungující obranu.

54:35

Arthur Kaliyev na konci nepovedeného střídání jenom nahodil a odjel střídat, aby mohla naskočit čerstvá pětice.

54:01

Trevor Zegras byl v útočném pásmu ještě před kotoučem, který měl v držení rozjetý Alex Turcotte. Je z toho ofsajd a reklamní přestávka.

53:10

Brett Berard měl docela dost místa na levém křídle. Taponenovi proletěla svižná střela zápěstím nad brankou.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Kaliyev (Boldy, Zegras), 22. Caufield (Zegras, LaCombe), 22. Caufield (Sanderson) – 2. Pärssinen (Niemelä, Lambert), 29. Niemelä (Pärssinen, Lambert)

USA: Knight (35. Wolf) – York, Thrun, Sanderson, LaCombe, Johnson, Faber, Kleven, Helleson, Skinner – Zegras, Turcotte, Kalijev – Brink, Beniers, Colangelo – Slaggert, Farinacci, Moynihan – Brisson, Boldy, Caufield – Berard.

Finsko: Piiroinen (41. Taponen) – Heinola, Hatakka, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi, Rafkin – Järvantie, Lundell, Simontaival – Hirvonen, Pärssinen, Lambert – Pyyhtiä, Nikkanen, Räty – Puhakka, Helenius, Mäntykivi – Korhonen.

00:32 USA 2+10 Kaliyev, vražení na hrazení+vražení na hrazení
01:26 FIN 0:1 Pärssinen (Niemelä, Lambert)
11:44 FIN 2 Räty, vysoká hůl
14:49 FIN 2 Lundell, hákování
17:53 FIN 2 Viro, faul kolenem
18:00 FIN 2 Puhakka, vysoká hůl