1:3

konec (0:2)

19.12.2020, 18:30 • Estadio El Sadar (Pamplona) • 14 • 14. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 3.78 3.38 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Druhý poločas nakonec nepřinesl jen jednu hru na jednu branku. Zpočátku to tak vypadalo, avšak domácí se dostali k zahrávání pokutového kopu a najednou bylo sníženo! Osasuna měla určitý čas naději, že by jen přece mohla něco ze zápasu vytěžit. Jejich cíl však v poslední desetiminutovce zápasu rozbil Moreno, který vstřelil pojišťující branku. (20:22:50)
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:15.

90+4

90+2

Centr z levé strany na přední tyči odhlavičkoval obránce. Osasuna však stále na míči a nyní to vypadá na menší tlak z jejich strany. Villarreal se nechal až moc zatáhnout před svou branku.

90+2

Hosté zalezli na svou vlastní polovinu a nyní nechávají hrát svého soupeře, který hledá ještě nějakou cestu k brance Asenja.

90+1

Ve druhém poločase se nastavují čtyři minuty.

90

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Oier, přichází Iñigo Pérez.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nacho Vidal, přichází Facundo Roncaglia.

89

Ze hřiště odchází hlavní strůjce utkání, Gerard Moreno, a na jeho místo nastupuje Alejandro Millan.

88

Hosté drží míč a Osasuna již ví, že dnes na body určitě nedosáhne.

86

Villarreal právě vstřelil branku!
GERARD MORENO si parádně naběhl na přihrávku z levé strany, která byla ještě navíc tečovaná a stačilo mu jen správně nastavit nohu a poslat míč k levé tyčce. Moreno tedy otevřel dnešní utkání a s největší pravděpodobností ho svou druhou brankou i uzavře.

85

Hosté se snaží hru jakkoliv zdržovat a přerušovat. Osasuna se tím pádem nemůže dostat do potenciálního tlaku.

85

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Fernando Niño, přichází Rubén Peña.

84

Žlutou kartu dostává Fernando Niño (Villarreal CF).

81

Nyní se sice míč pohyboval na jejich vlastní polovině, ale hosté měli míč na svých kopačkách.

80

Zápas se nám pomalu a jistě dostává do závěrečných minut. Osasuna stále ztrácí jeden zásah ke kýžené remíze. Villarreal však kontroluje hru.

79

Unai García fauloval Fernanda Niña, autora druhé branky Villarrealu, a vidí žlutou kartu. Nyní probíhá ošetřování.

77

...po delším domlouvání, jak se vlastně standardní situace bude zahrávat, přišel centr do vápna, který byl ihned odražen.

76

Faul hostujícího celku a ten nabízí standardní situaci soupeře ze střední vzdálenosti...

75

Nebezpečně se nyní odrážel míč v těsné blízkosti branky Osasuny. Nakonec opouští horké místo před Martínezem.

74

Domácí to určitě zkusí, což bude výhodně pro hosty, kteří budou využívat mezer v jejich defenzívě.

73

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Samuel Chukwueze.

72

Snížením domácí znamená menší drama v závěrečných minutách zápasu. Nyní ztrácí na svého soupeře jen jednu branku a stát se může cokoliv.

72

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Kike Barja.

71

A právě Yeremi Pino fauloval na hranici vápna při výskoku a byl tím mužem, který zavinil penaltu.

70

Osasuna právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ROBERTO TORRES, který vsadil na razanci a vystřelil zhruba doprostřed branky. Sergio Asenjo skákal ke své levé tyčce!

69

Stále se něco řeší a ještě si musíme chvíli počkat, až budou domácí moci zahrávat pokutový kop.

69

Žlutou kartu dostává Yeremi Pino (Villarreal CF).

68

Šance pro domácí celek! Neboť po faulu budou zahrávat pokutový kop!

66

Obránce Osasuny musel velmi rychle zpět, aby odehrál míč do autu před dotírajícím soupeře. Villarreal má snahu vsítit třetí branku v dnešním zápase.

64

Další pokus ze strany hostí přišel po levé straně, ale tentokrát nepřesnost na jejich straně a míč míří do zázemí.

63

Na hře domácích je znatelné, že jim chybí jeden hráč v poli a podle toho zatím vypadá druhý poločas zápasu, kdy hosté jasně kontrolují hru a své nabité vedení.

62

Mario Gaspar si naběhl na osamocený míč a z první tvrdě vypálil. Jeho projektil orazítkoval tyčku branky Osasuny!

60

Gerard Moreno mohl dát svou druhou branku. Jeho dobrá střela šla mezi tři tyče a Rubén Martínez byl nyní úspěšnější a vyrazil míč na roh!

59

Po autovém vhazování se hostí ihned dokázali dostat k míči a dostávají jej k polovině hrací plochy.

58

Pau Francisco Torres nic nevymýšlel a odehrál míč raději do autu.

57

Nepřesná dlouhá přihrávka na hráče Villarrealu a brankář Osasuny může v poklidu rozehrát míč.

56

Tato střela z levé strany donutila Martíneze k zákroku a chytá letící míč.

55

Jakoby mě slyšeli! Střílenou přihrávku před branku tečoval jeden z hráčů, ale nevložil do míče potřebnější razanci a přesnost. Míč končí v zázemí. Ovšem, nejspíše by byl odpískán ofsajd, pokud by míč skončil v síti.

54

Nyní nesledujeme nic zajímavého. Hosté mají míč na svých kopačkách a čekáme, jestli se odhodlají k nějaké nebezpečné útočné akci.

52

Dobré přenesení hry na pravou stranu, avšak Mario Gaspar po zpracování o míč přišel a bude to jen odkop od branky Osasuny.

50

To, že hrají v naprostém klidu, ukazuje, že namísto pokusu o centr do vápna, raději hráč zvolil zpětnou přihrávku. Kombinace hostů pokračuje...

49

Hra už pokračuje. Hosté jsou u míče a nyní rozjíždí útok po pravé straně. Dá se předpokládat, že Villarreal bude mít míč více na svých kopačkách i ve druhém poločase.

48

Tohle vypadá na delší ošetřování a hra je nyní pozastavena.

47

Fernando Niño hlavičkoval nízko a soupeř do něj narazil. Fernando Niño inkasoval nepříjemný úder kolenem do oblasti hlavy!

46

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Darko Brašanac.

46

Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Juan Foyth, přichází Moisés Gómez.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Jaume Costa.

46

Villarreal byl v prvním poločase lepším týmem. Dokázal vstřelit dvě branky, z toho jednu již v době, kdy jejich soupeř hrál bez Aridaneho! Ten byl vyloučen za podražení a od té doby hosté jasně kontrolovali hru. Osasuna se sice snažila útočit, ale veškeré jejich centry buď nebyly přesné, nebo si na ně počíhal ostražitý Asenjo.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Jedna minuta je nastavena nad rámec prvního poločasu.

43

Závěr zápasu se odehrává v režii hostujícího celku. Zatímco Osasuna již vyhlíží poločasovou přestávku.

42

Z levé strany přišla přímá střela na branku, kterou si však pohlídal brankář Martínez. Vypadá to, že hosté udrží svůj náskok v prvním poločase a do druhé půle budou vstupovat s dobrým a nadějným náskokem.

41

A nyní bude zahrávat standardní situaci z levé strany.

40

První poločas nám došel do závěrečné pětiminutovky. Villarreal je na polovině Osasuny.

40

Žlutou kartu dostává Oier (CA Osasuna).

38

Z menšího tlaku před šestnáctkou se hosté nakonec nedokázali dostat do zakončení.

37

Osasuna je ve vlastním pokutovém území a bedlivě se snaží vykrývat prostory soupeře, který zatím hledá cestu k zakončení.

36

A tak je míč zpět na kopačkách hostů. Přidají ještě jeden zásah do konce prvního poločasu?

35

Domácím se nedaří dostat z vlastní poloviny a čelí vysokému napadání ze strany Žluté ponorky.

34

Nyní se však dopustili útočného faulu . Avšak předtím přišlo pěkné hlavičkové zakončení, které skokem dokázal vyrazit Rubén Martínez!

33

Po půl hodině hry tu máme dvou brankové vedení hostů. Ti zatím hrají to, co potřebují a nyní se jim daří držet hru na polovině svého soka.

31

Sergio Asenjo si počíhal na centr na jeho zadní tyč a zkušeně chytil míč.

30

Domácí po levé straně útočili a nakonec z toho vzešel rohový kop.

29

Pino svou přihrávkou našel přesně nabíhajícího FERNANDA NIÑA, který si zběhl zpoza obrany a v pádu poslal míč do branky. Asistence: Yeremi Pino.

28

Po vyloučení Aridaneho je zápas trochu nervózní, hlavně ze strany domácích, kteří neustále proti něčemu protestují a to i jejich lavička v čele s trenérem.

27

Z dané standardní situace domácích nevzešlo ohrožení branky a míč opustil hrací plochu do zázemí.

27

To se jim následně i daří a jejich snaha je přerušena faulem domácího celku.

26

Nyní se míč pohybuje na polovině hrací plochy, kde se Osasuna snaží získat míč a zaútočit.

25

A ten si bezpečně pohlídal brankář Sergio Asenjo, který chytil vysoký míč.

24

Osasuna se chystá k zahrávání standardní situace z větší dálky a vypadá to na centr do vápna.

24

Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Unai García.

22

Hosté nyní nikam nespěchají a stále hrají svou hru, tedy v klidu ze zabezpečené obrany.

21

Standardní situace Villarrealu ze střední vzdálenosti nám nepřinesla nic zásadního.

20

Domácí trenér horlivě protestoval, že tohle rozhodně nebylo na červenkou kartu.

19

Nepříjemná situace pro domácí celek, Za faul je vyloučen Aridane a domácí budou dohrávat zápas v deseti hráčích. Aridane totiž stáhl na trávník soupeře, který by se jinak dostal do samostatného úniku!

17

Drobnější faul na polovině hrací plochy, domácí ihned rozehrávají a dále se budou snažit o ohrožení branky Asenja.

16

Centrovaný míč z levé strany si pohlídal Sergio Asenjo a chytá jej bezpečně do svých rukavic.

15

Za zmínku však stojí tato situace. Jonathan Calleri se pokoušel ve vápně o střelu, ale z opakovaného záběru byl přidržen soupeřem za dres! Penalta se však nepískala!

14

Osasuna vyslala dva centry do vápna, ale ani jeden nebyl využit v jejich prospěch.

13

Po další útočné akci hostí, se ujímají míče domácí. Z jejich strany zatím čekáme na nějaké první ohrožení branky soupeře.

12

VAR nám nyní nabídl detailnější pohled na úvodní branku, kdy se zaměřil na ofsajdovou hranici a skutečně Moreno dokázal udržet linii s obránci soupeře.

11

Z levé strany zakončoval hostující hráč do boční sítě, avšak byl předtím v ofsajdu.

10

Střílený centr do pokutového území přistál přesně před dvěma obránci domácích. Jeden z nich vykopl míč. Villarreal pokračuje ve své útočné kombinaci.

9

Hráči Osasuny se nyní pohybují na polovině soupeře a rádi by rychle odpověděli. Nicméně jejich soupeř vrací hru na polovinu hřiště.

7

Ještě nám neuběhlo ani deset minut zápasu a je tu úvodní branka. GERARD MORENO dostal pěkný pas na hranici ofsajdu, ve vápně dokázal přelobovat vybíhajícího brankáře a mohl se spoluhráči slavit úvodní branku.

6

Dlouhý pas středem hřiště si pohlídal bránící hráč Osasuny.

5

Hosté sami zabrzdili nadějný rychlý protiútok a ujímají se kombinační souhry.

4

Dlouhý aut soupeře dokázal obránce Villarrealu odkopnout zpět za autovou čáru.

3

Z levé strany se ještě na chvíli ocitl míč na hranici pokutového území, ale hosté dále již nedokázali pokračovat ve svém útočném snažení.

2

Žlutá ponorka zahájila postupný útok. Dlouhý míč dokázali hráč zpracovat a operace pokračuje na levé straně.

1

K prvnímu centru do šestnáctky se dopracovali domácí. Míč nakonec v pokutovém území nikoho neoslovil a brankář hostí bude odkopávat od branky.

1

CA Osasuna: R. Martínez – Cruz, D. García, Aridane, Vidal – R. García, Oier (C), Moncayola, R. Torres – Calleri, Budimir.
Náhradníci: Herrera, Martínez – Barja, Brašanac, Gallego, U. García, Brandon, Adrián López, J. Martínez, Navas, I. Pérez, Roncaglia.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Estupiñán – Pino, Parejo, Foyth, Trigueros – Niño, G. Moreno.
Náhradníci: Rulli – Baena, J. Costa, Moisés Gómez, Chakla, Chukwueze, Kubo, Ra. Funes Mori, Peña, Raba, Millan.

Rozhodčí: J. Vazquez.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba celky utkaly dvakrát. Nejprve 2:1 vyhrála Osasuna. V odvetě byli úspěšnější hráči Villarrealu, kteří zvítězili 3:1.
Villarreal CF

To hosté z Villarrealu jsou na tom mnohem lépe. Najdeme je na čtvrtém místě tabulky LaLigy se ziskem dvaadvaceti bodů. Naposledy remizovali 1:1 s Betisem a ztratili tak 2 body. Dnes by si rádi připsali další výhru. Na hřišti Osasuny budou plnit roli favorita a uvidíme, zda ji potvrdí. Také Villarreal má za sebou pohárový zápas, když vyhrál taktéž 6:0 nad Leionou.
CA Osasuna

Fotbalisté dnes domácího týmu CA Osasuna jsou zatím na poslední dvacáté příčce tabulky. Na své konto zapsali jedenáct bodů. Sezóna jim tak zatím nevychází podle plánu a určitě pomýšlejí na vyšší pozice. Osasuna naposledy v lize sehrála zápas na půdě Valladolidu, kde prohrála 2:3. V poháru se jí pak dařilo, 6:0 porazila Tomares, celek z nižší španělské soutěže.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu čtrnácté kolo španělské LaLigy a v jeho rámci budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy CA Osasuna a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:3

konec (0:2)

Branky: 70. R. Torres (pen.) – 7. G. Moreno (Trigueros), 29. Niño (Pino), 86. G. Moreno

Karty:   40. Oier (OSS), 79. U. García (OSS) – 69. Pino (VLR), 84. Niño (VLR)   19. Aridane (OSS)

CA Osasuna: R. Martínez – Cruz (24. U. García), D. García, Aridane, Vidal (90. Roncaglia) – R. García, Oier (C) (90. I. Pérez), Moncayola (72. Barja), R. Torres – Calleri (46. Brašanac), Budimir.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Estupiñán (46. J. Costa) – Pino (73. Chukwueze), Parejo, Foyth (46. Moisés Gómez), Trigueros – Niño (85. Peña), G. Moreno (89. Millan).

Rozhodčí: J. Vazquez