Statistiky:
Konečné pořadí v cíli:
1. Norsko 1:16:21,0 (0+9)
(Sturla Holm Lægreid, Vetle Sjastad Christiansen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø)
2. Švédsko +39,2 (0+10)
(Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson)
3. Německo +51,7 (0+9)
Německo (Erik Lesser, Roman Rees, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
4. Rusko +1:08,0 (0+7)
5. Itálie +1:37,0 (0+8)
6. Rakousko +1:46,9 (0+10)
7. Česká republika +1:50,5 (0+6)
(Tomáš Mikyska, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík, Michal Krčmář)
8. Francie +1:56,5 (3+11)
9. Švýcarsko +2:06,4 (0+7)
10. Ukrajina +3:10,0 (0+8)
11. Bělorusko +3:17,1 (3+11)
12. Slovinsko +3:38,1 (1+11)
13. Finsko +3:51,3 (1+13)
14. Kanada +3:54,3 (1+12)
15. Japonsko +5:52,7 (2+16)
16. Slovensko +6:07,5 (4+13)
(Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga)
17. Estonsko +6:16,9 (2+15)
18. USA +6:37,9 (2+14)
19. Litva +7:09,3 (4+13)
20. Belgie +8:26,7 (1+11)
Bulharsko, Lotyšsko, Polsko, Kazachstán +1 kolo.
Pořadí po osmé střelbě:
1. Norsko 1:10:40,5 (0+9)
2. Švédsko +35,5 (0+10)
3. Německo +42,3 (0+9)
4. Rusko +1:04,4 (0+7)
5. Itálie +1:33,9 (0+8)
...
8. Česká republika +2:00,5 (0+6)
16. Slovensko +5:49,6 (4+13).
Pořadí po sedmé střelbě:
1. Norsko 1:01:10,5 (0+5)
2. Německo +38,2 (0+7)
3. Švédsko +46,3 (0+9)
4. Rusko +55,9 (0+4)
5. Švýcarsko +59,0 (0+3)
...
9. Česká republika +1:46,9 (0+6)
16. Slovensko +4:21,7 (2+9).
Pořadí po třetí předávce:
1. Norsko 57:25,5 (0+5)
2. Německo +23,9 (0+7)
3. Švédsko +40,7 (0+9)
4. Švýcarsko +48,3 (0+3)
5. Rusko +49,6 (0+4)
...
10. Česká republika +1:48,3 (0+5)
16. Slovensko +3:51,2 (2+9).
Pořadí po šesté střelbě:
1. Norsko 51:23,8 (0+5)
2. Německo +16,9 (0+7)
3. Švýcarsko +34,1 (0+3)
4. Rusko +41,0 (0+4)
5. Švédsko +43,3 (0+9)
...
8. Česká republika +1:12,2 (0+5)
16. Slovensko +3:33,8 (2+9).
Pořadí po páté střelbě:
1. Norsko 44:34,4 (0+4)
2. Německo +8,0 (0+6)
3. Rusko +25,1 (0+2)
4. Rakousko +25,9 (0+3)
5. Švýcarsko +26,3 (0+1)
...
8. Česká republika +52,1 (0+3)
18. Slovensko +3:04,5 (2+7).
Pořadí po polovině závodu
1. Norsko 38:16,9 (0+4)
2. Německo +3,5 (0+6)
3. Švýcarsko +9,2 (0+1)
4. Ukrajina +18,5 (0+4)
5. Česká republika +19,2 (0+0)
...
16. Slovensko +1:21,1 (0+4).
Pořadí po čtvrté střelbě:
1. Německo 32:15,4 (0+6)
2. Česká republika +0,5 (0+0)
3. Norsko +3,9 (0+4)
4. Rakousko +5,5 (0+3)
5. Rusko +7,3 (0+2)
...
15. Slovensko +52,0 (0+4).
Pořadí po třetí střelbě:
1. Bělorusko 25:20,2 (0+1)
2. Norsko +0,3 (0+2)
3. Německo +0,8 (0+4)
4. Rusko +7,9 (0+1)
5. Česká republika +13,5 (0+0)
...
13. Slovensko +41,4 (0+2).
První předávka:
1. Norsko 18:56,1 (0+2)
2. Bělorusko +0,3 (0+0)
3. Německo +0,9 (0+4)
4. USA +8,5 (0+0)
5. Rusko +9,5 (0+1)
6. Rakousko +12,6 (0+2)
7. Česká republika +14,6 (0+0)
...
12. Slovensko +39,0 (0+1).
Pořadí po druhé střelbě:
1. USA 12:4,8 (0+0)
2. Bělorusko +6,4 (0+0)
3. Norsko +10,1 (0+2)
4. Rusko +10,2 (0+1)
5. Švýcarsko +17,9 (0+1)
6. Česká republika +20,2 (0+0)
...
11. Slovensko +28,3 (0+1).
Pořadí po první střelbě:
1. Rusko 6:10,3 (0+0)
2. Francie +1,5 (0+0)
3. Ukrajina +3,9 (0+0)
4. Norsko +4,2 (0+0)
5. Bělorusko +4,4 (0+0)
...
11. Slovensko +9,5 (0+0)
14. Česká republika +11,3 (0+0).
Startovní listina:
1. Norsko (Sturla Holm Lægreid, Vetle Sjastad Christiansen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø)
2. Francie (Emilien Jacquelin, Simon Desthieux, Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet)
3. Německo (Erik Lesser, Roman Rees, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
4. Rusko (Matvej Jelisejev, Anton Babikov, Eduard Latypov, Alexandr Loginov)
5. Ukrajina (Artěm Prima, Dmitro Pidručnij, Ruslan Tkalenko, Bohdan Cymbal)
6. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Rok Tršan)
7. Švédsko (Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson)
8. Bělorusko (Nikita Lobastov, Sergej Bočarnikov, Maxim Varabej, Anton Smolski)
9. Rakousko (David Komatz, Simon Eder, Felix Leitner, Julian Eberhard)
10. Itálie (Didier Bionaz, Lukas Hofer, Thomas Bormolini, Dominik Windisch)
11. Česko (Tomáš Mikyska, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík, Michal Krčmář)
12. Švýcarsko (Sebastian Stalder, Benjamin Weger, Jeremy Finello, Niklas Hartweg)
13. Kanada (Jules Burnotte, Scott Gow, Adam Runnalls, Christian Gow)
14. Spojené státy americké (Sean Doherty, Leif Nordgren, Max Durtschi, Jake Brown)
15. Bulharsko (Anton Sinapov, Vladimir Iliev, Blagoj Todev, Vladimir Orjaškov)
16. Polsko (Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Wojciech Skorusa)
17. Estonsko (Rene Zachna, Kalev Ermits, Kristo Siimer, Raido Ränkel)
18. Finsko (Tuomas Harjula, Tero Seppälä, Jaakko Olavi Ranta, Olli Hiidensalo)
19. Slovensko (Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga)
20. Litva (Karol Dombrovski, Vytautas Strolia, Linas Banys, Tomas Kaukenas)
21. Lotyšsko (Renars Birkentals, Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotinš, Rudis Balodis)
22. Kazachstán (Danil Běleckij, Alexandr Muchin, Dastan Deldeš, Sergej Sirik)
23. Belgie (Thierry Langer, Florent Claude, Tom Lahaye-Goffar, Pjotr Dielen)
24. Japonsko (Mikito Tačizaki, Kosuke Ozaki, Cukasa Kobonoki, Šóhej Kodama)
Pořadí štafet z minulé sezóny:
1. Norsko 348 bodů
2. Francie 302
3. Německo 264
4. Rusko 253
5. Ukrajina 216
6. Slovinsko 216
7. Švédsko 212
8. Bělorusko 209
9. Rakousko 207
10. Itálie 203
11. Česko 189
...
20. Slovensko 130
1. Norsko 1:16:21,0 (0+9)
(Sturla Holm Lægreid, Vetle Sjastad Christiansen, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø)
2. Švédsko +39,2 (0+10)
(Peppe Femling, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson)
3. Německo +51,7 (0+9)
Německo (Erik Lesser, Roman Rees, Arnd Peiffer, Benedikt Doll)
4. Rusko +1:08,0 (0+7)
5. Itálie +1:37,0 (0+8)
6. Rakousko +1:46,9 (0+10)
7. Česká republika +1:50,5 (0+6)
(Tomáš Mikyska, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík, Michal Krčmář)
8. Francie +1:56,5 (3+11)
9. Švýcarsko +2:06,4 (0+7)
10. Ukrajina +3:10,0 (0+8)
11. Bělorusko +3:17,1 (3+11)
12. Slovinsko +3:38,1 (1+11)
13. Finsko +3:51,3 (1+13)
14. Kanada +3:54,3 (1+12)
15. Japonsko +5:52,7 (2+16)
16. Slovensko +6:07,5 (4+13)
(Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Matej Baloga)
17. Estonsko +6:16,9 (2+15)
18. USA +6:37,9 (2+14)
19. Litva +7:09,3 (4+13)
20. Belgie +8:26,7 (1+11)
Bulharsko, Lotyšsko, Polsko, Kazachstán +1 kolo.
Cíl
Michal Krčmář dováží českou štafetu do cíle na sedmé pozici
Cíl
Cíl
Vítězné Norsko
Cíl
29,3km
28,6km
Stejné problémy jako Ondřej Moravec měl i Johannes Thingnes Bø
28,6km
8.st.
1. Norsko 1:10:40,5 (0+9)
2. Švédsko +35,5 (0+10)
3. Německo +42,3 (0+9)
4. Rusko +1:04,4 (0+7)
5. Itálie +1:33,9 (0+8)
...
8. Česká republika +2:00,5 (0+6)
16. Slovensko +5:49,6 (4+13).
8.st.
8.st.
Švédsko odjíždí ze střelnice na druhé pozici
8.st.
8.st.
Johannes Thingnes Bø pomůže Norsku k vítězství
8.st.
26,8km
26,8km
26,1km