1:1

konec (1:0)

02.12.2020, 21:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Skupina F • Adam Dořák

Tipsport: 1.65 4.21 4.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Druhý poločas nám již přinesl vyrovnanější hru. Oba celky se dostávaly do šancí. Lazio dokázalo vyrovnat z pokutového kopu, který bezpečně proměnil Immobile. Ten samý hráč měl asi další dobré dvě šance k rozhodnutí, ale dnes mu byl dopřán jen jeden zásah. Lazio mělo v závěru více sil, ale k rozhodující brance se nedostalo. Italský celek díky výhře v prvním zápase a dnešní remíze má slibnou statistiku se svým sokem a taky lepší výchozí pozici k postupu do play off z prvního místa tabulky!
Nicméně ta je hodně vyrovnaná, neboť i Bruggy v souběžně hraném zápase dokázaly porazit 3:0 Petrohrad a i belgický celek ještě může zamíchat s děním v tabulce! (22:56:21)
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:7.

90+5

90+4

Ještě následný rohový kop hostů přinesl vzrušení před branku Dortmundu, kde se hosté dožadovali odpískání faulu a penalty. Nicméně míč nakonec končí až na půlce a hlavní sudí v ten moment ukončil zápas!

90+3

Hráč Lazia dokázal zakroutit míč do pravého horního rohu branky a Roman Bürki předvedl velmi důležitý zákrok!

90+2

Standardní situace pro Lazio ze zajímavé střední vzdálenosti!
Zákroky brankáře Roman Bürki: 4.
Zákroky brankáře Pepe Reina: 2.

90+1

Po celou první minutu nastavení docházelo k ošetřování Hummelse, který musel za pomocí spoluhráčů odklopýtat mimo hrací plochu a nevypadá to, že by již mohl zasáhnout do zápasu.

90

V poslední minutě je tu ošetřování na straně Dortmundu. Mezitím bylo oznámeno, že druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty!

89

Vypadá to, že Lazio má o něco více sil v závěrečných minutách, které se opět dostává do nebezpečného útoku.

88

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Axel Witsel.

87

87. Immobileho zakončení mohlo rozhodnout!

87

A kdo jiný než Ciro Immobile mohl rozhodnout duel! Po přihrávce z pravé strany vystřelil ihned z první a jeho přízemní rána šla k levé tyčce (stejně jako při penaltě). Roman Bürki se natáhl a vytěsnil míč!

85

Ani jeden tým nemá jasně navrch a podle hry v posledních minutách může udeřit jakýkoliv tým.

84

Po delší době práce pro Reinu. Ten nyní musel zasahovat proti povedené střele od Bellinghama!

83

Další hráč Lazia upadl na trávník před hranici velkého vápna, avšak tentokrát se rozhodně u faul nejednalo.

82

Nyní oba celky předváděly přihrávky na velmi malém prostoru. Nakonec to lépe zvládlo Lazio, které se dostává do blízkosti brankáře Dortmundu.

81

Časomíra nyní odpočítává závěrečných deset minut druhého poločasu a uvidíme, jestli některý z týmů převrátí vedení na svou stranu. Nyní sledujeme vyrovnanou hru.

80

Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Gonzalo Escalante.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Felipe Caicedo.

79

Thomas Delaney uznává, že se dopustil faulu u postranní čáry a přenechává míč soupeři.

78

Manuel Akanji se postavil k míči. Svou tvrdou ránu poslal do zdi. Ve vápně došlo ještě k dorážce, která zamířila mimo pravou tyčku!

77

Kousek před hranicí šestnáctky se nyní faulu dopustil Jean-Daniel Akpa-Akpro a Dortmundu se nyní nabízí zajímavá standardní situace!

76

Za zmínku rozhodě stojí, že se zatím hraje poměrně slušně, neboť zatím nemusel hlavní sudí vytahovat žlutou kartu.

76

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Jadon Sancho.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Julian Brandt.

75

Nyní se chystá další střídání na straně Dortmundu.

74

Nyní to Lazio zkoušelo po levé straně a tentokrát to vypadalo nebezpečněji. PO centru sice míč jako první hlavičkoval domácí hráče. Avšak z hranice šestnáctky přišlo zakončení, které zablokoval obránce.

73

Dobrý centr vyslaný z pravé strany, který hlavičkou odrazil hráč Dortmundu.

72

Nyní se oba celky snaží neudělat nějakou osudovou chybu a spíše se nyní hraje uprostřed hrací plochy.

70

Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Jean-Daniel Akpa-Akpro.

70

Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Muhammad Fáris, přichází Manuel Lazzari.
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Andreas Pereira.

69

Ale dlouho by netrval remízový stav. Do opětovného vedení mohl Dortmund poslat Nico Schulz, který křižnou střelu poslal jen těsně mimo vzdálenější tyčku!

68

Dobrých dvacet minut hry před koncem dokázalo Lazio vyrovnat a nyní začínáme znova.

66

66. Ciro IMMOBILE - 1:1

66

Lazio právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CIRO IMMOBILE, který se prosadí i v dnešním střetnutí. Upřeným pohledem na míč jej následně poslal přesně k levé tyčce!

65

Francesco Acerbi přenesl hru na pravou stranu. Následně došlo k faulu na hráče Lazia na hranici šestnáctky a je tu penalta pro Lazio!

64

Ten Dortmund dokázal ubránit, aniž by musel zasahovat jejich gólman.

63

A i jejich snaha nyní nevedla k přesnému zakončení, nicméně k vybojovanému rohu, ano.

63

Tato útočná akce domácích vypadala nadějně, ale špatná přihrávka vzduchem vše překazila a Lazio se snaží otočit hru.

62

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nico Schulz.

61

61. Immobile zatím na svou dnešní branku čeká!

61

Hezká pohotová střela kapitána Immobileho, který dostal nabito z pravé strany. Bürki skočil ke své pravé tyčce a zneškodnil tento pokus!

59

Lazio to nyní zkouší po levé straně, kde však je připravená obrana domácích. Ke střele z dálky se pak dostal Patric, jehož ránu Bürki dobře viděl a chytá.

58

Jude Bellingham získal míč a dlouho si připravoval střeleckou pozici. Nakonec mu soupeř zasekl míč. Avšak i přesto se Dortmund následně dostal k zakončení, kdy musel zasahovat i Reina.

58

Avšak jejich rychlá útočná akce brzy skončila a Dortmund ji stačil včas překazit.

57

Rohový kop Lazia byl přetažený a míče se ve vápně neodkázal nikdo ujmout. Dortmund následně zahájil rychlý přechod do útoku.

56

Luis Alberto nyní ostřeji bránil soupeře, avšak rozhodčí to nevynutil jako faul. Nicméně podle grimasy hráče Dortmundu bylo poznat, že Alberto zrovna nehraje v rukavičkách.

55

I nadále se utkání hrají bez divácké kulisy, což je taky důvodem, že zápasu chybí trochu větší drajv.

53

Domácí celek si nyní sám přidělal starosty před svou brankou a trochu rozpačitě a složitě dostávají míč hlouběji do pole.

52

Ten však nepřinesl nic zásadního. Hlavní sudí viděl nějaký nedovolený faul ze strany hostujícího celku a přerušil hru krátce po odehrání centru.

51

Lazio po nepovedeném útoku bude alespoň zahrávat rohový kop.

50

Dortmund bude nyní spoléhat na pevnou defenzívu a snažit se okének v obraně soupeře, tak jako před malou chvílí.

49

49. Reynu vychytal Reina!

49

Pepe Reina si nyní připsal důležitý zákrok proti nenadále střele Reyny a zabránil tomu, aby se německý zástupce dostal do dvou brankového trháku.

48

Nedovolený zákrok domácích a Lazio bude rozehrávat poblíž půlící čáry.

47

Nyní se snaží hosté začít lépe poločas. Daří se jim držet míč, aktuálně však daleko od branky Dortmundu.

46

Ihned v první minutě se Lazio prezentovalo střelou nad branku Bürkeho.

46

V prvním poločase jsme příliš mnoho šancí neviděli. Oba celky dokážou kompaktně bránit. Nicméně jakmile jeden z nich dokáže využít rychlého útoku do nekompaktní obrany, hned z toho byly šance. Jendu z nich nakonec před koncem prvního poločasu využil Dortmund a zahájil cestu k oplatě za nedávnou porážku. Obecně lze říci, že zatím zasloužené vedení pro německý celek, který byl po celý první poločase hladovější po úvodní brance!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45

Po oslavách úvodní branky, následně hlavní sudí ukončil první poločas!

44

44. Raphaël GUERREIRO - 1:0

44

Dortmund právě vstřelil branku!
Reina nyní neodkopl míč zcela ideálně. Před polovinou jej zpracoval soupeř a založil tak rychlý útok. Už to vypadalo, že se hráči nakonec nedostanou do zakončení, ale do vápna vlétl jako uragán RAPHAËL GUERREIRO a nekompromisně uklidil míč do branky. Asistence: Thorgan Hazard.
Zákroky brankáře Roman Bürki: 1.
Zákroky brankáře Pepe Reina: 1.

43

Nyní si zahrál Reina, který odkopává míč až za polovinu. Nicméně soupeř velmi rychle sbírá a snaží se o další útočnou zteč.

41

Německý klub je u míče a i v závěru ukazuje, že chce být v dnešním zápase aktivnějším týmem a touží po oplatě.

40

Závěrečných pět minut prvního poločasu a uvidíme, jestli se některému z týmů podaří ještě dostat do brankové příležitosti.

39

Souběžně s tímto utkáním hrají i Bruggy s ruským Petrohradem. Belgický celek zatím vede 1:0 a aktuálně ztrácí na Dortmund dva body, respektive tři body na Lazio v tabulce!

38

Konečně nějaké menší vzrušení před brankou Bürkiho. Joaquín Correa si dobře naběhl před branku, kde byl hodně blízko k tomu, aby tečoval míč do sítě. Avšak brankář Dortmundu si včas a správně vyběhl a ukrývá míč před dotírajícím Correou.

36

Lazio je nyní u míče, ale nedaří se jim dostat na polovinu Dortmundu. S blížícím se koncem prvního poločasu nesledujeme zrovna strhující podívanou.

35

Mateu Morey je hodně aktivní, ale nyní jeho prostrkávačka nevyšla, ač se snažil dostat míč nazpět, Lazio dostává hru k polovině hrací plochy.

34

...domácí zahrávali situaci ze střední vzdálenosti. Centrovaný míč skončil na hlavičce hráče Lazia, který dostal míč mimo pokutové území. Dortmund však pokračuje v obléhání branky.

33

Možná se další zrodí po standardní situaci Dortmundu...

32

Po půl hodině jsme mohli vidět po jedné větší šance na obou stranách, avšak zatím nesledujeme zápas, který by nabízel příliš mnoho velkých šancí.

31

Domácí celek se snaží i nadále a daří se jim držet svou aktivitu stále na své straně. Nicméně opět je tu postupný útok, kdy už je defenzíva Lazia dobře rozložená.

30

I Dortmund nyní podnikl rychlý útok, než se jejich soupeř dokázal semknout v obraně. Nejprve střela z levé strany, která prošla Reinovi mezi nohy a míč se odkutálel na druhou stranu. Následovalo zakončení z pravé strany, které zamířilo taky mimo branku.

29

Cesta k brance je rozhodně skrze rychlé útočné akce, jakou nyní provedli hosté. Francesco Acerbi dobře nasměřoval míč z pravé strany před branku, kde byl jeho spoluhráč blízko k teči, nicméně nepohlídal si ofsajd! Míč nakonec končí v zázemí. Avšak tudy rozhodně vede cesta.

28

I Lazio však dokáže vytvořit kompaktní a téměř nepropustnou hráz a těžko se prosazují domácí hráči.

27

Nyní opět minutová pasáž hry pro domácí celek, který se snaží o vstřelení úvodní branky zápasu. Reina jejich počínání bedlivě sleduje z dálky.

26

Nepřesné zakončení z hranice pokutového území nyní předvedl Thorgan Hazard, který nakopl míč hodně nad branku.

24

Nakonec kombinační snaha S.S. nevedla k ničemu a u míče jsou hráči ve žlutých dresech, tradiční barvy domácího týmu.

23

Dlouhá kombinace hostujícího celku nebere konce a zatím se jim nedaří dostat před kompaktně rozestavenou obranu Borussie.

22

Laziu už se podařilo srovnat krok se svým soupeřem a bez větších obtíží přečkalo úvodní nástup domácího celku a nyní se kombinací snaží něco kloudného vymyslet.

21

Na druhé straně došlo k zakončení ve vápně, které zastavil hráč svým tělem. Nyní se nám hra trochu rozpohybovala směrem na obě branky!

20

Ciro Immobile se dokázal natlačit do vápna a zakončoval špičkou kopačky na branku. Roman Bürki dobře vyběhl a zúžil úhel. Navíc byl obávaný ostrostřelec v tísni obránců!

19

Na druhé straně došlo k pádu v šestnáctce a hlavní sudí ihned ukazuje, že penaltu pískat rozhodně nebude!

18

Obránce domácích nyní neprovedl zrovna přesnou přihrávku, kterou mohli hosté potrestat, avšak nakonec útočící hráč Lazia nedokázal ve vápně zakončit a obrana na poslední chvíli zažehnala hrozbu.

17

Nepřesnost v kombinaci, avšak nakonec budou domácí vhazovat aut z pravé strany a založí tak další kombinační souhru.

16

Drobnější faul ze strany hostů a jejich soupeř bude rozehrávat v blízkosti poloviny hřiště. Zatím je to oťukávaná z obou stran, kdy německý celek je o něco aktivnější.

15

Menší zaváhání obrany domácích a ve vápně před brankou se zjevil Ciro Immobile, kterého zradilo jen zpracování míče a tím se nedostal k pohotové střele!

14

Snaha o rychlý přechod Dortmundu se skoro vyplatila. A to v případě, kdyby míč prošel na nabíhajícího hráče, který by se dostal do dobré pozice!

13

Hodně krkolomný a těžkopádný útok Lazia končí neúspěšně a stále čekáme na nějaké přesné zakončení ze strany hostujícího celku.

12

Mateu Morey se nyní ukopl a vyslal vysoký míč z pravé strany, který končí daleko za brankou soupeře.

11

Thorgan Hazard čepoval míč před branku, ale jeho úmysl byl dost čitelný a navíc i nepřesný. Reina ukrývá míč ve své náruči.

10

Mateu Morey se dobře zbavil obránce na pravé straně a poslal přízemní přihrávku před branku, kde pohotově jeden z hráčů Lazia zastavuje míč a následně jej za pomocí dalších hráčů dostává mimo pokutové území.

10

Tuto prudkou přihrávku Alberto nedokázal zpracovat a míč končí v zázemí. Vhazování pro soupeře.

9

Sergej Milinković-Savić hledal svým pasem mezeru v uličce, kterou na poslední chvíli zavřel obránce Dortmundu.

8

Francesco Acerbi u míče a rozvážným krokem se pokouší rozehrát kombinaci.

7

Nepřesná rozehrávka Lazia, poté co vhazovalo aut. Hosté zatím spíše takticky vyčkávají a snaží se přečkat úvodní snahu soupeře.

6

Hráč Dortmundu špatně přihrál, ale vzápětí dokázal svou chybu napravit a udržel míč pro svůj tým.

5

Mateu Morey nyní ukázkově zpracoval míč na pravé straně a jeho tým pokračuje v pohledné kombinaci. Ta však probíhá v uctivé vzdálenosti od branky Reiny.

4

Až nyní se hosté dostali k míči, ale ihned za půlkou byla jejich útočná snaha přerušena. Ciro Immobile vyslal krátkou narážečku na svého spoluhráče, čehož využil soupeř.

3

Dortmund pokračuje ve své kombinaci a zatím od úvodních minut diktuje tempo zápasu.

2

Samotný roh přinesl centr na přední tyč, kde byl míč odražen a to na hráče, který zahrával roh. Ten následně z levé strany opět poslal míč do vápna, kde došlo k teči a Pepe Reina chytá míč u své pravé tyčky!

2

Po prvním útočném výpadu domácího celku uvidíme jejich první rohový kop.

1

Borussia se jako první ujmula kombinace s míčem. Pod dobrým presinkem musela zahrávat až na Bürkiho.

1

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Hummels – Bellingham, Delaney, Morey, Guerreiro – Reyna, Reus (C), T. Hazard.
Náhradníci: Unbehaun, Hitz – Zagadou, Sancho, Dahoud, N. Schulz, Moukoko, Brandt, Witsel, Passlack.

S. S. Lazio: Reina – Acerbi, Hoedt, Patric – Fáris, Alberto, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Marušić – Correa, Immobile (C).
Náhradníci: Strakoša, Alia – Luiz Felipe, Pereira, D. Anderson, Parolo, Escalante, F. Caicedo, S. Radu, Lazzari, Cataldi, Akpa-Akpro.

Rozhodčí: A.M. Lahoz – A. Hernandéz, J.L.Munera Montero (ESP).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Borussia Dortmund

Německý celek si vede zatím velmi dobře. Na svém kontě má tři výhry a jednu prohru. A právě porážka přišla v prvním zápase s jejich dnešním soupeřem. Tehdy Laziu podlehli 3:1 a dnes mají šanci oplatit italskému celku porážku. Borussia v případě dnešního vítězství může spřádat plány do vyřazovacích bojů, respektive jim k postupu do play off stačí z dnešního utkání i remíza. Dortmund v ostatních zápasech Ligy mistrů zvítězil vždy dvou brakovým rozdílem.

S. S. Lazio¨

Lazio ztrácí na Dortmund jeden bod a pokud dnes dokáže vyhrát, dostane se na první pozici v tabulce. Vzhledem k tomu, že první vzájemný zápas dokázalo vyhrát, stačí jim i remíza, která by jim také měla stačit k postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Lazio i jejcih dnešní soupeř se tedy porvou o postup do play off z prvního místa a určitě nás čeká pikantní duel.
Na straně italského celku bude zajímavé sledovat útočníka Cira Immobileho, který hodně přispívá svými brankami, kupříkladu proti Zenitu se trefil hned dvakrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.