3:2

konec (1:0, 1:1, 1:1)

01.12.2020, 16:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • 7. kolo • Jakub Piskoř

Tipsport: 1.45 5.0 5.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek večera a u dalšího zápasu zase napočtenou. (18:13:58)
V třetí třetině se prosadil každý tým jednou. Nejprve dal gól ze samostatného úniku Šafránek z Kolína. Vítěznou branku po krásném akci vsítil Kotala. Kolín už si žádnou větší šanci nevypracoval i díky výborné obraně AZetu. Havířov si tak připisuje do tabulky další tři body a pomalu se posouvá do vyšších pater tabulky.

59:45

Šafránek to zkoušel nebezpečně z úhlu, následně nevyšel pokus přes celé hřiště Prokešovi.

59:36

Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

58:40

Výborný Prokeš vystihl přihrávku a vyhodil puk.
Oddechový čas pro hosty.

58:20

Husova střela neprošla přes několik clonících hráčů ke Grohovi

57:57

Mrowiec posílá kouč přes všechny čáry.

57:35

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Radek Prokeš – 2 min., nedovolené bránění).

57:20

Rašnerovu střelu zblokoval Zumr.

56:30

AZet kombinuje v útočném pásmu, zatím beze střely.

55:51

Štohanzl vyhazuje až za Groha.

55:42

Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Husa – 2 min., sekání).

55:07

Kotala se před brankou nedostal ke kotouči.

54:40

Šafránek protečoval do útočné třetiny.

53:52

Opět se pokračuje ve hře. Kolín kombinuje v obranné třetině.

53:44

Hra je nyní přerušena. Po střetu za Sejpalovou bránou zůstal na ledě ležet Veselý.

53:35

Icing Kolína.

52:20

Prokeš dostal přihrávku před bránu, ve velké šanci puk nedokázal dobře zpracovat.

51:00

51:00 Jakub KOTALA - 3:2

51:00

Havířov právě vstřelil branku!
JAKUB KOTALA po krásném úniku kolem pravého mantinelu zakončil přesně podél pravého Sejpalova betonu – 3:2. Asistence: Martin Adamský a Radek Prokeš

50:37

Mrowiec si nerozuměl s Rašnerem a darovali pásmo hostům.

49:36

Procházka si najel až před bránu, kde ztratil puk. Zakončoval však Szturc, ale vedle.

48:40

Váchalovi se zlomila hůl a domácí, tak hráli chvíli proti čtyřem. Situaci chtěl využít Adamský, proti byl Sejpal.

48:03

Doktor si krásně vybruslil mezi kruhy, ale jeho střela byla zblokována.

47:20

Husa nahodil puk ze středního pásma, který Grohovi nadělal nečekané problémy.

46:40

Hosté v plném počtu. Kolín se však nedokázal za celé oslabení dostat z pásma a Sejpal předvedl několik skvělých zákroků

46:07

Za Sejpalem po teči Chrobočka zvonila tyč.

45:15

V přesilovce nejprve nebezpečně střílel Prokeš, následně i Adamský. AZet mačká svého soupeře.

44:45

Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Muška – 2 min., podrážení).

43:07

43:07 David ŠAFRÁNEK - 2:2

43:07

Kozlové právě vstřelili branku!
Nejprve byl v šanci AZet, když odkrytou klec netrefil Prokeš. Hned vzápětí se dostal do samostatného úniku DAVID ŠAFRÁNEK a i se štěstím překonal Groha.

43:05

Adamský se protáhl kolem obránce u mantinelu, ale za brankou o puk přišel

41:29

Szturc v situaci 2 na 1 objel padajícího obránce a sám před Sejpalem minul.

41:15

Muška nahodil od modré a po odrazu od mantinelu byl puk v brankovišti, Groh vše jistí.

40:20

Král v útočném pásmu chtěl najít dobře postaveného spoluhráče, ale Bořuta přihrávku zblokoval.

40:01

statistiky po druhé třetině
střely na branku 23:5
střely mimo 3:9
vhazování 18:17
trestné minuty 27:2
Do druhé třetiny vstupoval Kolín se čtyř minutovou, v ní ale rychle inkasoval zásluhou Prokeše. Ani ve zbytku početní výhody se hosté do šance nedostali. Zbytek třetiny se nesl ve stejném duchu jako první, domácí tak byli o něco aktivnější. Kozli se dokázali prosadit z ojedinělé příležitost a prohrávají tak stále pouze o gól. Třetí třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:58

V posledních sekundách druhé třetiny byl v šanci ještě Jankovský, vyslal pouze slabou střelu a Groh si připsal jednoduchý zákrok.

39:30

Prokeš střílí před brankou do betonů Sejpala.

39:16

Rozhodčí odvolal zakázané uvolnění hostů, a tak se vhazuje ve středním pásmu.

39:00

Petržilka ztrácí kotouč v útočné třetině.

38:47

Bednář v ofsajdu.

38:10

Nepřesná rozehrávka Kolína a AZet začíná kombinaci za vlastní brankou.

37:33

Mrowiec vybruslil od modré čáry a poslal střelu zápěstím, kterou ale zblokoval obránce. K dorážce se dostal ještě Szturc, mířil vedle.

36:54

Kolín reklamuje faul Kočího, avšak bez odezvy rozhodčích.

36:27

Doktor schoval svou střelu za obránce Mušku, ale Sejpal si s ní poradil.

36:13

Zakázané uvolnění hostů.

35:18

Prokeš se dostal až před Sejpala, ten likviduje jeho pokus pravým betonem.

34:46

Veselý zkoušel štěstí střelou z otočky, puk minul pravou tyč jen těsně.

33:55

Jankovský se v oslabení dostal do situace 2 na 1, ale přihrál nepřesně

33:20

Po více než minutě přišla první střela v přesilovce. Bořuta vystřelil nad.

33:00

AZet ztrácí kotouč a hosté se osvobozují.

32:18

Havířov vyhrál vhazování a kombinuje v útočném pásmu.

32:13

Vyloučení v týmu SC Kolín (Jakub Petržilka – 2 min., sekání).

32:05

Bořutovu rozehrávku vystihl Petržilka, ale puk hned ztratil.

31:00

Blaha vyslal střelu od modré brány, Groh vyrazil betony.

30:30

Králova přihrávka byla zblokována a Mrowiec tak v klidu vyhodil kotouč až za Sejpala.

29:35

Kozli vyhráli vhazování, ale v útočné třetině se dlouho neudrželi.

29:18

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jakub Doktor – 2 min., hákování).

28:57

Puk v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu Kolína.

28:40

Rutar si nádherně vybruslil od modré čáry až před Sejpala, kterého nakonec trefil pouze do masky.

28:20

27:48

I čtvrtý útok Havířova získal útočné pásmo, ke střele to však nevedlo.

27:30

Kočí nebezpečně nahazoval před bránu. AZet se drží v pásmu.

26:12

Procházka pěkně protečoval na Szturce, ten ale puk nedostihl včas.

25:26

AZet po inkasovaném gólu začal hrát aktivněji. Hosté závar před Sejpalem vyřešili.

24:18

24:18 Jan VESELÝ - 2:1

24:18

JAN VESELÝ si vybruslil zpoza branky a o Groha dostal puk do sítě. Asistence: Martin Štohanzl a Lukáš Krejčík.

24:13

23:35

Konečně se Kozli dostali k zakončení. Stehlík pálil z pravého kruhu, ale Groh vyrazil lapačkou

22:10

Veselý zavezl puk do pásma, tam ho o něj ale připravil Rutar a domácí se tak znovu osvobozují.

21:35

Hosté se nemůžou usadit v útočném pásmu.

20:13

20:13 Radek PROKEŠ - 2:0

20:13

Adamský vybojoval puk za bránou a přihrál ho RADKU PROKEŠOVI, který si kličkou poradil s brankářem Sejpalem – 2:0. Asistence: Martin Adamský

20:01

statistiky 1. třetiny
střely na branku 11:3
střely mimo 3:2
vhazování 8:9
trestné minuty 5:0
Začátek první třetiny přinesl vyrovnaný hokej, ale Havířov postupně času převzal otěže zápasu a dostával se k větším příležitostem. Necelé 2 minuty před sirénou se pak prosadil Kotala. Domácí si zkazili první třetinu vyloučením Semana, který dostal trest na 5 minut + do konce utkání za sekání. Druhá třetina začne přibližně v 16:44.

20:00

19:42

Kolín kombinoval v útočném pásmu a dlouho to ke střele nevedlo, nakonec však z mezikruží střílel Veselý a Groh si připisuje dobrý zákrok.

19:11

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Filip Seman – 5 min. + OK, sekání).

18:07

18:07 Jakub KOTALA - 1:0

18:07

JAKUB KOTALA vystřelil z pravého kruhu nad lapačku Sejpala a ten tentokrát zakročit nedokázal. Asistence: R. Prokeš a D. Chroboček

16:50

Krejčík jen nahodil do útočného pásma a puku se tak zmocnil Rašner.

16:25

Husa rozehrál nepřesně a Azet je v pásmu.

15:10

Seman hledal před bránou Procházku, tomu hůl zblokoval jeden z bránících hráčů.

14:20

Kolín má problém se dostat na útočnou polovinu a je z toho další zakázané uvolnění.

13:53

Zakázané uvolnění Kolína.

13:19

Doktor napřáhl na pravém kruhu, ale trefil bránu pouze zboku.

12:22

Procházkova příhrávka byla zblokovaná a vhazovat se bude po levici Sejpala.

11:48

Rašner protečoval puk pouze od ochranné sítě.

11:27

Adamský si krásně nejel do třetiny a od mantinelu si to zamířil k bráně, kde zasouval puk mezi Sejpalovy betony, ten ale stihl zakročit.

10:20

Na druhé straně to zkoušel od modré Bláha, branku ale netrefil.

09:25

Rutar nahazoval puk přes celé hřiště, kde ho dojíždí Sklenář a AZet je v pásmu.

08:42

Špatná rozehrávka Kolína a AZet je opět v útočném pásmu.

07:40

Adamský z pravého kruhu nastřeluje tyč!

07:21

Prokeš ujížděl sám na Sejpala, ale branku netrefil

06:15

Gólman Groh měl po zákroku puk pod výstrojí a někteří hráči Kolína se již radovali, rozhodčí však rozpažil.

05:30

Szturc si vybruslil od mantinelu do středu hřiště, ale vystřelil slabě.

04:53

Ofsajd AZetu.

04:41

Dva hraniční zákroky na obou stranách, rozhodčí zatím faul nepíská.

04:05

Adamský pálí z pravého kruhu pouze do betonu gólmana.

03:30

V útočném pásmu Kolín, střílel Král, ale Groh vyráží.

02:45

Bořuta v dobré střelecké pozici v mezikruží neskóruje

01:58

Doktor se dostával před Sejpala, ale nakonec mu puk vypíchl obránce.

00:41

Ihned po vhazovaní nahazuje Mrowiec. Sejpal má puk v lapačce.

00:36

Do dobré příležitosti se dostal Kočí, střelu z mezikruží vyráží Sejpal.

00:13

První střelu utkání si připisuje Husa, který střílel od modré.

00:01

Ledová plocha je perfektně připravena a za pár minut se může začít.

AZ Heimstaden Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

SC Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek (C), Jankovský – Stehlík (A), J. Veselý, L. Krejčík (A) – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla..
Dnes uvidíme utkání 7. kola Chance ligy mezi domácím AZ Heimstaden Havířov a SC Kolín.

SC Kolín je momentálně v tabulce na 17. místě, přičemž odehrál 7 zápasů (1 – 1 – 1 – 4), má 6 bodů a skóre 20:26
Dvakrát vyhrál (nad Vsetínem a v prodloužení se Zubry). Pětkrát odešli Kozli z ledu poraženi. Nad jejich síly zůstalo Kladno, Přerov, Prostějov, Benátky, Kadaň a naposledy Poruba. V RT TORAX Aréně přitom na Ostravany vypustili více střel (38:31). Kolín hrál aktivní hokej a Poruba se dlouho adaptovala na hru týmu z Čech. Překvapení se nakonec nekonalo, ale favorit vyhrál pouze o jediný gól 4:3.

Trenér Petr Martínek po zápase na Porubě řekl: „Odehráli jsme utkání proti soupeři, který má ambice na postup do extraligy a dokážu říct, že jsme tady byli víc než rovnocenným soupeřem. Dokonce si myslím, že jsme si alespoň bod zasloužili. Bohužel jsme ho nezískali. Nedokázali jsme totiž využít naše šance a srdíčkem, kterým jsme tady hráli, jsme domácím hodně znepříjemnili život.“

Sestava SC Kolín v Porubě: Sejpal – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Veselý, Stehlík – Semirád, Štohanzl, Petržilka – Zumr, Martínek, Němec – Síla.

AZ HEIMSTADEN Havířov je v tabulce na 13. místě, odehrál 8 zápasů (2 – 1 – 1 – 4), získal v nich 9 bodů se skóre 22:25
Vstup do sezóny nebyl pro tým ze Slezska nejpovedenější. V osmi zápasech vyhrál jen třikrát. Po koronavirové pauze získal čtyři body. Nejprve bral bod za prohru v prodloužení v Jihlavě 2:1, ve Frýdku–Místu podlehl 6:4, ale naposledy se doma představil proti Litoměřicím a poprvé od 19. září z toho byly výhra za tři body. Nad Stadionem zvítězil 6:3. V dobrém světle se v zápase ukázala nová posila Radek Prokeš, který si připsal tři body (1+2) a na ledě měl největší ice – time mezi útočníky.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Litoměřicemi kvitoval výkon svých svěřenců i zisk bodů: „Výhru už jsme hodně potřebovali. Podali jsme opět velmi dobrý výkon, který nám na rozdíl od minulého utkání ve Frýdku-Místku přinesl 3 body. Dnes bylo důležité, že jsme dávali góly, akorát jsme si to ve třetí třetině trochu zkomplikovali. Zaplať pánbůh za 3 body a jedeme dál.“

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Chroboček – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman, R. Szturc – Doktor, Cihlář, L. Bednář – Mrva, Maruna, Fridrich – Ivan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:2

Branky a nahrávky: 19. Kotala (Prokeš, Chroboček), 21. Prokeš (Adamský), 51. Kotala (Adamský, Prokeš) – 25. J. Veselý (Štohanzl, L. Krejčík), 44. Šafránek (Z. Král)

AZ Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

SC Marimex Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Kukla, Husa, Muška, Blaha, Zdeněk, Váchal – Z. Král, Šafránek (C), Jankovský – Stehlík (A), J. Veselý, L. Krejčík (A) – Petržilka, Štohanzl, R. Martínek – Němec, Semirád, Zumr – Síla.

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Hanzlík, Hranoš

Diváci: bez diváků

18:07 HAV 1:0 Kotala (Prokeš, Chroboček)
19:11 HAV 5+20 OK F. Seman, sekání, odpyká Ivan
20:13 HAV 2:0 Prokeš (Adamský)
24:18 KOL 2:1 J. Veselý (Štohanzl, L. Krejčík)