6:3

konec (3:0, 0:1, 3:1)

25.11.2020, 18:00 • Stez Aréna • 5. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 1.65 4.8 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojované a výsledok hovorí jasnou rečou pre domáci celok, ktorý si teda pripisuje prvé víťazstvo po reštarte. Nabudili sa teda na najbližší zápas vonku. Mladíci z Martina sa najlepšie prezentovali v druhej tretine.- No zaznamenali ešte jeden presný zásah, no už išlo iba o upravenie výsledku. Už je známe meno nového hráča Spišiakov a je ním Jakub Černí, možno sa už postaví na ľad v najbližšom stretnutí. Necháme sa prekvapiť, ja Vám prajem pekný zvyšok večera a ďakujem za pozornosť. (20:13:46)

59:48

Zápas sa dohráva iba prihrávkami hráčov v bielych dresoch.

59:03

Beží posledná minúta 3 tretiny.

58:35

Spišská Nová Ves dala gól!
Bolo to trochu kostrbaté vyhodenie puku, no po spolupráci Tyczynského a Hvilu sa presadil Rapáč.
Asistencie: Tyczynski, Hvila,

58:15

Martinčania hrajú bez brankára.

58:15

Oddychový čas hostí.

58:10

Hollý si puk nechal v lapačke a prerušil hru.

57:33

Osekávačka v strednom pásme vyšla lepšie hosťom.

56:51

Martin dal gól!
Zakríkla som to, Murček pripomína svoje mužstvo, no zatiaľ ide iba os korigovanie výsledku.
Asistencia: Pokrivčák

56:22

Presilovku si teda zahrajú i hostia, Spišiaci to zatiaľ zvládajú.

56:01

Hostia v plnom počte.

55:42

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., podrazenie).

55:42

Hra pri mantinely, kde domáci zbierajú cenné sekundy, veľmi skúsenou hrou.

54:57

Martin sa dostal ďaleko od svojho golmana a musí sa znova dostať do pásma.

54:36

Pavlas si pripísal ďalší zákrok, vhadzovanie po jeho pravici.

54:01

Vylúčenie v tíme HK Martin (Babka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:26

Toto bol lacný gól čo pustil Martinský golman, Bude to rozhodujúca chvíľa zápasu? Gol si pripísal Tabi.
Asistencia: Korenko.

52:12

Domáci dokázali ukrojiť ďalšie minútky a sú bližšie k bodom.

51:35

Toto mal byť ofsajd na strane hostí, no píšťalka ostala ticho.

51:07

Lukáš Hvila pustil pas dopredu, no bolo to veľmi pridlhé.

50:15

49:55

Brankár oznamuje spoluhráčom o tom, že presilovka sa o chvíľu skončí.

49:33

Táto presilovka domácim vôbec nevychádza, tuším je to bez strely.

49:00

Vhadzovanie pri obrannej modrej domácich viac vyhovuje hosťom.

48:35

Domáci získali puk v tretine, no sami sa komplikovanou prihrávkou Hvilu obrali o pásmo.

48:15

Vylúčenie v tíme HK Martin (Hlavička – 2 min., podrazenie).

46:46

Olejník bol chvíľu zmetení, no hra bola ďaleko od jeho brány a tak ho to nemusí mrzieť.

46:11

Vhadzovanie v strednom pásme.

45:01

Čas sa hosťom veľmi rýchlo míňa a zatiaľ je to bez väčšej šance.

44:17

Dvožák sa skúsil presadiť sám, ale neuspel, no kvitujem tento pokus o zmenu hernej chvíle, ktorú si Spišiaci kontrolujú.

43:38

Hančák číha na stredovej čiare a dovolí spoluhráčom prestriekať.

43:21

Privolala som to,
Korenko Michal ostal zabudnutý, narýchlo zamiešal puk a je to už 4:2
Bez asistencie.

42:30

Spišiaci vychádzajú zo zabezpečenej tretiny a čakajú na svoju príležitosť.

41:55

Martin druhý krát po sebe iba nahadzuje puk do útočnej tretiny.

41:09

Spišiaci napádajú súpera veľmi vysoko a nechávajú ich tvoriť hru.

40:55

Martin uspel iba na krátko a je znova pri Pavlasovi, no s pukom na hokejkách.

40:03

Buly tretieho dejstva získal Martin, no musí sa ponáhľať dopredu z poza svojej brány.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 14 minút.
Záverečné sekundy druhej tretiny sa už iba v kľude dohrávali a nik sa nikam neponáhľal. Do poslednej tretiny sa ide iba s jedno gólovým rozdielom a tak je stále všetko otvorené. V tejto Martin sa v tejto tretine dostal viac do zápasu a to sľubuje zaujímavé chvíle. Uvidíme ako to domáci zvládnu kondične.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:02

Sipiaci sa súvislému tlaku súpera ubránili, zakázaním uvoľnením.

38:59

Martinčania sú v pásme, no puk je v rohu ihriska a žiadne ohrozenie zatiaľ nehrozí.

38:27

Vhadzovať sa bude po ľavici Hollého

37:59

Hra sa v medzi tretinovej časti ľadu, domáci si iba posúvajú puk pri striedaní.

37:38

Martinčana sú momentálne bezzubý a iba naháňajú puk.

37:07

Korenko posúva puk nazad dozadu a domáci začínajú útok od obrannej modrej.

36:18

Fabián istí modrú čiaru, hostia sú v pásme je to však bez strely.

35:35

Burzík ťahá puk po ľavej strane, na modrej si premiešal puk s Bartom.

34:13

Martin si usilovne išiel za svojím cieľom a uspeli. Lavička gólom zrušil avizovaný trest.
Asistencia Murček

33:15

Oba celky striedajú počas hry.

32:59

Krásna prihrávka krížne cez stred, adresáta Hvilu však nenašla a okamžite sa otáča hra.

32:29

Spišiaci puk vytlačili iba do stredu ihriska.

32:19

Hra sa po čase presunula na opačnú stranu, puk je však za bránou.

30:56

30:38

Pavlas ma momentálne plné ruky práce, no zatiaľ kryje všetky pokusy strelcov.

30:08

Koky a Vartovník si niekoľko krát vymenili puk na jeden dotyk a nasledovala nepresná strela-

29:09

Tycyzynski to myslel naozaj dobre, dával strieľanú prihrávku, no nik so spoluhráčov ho nepodporil.

28:56

Vylúčenie v tíme HK Martin (Smidžár – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

27:47

Hostia si pri rozohrávke nerozumeli a musia si znova vybojovať puk pri mantinely pri svojom brankárovi.

27:15

Ďalší hraničný stred pri striedačkách, obaja hráči ostali na ľade čo využil Nauš a rúti sa vpred.

26:25

Hostia síce rozvlnili súperovu bránu, no zásah neplatí, pre odraz od korčule.

25:55

25:55

Domáci sa oslobodili vysunutím puku do strednej tretiny.

25:26

Rapáč hrá dnes veľmi tvrdo, ale čisto. Hra sa po jeho zákroku pri bráne prerušila, no trest z toho nie je.

24:26

Trest bol sporný, vyzeralo to i na faul kolenom, no dve minúty pre domácich sú to tak či tak. Rozostavený v presilovkovom vzorci si posúvajú puk po obvode ihriska.

23:55

Vylúčenie v tíme HK Martin (Juraško – 2 min., podrazenie).

22:45

Toto smrdelo faulom na obrannej modrej domácich, rozhodcovia toho dnes púšťajú celkom dosť.

22:28

Pasovačka v strednom pásme ide na stranu domácich, rýchli Olejník sa snaží vyprodukovať šancu.

21:30

Martin vybojoval puk pri mantinely, Babka sa snaží nájsť Burzíka.

21:01

Hostia sa dostali k puku po nepresnej prihrávke na päty a je to ich prvý útok.

20:47

Ou tak toto bola lahôdka, Chovan to skúsil strelou z otočky.

20:04

Lavička, bol tvrdo odstavený na červenej čiare, na prázdnom štadióne to, len tak zahučalo.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina za nami, videli sme minimum prerušení, osobne som očakávala, že domáci budú mať ťažšie nohy a súper ich prekorčuľuje. Zatiaľ majú navrch, uvidíme ako to bude s pribúdajúcim časom.
Pomer striel 13:8

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:02

Minúta do konca prvej tretiny.

18:55

Ďalšia obrovská šanca na domácej strane, domácim to dnes naozaj chutí.

18:44

Strela z bekhendu z bezprostrednej blízkosti sa neujala, Pavlas podržal svoj tím.

18:09

Avizovaný ofasjd zrušený a domáci môžu pokračovať v útoku.

16:25

Koky pri mantinely vybojoval puk a Vartovník peknou strelou obostrelil obrancu.
Asistencia: Koky

14:52

Na poslednú chvíľu podpísaný hráč sa presadil v prvom zápase a zvýšil skóre. František Koky si teda otvoril nový gólový účet.
Asistencie : Vartovník, Tábi

13:02

Rapáč prehral súboj 1:1 a obrancovia sa musia rýchlo vrátiť.

12:35

Tvrdá strela Rapáča, no bola veľmi nepresná.

12:05

Domáci získali ďalšie vhadzovanie a zostávajú v útočnom pásme, rozostavili sa v presilovkovom vzorci.

11:11

Po dlhšom čase sa hra prerušila, vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

10:05

Hra sa plynuli, rýchli a tvrdý hokej, pri boxe časomeračov sa odohralo pár tvrdých stredov.

9:25

Oba celky striedajú počas hry Rapáč, v strednom pásme ťahá puk po pravej strane.

8:05

Dobrá strela Chovana s pomedzi krúžia, Pavlas pripravený

5:44

/Martin dal gól
Je vyrovnané a to z:ásluhou Dvožáka, ktorý tak rýchlo dramatizuje úvodné minúty.
Asistencia: Jurášek

4:50

Ako prvý sa do listiny strelcov zapísal domáci Vartovník
Asistencie: Tomala, Matej

3:23

Prvá obrovská šanca zápasu je na strane domácich, no poloprázdna brána ostala odvrhnutá

2:50

Koky za bránou tvrdo odstavil súpera no bolo to čisté.

2:32

Juraško získal puk v strednom pásme a upokojil hru.

2:08

Máme tu prvé prerušenie hry, vhadzovať sa bude po ruke domáceho brankára.

1:11

Hostia zakladali svoj prvý útok z poza brány, no dostali sa, len do stredu ihriska.

0:07

Prvé buly ide na stranu domácich, no súper sa okamžite snaží o napadanie rozohrávky.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
,Domáci dnes nastúpia v bielom a hostia v modrom drese. Uvidíme ktorému celku zdvihnuté hokejky na rukávoch prinesú viac šťastia. Hokejky symbolizujú nádej pre šport v tejto neľahkej situácii.
Nové dresy majú za úlohu podporiť SHL-ku v propagácii medzi verejnosťou.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Hollý (Šimo)

HK Martin: Bernát, (Pavlas)

Rozhodca: Jobbágy-Smerek,Pribula, Riš.
Zatiaľ nám reštart ligy ide podľa plánu a dnešným duelom sa do zápasového kolotoča vracajú i Spišiaci, ktorí hostia Martinčanov

HK Spišská Nová Ves
Tento tím to mal od úvodu veľmi ťažké a od začiatku sezóny stihol odohrať len dva duely. Myslím, že o to s väčšou chuťou nastúpia na dnešný zápas. Počas nútenej prestávky nastali v mužstve malé zmeny Tou prvou je pokračovanie spolupráce s Františkom Kokym, ktorý sa predsa rozhodol podpísať zmluvu do konca sezóny.
Druhá prekvapivá zmena je uvoľnenie L. Nováka, ktorý bude hosťovať v prvoligovom mužstve Levíc minimálne do 31.1.2021. Myslím, že tento odchod bol pre toto mužstvo veľmi citeľný, išlo o jedného z lídrov mužstva, ktorý v minulom ročníku bol aj lídrom produktivity celej súťaže. Klub už pracuje na hľadaní adekvátnej náhrady, meno zatiaľ neprezradili, no podľa všetkého má ísť o posilu z Českej reprezentácie a muža, ktorý v Českej najvyššej lige odohral jubilejných 500 zápasov. Verím, že ho priamo na ľade uvidíme už čoskoro. Dnes to Spišiaci budú musieť zvládnuť ešte bez tejto legionárskej posily. Zápas sa začne o 18:00

HK Martin

Martinčania svoje nové dresy pokrstil výhrou na domácom ľade. Skalica postupne inkasovala pol tucet gólov. Po pomalšom úvode sa postupne tempo hry stupňovalo. Po vyrovnanej druhej tretine (2:3) sa zápas dramatizoval do poslednej chvíle. V poslednej časti každý chvíľu ťahal pílu. V prvej minúte tretej tretiny dorovnal Paulíny, pri vylúčení Hujsu sa v presilovke presadil Melcher a domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov. Zatiaľ čo druhá tretina sa hrala takmer čisto v tej nasledujúcej sa s trestmi roztrhlo vrece. Skalické mužstvo ustálo ďalšie oslabenie a vzápätí si zahrali presilovku, ktorou Hujsa napravil svoju predošlú chybu.(4:4) O necelú minútu si však na trestnú sadol Ivičič. Zásluhou čoho sa domáci dostali do tempa, Murček sa presadil v plnom počte. Nasledovala presilovka o dvoch hráčov v ktorej Martinčania spečatili svoje víťazstvo zásahom Burzíka. Nervozita a nedisciplinovanosť skalického celku sa výrazne podpísali na 3 bodoch pre Martin.
Kto a koľko si ich do tabuľky uchmatne dnes ešte len uvidíme a verím, že budete pri tom spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

6:3

Branky a nahrávky: 5. Vartovník (Tomala, Matej), 15. Koky (Vartovník, Tábi), 17. Vartovník (Koky), 44. Korenko, 54. Tabi (Korenko), 59. Rapáč (Hvila, Tyczynskíi) – 35. Lavička (Murček), 57. Murček (Pokrivčák)

HK Spišská Nová Ves: Hollý (Šimo) Korenko- Petrek, Olejník, Piačka, Tábi, Hančák-,Chovan, Koky, Vartovník,Jakubek,Fabián- Romaňák, Havrila Tyczynski,Rapáč, Semaňák-Matej, Myklukha, Tomala

HK VITAR Martin: Bernát, (Pavlas) Lavička- Pokrivčák, Gimenez, Murček, Poliaček, Dvožák-Belica, Nauš, Barto, Paulíny, Babka- Burzík, Jurášek, Špirko, Melcher, Smidžár, Thémár,Dírer, Grega,Juráško,

Rozhodčí: Jobbágy-Smerek,Pribula, Riš

4:50 SNV 1:0 Vartovník (Tomala, Matej)
14:52 SNV 2:1 Koky (Vartovník, Tábi)
16:25 SNV 3:1 Vartovník (Koky)