24.11.2020, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák

Tipsport: 2.46 3.98 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání
Jakub Krejčík (Jokerit): 1+1; 1 střela na branku; čas na ledě: 20:29
David Sklenička (Jokerit): 0+0; 2 střely na branku; čas na ledě: 18:59
Dmitrij Jaškin (Dyn. Moskva): 0+0; 2 střely na branku; 3 hity; jedno vyloučení; čas na ledě: 16:42
Michal Čajkovský (Dyn. Moskva): 0+0; 2 střely na branku; 1 hit; čas na ledě: 13:15 (20:03:26)
Jokerit ve třetí třetině vstřelil další dvě branky. U jedné se velmi dlouho rozhodčí radili s videem. Dynamo taktéž vstřelilo čestný úspěch a překazilo čisté konto brankáři domácího celku.
V zápase si připsal dva kanadské body Jakub Krejčík a to za branku a následnou asistenci při brance Pakarinena, která se dlouho zkoumala na videu.

58:00

Poslední dvě minuty zápasu!

57:04

Snaha o přihrávku před branku z rohu kluziště. Naštěstí pro domácí, si zde nenajížděl žádný hráč v bílém dresu.

55:45

Zápas se nám blíží ke svému konci. Domácí se už jen snaží spíše bránit a proto je Dynamo o něco častěji v jejich pásmu. Avšak domácí nepouští svého soka do nějakého tlaku či nebezpečných zakončení.

54:26

Anders Lindbäck opět musel zasahovat, když podržel puk po prudké ráně od Zajceva!

53:37

Rána z pravé strany se nevešla mezi tři tyče a puk zaduněl na zadní plexisklo.

52:49

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., nedovolené bránění).

51:50

Střela z levé strany se odrazila od Lindbäcka, který se ohlížel za svou branku, kde hledal odražený puk. Ten nakonec vyplaval zpět před jeho branku, kde se ho zmocnil obránce.

51:03

Již nám běží závěrečná desetiminutovka zápasu. Dynamo se nyní snažilo o další střelbu, která však byla nepřesná.

49:40

49:40 Vjačeslav KULJOMIN - 6:1

49:40

Dynamo právě vstřelilo branku!
Brankář Jokeritu nakonec čisté konto neudrží! VJAČESLAV KULJOMIN objel branku a zakončoval u pravé tyče. Poprvé nastřelil jen brankáře, napodruhé už však zvedl puk do volného prostoru a dává čestnou branku pro svůj celek. Asistence: Nikita Popugajev.

48:21

Nyní se puk pohybuje v obranném pásmu domácích, nicméně Dynamo nemá puk na svých čepelích.

47:53

Lindbäck stále drží nulu. Dokáže ji udržet i ve zbývajících minutách zápasu?

46:44

46:44 Iiro PAKARINEN - 6:0

46:44

Jokerit právě vstřelil branku!
Autorem branky je IIRO PAKARINEN, který byl před brankou a v době střely Pudase nadskočil puku, který se však odrazil od jeho bruslí a skončil za zády bezmocného Kuzněcova. Asistence: Jonathan Pudas a Jakub Krejčík.

46:44

Branka PLATÍ!

46:44

Domácí střílí další branku. Ovšem byla zde teč bruslí a rozhodčí usedají k videu!

45:44

Domácí celek nyní perfektně napadal soupeře v jeho pásmu a tomu se jen podařilo dostat hru do středního pásma, kde přichází o puk.

44:02

S Dynamem to již v dnešním zápase nevypadá zrovna růžově a s největší pravděpodobností dnes na žádné body nedosáhnou.

42:50

42:50 Jesse JOENSUU - 5:0

42:50

Domácí celek se dostává k další brance, o kterou se důrazem před brankou zasloužil JESSE JOENSUU. Asistence: Alex Grant a Peter Regin.

41:43

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Nikita Popugajev – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., hrubost). Trest odpyká Antti Pihlström.

41:41

Viktor Lööv odstrčil od branky Popugajeva, který se hned pustil do Lööva a ten dokonce musí na nějaké drobnější ošetření do kabin! Vyšší Nikita Popugajev měl jasně navrch v tomto souboji a už míří na trestnou lavici. Stejně tak půjde někdo odpykat trest za zraněného Lööva.

41:41

Nebezpečně nyní dorážel hráč Dynama, brankář Jokeritu nakonec úspěšně zasáhl a následně se strhla bitka.

40:34

Dynamo v úvodu opět dohrávalo přesilovku z konce druhé třetiny. Nyní je již jejich soupeř v plném počtu.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 13:7!
Druhá třetina jasně patřila domácím! Ti vstřelili rovnou tři branky a jsou na nejlepší k cestě k vítězství. Brian O'Neill si již za dvě třetiny připsal další 4 kanadské body (1+3). Za české barvy se prosadil Jakub Krejčík! No, uvidíme, jestli si Jokerit udělá ve třetí třetině exhibici nebo se jejich soupeř postaví na nějaký odpor.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Moskevský celek se snaží o branku, ale po jedné z jeho střel má puk ve své lapačce domácí muž v masce.

38:22

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Anders Lindbäck – 2 min., podrážení). Trest odpyká Henrik Haapala.

37:31

Domácí celek chce tuto třetinu dohrát v poklidu a nyní se nepouští do nějakých útočných akcí.

36:03

Nyní byl puk za brankou Jokeritu, ale Lindbäck jen pozorně sledoval souboje a nakonec je puk vyvezen z jeho pásma.

35:16

Po komerční pauze se Jokerit opět nastěhoval před branku Dynama, které zatím v zápase moc nic nepředvedlo.

34:54

Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Alexandr Jerjomenko, přichází Georgij Kuzněcov.

32:50

32:50 Iiro PAKARINEN - 4:0

32:50

Netrvalo dlouho a opět je tu radost domácích hráčů. IIRO PAKARINEN byl připraven před brankou a pohodlně poslal puk v bezprostřední blízkosti brankáře za jeho záda. Asistence: Brian O'Neill.

32:04

32:04 Brian O'NEILL - 3:0

32:04

A v přesilové hře je tu další rána pro moskevský celek. BRIAN O'NEILL si nyní připisuje branku, po dvou předchozích asistencích. Po střele Haapaly vypadl puk z výstroje Jerjomenka a O´Neill byl připraven u tyčky a zametl puk do branky. Asistence: Henrik Haapala a Nicklas Jensen.

30:55

Postupně se Dynamo z přesilovky dostává do oslabení. Nyní v krátké době usedá na trestnou lavici jejich druhý hráč. Konkrétně jde o Šipačova, který se provinil vražením na hrazení.

30:23

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).

29:57

První minuta přesilovky pro hosty nám nepřinesla žádný střelecký pokus. Puk je nyní v pásmu Dynama v jejich držení.

28:51

Možná k tomu budou mít příležitost nyní, kdy je za nedovolené bránění vyloučen Veli-Matti Savinainen.

28:32

Domácí zatím z minima těží maximum a proto již vedou dvou brankovým rozdílem. Uvidíme, jestli se již nyní hosté probudí a začnou více ohrožovat Lindbäcka v jeho svatyni.

28:15

Pro Krejčíka je to třetí branka v probíhající sezóně!

27:02

27:02 Jakub KREJČÍK - 2:0

27:02

Domácí cele však pokračoval v útočení a velký podíl na této brance má dvorní nahrávač, Brian O'Neill, který zatáhl puk po levém křídle a předložil jej před branku, kde se puku ujmul JAKUB KREJČÍK a ten navyšuje vedení pro svůj tým. Asistence: Brian O'Neill a Henrik Haapala.

26:50

Alex Grant zavezl puk do pásma soupeře a jen pokusil nahodit před branku, kde si sjížděli hned dva jeho spoluhráči, ale ani jeden se k dorážce nedostal.

25:47

Snaha o rychlý útok Dynama skoro mohl přinést slibné zakončení, ale přihrávka neprošla přes vracejícího se hráče Jokeritu.

24:56

Ani začátek druhé třetiny se nám hra nějak nerozpohybovala do nějakých šancí na branky. Přitom zápas začal více než dobře, neboť jsme mohli vidět vedoucí branku Jokeritu. Od té doby ani jeden brankář nemusel vyložené řešit žádnou svízelnou situaci ve svém brankovišti.

23:39

Ve hře čtyři na čtyři nesledujeme žádnou střelbu a oba celky hrají hodně defenzivně a hlídají si své pásmo.

22:41

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

22:00

Juuso Hietanen vyslal prudkou a nebezpečnou ránu na branku domácích. Lindbäck měl co dělat, aby tuto ránu vykryl do ochranné sítě.

21:29

Domácí cele je kompletní a ani hosté ve své první přesilovce nedokázali nic vážného vymyslet.

21:09

Nahození od modré čáry skončilo za branou a následně se puk odrazil k bočnímu mantinelu.

20:26

Hostům se nepodařilo založit útok a Jokerit se zatím brání bez větších problémů.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět velmi rychlou branku Jokeritu. Poté jsme mohli vidět poměrně nezáživnou hru, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale bez nějakých častých střel na jednu či druhou branku. O tom hovoří i statistika střel na branku, která činí 8:6 pro Jokerit! Přesilovka domácích nepřinesla vůbec nic a hosté svou přesilovku budou dohrávat na začátku druhé třetiny.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40

Dobrá střela, která nyní zaduněla do betonů domácího brankáře, ten však následně kryje puk na svých betonech.

19:24

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., krosček).

18:00

Hosté v plném počtu a domácí celek snad nevyprodukoval ani jednu střelu na branku soupeře!

17:30

Lepší to není ani ve druhé polovině jejich první přesilovky, kdy se Dynamo již podruhé úspěšně osvobozuje.

16:57

Avšak v první minutě přesilovky se nedokázali dostat do žádného ohrožení branky Jerjomenka.

16:16

Jokerit má jedny z nejlepších přesilových her a v této statistice jim patří šestá pozice v úspěšnosti.

15:59

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Jaškin a to za krosček ve středním pásmu.

15:39

Hráč Jokeritu chtěl nyní po přechodu modré čáry poslat průnikovou přihrávku, ale jeho úmysl přečetl hráč Dynama.

14:10

První třetina nám velmi rychle spěje ke konci. Nyní se hosté snažili projít do pásma, ale byli zastaveni ve středním pásmu.

12:56

Až nyní se Jokerit postaral o to, že se hra přerušuje, poté co Alexandr Jerjomenko ukryl puk pod svou výstrojí.

12:18

Nyní se již dlouho nepřerušovalo a hra mí poměrně spád, avšak chybí nám zakončení a k vidění je spousta osobních čistých soubojů.

11:20

Nicklas Jensen byl nyní ihned za modrou čarou přikován na hrazení a soupeř mu nedovolil průnik do pásma.

09:35

Nyní sledujeme hodně bruslivý hokej bez nějakých střeleckých zakončení.

08:26

Střelu od modré čáry zastavil obránce před Lindbäckem, následně dostává Jokerit pod svou kontrolu a pokouší se o svou zteč.

07:34

Ani další pokus hostů nevyšel a musí pro puk až do svého pásma. Jokerit se v posledních minutách spíše brání a vyčkává na sovu další šanci.

06:53

Dynamo se nyní snažilo něco v útoku vymyslet, avšak defenzíva Jokeritu si rozebrala soupeře a ubránila se jejich snaze.

06:05

Lindbäck nyní nemusel zasahovat, neboť střela z dálky, kterou vyslal Dmitrij Jaškin byla sražená do ochranné sítě.

05:11

To se však moskevskému celku nepodařilo a provinil se zakázaným uvolněním.

04:55

Hráči Jokeritu nyní nemohli do pásma a tak odchází střídat. Hosté budou zakládat svůj další útok.

04:15

Po svém další pokusu už zaměstnali Lindbäcka v jeho brance a chytá střelu z pravé strany.

03:50

Dynamo v útočném pásmu nedokázalo nyní vystřelit na brankáře soupeře a následně přichází o pásmo.

02:50

Domácí opět operují v blízkosti branky Dynama a jejich brankář se nyní otáčel za sovu branku a sledoval jestli se puk náhodu neobjeví před jeho brankou. Nakonec jeho spoluhráči vyváží puk.

01:44

Hostující celek je zatím trochu křeči a nedaří se jim dostat na delší dobu k puku.

00:16

00:16 Jesse JOENSUU - 1:0

00:16

Tak to byla velmi rychlá branka v podání domácího celku. Ten se prosazuje z první útočné akce, kdy po skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval JESSE JOENSUU a ten dorazil puk za brankovou čáru. Asistence: Brian O'Neill.

00:01

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Pudas, Kivistö, D. Sklenička – Joensuu (A), O'Neill (A), Regin – Schroeder, Savinainen, Nicklas Jensen – Haapala, Norman, Pakarinen – Mäenalanen, Pihlström, Anttila (C).

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Kuzněcov) – Alanov, Ljamin, Volkov, Bojkov, J. Zajcev, Mironov (A), An. Sergejev, Čajkovský, Hietanen – Muranov, Bryzgalov, V. Kuljomin (A) – Jefremov, Popugajev, Tarasov – O. Lindberg, Šipov, Kagarlickij – Jaškin, Šipačov (C).

Rozhodčí: E. Gamalej, E. Romasko – M. Bersenjov, E. Judin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky

Helsinský celek po nevydařených dvou zápasech, kdy v součtu vstřelil jen dvě branky a prohrál vždy větším brankovým rozdílem, se v posledních dvou zápasech opět naladil na vítěznou vlnu.
Nejprve si poradil se silnou Jaroslavlí 4:1 a následně porazil 3:0 Soči. Nicméně Jokerit by nyní potřeboval konstantnější výkony, aby mohl vystoupat tabulkou výše. Aktuálně drží až osmou pozici s 27 body a na první trojici týmů ztrácí více než deset bodů! Na jejich pozici se navíc velmi důrazně tlačí Viťaz, který má shodný počet bodů, ale horší skóre.
Nejproduktivnější hráči týmu
B. O´Neill – 5+19
M. Lehtonen – 8+9
N. Jensen – 10+6

Avšak finský útočník M. Lehtonen již další bod v dresu Jokeritu nepřidá, neboť přestoupil do Toronto Maple Leafs (NHL).

Dynamo Moskva

Moskevský celek má na svém kontě 34 bodů a drží čtvrtou příčku Západní konference. Aktuálně neprohrál tři utkání v řadě za sebou. Postupně porazil 3:0 Nižněkamsk, 6:1 Din. Rigu a 5:2 Traktor Čeljabinsk. Dnes však změří síly o něco, alespoň papírově, silnějším soupeřem.
Pro Dynamo však není Jokerit příliš oblíbený soupeř a lze to vysledovat z posledních pěti vzájemných zápasů, kdy pouze jednou dokázalo Dynamo vyhrát v základní hrací době. Dvakrát pak uhrálo alespoň bod za remízu a dvakrát pak odešlo poraženo.
V. Šipačov – 10+20
D. Jaškin – 19+6
D. Tarasov – 10+8
Jakub Krejčík (Jokerit): 2+2 (12 odehraných zápasů); +/- = 4; průměr střel na branku = 0,9
David Sklenička (Jokerit): 3+4 (16 odehraných zápasů); +/- = 7; průměr střel na branku = 1,7
Dmitrij Jaškin (Dyn. Moskva): 19+6 (26 odehraných zápasů); +/- = 9; průměr střel na branku = 3,1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

6:1

Branky a nahrávky: 1. Joensuu (O'Neill), 28. J. Krejčík (O'Neill, Haapala), 33. O'Neill (Haapala, Nicklas Jensen), 33. Pakarinen (O'Neill), 43. Joensuu (A. Grant, Regin), 47. Pakarinen (Pudas, J. Krejčík) – 50. V. Kuljomin (Popugajev)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (35. Kuzněcov) – Alanov, Ljamin, Bojkov, J. Zajcev, Mironov (A), An. Sergejev, Čajkovský, Hietanen, Volkov – Muranov, Bryzgalov, V. Kuljomin (A) – Jefremov, Popugajev, Tarasov – O. Lindberg, Šipov, Kagarlickij – Jaškin, Šipačov (C).

Rozhodčí: E. Gamalej, E. Romasko – M. Bersenjov, E. Judin

00:16 JOK 1:0 Joensuu (O'Neill)
15:59 DMS 2 Jaškin, krosček
19:24 JOK 2 Kivistö, krosček
22:41 DMS 2 J. Zajcev, hrubost