Turnaj mistrů – čtyřhra (krytý tvrdý povrch)

M. Granollers, H. Zeballos (4) – J. Melzer, E. Roger-Vasselin (7)

0:0 6:6; 0-1

skreč Granollers, Zeballos

20.11.2020, 19:04 • The O2 arena, Londýn (GBR) • Skupina Boba Bryana • Karel Jedlička

Tipsport: 1.84 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tak jen chvíli po zápase svítila na webu ATP Tour zpráva o vyřazení Melzera a Roger-Vasselina. Oficiální stránky dokonce uváděly i pavouka semifinále s Chorvatsko-brazilský párem. Nakonec však byla tabulka upravena a započítalo se skóre 0:2 na sety. Postupují tedy obě dvojice z tohoto zápasu.
Konečné pořadí skupiny tedy je následující:
1. Melzer/Roger-Vasselin 2 body, poměr setů 5:3
2. Granollers/Zeballos 2 body, 4:3
3. Pavić/Soares 2 body, 5:4
4. Peers/Venus 0 bodů, 2:6
3. (21:36:02)
Granollers a Zeballos jako první prolomili podání svých soupeřů, za stavu 5:3 však argentinský tenista nedopodával první set, pak musel se svým partnerem odvracet dva setboly, ale krátce po začátku tie-breaku zápas kvůli poraněnému ramenu španělského hráče vzdali.
Melzer a Roger-Vasselin tím ztratili vinou poměrně podivných pravidel naději na postup, ze tří dvojic se dvěma výhrami ve skupině mají totiž nejhorší poměr setů. Skrečovaná výhra se jim nepočítá a tak končí až na třetím místě.

Skreč Granollerse a Zeballose paradoxně oba hráče posílá do semifinále. Při skrečovaném zápase se totiž nepočítá do tabulky poměr setů, který by při případné porážce 0:2 na sety měli horší než Melzer a Roger-Vasselin.

Granollersovy potíže s ramenem pokračují a Marcel Granollers s Horacio Zeballosem dnešní zápas skrečují!

0-1

Tie-break začíná prvním esem zápasu Roger-Vasselina.

6:6

Eso Marcela Granollerse v pravý čas posílá úvodní set do tie-breaku.

40-40

Z druhého podání dostává Granollers přímým bodem gem do shody.

30-40

0:0; 5:6; 30-40 - J. Melzer, E. Roger-Vasselin

30-40

Dva setboly pro Rakušana a Francouze! Melzer střílí forhend ven z kurtu, soupeři stáli příliš natlačeni na střed sítě.

30-30

0:0; 5:6; 30-30 - J. Melzer, E. Roger-Vasselin

30-30

Jürgen Melzer si celou výměnu uhrál sám, počínaje returnem a konče prohozem mezi protihráče, od jejichž rakety směřuje tenisák do sítě.

30-15

Přímý bod ošetřeného Granollerse.

15-15

Přesný lob Edouarda Roger-Vasselina doběhl Granollers pozdě a vrací míček přes hlavu mimo dvorec.

15-0

Granollers se Zeballosem se nedohodli a běželi na stejnou stranu, naštěstí pro ně střílí Melzer do sítě.

5:6

Konec přestávky, podávat bude .

5:6

Marcel Granollers si o přestávce vyžádal ošetření pravého ramene, na kurt míří fyzioterapeut.

5:6

Následuje přestávka a výměna stran.

5:6

Rychlou přestřelku vyhrávají Melzer s Roger-Vasselinem, kteří tak otáčejí průběh setu z 3:5 na 6:5.