3:2

konec (0:0, 1:2, 2:0)

13.11.2020, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky • 12. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.95 4.3 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nové Zámky v zápase 12. kola Tipos Extraligy prehrávali s Banskou Bystricou už 0:2, ale podarilo sa im otočiť vývoj zápasu a napokon víťazia 3:2. Odo mňa je to pre dnešný deň všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:27:41)

59:58

Obrovská šanca hostí, Eduard Šimun ma na hokejke vyrovnanie, ale Kiviaho mu skvelý zákrokom pokazil gólovú radosť!

59:38

Šimun nabil Ďatelinkovi, ktorý však nedokázal zakončiť.

59:29

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., podrazenie).

59:13

Ďatelinka stratil útočné pásma, Obdržálek následne robí Bretonovi problémy pri rozohrávke.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:49

Puk je za bránkou hostí, Seppänen sa k nemu ale nedostal.

58:35

Bránka hostí je opustená, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Henriho Kiviaha.

58:23

Oddychový čas hostí.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:50

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Drew – 2 min., sekanie).

57:39

Faško-Rudáš v útočnom pásme síce dokorčuľoval puk, ale bol zdvojený a nedokázal ho získať do svojej moci.

57:11

Záver riadneho hracieho času sa neúprosne blíži, hostia už musia vrhnúť všetky svoje sily do útoku.

56:30

HC Nové Zámky dali gól!
Domáci Býci využívajú druhú presilovú hru a po prvý raz v zápase sa dostávajú do vedenia! Strelu Filipa Bajteka z pravej strany Adam Vay betónom vyrazil do ľavej strany, kde bol pripravený PETR OBDRŽÁLEK a pohodlne dorazil puk do siete hostí! Asistencie: Filip Bajtek, Samuel Zahradník.

55:43

Ivan Ďatelinka poslal puk rezolútne cez všetky čiary až za Kiviahovu bránku.

55:32

Janne Seppänen skúsil strelu z ľavej strany, Adam Vay však puk dobre videl a dokázal ho skryť do svojej lapačky.

55:23

Domáci kombinujú v útočnom pásme, zatiaľ je to však príliš statické.

55:00

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Výhonský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:23

Domáci hokejisti sú však v závere riadneho hracieho času o čosi aktívnejší než ich súper.

53:54

Viacero kontroverzných zákrokov v priestore pri bránke Adama Vaya, vylučovať sa však v tomto momente nebude.

53:18

Oba tímy si dávajú veľký pozor na chyby v obrane, zdá sa, že dnes sa rozhodne v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

52:40

Juraj Jurík skúsil strelu z medzikružia, minul však priestor Vayovej bránky.

52:09

Znovu tvrdé boje o puk, tentoraz za bránkou hostí. Tí však získali puk a idú dopredu.

51:43

Ivan Ďatelinka sa oprel do strely od modrej čiary, puk však bol zblokovaný.

51:22

Alex Tamáši šikovne potiahol puk do útočného pásma, no Kiviaho si s jeho pokusom bez problémov poradil.

50:55

Barani spod Urpína stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú.

50:12

Västilä našiel prihrávkou Ondrušeka, ktorého strela bola tečovaná na ochrannú sieť na Vayovou bránkou.

50:01

Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času.

49:32

Tvrdé boje o puk v strednom pásme, získali ho napokon domáci hokejisti.

48:48

Peter Mikuš znovu skúsil strelu od modrej čiary, tentoraz však nemieril úplne presne.

48:33

Seppänem uspel v skrumáži vo vlastnom obrannom pásme a domáci sa okamžite hrnú dopredu.

47:54

Adam Vay v bránke hostí skryl nahodený puk do svojej lapačky a nechal spoluhráčov trošku vydýchnuť.

47:23

Domáci hokejisti sa snažia znovu dostať pred bránku hostí, Vay je však pozorný.

46:48

Trošku nečakaná akcia domáceho tímu, Tomi Iso-Mustajärvi našiel z ľavej strany JANNEHO SEPPÄNENA, ktorý šikovne dostal puk do siete Adama Vaya! Asistencie: Tomi Iso-Mustajärvi.

46:19

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Winquist – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

45:44

Domáci hokejisti pri avizovanom vylúčení hostí v šestici kombinujú v útočnom pásme.

45:01

Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Nové Zámky stále prehrávajú na domácom ľade s Banskou Bystricou 1:2.

44:44

Obrovská šanca hostí! Martin Faško-Rudáš sa dostal sám pred Kiviaha, no v jasnej pozícii ešte hľadal Výhonského, ktorý však prihrávku zrejme vôbec nečakal a Kiviaho si tak mohol zhlboka vydýchnúť!

44:34

Domáci hokejisti stiahli puk Ligasom za vlastnú bránku a striedajú.

44:03

Oba celky si dávajú veľký pozor na defenzívnu činnosť.

43:22

Na ľade sa čoraz viac objavuje Samuel Zahradník, zdá sa, že nahradil Marcela Holoviča.

42:34

Tvrdé boje za bránkou Kiviaha o puk, aktívny je najmä Holenda.

42:03

Filip Vašaš sa dokázal šikovne preštrikovať cez dvoch hráčov súpera, puk však po jeho snahe končí na striedačke Nových Zámkov.

41:49

Pekná akcia domácich, puk sa po strele Petra Mikuša odrazil k Richardovi Ondrušekovi, ktorý však nedokázal vyrovnať.

40:55

Maďarský gólman v službách Baranov skryl puk do svojej lapačky, vhadzovať bude po jeho ľavej ruke.

40:44

Domáci hokejisti sa v úvode tretej časti hry snažia dostať pred bránku Adama Vaya.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech Nových Zámkov.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehrávajú Nové Zámky na domácom ľade s Banskou Bystricou 1:2.Tretia tretina sa začne približne o 19:45.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:22

Obrovská šanca hostí, puk poskakoval pred bránkou Kiviaha, ale Barani ho nedokázali dostať do siete súpera.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:31

Gól dodal domácim Býkov novú energiu do žíl, nebezpečná bola najmä kombinácia Seppänena s Obdržálkom, fínsky útočník bol sám pred Vayom, no nepodarilo sa mu vyrovnať.

38:01

Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:28

Marek Biro v tejto chvíli na trestnú lavicu nepôjde, pretože Janne Seppänen našiel prihrávkou na modrú čiaru skúseného PETRA MIKUŠA, ktorý delovkou nedal Adamovi Vayovi šancu na úspešný zákrok! Asistencia: Janne Seppänen, Filip Bajtek.

37:22

Nové Zámky hrajú v šestici, pretože je avizované vylúčenie Mareka Bira.

36:55

O puk sa vedú tvrdé boje za bránkou domáceho tímu, puk však získali Novozámčania a idú dopredu.

36:07

Ďalšia strela hostí končí na korčuli Samuela Haina, Nové Zámky sa zatiaľ nedokážu dostať do tempa z úvodu druhej tretiny.

35:38

Drew sa dostal stredom do dobrej streleckej pozície, Kiviaho však bol pozorný.

35:01

Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky stále prehrávajú na domácom ľade s Banskou Bystricou 0:2.

34:34

Hra sa prelieva zo strany na stranu, do hry sa už dostáva aj novozámocký útočník Samuel Zahradník.

33:59

Viacero nepresností na oboch stranách, hrá sa však v obrannom pásme Nových Zámkov.

33:10

Samuel Rehák výborne napádal rozohrávku hostí a napokon za Vayovou bránkou aj získal puk, domáci však túto snahu mladého Žilinčana nedokázali zužitkovať.

32:40

Tesne po skončení presilovej hry hostí končí puk v moci Henriho Kiviaha. Preťažená obrana Nových Zámkov si môže na chvíľu vydýchnuť.

32:37

Domáci v plnom počte.

32:14

Ivan Ďatelinka sa oprel do strely z dobrej pozícii, pozorný Kiviaho podržal svoj tím.

32:00

Barani stále kombinujú v útočnom pásme, k zakončeniu sa však nedostávajú.

31:24

Nové Zámky so štyrmi hráčmi.

31:20

Po ďalšej delovke Bretona mieri puk von z pásma Nových Zámkov.

31:05

Niekoľko nepresností na strane Baranov, Bretonovu strelu vyriešil Kiviaho.

30:55

Hostia kombinujú v útočnom pásme.

30:37

Banská Bystrica má 47 sekúnd výhodu presilovej hry o dvoch hráčov.

30:37

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Šeliga – 2 min., držanie).

30:33

Hostia kombinujú v útočnom pásme, Breton našiel naľavo Winquista, ktorého tvrdú strelu kryl skvelý Kiviaho!

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Nové Zámky prehrávajú na domácom ľade s Banskou Bystricou 0:2.

29:40

Domácim sa podarilo získať puk, Okoličány získava cenné sekundy v útočnom pásme.

29:24

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holenda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:28

Hostia spod Urpína pokračujú v nápore, tentoraz v zakončení Filip Vašaš nepochodil.

27:52

Banská Bystrica dala gól!
Barani využívajú druhú presilovú hru v dnešnom zápase, pretože po pravej strane vletel do útočného pásma Filip Vašaš, nabil ideálne MICHALOVI KABÁČOVI, ktorý dostal hostí do dvojgólového vedenia! Asistencia: Filip Vašaš.

27:45

Filip Vašaš stiahol puk za svoju bránku, hostia striedajú a následne idú do útoku.

27:26

Hostia v plnom počte.

27:01

Alex Breton obkorčuľoval Kiviahovu bránku, našiel prihrávkou Drewa. Ten následne Šimuna, no tečovaná strele končí v moci Henriho Kiviaha.

26:38

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Seppänen – 2 min., sekanie).

26:33

Obrovská šanca hostí! Kabáč šikovne získal puk a vyrútil sa pred Kiviaha, v zakončení síce neuspel, ale získal aspoň vylúčenie Janneho Seppänena po faule.

26:25

Presilová hra domácich je veľmi statická.

26:03

Novozámčania síce kombinujú v útočnom pásme, Vay však zatiaľ nemusel zasahovať.

25:26

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Tamáši – 2 min., podrazenie).

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky na domácom ľade prehrávajú s Banskou Bystricou 0:1.

24:10

Býkom sa stále nedarí prechod stredom klziska, Barani sú v týchto momentoch nebezpečnejším tímom.

23:38

Domáci sú akoby zaskočení inkasovaným gólom, nedokážu sa dostať von z obranného pásma.

23:00

Prihrávku z ľavej strany pred Kiviahovu bránku nešťastne spracoval Patrik Rogoň priamo pred MARTINA FAŠKA-RUDÁŠA, ktorý z jasnej pozície otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencie: Eduard Šimun.

22:55

Hostia vyhrali buly pred Kiviahom a kombinujú.

22:51

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Obdržálek – 2 min., nedovolené bránenie).

22:44

Domáci sú síce aktívni, ale budú hrať v oslabení.

22:12

Domáci však do druhej tretiny nastúpili o poznanie aktívnejší a odvážnejší, tréner Martin Hrnčár mal zrejme v kabíne veľmi dobrý príhovor.

21:50

Barto sa oprel do strely tesne za modrou čiarou, namieril však len priamo do hru bankobystrického brankára Vaya.

21:12

Vhadzovanie pred bránkou Adama Vaya.

20:44

Obrovská šanca hostí! Drew našiel prihrávkou Winquista, ktorý mal výbornú streleckú pozíciu, no do zakončenia sa mu obetovo hodil Västilä a Kiviaho vôbec nemusel zasahovať!

20:32

Petr Obdržálek pálil z vrchu kruhov, Adam Vay bol však pozorný.

20:11

Domáci krátko po začiatku tretiny dávajú gól, ale ten nie je uznaný, pretože puk prešiel po dorážke Seppänena za bránkovú čiaru až po prerušení hry.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nových Zámkov.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine hrajú Nové Zámky s Banskou Bystricou nerozhodne 0:0. Druhá tretina sa začne približne o 18:54.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

V samom závere tretiny ešte nápor hostí, znovu však všetko vyriešil Henri Kiviaho.

19:27

Výborná práca v útočnom pásme v podaní Faška-Rudáša, následne pálil od modrej Drew, ale Kiviaho je stále stopercentný a je obrovskou oporou Nových Zámkov.

19:03

Félix Petrinec strelou preveril pozornosť Henriho Kiviaha.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:28

Nahodený puk na bránku hostí, Adam Vay skryl puk do svojej lapačky.

18:01

Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:55

Na opačnej strane pohrozil Tomi Iso-Mustajärvi, ale takisto sa do zakončenia cez Kabáča nepredral.

17:32

Drew sa výborne preštrikoval cez domácu obranu, do zakončenia sa však nedostal.

17:11

Hostia znovu bojujú o puk v útočnom pásme, ale nedarí sa im ho získať do svojej moci.

16:39

Výborná prihrávka Luntera z pravej strany našla pred Kiviahom Olivera Giertla, ktorý však akoby nebol úplne dobre zorientovaný a puk netrafil vôbec dobre.

16:16

Petrinec zakombinoval s Birom, no hosťom sa nepodarilo dostať do útočného pásma.

15:43

Västilä sa oprel do puku od modrej čiary, lapačka Adama Vaya bola bleskurýchla a najmä absolútne presná!

15:22

Kabáč tvrdo narazil Ligasa na mantinel, obranca domácich bez problémov pokračuje v hre.

15:01

Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky hrajú s Banskou Bystricou stále nerozhodne 0:0.

14:09

Domáci obranca Šeliga nedokázal udržať útočné pásmo, domáci následne stiahli puk za svoju bránku a striedajú.

13:49

Samuel Rehák šikovne vystrelil z pravého krídle, Vay puk len vyrazil, no číhajúci Filip Bajtek sa už k dorážke nedostal!

13:21

Hra sa však pomerne dostať rozkúskovaná, chýba nám plynulosť a najmä vážnejšie gólové šance.

12:58

Banská Bystrica stále bojuje o puk v útočnom pásme, zverenci trénera Norberta Javorčíka sú v tejto časti prvej tretiny o čosi aktívnejší než domáci hokejisti.

12:33

Obrovská šanca Banskej Bystrice! Drew nabil do jasnej pozície k ľavej tyči Alexovi Bretonovi, ktorý však netrafil puk úplne ideálne a nedostal puk do Kiviahovej siete!

11:59

Breton pálil od modrej čiary, puk však minul priestor Kiviahovej bránky.

11:32

Barani z Banskej Bystrici stále výborne prehusťujú stredné pásmo, domácim to robí obrovské problémy.

10:55

Tvrdý boj pri ľavom mantineli v pásme pri bránke Kiviaha, napokon sa k nemu dostal Výhonský, ale fínskeho brankára nedokázal ohroziť.

10:28

Šeliga nahodil puk na bránku hostí, Vay ho radšej skryl do svojej lapačky, pretože Novozámčania sa okamžite snažili dobiedzať.

10:23

Vhadzovenie v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

10:01

Polovica prvej tretiny je za nami, v Nových Zámkoch sme gól doposiaľ nevideli.

09:22

Banská Bystrica v úvode zápasu výborne forčekuje, domáci majú tak vcelku veľký problém s prechodom do útočného pásma.

08:49

Domáci tentoraz skúsili útočnú akciu kolmicou na útočnú modrú čiaru, táto prihrávka bola však napokon nepresná.

08:34

Vhadzovanie po ľavej ruke banskobystrického brankára Vaya.

08:05

Hra sa prelieva zo strany na stranu, zatiaľ však vidíme viac súbojov než hokejovej krásy.

07:32

Výborná kolmica na Faška-Rudáša, no ten bol napokon v postavení mimo hru.

07:00

Po siedmych minútach máme za sebou tri presilové hry, ani jeden z tímov ich však nedokázal zužitkovať na vedúci gól.

06:54

06:33

Domácim sa konečne podarilo dostať pred Vaya, trošku však chybujú v presnosti kombinácie.

06:01

Novým Zámkom sa však stále nedarí dostať do útočného pásma, výbornú robotu pri bránení Seppänena znovu ukázal Alex Tamáši.

05:35

Býci prestriedali svoju formáciu na ľade a hrnú sa dopredu.

05:27

05:11

Strela v podaní Žiaka bola zblokovaná na ochrannú sieť nad Kiviahovou bránkou.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je zatiaľ 0:0.

04:54

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Vybíral – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

04:04

Obrovská šanca hostí! Výbornú kolmicu na útočnú modrú čiaru dostal Eduard Šimun. Rútil sa sám na Kiviaha, ale jeho bekhendové zakončenie si cestu do siete fínskeho brankára nenašlo!

03:35

Buly pred Kiviahom vyhrali hostia, následne od modrej pálil Winquist, ale domáci gólman bol pozorný.

03:27

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

03:03

02:59

Domácim sa prvá presilová hra v zápase veru nedarí, nedokážu sa dostať do útočného pásma.

02:22

Seppänen hľadal pred bránkou hostí Obdržálka, puk však domáci do siete Banskej Bystrice nepretlačili.

01:55

Alex Tamáši výborne zapracoval v obrane, po jeho aktivite končí puk za bránkou Henriho Kiviaha.

01:15

Domáci hokejisti sú v útočnom pásme, prvá strela Bajteka z pravej strany ale minula Vayovu bránku.

01:03

Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Vašaš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

00:33

Prvý útok Zámkov kombinuje v útočnom pásme, elitná formácia Býkov sa do zakončenia nedostala.

00:01

Úvodné buly zápasu v prospech Banskej Bystrice.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy máme na ľadovej ploche.
Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Holenda, Hain, Ligas, Västilä, Mikuš, Fereta, Šeliga, Zahradník – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Ondrušek, Jurík – Bajtek, Holovič, Okoličány – Barto, Embrich, Rehák S.

HC 05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Breton, Drew, Ďatelinka, Žiak, Petrinec, Biro, Demo, Lopejský – Sloboda, Winquist, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vašaš – Výhonský, Šimun, Sojka – Vybíral, Giertl, Lunter

Rozhodca: Kalina, Stano – Jedlička, Gegáň.
Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 12.kola hokejovej Tipos Extraligy, v ktorom hokejisti HC Nové Zámky privítajú HC 05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Novým Zámkom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže 2. miesto so ziskom 19 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Martina Hrnčára prehrali v Košiciach 3:4 po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejším hráčom tímu je Filip Bajtek, ktorý má na svojom konte 9 bodov (4+5).

Banskej Bystrici patrí v tabuľke Tipos extraligy 11. miesto so ziskom 5 bodov. V poslednom doterajšom zápase trénera Norberta Javorčíka prehrali v Bratislave so Slovanom 2:7. Najproduktívnejším hráčom Baranov je James Hunter Drew, ktorý má na svojom konte 5 kanadských bodov. Včera navyše došlo k rezu v kádri HC, z Banskej Bystrice odišli Michal Roman, Miloš Fafrák a Nick Welsh.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 38. Mikuš (Seppänen, Bajtek), 47. Seppänen (Imo-Mustajärvi), 57. Obdržálek (Bajtek, Zahradník) – 23. Faško-Rudáš (Šimun), 28. Kabáč (Vašaš)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Holenda, Hain, Ligas, Västilä, Mikuš, Fereta, Šeliga, Zahradník – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Ondrušek, Jurík – Bajtek, Holovič, Okoličány – Barto, Embrich, Rehák S.

HC MONACObet Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Breton, Drew, Ďatelinka, Žiak, Petrinec, Biro, Demo, Lopejský – Sloboda, Winquist, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vašaš – Výhonský, Šimun, Sojka – Vybíral, Giertl, Lunter

Rozhodčí: Kalina, Stano – Jedlička, Gegáň

01:03 BBY 2 Vašaš, příliš mnoho hráčů
03:27 NZM 2 Holovič, příliš mnoho hráčů