1:3

konec (0:0, 0:0, 1:3)

12.11.2020, 18:30 • Arena Riga • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.41 3.87 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Soči si připisuje důležité vítězství na ledě nejhoršího týmu Západní konference. Po dnešním zápase je tak na 18 bodech se sedmibodovou ztrátou na postup do play-off.

Dlouhých 44 minut jsme čekali na úvodní gól. První dvě třetiny byly vyrovnané a blíže k brance byli hosté. Soči hned dvakrát trefilo tyč. Právě na počátku třetí třetiny se už dočkalo zásluhou Jereho Karjalainena. O čtyři minuty později navíc navýšil vedení hostů Igor Ruděnkov a v 55. minutě využil přesilovku Malte Strömwall. Kontaktní gól Rigy přišel pozdě. V poslední minutě pouze korigoval Jevgenij Gračov. Soči tak vítězí poměrem 3:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (20:58:21)
Česká a slovenská stopa

Do dnešního zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:45

Powerplay domácích ale nepřijde. Soči dohrává tento zápas ve velkém klidu.

59:07

59:07 Jevgenij GRAČOV - 1:3

59:07

Riga právě vstřelila branku!
Treťjak si i přes svůj výtečný výkon čisté konto nakonec nepřipíše. JEVGENIJ GRAČOV po přihrávce Dzierkalse objel obránce Miromanova a dlouhým bekhendovým blafákem vstřelil gól. 1:3. Asistence: Martinš Dzierkals a Gennadij Stoljarov.

58:46

Hra se přenesla zpátky před bránu hostů, ovšem utkání se bude už jen dohrávat. Rize zbývá málo času.

58:16

Rundbladovo nahození na druhé straně podržel Stanislav Galimov ve své lapačce. Vhazovat se tentokrát bude v útočném pásmu Soči.

58:03

Maxim Treťjak měl co dělat, aby ustrážil své čisté konto. Miks Indrašis si totiž výtečně nabruslil před něj, ale ani nadvakrát na brankáře hostů nevyzrál.

57:15

Navíc se hosté dostali do dalšího přečíslení. Skvělý zákrok Stanislava Galimova zabránil čtvrté brance v jeho síti.

56:24

Hosté dostali touš do středního pásma a v tomto prostoru už budou chtít pobývat co nejdéle. Rize se třetí třetina vůbec nedaří.

55:46

Pavel Černov díky své dobré práci před bránou Soči vybojoval vhazování v útočném pásmu.

54:16

54:16 Malte STRÖMWALL - 0:3

54:16

Soči právě vstřelilo branku!
Hosté zřejmě definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství. Přesilovou hru využili hned v úvodních sekundách. Sergej Šmeljov ještě ve středním pásmu našel rozjetého MALTEHO STRÖMWALLA, který se mezi hráči Rigy prokličkoval ke střele z mezikruží. Kotouč navíc umístil naprosto přesně nad vyrážečku Galimova. 0:3. Asistence: Sergej Šmeljov a David Rundblad.

53:56

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., držení hole).

53:38

Denis Paršin v obrovské šanci minul poloprázdnou bránu Soči. Trefil pouze boční síť.

53:19

Maxim Treťjak se musel natáhnout proti pokusu o kličku v podání Konstantina Komarka. Útočník Dinama nedokázal zvednout puk až pod horní tyč.

52:46

Přihrávka Gračova směrem k modré čáře přesná nebyla. Scarlettovi totiž přeskočila hokejku.

1:3

Branky a nahrávky: 60. Gračov (Dzierkals, Stoljarov) – 44. Karjalainen (J. Alexandrov, Strömwall), 48. Ruděnkov (Karjalainen, Rundblad), 55. Strömwall (Šmeljov, Rundblad)

Dinamo Riga: S. Galimov (McIntyre) – Scarlett, Sund, Mamčics, Maione, Ellis (A), Murray, Ošenieks – Z. Mitchell (A), White, Komarek – Indrašis, Darzinš (C), Berzinš – Lipon, Gračov, Dzierkals – Paršin, P. Černov, Švanenbergs – Stoljarov.

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Miromanov, Pogorišnyj, Soljannikov, J. Alexandrov (C), Batyršin, Rundblad, Miščenko, Sedov – Strömwall, Točickij (A), Šmeljov – Ruděnkov (A), Rubcov, Karjalainen – Apalkov, Garajev, Ogirčuk – A. Galimov, Kolgotin, N. Kvartalnov.

Rozhodčí: Lavrencjev, Oskirko – Novikov, Černyšov

14:26 RIG 2 Sund, držení
19:22 SOC 2 Pogorišnyj, držení
38:55 RIG 2+2 Lipon, hrubost