Mistrovství Evropy do 20 let

Itálie – Rusko

1:3

konec (23:25, 25:12, 24:26, 25:27)

04.10.2020, 18:00 • Městská hala Vodova, Brno • Finále • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.2 3.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mistrovství Evropy hráčů do dvaceti let vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (20:05:55)

10. Česko
Mladí Rusové si z Brna odvážejí zlato! Ve finálovém duelu přetlačili dosud neporažený výběr Itálie ve čtyřech setech.

V prvním setu měli dlouho navrch favorizovaní Italové, ale do koncovky se vyhoupli před své soupeře svěřenci Michajla Nikolajeva a rozdílem dvou bodů brali úvodní sadu. To druhý set byl zcela v režii týmu dirigovaném nahrávačem Paolem Porrem. Italové deklasovali Rusko rozdílem třinácti bodů a zdálo se, že po vydařeném úvodu třetí sady zcela otočí vývoj utkání. Šestibodové vedení však ještě do poloviny setu Italové promrhali a v koncovce byli opět přesnější Rusové. Čtvrtá sada byla pořádně dramatická. Italové sice v úvodu vedli, ale ve střední části setu bylo vše srovnáno. Až v samém závěru Rusové odskočili do vedení a v napínavé koncovce urvali zlato pro sebe!

Konec zápasu

25:27

Rusové jsou mistry Evropy! Dinejkin přitlačil servisem, Italové si nepřipravili útok dokonale a Stefani už neprotlačil míč blokem.

25:26

Třetí možnost na zlato pro Rusko. Po servisu Michieletta zasmečoval z pipu Dinejkin.

25:25

Místo Muraška přišel na podání Kazačenkov. Italové ale odvracejí i druhý mečbol soupeře po smeči Stefaniho.

24:25

Druhý mečbol pro ruskou reprezentaci. Porro po oddechovém čase zvolnil na podání. I tak ale Italové měli bodovku, kterou ale Michieletto poslal do bloku.

24:24

Oddechový čas pro hosty.

24:24

Opět je vyrovnáno. Bražnjuk znovu předvedl skvělé podání, ale poté smečoval do diagonály Stefani.

23:24

Mečbol pro Rusko! Bražnjuk svým servisem rozhodil soupeře a útok Michieletto skončil mimo.

23:23

Srováno. Cianciotta už tentokrát pásku netrefil. Rusové tak mohli útočit z hlavního kůlu z ruky Dinejkina.

23:22

Do vedení se dostávají také Italové. Servis o pásku zapadl přesně za síť.

22:22

Ale velmi rychle je srovnáno. Kurbanov tentokrát podání přetáhl daleko do autu.

21:22

I po oddechovém čase byl na podání Omar Kurbanov. Rusové jdou třetím bodem v řadě do vedení! Bod zařídil útokem Dinejkin.

21:21

Oddechový čas pro domácí.

21:21

Je vyrovnáno. Kurbanov se navezl do servisu, vytvořil ihned bodovkou, kterou proměnil Dinejkin.

1:3

Itálie: Ferrato, Porro – Stefani, Schiro, Rinaldi – Cianciotta, Gianotti, Crosato, Jeroncič – Michieletto, Magalini – Catania Trenér: Angiolino Frigoni

Rusko: Anoško, Vyšnikov – Dinejkin, Kazačenkov, Kurbanov, Morozov – M. Fjodorov, Bražnjuk, Jonov – Muraško – I. Fjodorov, Kasatkin Trenér: Michajl Nikolajev

Rozhodčí: Pindral (POL) – Královič (SVK)