1. etapa: Monreale - Palermo

Vítěz: Filippo Ganna (INEOS)

03.10.2020, 13:15 • Vojtěch Görög

14:27

V cíli aktuálně máme 55 cyklistů a Josef Černý je stále beze změny na druhém místě. Závodu zatím vévodí Almeida, třetí je Craddock.

14:00

Josef Černý je v cíli se ztrátou 14 vteřin na Joao Almeidu. Solidní výkon českého cyklisty.

13:58

Josef Černý měl na prvním mezičase ztrátu 0:06 na Petera Sagana, na druhém poté dojel ve stejném čase jako Joao Almeida, který už je v cíli a průběžně vede tento závod. Uvidíme, jak to v případě Černého bude vypadat v cíli, kam se nyní blíží.

13:55

Slovák Peter Sagan dojížděl do cíle volným tempem, na nejvyšší příčky to nebude. Nakonec dojel se ztrátou 1:28 na vedoucího Almeidu a řadí se na průběžnou 17. příčku.

13:37

Na trati už je také slovenský cyklista Peter Sagan.
Slovenští příznivci se mohou těšit na Petera Sagana, který bude hájit barvy týmu Bora – hansgrohe.
Česko bude mít v závodu jediného zástupce – Josefa Černého z týmu CCC, který se objeví podruhé v kariéře v Grand Tour.

Sedmadvacetiletý cyklista zatím prožívá úspěšnou sezonu. V závodu kolem Murcie bral 2. místo, je držitelem titulu českého mistra v časovce a zvítězil v časovce v etapovém závodu Tour Poitou-Charentes.