Anna Karolína Schmiedlová – Venus Williamsová

2:0 6:4, 6:4

27.09.2020, 14:10 • 1. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 1.62 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tak Schmiedlová dokázala využiť až tretí mečbal, ale postup si zaslúžila určite viac ako Williamsová, pretože postupom času začala byť lepšou tenistkou od polovičky prvého setu. Síce v prvom sete dvakrát prehrávala o brejk, dokázala ho otočiť a vyhrala ho 6:4. V druhom sete naopak bola Schmiedlová stále vo vedení, viedla už 4:1, ale Williamsová záver ešte zdramatizovala. Nakoniec ale postupuje hráčka, ktorá spravila menej chýb a postup do druhého kola je pre Schmiedlovú určite úspech. V druhom kole si Schmiedlová zmeria sila s finalistkou US Open bieloruskou tenistkou Viktoriou Azarenkovou. Ja sa s vami lúčim a teším sa na vás pri ďalších športových online prenosoch! (16:22:04)

Koniec zápasu

6:4

Zápas zakončila Schmiedlová víťazným forehandom po čiare a vyhráva celkovo po setoch dvakrát 6:4 nad Venus Williamsovou a postupuje do druhého kola na Roland Garros!

40-30

Williamsovej úder skončil v sieti, takže tretí mečbal pre Schmiedlovú!

30-30

Dôležitý fiftín pre Schmiedlovú, lebo Williamsovej sa nevydaril záverečný úder.

15-30

Presný return Williamsovej a Schmiedlová pod tlakom chybuje z bekhendu.

15-15

Ale Williamsová dáva do toho všetko, teraz doslova ubila Schmiedlovú tvrdými údermi.

15-0

Schmiedlová zvládla prvú ťažkú výmenu, keď ju zakončila winnerom z forehandu.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Williamsová zvládla náročnú situáciu, odvrátila dva mečbaly a znižuje na 4:5. O chvíľu bude podávať na víťazstvo Schmiedlová.

40-A

Williamsová má dokonca výhodu, keď jej pomohol presný bekhend.

40-40

To je neuveriteľné, ani druhý mečbal Schmiedlová nevyužila, aj keď bola veľmi blízko, ale jej forehand neprešiel cez sieť.

40-30

Williamsová predviedla, že je veľkou bojovníčkou a pripisuje si víťazný forehand po čiare.

40-15

Schmiedlová má dva mečbaly po výbornom údere z bekhendu do protipohybu!

30-15

Už len dve loptičky chýbajú Schmiedlovej, lebo Williamsová vyhodila bekhend.

15-15

Schmiedlová ukázala rýchle nohy a dokázala výmenu zakončiť víťazne na sieti.

0-15

Williamsová zvládla dlhú výmenu od základnej čiary a získava prvý bod tejto hry.

5:3

Znova Schmiedlová rozbehala Williamsovú a dostáva sa do vedenia 5:3, takže Američanka bude podávať na udržanie v zápase.