Kaufland Super Cup

HK Poprad – HK Detva

4:0

konec (0:0, 3:0, 1:0)

22.09.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Čtvrtfinále • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.8 4.7 3.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V poslednej dvadsaťminútovke Popradčania bezproblémovo kontrolovali dej a napokon ešte pridali jeden zásah. Na konečných 4:0 pre Poprad uzavrel v 55. minúte Haščák. Odvetný zápas tohto štvrťfinále sa odohrá vo štvrtok na ľade Detvy, lepšiu východiskovú pozíciu majú kamzíci. (20:15:09)

59:20

Dalhuisen pálil od modrej čiary, Sholl zasiahol bezpečne a zastavil puk betónmi.

58:49

Detvania sa oslobodzujú, Poprad už sa asi nikam nebude ponáhľať.

57:52

V závere tretej tretiny získava Poprad presilovku. Oliver Turan dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

57:19

Blíži sa záver oslabenia domácich, Popradčania majú puk pod kontrolou za vlastnou bránkou, Detvania striedajú.

56:55

Po strele Gachulinca od modrej čiary Vošvrda nevedel, kde má puk, napokon sa mu ho podarilo aj s pomocou spoluhráčov dostať preč spred bránkoviska.

56:38

Hostia sú usadení v útočnom pásme, zatiaľ sa im však nedarí výraznejšie presadiť.

55:44

Detva získava presilovú hru. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za hákovanie a 10 minút aj za nešportové správanie.

54:59

Poprad dal gól!
Vyzerá to tak, že Poprad už päť minút pred koncom pečatí svoje víťazstvo v zápase, to by sa muselo stať niečo mimoriadne. Skokan potiahol puk po pravom krídle, natlačil sa pred bránku a z bránkovej čiary bekhendom jednou rukou posunul na MARCELA HAŠČÁKA, ktorý zblízka nezaváhal.
Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

54:46

Trochu riskantne to teraz v obrannom pásme rozohrali domáci, Detvania však chybu nevyužili.

54:01

Štvorica domácich hráčov vyrazila dopredu, nebola však z toho žiadna dobrá šanca, Detvania sa rýchlo v obrane zorganizovali.

52:53

Marek Zagrapan to teraz urobil veľmi šikovne. Na ľavom kruhu sa jednoduchým posunutím puku medzi korčule zbavil Turana a strieľal. Sholl však okamžite predviedol výborný zákrok lapačkou.

52:23

Od modrej čiary tvrdo pálil Turan, jeho pokus letel mimo priestoru bránky.

51:48

Poprad prečkal oslabenie bez väčších problémov. Domáci sú momentálne na puku, rozohrávajú z obranného pásma.

51:01

Svitana v závere oslabenia svojho tímu dokázal zaútočiť. Potiahol si puk po krídle, strieľal z pravého kruhu, triafal však vedľa.

50:38

Z ľavého kruhu sa k strele dostal River Rymsha, jeho strelecký pokus nebol presný a hneď nato sa domáci znovu oslobodili.

50:02

Úvodnú minútu presilovej hry hostia premárnili. Nezískali vôbec útočné pásmo, domáci úspešne bránia modrú čiaru.

49:04

Detva získava presilovku a môže sa ešte vrátiť do zápasu. Dávid Skokan dostáva dve minúty za krosček.

48:47

Po zakázanom uvoľnení v podaní Detvy sa buly presúva pred gólmana Tomasa Sholla.

47:52

Brejčák nepustil puk z rohu klziska len tak zadarmo, Nauš sa poriadne natrápil, aby ho vydoloval.

46:41

Domáci držali puk pri mantineli v útočnom pásme, hostia však dokázali získať puk a aj ho poslať aspoň do stredného pásma.

45:58

Žilka sa po naskočení na ľadovú plochu ihneď zapojil do útočnej akcie. Strieľal spomedzi kruhov, namieril to však na zadný mantinel.

45:08

Zagrapan nahadzoval puk z pravého kruhu. Matúš Paločko operoval pred bránkou, nedokázal však tečovať.

44:32

Od modrej čiary prišla nahodená strela z hokejky Haščáka, ktorú však Sholl okamžite skryl pod svojimi betónmi.

43:41

Skokan posúval pred bránku Haščákovi, ktorý strieľal z ľavého kruhu. Puk sa od Shollovej vyrážačky odrazil do vzduchu a Preisinger ho zovrel rukou.

43:28

Jakub Žilka oslabuje svoj tím. Dostáva dve minúty za seknutie a Poprad bude hrať v početnej výhode.

43:12

Detva zvýšila ofenzívnu aktivitu. O ďalšiu strelu sa postaral Valent, ktorý si spracoval prihrávku Gašpara spoza bránky. Bekhendom zakončoval však priamo do Vošvrdovej lapačky.

42:42

Hra sa presunula na opačnú stranu a spoza ľavého kruhu to skúšal Rastislav Gašpar. Švihom namieril priamo na hruď Vošvrdovi.

42:21

Dalhuisen vypálil od modrej čiary. Sholl situáciu mal pod kontrolou, i keď až tak dobre cez cloniaceho domáceho hráča nevidel. Stihol zasiahnuť betónom.

41:27

Aktívny bol aj Viliam Čacho, ktorý prekorčuľoval cez popradského obrancu, dostal sa medzi kruhy a bekhendom vystrelil. Mieril to však iba na Vošvrdu, ktorý vyrážal.

40:49

Do útočného pásma sa pretlačil Ladislav Ščurko, ktorý to skúšal strelou spoza ľavého kruhu. Jeho pokus však bol zblokovaný na ochrannú sieť.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti hry sme videli tri góly, všetky v sieti Sholla. Dvojgólové vedenie zabezpečil Popradčanom zásahmi z 28. a 31. minúty Handlovský a na 3:0 zvyšoval v 38. minúte Drgoň. Poprad teda po 40 minútach nad Detvou vedie 3:0.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:46

Popradčania získali pásmo, Ulrych nahadzoval na bránku od modrej čiary, gólman Sholl bol v zákroku úspešný.

39:16

Do útočného pásma smeroval s pukom Rymsha, jeho nahodený puk z kruhu však šiel iba na zadný mantinel.

38:48

Detva oslabenie o jedného hráča už prečkala bez inkasovaného gólu, opäť sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

38:11

Poprad má k dispozícii ešte kratšiu presilovku o jedného hráča. Handlovský získal pásmo, vystrelil, mieril však na zadný mantinel.

37:45

Kamzíci využívajú dvojnásobnú presilovku a zvyšujú svoj náskok. Haščákova krížna prihrávka našla na bránkovej čiare Skokana, ktorý to nabil za pravý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI a jeho strela príklepom prekĺzla cez Sholla.
Asistencie: Dávid Skokan, Marcel Haščák.

37:06

Svitana krížnou prihrávkou popred medzikružie našiel Haščáka, ktorý pálil, mieril to však len do Sholla.

36:48

Bude z toho dvojnásobná presilovka pre Poprad. Andrej Golian je na dve minúty vylúčený za držanie.

36:21

Poprad získava presilovú hru. Ján Sýkora si odsedí trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

36:20

Do koncovky sa chcel prebojovať aktívny Gašpar, medzi kruhmi však popradský obranca zastavil jeho pohyb.

34:48

Spoza ľavého kruhu sa rozhodol páliť Ján Sýkora. Jeho koncovka však letela vedľa. Následne hostia získali puk v pásme znovu a od modrej to skúšal Rais. Pálil priamo do lapačky Vošvrdu.

33:49

V ďalšej ofenzívnej akcii bol zakomponovaný Peter Valent, ktorý strieľal spoza obrancu z pravého kruhu. Zakončenie bolo však zrazené.

33:16

Hra sa nám zaujímavo rozprúdila. Videli sme ďalší rýchly útok na opačnej strane. Spomedzi kruhov zakončoval Erving, strela bola tečovaná a letela vedľa.

32:43

Dobrú možnosť na zníženie mal Rastislav Gašpar. V prečíslení dvoch proti jednému napokon zakončoval sám. Postupoval až pred Vošvrdu, miešal, miešal, no napokon zakončoval iba do roztiahnutého betónu.

31:44

Domáci sú zjavne pri chuti. Ďalší zaujímavý protiútok podnikli opäť. Matej Paločko prihrávkou na pravé krídlo dával puk Šotekovi, ktorý zakončoval švihom a Sholl musel byť veľmi rýchly.

30:24

Domáci hokejisti pridávajú v krátkom čase druhý gól. V defenzíve Detvy nastala diera. Mešár postupoval po pravom krídle, ponúkal pred bránku voľnému Preisingerovi, ktorý sa však neulakomil, pristavil dozadu LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten chladnokrvne zakončil.
Asistencie: Miroslav Preisinger, Filip Mešár.

30:11

Z otočky nahadzoval puk z pravého kruhu Rastislav Gašpar. Strela letela na hokejku Vošvrdu, ktorý bezpečne vyrazil.

29:11

Po strele Viktora Fekiača sa puk od zadného mantinelu nepríjemne odrazil pred bránku. Ocitol sa tam Ščurko, ktorý chcel dorážať, ale domáci rýchlo upratali puk preč.

28:34

Domáci hokejisti prečkali aj toto ďalšie oslabenie o dvoch hráčov. Detva nevyužila pár ponúknutých presiloviek.

28:02

A mohlo to byť vedenie už o dva góly. Bjalončíkovi sa ukázal pred bránkoviskom voľný Matej Paločko, strela mu však nesadla, i keď bol neohrozený v podstate sám pred bránkou.

27:30

Domáci idú do vedenia vo vlastnom oslabení. Kamzíci prebrali puk v obrannom pásme, LUKÁŠ HANDLOVSKÝ vykorčuľoval po ľavom krídle. Mal na opačnej strane spoluhráča v prečíslení dvoch proti jednému, no rozhodol sa sám strieľať a ponad vyrážačku prekonal Sholla.
Asistencie: Matúš Paločko, Marek Zagrapan.

26:50

Detvianske založenie útoku po Svitanovom brejku sa neskončilo úspešne, puk mieril do stredného pásma a hostia musia začať prakticky odznova.

26:32

Presilovky Detvy bude pokračovať. Za podrazenie je na dve minúty vylúčený Mike Dalhuisen.

26:09

Do dobrej pozície vyslal Sýkora Klímu. Tomáš Klíma sa uvoľnil pred bránkoviskom, zakončoval z prvej, mieril to však ponad bránu.

25:54

Domáci vyhrali buly, Dalhuisen poslal puk preč a už je z toho oslabenie len o jedného hráča.

25:42

Hostia majú k dispozícii len skrátenú presilovku o dvoch hráčov. Po vyhratom buly od modrej pálil Matúš Rais, Vošvrda úspešne zasiahol.

25:18

Poprad to teraz neurobil dobre. Dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade dostáva popradská hráčska lavica.

24:58

Haščák získal puk v obrannej tretine, prenechal ho Zagrapanovi a domáci získavajú ďalšie cenné sekundy.

24:27

Detvanom pomaly uplynula minúta z ich oslabenia a zatiaľ to zo strany hostí nie je veľmi dobrá hra, poriadne neboli v útočnom pásme.

23:43

Sledujeme prvé vylúčenie na strane domáceho Popradu. Dávid Skokan dostáva dve minúty za hru vysokou hokejkou a 10 minút za nešportové správanie.

23:34

Ofenzívu sa rozhodol podporiť Oliver Turan, ktorý prekorčuľoval s pukom po ľavom krídle a strieľal z kruhu. Mieril však mimo.

23:16

Jeden z domácich hráčov zahral v útočnom pásme vysokou hokejkou, hra bola prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

22:52

Erving si spracoval krížnu prihrávku, následne nahadzoval na bránku, ale gólman Sholl úspešne zasiahol.

22:30

Ulrych prienikovou prihrávkou našiel Zagrapana, ktorý za ľavým kruhom prenechal Lušňákovi. Lušňákova koncovka švihom letela priamo do stredu tela Tomasa Sholla.

22:00

Dalhuisenova rozohrávka vôbec presná nebola, zakázané uvoľnenie však z toho nie je.

21:11

Do protiútoku vyrazila dvojica hostí. Sýkora sa snažil prenášať puk na pravý kruh Charbonneauovi, neposlal mu však presnú prihrávku.

20:47

Haščák so Skokanom bojovali za bránku o puk, detvianski hokejisti ich však dokázali prekabátiť.

20:14

Popradčania začali druhú tretinu s veľmi krátkou presilovkou, stihli sa dostať len do pásma, i keď ho o pár sekúnd hneď stratili.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Úvodná dvadsaťminútovka sa niesla najmä v znamení popradských presiloviek. Domáci však nedokázali využiť ani jednu, hostia statočne bránili. So skrátenou pár sekundovou presilovkou začne Poprad druhú tretinu.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:52

Svitanova strela od modrej bola zrazená, v závere tretiny sa hostia oslobodzujú.

19:12

Domáci sa opäť nasťahovali, Dalhuisen strieľal spoza ľavého kruhu, mieril to však iba do betónov Sholla.

18:40

Strela Zagrapana tesne spoza pravého kruhu bola ešte tečovaná hosťujúcim Žilkom, Shollovi to pomohlo, keďže puk spomalil.

18:12

V závere prvej tretiny bude hrať Poprad opäť presilovku. Dominik Jendroľ dostáva dve minúty za držanie a Viliam Čacho 10 minút za nešportové správanie.

17:42

Ervingova rozohrávka vôbec nebola dobrá, čo sa snažil ihneď využiť Charbonneau, ktorý zachytil puk. Posielal ho naslepo spätne na pravý kruh, tam už sa však vrátili domáci.

17:11

Šikovná krížna prihrávka Valenta dorazila pred bránku, kam už mal namierené Cox. Puk však nestihol zasiahnuť.

16:45

Záver hry v oslabení už hostia zvládli a puk poslali pomaličky preč aspoň do stredného pásma. Potrebovali už kompletne prestriedať.

16:12

Dalhuisen pálil prudko od modrej, Sholl úspešne zasiahol. Následne popradský obranca poslal od modrej ďalšiu tvrdú strelu, ktorú gólman Detvy znovu zachytil a teraz aj podržal.

15:32

Patrik Svitana bol vzápätí v dobrej pozícii na pravom kruhu. Strelu mu však zblokovali a následne sa hostia bezpečne oslobodili.

15:14

Popradčania po vyhratom buly boli s pukom v pásme. Haščák to trochu skomplikoval, musel urýchlene nahadzovať preč. Medzi kruhmi však Svitana puk nespracoval.

14:36

Presilovku bude hrať opäť Poprad. Viktor Fekiač je na dve minúty vylúčený za hákovanie.

14:08

Drgoň je s pukom za vlastnou bránou a čaká na nových spoluhráčov zo striedačky.

13:47

Detva po chvíľkovej odmlke zapríčinenej hrou v oslabení bola opäť v útočnej tretine. Od modrej to delovkou skúsil Rymsha, strela bola zblokovaná.

12:57

Popradčania šikovne a rýchlo prenikli cez stredné pásmo. Nakorčuľovaný Patrik Svitana si spracoval puk na krídle, pokračoval do pásma a z pravého kruhu vystrelil. Gólman Sholl predviedol veľmi rýchlu lapačku.

12:08

Popradská presilovka je už minulosťou a v tejto chvíli sa domáci previnili icingom, hra sa teda sťahuje do ich pásma.

11:27

Druhá popradská presilovková formácia sa v útočnom pásme dlho neohriala, domáci boli poslaní preč z pásma.

10:26

Popradčania opäť po buly rozbehli svoju presilovku. Spoza pravého kruhu strieľal Svitana, Sholl vyrážal pred seba a Preisinger sa snažil dorážať. Detvianski hráči mu stihli vypichnúť puk.

09:53

Popradčania po vyhratom vhadzovaní ihneď rozbehli kolotoč. Na ľavom kruhu si našiel pozíciu Haščák, strieľal z prvej a Sholl musel ihneď zasiahnuť.

09:30

Vylučuje sa po prvákrát v stretnutí. Daniel Gachulinec si odpyká dve minúty za hákovanie.

08:57

V útočnom pásme Popradu sa snažili presadiť domáci hráči. Od modrej to strelou skúšal Hudec, mieril však mimo brány.

08:12

Domáci získali útočné pásmo. Skokan premiešaval puk za bránou, napokon cez spoluhráča poslal puk na modrú k Haščákovi. Jeho následná strela mierila bezpečne do náručia detvianskeho brankára.

07:41

Vhadzovanie v obrannom pásme sa po tečovanom puku von z ihriska bude opakovať.

07:04

Brejčák nabíjal medzi kruhy Bjalončíkovi, ktorý to skúsil strelou z prvej. Petrík sa natiahol, zasiahnuť však nepresnú strelu nemusel.

06:36

Matej Paločko vykorčuľoval s pukom po pravom krídle. Obišiel bránu, mal to z ľavého kruhu na bekhend a vyskúšal. Triafal však mimo.

06:04

Po vyhratom buly sa hostia ihneď ujali puku. Ďalšiu strelu tentokrát spomedzi kruhov poslal na bránu Jonathan Charbonneau. Jeho pokus opäť popradský gólman zastavil.

05:58

Do útočného pásma si šikovne nakorčuľoval Andrej Golian. Obranca Detvy potom dostal krížnu prihrávku a strieľal spoza ľavého kruhu. Vošvrda bol opäť pripravený.

05:33

Preisinger nemal v strednom pásme komu prihrávať, tak to dával naslepo. Puku sa ujal Ščurko a okamžite chcel otočiť hru.

05:00

Založenie nového útoku zo strany detvianskych hokejistov v týchto chvíľach bolo veľmi nepresné. Končí sa to zakázaným uvoľnením.

04:24

Šotek sa pohyboval s pukom za bránkou. Proti nemu vyrazila dvojica protihráčov a z tejto ťažkej situácie už nenašiel východisko.

03:52

Spoza ľavého kruhu nahadzoval puk na bránku Valent. Vošvrda mal pred sebou obrancov, ktorí mu dokázali pomôcť a letiaci puk zblokovať.

03:18

Erving sa v obrannom pásme vyhol protihráčovi. Posunul puk na krídlo, kde mal Mateja Paločka. Ten už v strednom pásme s prihrávkou bol nepresný.

02:38

Medzi kruhy s pukom zamieril Tomáš Klíma, ktorý si vytvoril streleckú pozíciu a podarilo sa mu aj ohroziť bránu. Vošvrda stál na svojom mieste a reagoval včas.

02:24

Brankár Vošvrda chcel urýchlene rozohrať puk z obranného pásma, pre jeho tím to však znamená zakázané uvoľnenie, keďže si to nik nespracoval.

01:28

Ščurko nahadzoval puk do útočného pásma, nemal však spoluhráčov na pomoc, keďže práve v tej chvíli odišli striedať.

00:44

Po úvodnom buly hokejisti oboch tímov búchali o ľad hokejkami na vyriešenie kompenzácie pre športové kluby zasiahnuté pandémiou koronavírusu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Hudec, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Lušňák – Matej Paločko, Bjalončík, Šotek – Dzivjak

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Sholl) – Jendroľ, F. Fekiač, Rais, Golian, Korím, Turan, Rymsha, Gachulinec – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Klíma, Nauš – Cox, Valent, Gašpar

Rozhodca: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého vzájomného štvrťfinálového duelu Tipsport Kaufland Cup-u, v ktorom na seba narazia aj HK Poprad a HC 07 WPC Koliba Detva. Stretnutie má plánovaný začiatok o 18:00.

Popradskí hokejisti boli vo východoslovenskej skupine C viac-menej suverénni. Stratili iba jeden bod, keďže v prvom skupinovom zápase Košice zdolali až po predĺžení 4:3. Následne zvíťazili v Michalovciach 0:2 a skupinovú fázu zakončili hladkým víťazstvom nad Spišskou Novou Vsou 1:6. S ôsmimi bodmi a skóre 12:4 teda vyhrali C skupinu pred druhými Michalovcami s piatimi bodmi.

Detviansky klub pôsobil v skupine A spoločne s Banskou Bystricou, Martinom a Liptovským Mikulášom. Detva na úvod Kaufland Cup-u zdolala po predĺžení Martin 3:4, následne výhrou 5:4 po nájazdoch prekvapila Banskú Bystricu a základnú skupinu zakončila víťazstvom 2:1 nad Liptovským Mikulášom. Detvania v základnej skupine obsadili konečné 2. miesto so ziskom 6 bodov za sedembodovou Banskou Bystricou.

Posledný vzájomný zápas medzi Detvou a Popradom sa odohral ešte 21. januára 2020 v minulej tipsportligovej sezóne. Poprad vtedy triumfoval na ľade Detvy 3:5.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

4:0

Branky a nahrávky: 28. Handlovský (Matúš Paločko, Zagrapan), 31. Handlovský (Preisinger, Mešár), 38. Drgoň (Skokan, Haščák), 55. Haščák (Skokan, Svitana)

HK Detva: Sholl (Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Rais, Golian, Korím, Turan, Rymsha, Gachulinec – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Klíma, Nauš – Cox, Valent, Gašpar

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel

09:30 DTV 2 Gachulinec, hákování
14:36 DTV 2 V. Fekiač, hákování
18:12 DTV 2 Jendroľ, držení