13.09.2020, 16:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.1 4.85 1.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání se odehrálo bez české i slovenské účasti.
Střely na branku – 19:33 (14:6, 3:16, 2:11)
Zblokované střely – 15:5
Vyhraná vhazování – 26:35
Trestné minuty – 14:10
Hity – 11:15
Hokejisté Kazaně zvítězili na ledě Soči jasně 4:0. Po bezbrankové první třetině se hosté nejprve dvakrát prosadili v prostřední části. Skóre duelu otevřel ve 26. minutě jejich kapitán Kirill Petrov a na 2:0 zvýšil Alexandr Burmistrov. Dva góly pak Kazaň přidala v závěrečné dvacetiminutovce. Osm minut před koncem nejprve zahnal domácí myšlenky na obrat Justin Azevedo a v čase 58:32 uzavřel skóre přesilovkovým zásahem Nigel Dawes.

59:01

Běží už poslední minuta zápasu.

58:32

Kazaň vstřelila branku!
Hosté přesilovku rychle využili! Sehráli parádní kombinaci, na jejímž konci nahrál Wikstrand na pravý kruh Zaripovovi, který ještě přenesl hru na NIGELA DAWESE a ten pálil do odkryté branky – 0:4. Asistence: Danis Zaripov a Mikael Wikstrand.

58:18

Oleg Pogorišnyj dostal trest za hákování a hosté si tak v závěru zahrají přesilovku.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetíny.

56:55

Danis Zaripov měl na hokejce čtvrtý gól Kazaně. Z levého kruhu však z první netrefil poloodkrytou branku.

55:36

Kirill Petkov z levého kruhu zamířil vedle bližší tyčky hostující branky.

54:37

Tentokrát se icingu dopustili domácí hráči. Před tím musel Treťjak reagovat na překvapivý odraz puku od zadního mantinelu a zasáhnout špičkou levého betonu.

53:59

Zakázané uvolnění Kazaně. Hráči Soči mají k dispozici buly v útočném pásmu.

51:51

Nyní tu máme reklamní přestávku.

51:37

51:37 Justin AZEVEDO - 0:3

51:37

Hosté má slova potvrzují třetí gólem! JUSTIN AZEVEDO vjel s pukem do útočného pásma a střelou nad Treťjakovu lapačku se odměnil za svůj velmi dobrý výkon v dnešním duelu. Asistence: Albert Jarullin.

51:02

Čas utíká a hosté navíc kombinují v útočném pásmu. Kvalitativně mají nad soupeřem navrch.

50:18

Dva hráči Kazaně sami před Treťjakem. Nikita Dyňak měl před sebou odkrytou branku, ale puk nezasáhl ideálně!

49:30

Domácí jsou v plném počtu.

48:59

Domácí vyhodili a konečně mohou vyměnit bránící čtveřici. Hra pak byla přerušena, jelikož Treťjak před tím vyrazil střelu Galijeva maskou a u rozhodčího si vyžádal možnost úpravy výstroje.

47:56

Azevedo dojel na levý kruh, odkud vystřelil vedle vzdálenější tyčky.

47:29

Domácí mají velké problémy s hrou soupeře. Teď se navíc budou muset bránit v oslabení. Za podrážení je vyloučen Jurij Alexandrov.

45:40

Se střeleckým pokusem hostujícího hráče z pravého kruhu si poradil Treťjak. Následuje reklamní přestávka.

45:13

Také Kazaň už je v plném počtu.

44:04

Domácí jsou kompletní a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

43:57

Střelu domácího Germana Rubcova z levé strany pokryl levým betonem Biljalov.

43:12

Síly na ledě se vyrovnají. Za podrážení v útočném pásmu je vyloučen Danis Zaripov.

42:28

Z pravého kruhu vypálil Justin Azevedo. Puk skončil ve výstroji Treťjaka.

42:03

Konstantin Klimontov se postavil do cesty projíždějícímu hostujícímu hráči a dostává trest za nedovolené bránění.

41:03

Domácí drželi puk v útočné třetině, nedokázali však ohrozit brankáře Kazaně Timura Biljalova.

Hity – 7:13
Druhá třetina vyšla mnohem lépe hostům, kteří v ní dvakrát skórovali a do šaten si tak odnášejí vedení 2:0. Skóre se poprvé měnilo ve 26. minutě, kdy se po Azevedově přihrávce zpoza branky trefil Kirill Petrov. V polovině utkání pak překvapil Treťjaka přesně mířenou střelou přes obránce Alexandr Burmistrov. Hráči Soči budou muset výrazně přidat, pokud budou chtít se zápasem ještě něco udělat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30

Hostům bylo odpískáno úmyslné postavení mimo hru. Vhazuje se před Biljalovem.

39:00

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:27

Hra se v závěru třetiny uklidnila. To jistě vyhovuje Kazani, která chce jít do šaten především bez inkasovaného gólu.

37:13

Pedan protáhl o modré čáry Treťjaka. Ten zasáhl levým betonem.

36:37

36:08

Domácí dokázali vyhodit.

35:34

Arťom Lukojanov střílel z levé strany vedle vzdálenější tyčky domácí svatyně.

34:36

Dvouminutový trest za vysokou hůl dostává domácí Konstantin Klimontov. Přesilová hra pro Kazaň.

34:14

Hostující Arťom Galimov našlápl na levém křídle a dostal se i ke střele. Ta ale domácí branku minula.

33:21

Nikita Michajlov číhal na útočné modré čáře, ale nedočkal se přesné přihrávky. Je z toho zakázané uvolnění domácích.

32:19

Od modré čáry vypálil Andrej Pedan. Hostující obránce netrefil branku.

31:48

Jere Karjalainen poslal do šance Ansela Galimova, který byl na chvíli sám před Biljalovem. Po forhendové kličce však nestačil zasunout puk za záda gólmana Kazaně! Následuje reklamní přestávka.

31:14

Po střele od modré čáry zůstal puk ležet před brankáře Biljalovem, který se navíc nacházel mimo pozici. Nikdo z hokejistů Soči však nedokázal zamést kotouč do sítě!

29:37

29:37 Alexandr BURMISTROV - 0:2

29:37

Hosté navyšují svůj náskok! Na ose hřiště se dostal k puku ALEXANDR BURMISTROV. Ten s ním popojel doleva a střelou přes bránícího Minejeva překvapil Treťjaka, kterému kotouč prolétl nad pravým ramenem – 0:2. Asistence: Stanislav Galijev.

28:14

Dmitrij Judin vjel s pukem do útočného pásma a nahodil ho na Treťjaka. Ten ho zachytil do lapačky a hned rozehrál.

27:21

Nyní je tu čas na reklamní přestávku.

26:41

Rychlý protiútok domácích. Na přihrávku před branku si sjel Jere Karjalainen, který už ale bekhendem nedokázal zasunout puk za Biljalova.

25:35

25:35 Kirill PETROV - 0:1

25:35

Hosté otevírají skóre utkání! Patrice Cormier posunul puk za branku, kde byl Justin Azevedo. Ten našel bekhendovou přihrávkou KIRILLA PETROVA a kapitán Kazaně zblízka uklidil kotouč za záda Treťjaka. Asistence: Justin Azevedo a Patrice Cormier.

25:00

Pozornost domácího brankáře vyzkoušel Michail Fisenko. Treťjak má puk v lapačce.

24:20

Domácí hrají v plném počtu.

23:42

Domácím se podařilo vyhodit.

22:42

Velká šance hostí! Alexandr Burmistrov jel sám na Treťjaka, který zakončení mezi betony pokryl!

22:17

Ansel Galimov držel Alexandra Burmistrova. Přesilovka pro Ak Bars.

22:01

Zakázané uvolnění Soči. Hra se tedy vrací do obranné třetiny domácího celku.

21:20

Druhá třetina začala náporem Kazaně. Zatím se hraje v obranném pásmu domácích.

Hity – 4:7
První třetina gól nepřinesla. Oba celky si zahrály několik přesilovek, domácí dokonce dlouhou 5 na 3, ale nedokázaly z nich nic většího vytěžit. Doufejme, že od druhé části bude utkání divácky o něco zajímavější.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55

Přihrávku na levé křídlo dostal Justin Azevedo. Proti jeho střele švihla lapačka Maxima Treťjaka.

19:16

Hosté jsou po dlouhé době v plném počtu. Čtyřminutový trest vypršel Zaripovovi.

19:14

Igor Ruděnkov střílel z pravého kruhu. Biljalov puk lapil. Běží už poslední minuta první třetiny.

18:42

Domácí sice drží pásmo, ale nestřílejí. To je v přesilovce samozřejmě problém.

17:36

Přesilovka 5 na 3 využita nebyla! Hosté jsou ve čtyřech.

16:10

Jeden z domácích hráčů střílel z mezikruží přesně do připraveného Timura Biljalova.

15:35

Domácí budou hrát přesilovku 5 na 3! Za podrážení je vyloučen Kristian Chenkel.

15:14

Danis Zaripov trefil při snaze vystřelit jednoho z domácích hráčů holí do obličeje. Byla tam krev a Zaripov tak dostává trest na 2+2 minuty!

15:12

Domácí obránce Oleg Pogorišnyj nahozený puk chytře posunul ke svému brankáři Treťjakovi, který ho v pohodě přikryl a přerušil hru.

14:39

Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpátky do obranného pásma Soči.

14:08

Celek Soči je už v plném počtu.

13:46

Domácí vyhazují.

12:51

Nakonec asi Ljamkin čistě přestřelil, jelikož se vhazovalo ve středním pásmu.

12:51

Nikita Ljamkin dostal přihrávku do předbrankového prostoru. Jeho zakončení ale srazil mimo hřiště protihráč.

12:25

Azevedo našel diagonálním pasem Nigela Dawese, který z první zamířil jen do připravené lapačky Maxima Treťjaka.

12:07

Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., hákování).

12:07

Střelu Justina Azeveda z mezikruží Treťjak vyrazil. Vzápětí ale byla hra přerušena, protože má následovat vyloučení na straně domácích...

11:47

A nyní je minulostí. Po zakázaném uvolnění Soči se bude vhazovat před Treťjakem.

11:17

Hosté nyní šetřili čas ve své útočné třetině. Přesilovka Soči se pomalu krátí.

10:40

Domácí jsou zatím bez útočného pásma, kam se marně snaží dostat.

09:45

První přesilovku si zahrají domácí. Na trestnou lavici odešel za nedovolené bránění Arťom Lukojanov.

08:53

Puk nyní vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:10

Zatím sledujeme vyrovnané utkání. Oba týmy se střídají v útočných akcích.

07:23

Hosté dobře forčekovali rozehrávku soupeře, z čehož mohl těžit Justin Azevedo. Jeho střela z levé strany skončila na boční síťce.

06:19

Z Biljalova zatím puky padají. Strážce hostující svatyně nyní odrazil jen před sebe pokus Ansela Galimova a hrozící nebezpečí museli hasit obránci Kazaně.

05:52

Zákrok Biljalova po spíše propagační střele z levé strany. Hostující brankář přerušil hru.

05:06

Z levého kruhu vystřelil na hostující branku German Rubcov. Biljalov kotouč neudržel a byl z toho zajímavý závar, po němž ale hráči Soči puk za brankovou čáru nedopravili.

04:28

Domácí jsou v plném počtu. Treťjaka ještě zaměstnal Nigel Dawes, jehož střelu po přejetí útočné modré domácí gólman vyrazil.

04:05

Albert Jarullin to zkoušel od modré čáry. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě za domácí brankou.

03:11

Dobrá souhra hostí. Justin Azevedo si vyměnil puk s Danisem Zaripovem a zakončoval z pravého kruhu. Treťjak byl připraven.

02:27

Vyloučeným hráčem je Nikita Michajlov.

02:08

Jeden z rozhodčích signalizuje vyloučení na straně Soči. Hosté si zatím užívají výhody.

01:23

První zákrok si připsal domácí brankář Maxim Treťjak. Vnuk slavného sovětského brankáře zastavil střelu od modré čáry.

00:01

HK Soči: Treťjak (Lassinantti) – Miromanov, Klimontov, Soljannikov, J. Alexandrov (A), Pogorišnyj, Minejev, Gordějev – Karjalainen, Rubcov, Nilsson – Ruděnkov (C), Točickij (A), Šmeljov – A. Galimov, Michajlov, Kolgotin – Petkov, Ogirčuk, Garajev – Kukštel.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Wikstrand, Jarullin, Rukavišnikov, Judin, Pedan, Chenkel, Ljamkin – K. Petrov (C), Cormier, Azevedo (A) – Dawes, Fisenko, Galijev – Voronkov, A. Galimov, Dyňak – Zaripov, Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov.

Rozhodčí: Bukin, Gašilov – Gorděnko, Sivov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči:
Hokejisté Soči dosud stačili odehrát tři zápasy. Všechny v halách soupeřů. Začali porážkou na půdě CSKA 1:3, poté si dojeli pro příděl 0:6 do Magnitogorsku. Naposledy už zabrali, když dokázali zvítězit 3:2 v Čeljabinsku. V neděli čeká Soči domácí premiéra v tomto ročníku.

Nejproduktivnější hráči:
Daniil Miromanov – 2b (0+2)
Georgij Soljannikov, Dmitrij Kolgotin, Kirill Petrov a Marcus Nilsson – 1b (1+0)

Brankář:
Joel Lassinantti – 3 zápasy, průměr 3,38, úspěšnost 87,5 %

Ak Bars Kazaň:
Ambiciózní Kazaň rozjela nový ročník solidně. Odehrála 4 zápasy, z nichž posbírala 6 bodů a v tabulce Východní konference ji patří sedmé místo. Na úvod celek Ak Bars zaskočil mistrovské CSKA Moskva na jeho ledě, kde zvítězil 3:2 v prodloužení, poté ale doma padl 0:4 s Viťazem. Následně kazaňští hokejisté udolali 3:2 v prodloužení další elitní celek z Petrohradu a naposledy si přivezli výhru 5:4 z Minsku.

Stanislav Galijev – 4b (2+2)
Nigel Dawes a Dmitrij Voronkov – 3b (2+1)

Brankáři:
Adam Reideborn – 2 zápasy, průměr 2,00, úspěšnost 90,7 %
Timur Biljalov – 2 zápasy, průměr 2,98, úspěšnost 90,2 %
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci nedělního programu KHL se utkají týmy Soči a Kazaně. Lépe vyšel úvod ročníku hostujícím Tatarům, kteří ze čtyř zápasů urvali tři výhry. To Soči dokázalo vyhrát jednou ze tří pokusů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

0:4

Branky a nahrávky: 26. K. Petrov (Azevedo, Cormier), 30. Burmistrov (Galijev), 52. Azevedo (Jarullin), 59. Dawes (Zaripov, Wikstrand)

Rozhodčí: Bukin, Gašilov – Gorděnko, Sivov

02:27 SOC 2 Michajlov, držení
09:45 KZN 2 Lukojanov, nedovolené bránění
12:07 SOC 2 Točickij, hákování
15:14 KZN 2+2 Zaripov, vysoká hůl
15:35 KZN 2 Chenkel, podrážení
22:17 SOC 2 A. Galimov, držení
25:35 KZN 0:1 K. Petrov (Azevedo, Cormier)