konec (2:1, 1:0, 0:0)

07.09.2020, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.41 5.64 5.89 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sleduje 1 502 diváků. (20:55:18)
Z mé strany je to dnes vše. Rád jsem vás mým prvním zápasem KHL v letošní sezoně provázel a budu se zase někdy příště u hokeje těšit na počtenou!
Československá stopa

v zápase nenastoupil ani jeden Čech nebo Slovák
A tak tomu i je. CSKA si připisuje druhé vítězství ze tří úvodních zápasů, tentokrát doma udolalo kvalitní Barys 3:1. O výhře rozhodli domácí díky dobrému nástupu do utkání, během prvních 11 minut se ujmuli vedení 2:0 a do konce zápasu jej neztratili. Nur-Sultan sice snížil ještě v první třetině na 1:2, více již nedokázal.

Definitivní pojistku na výhru dal v 37. minutě během přesilovky 5 na 3 Anton Slepyšev a v poslední dvacetiminutovce se toho už tolik neudálo. Barys sice ještě pomýšlel na zdramatizování zápasu, armádníci ale tohle nedopustili a zkušeně si dokráčeli pro výhru před domácím publikem.

59:26

Díky ofsajdu svých spoluhráčů se musel Ortio vrátit zpátky do své branky, o zápasu je ale prakticky rozhodnuto.

59:12

Až nyní hrají hosté bez brankáře, času na drama mají ale již málo!

58:19

101 sekund do konce, gólman Ortio už startoval na střídačku, ale kvůli tomu, že jeho parťáci puk vepředu ztratili, musí v brankovišti zůstat.

57:36

Domácí si to zřejmě již pohlídají. Hrají s naprostým klidem, Barys nepouštějí prakticky do ničeho ve svém pásmu, naopak ještě kombinují ve vlastním útočném pásmu.

56:34

Videll přes dva hráče urval pásmo pro hosty. Ti už začínají hrát vabank a gólman Ortio již pokukuje po střídačce, aby ho odvolala.

55:53

Roman Starčenko tečoval kotouč v bezprostřední blízkosti Šaryčenkova, ten ale ukazuje velký klid a poradil si i s touto situací.

55:01

Lilja se pokusil zavézt kotouč do pásma podél mantinelu, byl ale rovnou zdvojen a neměl šanci na úspěch. Barysu nejde upřít snaha a bojovnost, přes dobře fungující obranu CSKA to ale jde těžko.

54:40

Barys je pod velkým tlakem ve svém pásmu, a nebýt přikrytí kotouče Ortiem, tlak by zajisté pokračoval. Takhle je to přerušení hry a komerční přestávka.

53:26

Pomalu se blížíme do závěru zápasu a domácí nepolevují, naopak hrají dopředu a snaží se přidat definitivní pojistku zápasu.

51:56

Andrej Světlakov spálil neskutečnou šanci! Obrana Nur-Sultanu propadla na obranné modré a rázem jeli dva hráči CSKA na nikoho. Světlakov dostal od svého spoluhráče přihrávku před zcela prázdnou branku, jenže střelec druhého gólu Moskvy nedokázal puk do branky dotlačit a skončil s ním smotán u mantinelu až někde za brankou...

50:46

Po levém křídle pláchl domácí obraně Svedberg, jeho zakončení z vrcholku levého kruhu ale bez potíží sbírá do lapačky Šaryčenkov.

50:04

Linus Videll už táhl brejkovou situaci na levém křídle, zastavuje ho však odpískání ofsajdu. Máme tu další komerční přestávku, vyplněnou songem Baby Shark.

48:57

Jegor Rykov dobrusloval nahozený kotouč a díky dobré práci tělem se natlačil před Orechova. Domácí se v útočné třetině ale zahnali k mantinelu, kde chtěli kombinovat na dvou metrech. Tohle bylo odsouzeno k neúspěchu už předem...

47:52

CSKA i přes nedávnou šanci hostí vypadá, že má zápas pod kontrolou. Nenechává hosty převzít iniciativu a nadále sebevědomě hraje dopředu.

3:1

Branky a nahrávky: 8. Mamin (Okulov), 11. Světlakov (Leipsic), 37. Slepyšev (M. Robinson, Goldobin) – 17. Michajlis (Valk, Svedberg)

CSKA Moskva: Šaryčenkov (Skotnikov) – M. Robinson, Blažijevskij, Dahlbeck, Samorukov, Rykov, Ar. Sergejev, Naumenkov (A) – Slepyšev, Goldobin, Loktionov – Okulov, Šalunov, Mamin (C) – Andronov, P. Karnauchov, Sorkin – Alexandr Popov, Mingačjov, Světlakov – Leipsic.

Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz (C), Orechov, Blacker, Svedberg, Metalnikov (A), Makljukov, Gajtamirov – Frattin, R. Starčenko (A), Videll – Michajlis, Valk, Lilja – Akolzin, Sagadejev, Ševčenko – Panjukov, Šestakov, Musorov – Petuchov.

Rozhodčí: Gamalej, Lavreťjev – Parikov, Nikolajev (všichni RUS)

Diváci: 1 502

01:08 MOS 2 Šalunov, držení
03:39 AST 2 Šestakov, podrážení
07:58 MOS 1:0 Mamin (Okulov)
10:32 MOS 2:0 Světlakov (Leipsic)