Play-off NHL

Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers

2:3

konec (1:2, 1:1, 0:0) Stav série: 2:4

22.08.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Čtvrtfinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.81 3.89 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:26

Jakub Voráček (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:44 (03:53:15)
1. Carter Hart (PHI) 31 zák., 2 góly, 93,9%
2. Nick Suzuki (MTL) 2+0
3. Ivan Provorov (PHI) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:17 (10:6, 10:6, 13:5)
Zblokované střely – 9:21
Vyhraná vhazování – 30:29
Trestné minuty – 8:4
Hity – 23:25
Hokejisté Philadelphie Flyers postupují do semifinále Východní konference. Montreal vyřadili poměrem 4:2 na zápasy.

Habs dnes neodehráli špatný zápas. Naopak, po jeho většinu byli aktivnějším týmem. Letci však si však počínali v koncovce efektivněji. Do utkání navíc skvěle vstoupili. Už po 28 sekundách hry je poslal do vedení obránce Ivan Provorov a v 6. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Kevin Hayes. Habs pak pomohla přesilovka, kterou využil Nick Suzuki, jenž byl dostatečně důrazný před brankoviště soupeře.

Také po dvou třetině drželi Letci těsné vedení. Ve 25. minutě šli dokonce do dvougólového trháku, když se po rychlém protiútoku, do něhož se významně zapojil i Jakub Voráček, prosadil Michael Raffl, jenž usměrnil puk mezi Priceovy betony po střele Sanheima. Habs se ale rychle vrátili na kontakt. Drouin vybojoval puk v rohu kluziště a po jeho přihrávce trefoval prázdnou klec dnes již dvougólový Nick Suzuki.

Třetí dvacetiminutovka už změnu skóre nepřinesla. Flyers velmi dobře bránili a hráči Montrealu se těžko dostávali do šancí. A co prošlo, dokázal pochytat brankář Hart. Canadiens tak nepomohla k vyrovnání ani téměř dvouminutová power play.

Konečný stav série – 2:4
Po závěrečné siréně ještě následovala šarvátka u branky Letců. Teď už se ale emoce uklidnily a hráči obou týmů se již zdraví ve středovém kruhu. Tak to má být.

60:00

60:00 Závěrečné sekundy zápasu.

60:00

Skvěle to udělal Nate Thompson, který vyhrál buly sám pro sebe a útočník Flyers puk několik sekund udržel u mantinelu a pak posunul do rohu. Odsud se už Habs nedokázali vymotat a utkání tedy končí!

59:49

A oddechový čas pro Habs...

59:49

Zakázané uvolnění Philadelphie. Tak ještě buly v útočné třetině Montrealu!

59:27

Montrealu se nedaří dostat do útočného pásma, situace Habs je už kritická!

58:47

Letcům se podařilo vyhodit, navíc to není zakázané uvolnění...

58:21

Canadiens to zkoušejí v šesti, tedy bez brankáře!

58:01

Už jen dvě minuty má Montreal na vyrovnání a udržení se v sérii...

57:29

Domiho střelu se snažil tečovat Paul Byron. To se mu ale nepovedlo a kotouč drží Hart.

57:17

Justin Braun nahodil puk na branku Montrealu ze středního pásma. Price ho zachytil a hned rozehrál.

56:28

Letci nyní vytlačili soupeře do středního pásma.

56:11

Závěrečný tlak Canadiens přichází. Z pravého kruhu vypálil Nick Suzuki, Hart ale zatím odolává.

55:58

Po buly nebezpečně střílel Jeff Petry. Carter Hart si ale puk našel a pravým betonem ho vyrazil. Další rána zadáka Habs byla sražena do ochranné sítě Tylerem Pitlickem.

55:47

Pro Kulakovo nahození od levého mantinelu si sáhl lapačkou Hart.

55:32

Kotouč opustil hrací plochu a je tu čas na poslední komerční přestávku.

55:05

Do konce třetí části zbývá už jen pět minut.

54:38

Xavier Ouellet si vyjel s pukem do zakončení z levé strany. Jeho bekhendový pokus vyrazil hrudí Hart.

54:20

Čas už Montrealu utíká stále rychleji.

53:11

Tomáš Tatar si ale našel odražený puk, vybruslil si s ním před branku a vystřelil. Hart kotouč, který mířil pod břevno, vytěsnil úzkým koncem své hole!

53:07

Kulak nahrál na pravý kruh Tomášovi Tatarovi, jeho střela byla zablokována.

52:13

Po zadovce Kotkaniemiho střílel z levé strany mimo Max Domi.

51:49

Puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Letců.

51:13

Habs už nemají na co čekat. Musejí minimálně srovnat stav, jinak pro ně play off skončí.

50:49

Grant vložil hokejku do střely protihráče a zvedl puk do ochranné sítě. Další reklamní přestávka.

49:46

Z vrcholu levého kruhu střílel Brett Kulak. Asi ještě tečovanou střelu zvládl vyrazit Hart.

48:21

Jeff Petry zavezl puk až k brance soupeře a dokázal i prověřit Cartera Harta. Ten kotouč přikryl a tak je tu čas na reklamní přestávku.

47:24

Flyers se dostali do přečíslení 3 na 2. Kevin Hayes si puk natáhl mezi kruhy, odkud vyslal střílenou přihrávku, kterou u tyčky minul Travis Konecny!

46:20

Hned ke dvěma střelám se dostal Jake Evans. Ani jedna ale neprošla až na Hartovu branku. Tlak Montrealu však ještě trvá...

45:50

Nyní Pitlick hledal od zadního mantinelu Nateho Thompsona, který chtěl střílet, ale skákavý kotouč netrefil dobře.

45:31

Pitlick odehrál puk přes všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Harta.

44:41

Scott Laughton se dostal k puku ve středním pásmu, nabruslil si do střelecké pozice a zkusil to. Jeho projektil skončil až v ochranné síti za brankou Montrealu.

43:09

Od modré čáry vypálil Shea Weber. Hart měl volný výhled a svým zákrokem přerušil hru.

42:45

Parádní pas Couturiera oslovil na levém křídle rozjetého Jakuba Voráčka. Ten zakončoval tvrdou střelou z kruhu pro vhazování, proti které Price povyjel a vyrazil ji.

42:12

Dobrá střela Dereka Granta, kterou vyrazil Price před sebe. S možnou dorážkou mu pomohla obrana.

41:04

Po akci Konecnyho s Gostisbeherem Letcům scházel ještě jeden hráč před brankou. Hráči Montrealu tam puk získali a mohou založit útok.

40:41

Domi jen nahodil puk za branku soupeře. Tam ho získali hráči Philadelphie.

Hity – 20:18
Také po dvou třetině drží Letci těsné vedení. Ve 25. minutě šli dokonce do dvougólového trháku, když se po rychlém protiútoku, do něhož se významně zapojil i Jakub Voráček, prosadil Michael Raffl, jenž usměrnil puk mezi Priceovy betony po střele Sanheima. Habs se ale rychle vrátili na kontakt. Drouin vybojoval puk v rohu kluziště a po jeho přihrávce trefoval prázdnou klec dnes již dvougólový Nick Suzuki. Hráči Montrealu jsou střelecky aktivnější a zápas rozhodně nevzdávají.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56

Armia z levé strany zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na Harta, který jej raději podržel. Ještě buly v útočné třetině Canadiens.

39:02

Poslední minuta druhé třetiny.

38:35

Carter Hart se už ocitl mimo hru, když fotbalovou robinzonádou nezastavil křížnou přihrávku na zadní tyč. Tam, naštěstí pro gólmana Letců, hráč Montrealu nedosáhl na kotouč.

37:44

Weber nahrál mezi kruhy Artturimu Lehkonenovi. Ten střílel z obtížné pozice a branku netrefil.

36:50

Derek Grant nabral rychlost na pravém křídle, dostal se před obránce a natlačil se před brankáře Price. Ten už útočníka Flyers zastavil.

36:14

Dobrá střela Victora Meteho z pravé strany, která prolétla těsně vedle bližšího horního růžku branky Philadelphie! O chvíli později se puk ocitl na střídačce Flyers a hra tak musela být přerušena.

36:00

Letci v ofsajdu. Kevin Hayes byl v útočném pásmu o něco dříve než puk. Reklamní přestávka.

35:22

Montreal je už kompletní.

34:52

V oslabení vyrazili dopředu Suzuki s Weberem. Pro Habs ušetřili cenný čas v útočném pásmu.

34:01

Shea Weber zablokoval střelu Couturiera a puk se odrazil až do středního pásma.

33:54

Z ostrého úhlu to zkoušel Sean Couturier. Price byl pozorný.

33:21

Scott Laughton získal puk na levé straně hřiště a vyrazil s ním dopředu. Do šance se nedostal proto, že ho fauloval Max Domi. Ten je vyloučen za držení a uvidíme přesilovku Letců.

33:09

Zakázané uvolnění Flyers. Vhazovat se bude opět před Hartem.

32:48

Křížný pas Webera byl protečován až k Jonathanovi Drouinovi, který střílel z levé strany hřiště. Puk je v lapačce brankáře Harta.

32:19

Zakázané uvolnění Philadelphie. Jako by oba celky nabíraly síly na klíčové momenty zápasu.

31:54

Další vysoká hůl. Tentokrát ji zahrál kotouč Couturier a Letci jsou tedy vykázáni z útočného pásma.

31:43

Rozhodčí pískal vysokou hůl jednoho z hráčů Montrealu. Následuje reklamní přestávka.

31:16

V posledních minutách se hraje bez nějakých zajímavějších momentů.

30:58

Střely na branku – 17:7

29:55

V ofsajdu také Montreal. Kanadský celek hraje s velkým nasazením, chce sérii dotáhnout do sedmého zápasu. Zatím ale gól ztrácí.

28:21

Letcům bylo odpískáno postavení mimo hru.

27:22

Málem další šance Canadiens. Kotkaniemi hledal Lehkonena, který před odkrytou klecí nedosáhl na puk!

26:49

Od modré čáry střílel obránce Habs Xavier Ouellet. Branku však netrefil.

26:05

26:05 Nick SUZUKI - 2:3

26:05

Montreal právě vstřelil branku!
Kanadský celek se rychle vrací na kontakt! Carter Hart vyjel pro puk za branku a posunul ho do rohu, kde byl jeho spoluhráč Sanheim. Ten se ale nechal přehrát Jonathanem Drouinem, který pak parádním pasem nabil na levou stranu NICKOVI SUZUKIMU a ten střílel do odkryté klece – 2:3. Asistence: Jonathan Drouin a Joel Armia.

24:26

24:26 Michael RAFFL - 1:3

24:26

Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci z brejku udeřili! Rychlý protiútok, do kterého se zapojili Raffl s Voráčkem, ještě z druhé vlny doplnil obránce Travis Sanheim. Ten dostal přihrávku právě od Voráčka a z mezikruží vystřelil. Puk následně po nepřehledné situaci propadl mezi betony brankáře Price a doklouzal se za brankovou čáru. Gól je připsán MICHAELOVI RAFFLOVI, jenž se kotouče asi dotkl jako poslední z útočících hráčů. Asistence: Travis Sanheim a Jakub Voráček.

23:42

Habs málem skórovali již po skončení své početní převahy! Závar před brankovištěm nedokázali zužitkovat Jonathan Drouin a Joel Armia. Vše vyřešil i v leže Carter Hart!

23:11

Do Hayesova vyhození vložil hůl jeden z hráčů Montrealu a kotouč skončil mezi střídačkami.

22:54

Letci opět vyhazují.

22:14

Od modré čáry vypálil Jeff Petry. Hart puk vyrazil a před brankou hlídkující Nick Suzuki ho nedokázal dobře trefit. Flyers následně vyhodili.

21:35

Claude Giroux vysekl Kulakovi z rukou hokejku a dvě minuty si posedí na trestné lavici. Tedy pokud Habs přesilovku nevyužijí.

20:52

20:52 Konechy jel sám na branku Montrealu, zamířil mimo.

20:52

Hayes poslal krásnou přihrávkou do samostatného nájezdu Travise Konecnyho, který zakončil vedle pravé tyčky z pohledu brankáře Price! To byla velká šance Letců na úvod druhé části.

Hity – 13:4
Po první třetině prohrává Montreal s Philadelphií 1:2. Letci do utkání skvěle vstoupili. Už po 28 sekundách hry je poslal do vedení obránce Ivan Provorov a v 6. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Kevin Hayes. Habs pak pomohla přesilovka, kterou využil Nick Suzuki, jenž byl dostatečně důrazný před brankoviště soupeře. To Flyers zatím přesilovky vůbec nejdou. Prohospodařili už tři.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54

Ještě jednu střelu na branku Flyers vyslal Artturi Lehkonen. Hart si s ní poradil a dokázal puk i přikrýt.

19:47

Od modré čáry vypálil Ben Chiarot. Zamířil ale vedle branky.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:27

Hráči Montrealu se sami vyhodili z útočného pásma. Až za modrou čarou skončila nahrávka Kotkaniemiho.

17:15

Tyler Pitlick se dostal ke střele z levé strany, která minula branku Montrealu.

16:54

Montreal je v plném počtu.

16:15

Až teď ale přišla příležitost Letců! Van Riemsdyk ji připravil pro Kevina Hayese, který zblízka nepřekonal Price.

15:25

Flyers jsou zpět v útočném pásmu a pomalu rozestavují svou přesilovku.

14:59

Canadiens vyhráli buly a puk následně letěl až za branku Cartera Harta.

14:53

Hned po návratu Jeffa Petryho na led Shea Weber krosčekoval Jakuba Voráčka. Po reklamní přestávce bude moci Philadelphia složit přesilovkový reparát.

14:31

Habs opět vyhazují. Phile se dnes přesilovky zatím nedaří.

13:56

Letci vzápětí zahráli ve vlastní přesilovce na zakázané uvolnění.

13:44

Habs se podařilo vyhrát buly a vyhodit.

13:36

Flyers se dopustili postavení mimo hru.

12:50

Za vysokou hůl je vyloučen Jeff Petry. Přesilovku si zahraje Philadelphia.

12:10

Pokus Chiarota od modré čáry zablokoval obránce Flyers Myers. Na druhéc straně vyrazil dopředu Scott Laughton, jeho nástřel ale tečován nebyl a puk prosvištěl kolem vzdálenější tyčky branky Montrealu.

10:58

Jesperi Kotkaniemi nahazoval od levého mantinelu puk před branku. Ten se od některé z bruslí odrazil do zadního hrazení.

10:07

Puk se ocitl na střídačce. Následuje reklamní přestávka.

10:03

10:03 Nick SUZUKI - 1:2

10:03

Habs nabídnutou šanci využívají a snižují skóre! Po dobře sehrané kombinaci se dostal ke střele z mezikruží Joel Armia. Jeho pokus byl u brankoviště zablokován, ale odražený puk si našel NICK SUZUKI, který ho zblízka propasíroval za Hartova záda. Asistence: Joel Armia a Jonathan Drouin.

09:19

Philippe Myers dostal dvě minuty za držení. Přesilovka pro Montreal.

08:05

Střely na branku – 4:3

06:16

Carey Price chyboval za brankou, kde ho obral o puk Jakub Voráček a Sean Couturier málem skóroval do prázdné branky! V tom mu na poslední chvíli zabránil tygřím skokem bránící hráč.

05:23

05:23 Kevin HAYES - 0:2

05:23

Letci se prosazují až při hře 5 na 5! Po nepřesné střele se dostal za brankou k puku Derek Grant. Ten ho poslal o ohně, kde hrací předmět následně doputoval ke KEVINOVI HAYESOVI. Už se zdálo, že se útočník Letců zahnal z ideálního střeleckého úhlu, přesto dokázal najít prostor mezi betony Careyho Price – 0:2. Asistence: Derek Grant a Tyler Pitlick.

05:16

Nepovedená přesilovka Flyers skončila, Chiarot je na ledě.

04:39

Opět je puk až za brankou Letců. Ti musejí rozehrávat přesilovku znovu.

04:05

Montrealu se podařilo vyhodit.

03:15

Na levém křídle našlápl Jakub Voráček a Ben Chiarot ho zahákoval. Přesilovka pro Philadelphii.

02:24

Canadiens se snaží o vyrovnání a přitlačili soupeře. Střelu Jonathana Drouina z osy kluziště vyrazil Hart před sebe a Nick Suzuki zblízka nedostal puk přes jeho položený pravý beton za brankovou čáru!

01:29

Habs mohli odpovědět! Kotkaniemi to zkusil z ostrého úhlu. Hartem vyražený puk vracel Lehkonen zadovkou před branku, kde kotouč špatně trefil Tomáš Tatar. To by jinak byla velká příležitost!

00:28

00:28 Ivan PROVOROV - 0:1

00:28

Flyers jdou do rychlého vedení! Kevin Hayes vyhrál buly na levé straně útočného pásma na obránce IVANA PROVOROVA, který od mantinelu vypálil. Kotouč nohama tečoval bránící Shea Weber a ten zapadl k bližší tyčce Priceovy branky. Asistence: Kevin Hayes.

00:25

Na úvod tu máme přerušení po zakázaném uvolnění Montrealu.

00:01

Aktéři zápasu už jsou na ledě. Před začátkem zazní národní hymny USA a Kanady.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Armia, Danault, Tatar – Drouin, Suzuki, Domi – Byron (A), Kotkaniemi, Lehkonen – Belzile, Evans, Hudon.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Hägg, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Voráček (A), Couturier (A), M. Raffl – Konecny, K. Hayes, Farabee – Laughton, D. Grant, Giroux (C) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg.

Tomáš Tatar (MTL) – 9 zápasů, 2 body (2+0)

Jakub Voráček (PHI) – 7 zápasů, 7 bodů (4+3)

Průběh série – 2:3 na zápasy:
Flyers se v sérii ujali vedení 3:1. Nevyšel jim sice druhý zápas, který prohráli hladce 0:5, ale jinak se přes jejich defenzivu Habs těžko prosazovali a v utkáních číslo 3 a 4 dokonce nedokázali ani jednou skórovat. Ve třetím duelu trefili hokejisté kanadského celku hned několikrát brankovou konstrukci. Střelecké trápení ale Canadiens protrhli v pravý čas, v pátém zápase totiž pod tlakem konce série zvítězili 5:3.

1. zápas: Philadelphia – Montreal 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Provorov (Giroux, Konecny), 35. Farabee (Sanheim) – 35. S. Weber (Drouin, Gallagher)

2. zápas: Philadelphia – Montreal 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
2. Tatar (Gallagher, Suzuki), 13. Kotkaniemi (Drouin, Domi), 22. Tatar (Mete, Domi), 38. Armia (Evans, Belzile), 51. Kotkaniemi (Domi, Mete)

3. zápas: Montreal – Philadelphia 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

4. zápas: Montreal – Philadelphia 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
7. M. Raffl (Couturier, Voráček), 38. P. Myers (Konecny, K. Hayes)

5. zápas: Philadelphia – Montreal 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 23. Voráček (Giroux, Provorov), 27. Voráček (Giroux, Couturier), 51. Farabee (Voráček, Couturier) – 3. Armia (Ouellet, Kulak), 31. Armia (Kulak), 32. Gallagher (Suzuki, Drouin), 51. Suzuki (Drouin), 60. Danault (Lehkonen)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V noci z pátku na sobotu pokračuje 1. kolo play off NHL šestým utkáním série mezi Montrealem Canadiens a Philadelphií Flyers. Letci vedou 3:2 na zápasy a budou mít druhou možnost sérii ukončit. První šanci měli v minulém duelu, který ale prohráli 3:5.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Branky a nahrávky: 11. Suzuki (Armia, Drouin), 27. Suzuki (Drouin, Armia) – 1. Provorov (K. Hayes), 6. K. Hayes (D. Grant, Pitlick), 25. M. Raffl (Sanheim, Voráček)

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg

00:28 PHI 0:1 Provorov (K. Hayes)
03:15 MTL 2 Chiarot, hákování
05:23 PHI 0:2 K. Hayes (D. Grant, Pitlick)
09:19 PHI 2 P. Myers, držení
10:03 MTL 1:2 Suzuki (Armia, Drouin)
12:50 MTL 2 Petry, vysoká hůl
14:53 MTL 2 S. Weber, krosček