2:1 4:6, 6:1, 6:2

17.08.2020, 10:40 • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.36 2.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:2

GEM, SET, ZÁPAS Jozef Kovalík! Čistou hrou napokon slovenský reprezentant ukončil tento zápas, aj v treťom sete bol lepším hráčom a tak vyhráva toto stretnutia 2:1 na sety po hrách 4:6, 6:1 a 6:2.

40-0

Priamy bod z podania a sú tu tri mečbaly!

5:2

No a hneď ten prvý aj využíva, berie súperovi podanie a v treťom sete vyhráva 5:2! Jozef Kovalík tak ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.

40-15

Jozef Kovalík získava dva brejkbaly!

4:2

Jozef Kovalík esom ukončil tento gem, v treťom sete sa dostáva do vedenia 4:2, stále má výhodu jedného brejku!

3:2

Kovalíkov úder končí v aute, takže Menendez-Maceiras využíva hneď prvý gembal a znižuje stav v treťom sete na 2:3 z jeho pohľadu!

3:1

Esom ukončil Jozef Kovalík tento gem, v ktorom čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 3:1 v treťom a rozhodujúcom sete!

2:1

A ten sa mu podarilo využiť! Slovenský reprezentant berie prvýkrát v treťom sete servis súpera, čím sa ujíma vedenia 2:1!

A-40

Jozef Kovalík získava od siete brejkbal!

1:1

Bekhend španielskeho tenistu zastavila páska, takže Jozef Kovalík si udržal svoj prvý servis v treťom sete, čím vyrovnáva na 1:1!

0:1

Jozef Kovalík sa snažil obhodiť súpera, čo mu však nevyšlo a tak Adrian Menendez-Maceiras ide v treťom sete do vedenia 1:0!

0:0

Opäť Adrian Menendez-Maceiras požiadal o medical timeout! Možno aj nejaké zranenie malo vplyv na Španielov výkon v druhom sete.

6:1

Esom ukončil Jozef Kovalík druhý set, v ktorom jednoznačne dominoval, vyhráva ho pomerom 6:1 a o víťazovi tohto stretnutia rozhodne tretie dejstvo. Verme, že Jozef bude pokračovať vo výbornom výkone a postúpi tak na turnaji v Prahe ďalej.

40-0

Tretí fiftín v rade, Jozef Kovalík získava tri setbaly!

5:1

Na druhý pokus bol už Kovalík úspešný! Slovenský tenista zahral od siete presný skrátený úder, čím sa dostáva do vedenia 5:1 v druhom sete a bude podávať na jeho víťazstvo!

40-15

Adrian Menendez-Maceiras sa previnil dvojchybou, sú tu dva brejkbaly pre Kovalíka!

4:1

Jozef Kovalík napokon potvrdil brejk a jeho zlepšujúci sa výkon stále narastá! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 4:1 a vyzerá to, že dnes bude svedkami trojsetovej bitky.

3:1

Adrian Menendez-Maceiras zahral len úder do autu, Jozef Kovalík tak berie servis svojho súpera a v druhom sete sa ujíma vedenia 3:1!

40-30

Slovenský tenista sa prezentuje presným dropšotom, takže získava brejkbal!

2:1

Menendez-Maceiras vyzerá byť v poriadku a tak po krátkom prerušení môže toto stretnutie pokračovať!

2:1

Adrian Menendez-Maceiras si vyžiadal medical timeout! Španiel musí byť teda ošetrený, snáď bude v poriadku a toto stretnutie bude pokračovať.

2:1

Vynikajúci prechod Kovalíka na sieť, takže čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete!

1:1

Slovenský reprezentant umiestnil svoj bekhend presne na čiaru, berie si tak stratené podanie späť, čím vyrovnal na 1:1 v druhom sete!

A-40

Dvojchyba španielskeho tenistu! Jozef Kovalík sa tak dostáva k ďalšiemu brejkbalu!

40-30

Španielov úder končí za základnou čiarou, Jozef Kovalík získava šancu na ribrejk!

0:1

Do tretice všetko dobre! Adrian Menendez-Maceiras víťazným úderom zakončil prvý gem druhého setu, v ktorom získava podanie súpera a ujíma sa vedenia 1:0!

40-A

Razom však Španiel získava tretí brejkbal!

40-A

Adrian Menendez-Maceiras získava druhý brejkbal!

30-40

Jozef Kovalík si pripisuje na svoje konto tretiu dvojchybu! Je tu teda brejkbal pre súpera.

4:6

Úderom do autu zakončil Jozef Kovalík prvý set, ktorý prehráva pomerom 4:6 z jeho pohľadu! Adrian Menendez-Maceiras zo Španielska mal výborný vstup do zápasu, ihneď sa ujal vedenia 3:0 a potom si dokázal udržať aspoň výhodu jedného brejku, čo bol zlomový moment prvého setu.

15-40

Kovalíkov úder zastavuje páska, Adrian Menendez-Maceiras získava dva setbaly!

4:5

Svojim prvým esom v tomto zápase ukončil Jozef Kovalík dôležitý gem z jeho pohľadu, znižuje stav v prvom sete na 4:5! Adrian Menendez-Maceiras však bude podávať na víťazstvo v úvodnej sade hry.

3:5

Na tretí pokus bol už Adrian Menendez-Maceiras úspešný, pomohol si servisom a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Jozef Kovalík tak musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

3:4

Priamym bodom z podania ukončil Kovalík tento gem, ktorým znižuje na 3:4! Je tu však stále výhoda jedného brejku pre Španiela a ten práve teraz pôjde na servis.

2:4

Španiel ukončil tento gem priamym bodom z podania, čím sa ujíma vedenia 4:2 v prvom sete!

2:3

Prechod na sieť dopadol lepšie pre slovenského tenistu, ktorý teda úspešne potvrdil brejk a znižuje stav prvého setu na 2:3 zo svojho pohľadu!

1:3

Veľmi dlhý gem sa dočkal svojho konca. Adrian Menendez-Maceiras ho ukončil svojou druhou dvojchybou, takže prvýkrát v tomto zápase stráca svoj servis a Jozef Kovalík znižuje na 1:3 zo svojho pohľadu!

A-40

Šiesty brejkbal pre Kovalíka!

A-40

Páska zastavuje úder podávajúceho hráča, Kovalík tak získava piaty brejkbal!

A-40

Štvrtý brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40

Jozef Kovalík vyhodil svoj bekhend do autu, stratil tak aj tretí brejkbal a prvýkrát v tomto zápase sa pôjde cez zhodu!

40-0

Jozef Kovalík agresívnou hrou získava tretí fiftín v rade a tak aj tri brejkbaly!

0:3

Adrian Menendez-Maceiras je úspešný hneď na prvý pokus, keďže Kovalíkov úder zastavuje páska! Slovenský tenista sa stále nevie dostať do tohto stretnutia, prehráva už 0:3 v prvom sete!

0:2

Následne však už Adrian Menendez-Maceiras ukončil tento gem priamym bodom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa v prvom sete vedenia 2:0!

0:1

Španiel si počkal na sieti a odtiaľ presným úderom ukončil prvý gem tohto zápasu, získal podanie súpera a ujíma sa vedenia 1:0!

30-40

Peknú výmenu z oboch strán znova Kovalík zakončil len nepresným úderom za čiaru, takže Adrian Menendez-Maceiras získava hneď na úvod zápasu brejkbal!