Play-off NHL

Vegas Golden Knights – Dallas Stars

5:3

konec (1:0, 0:3, 4:0)

04.08.2020, 00:35 • Rogers Place, Edmonton • O umístění • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.18 3.84 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji nerušený zbytek noci! (03:18:46)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:27 (7:8, 10:13, 16:6)
Zblokované střely – 11:16
Vyhraná vhazování – 23:28
Trestné minuty – 2:4
Hity – 43:36
Po první zahřívací třetině jsme nakonec viděli parádní hokej! Ve druhé části přepnuli na vyšší obrátky hráči Dallasu, kteří otočili skóre na 3:1. V závěrečné dvacetiminutovce však Golden Knights zapnuli na ještě vyšší level, zasypali brankáře Bishopa sprškou střel a zásahy Marka Stonea, Nateho Schmidta a Williama Carriera dokonali velký obrat. Carrierův gól nejprve neplatil, ovšem lavičce Vegas vyšla trenérská výzva. Závěrečný nápor Hvězd už vyrovnání nepřinesl, v čase 59:39 naopak pečetil skóre na konečných 5:3 do prázdné branky William Karlsson.

59:39

59:39 William KARLSSON - 5:3

59:39

Golden Knights právě vstřelili branku!
Vyrovnání Hvězdám nepřinesla ani dorážka Pavelskiho. Definitivní rozuzlení zápletky tak zařídil WILLIAM KARLSSON, který od modré čáry trefil opuštěno branku soupeře. Asistence: Nicolas Roy.

59:05

Od modré čáry vypálil Stephen Johns a Lehner puk na poslední chvíli zastavil pravým betonem! Dorážku Tylera Seguina pak zablokovala jeho obrana.

58:46

Stars to zkoušejí bez brankáře!

58:07

Vyrovnání měl na bekhendu Mattias Janmark! Ten se dostal za záda obránce a byl sám před Lehnerem, který ale Vegas podržel!

57:23

Nyní se už hraje ve střední třetině, což vyhovuje Rytířům.

56:25

Heiskanen si naznačením střely položil bránícího hráče. Následně mu obětavě vypíchl kotouč Stone, ale Stars drží pásmo.

55:40

Kdo by to byl v průběhu druh třetiny řekl, že se Vegas takhle zvedne! Nyní musí dotahovat Dallas.

54:48

54:48 William CARRIER - 4:3

54:48

Gól platí! Počínání WILLIAMA CARRIERA nakonec nebylo posouzeno jako nedovolené bránění brankáři a Golden Knights dokonávají obrat z 1:3 na 4:3. Asistence: Nate Schmidt a Ryan Reaves.

54:48

Po nepřesné střele Nateho Schmidta si našel od zadního mantinelu odražený puk William Carrier, který ho z otočky poslal do odkryté klece. Před tím ale vyrazil Bishopovi z rukou hokejku, což byl pro rozhodčí problém. Ti gól neuznali, ovšem kouč Vegas DeBoer využil trenérskou výzvu...

54:48

A Vegas se radovali ze čtvrtého gólu, rozhodčí ale budou vše kontrolovat na videu!

54:14

Nyní minul ve velké šanci William Karlsson. Jak druhá třetina patřila Dallasu, tak v té třetí hrají prim Golden Knights!

51:33

Bombu Williama Carriera z osy kluziště vyrazil Bishop. Rytíři jsou při chuti.

51:15

51:15 Nate SCHMIDT - 3:3

51:15

A je srovnáno! Esa Lindell zlomil při pokusu o střelu hokejku a to nakonec bylo pro Dallas v tuto chvíli smrtící! Následoval totiž protiútok Vegas 2 na 1, který táhl na pravém křídle Reilly Smith. Jeho přihrávka sice přes bránícího hráče neprošla, ale odražený kotouč si našel z druhé vlny najíždějící obránce NATE SCHMIDT, který z voleje zamířil z mezikruží přesně – 3:3. Asistence: Reilly Smith.

50:08

49:46

49:46 Mark STONE - 2:3

49:46

Gól prostě přijít musel, nápor Vegas byl v těchto minutách obrovský! MARK STONE přebral puk na útočné modré, obhodil si obránce Sekeru a krásnou střelou zápěstím vymetl horní růžek nad vyrážečkou Bena Bishopa. Asistence: Nick Cousins a Zach Whitecloud.

48:41

Neujala se ani dorážka Carriera, kterou pokryl Bishop a rána Nateho Schmidta od modré. Ta byla zablokována.

48:21

Zlatí rytíři pokračují v náporu. Ten jim zatím kýžený kontaktní gól nepřinesl.

47:46

Na levém křídle se dostal k puku rozjetý William Karlsson. Střílel ale nepřesně.

47:04

Z levé strany vypálil Theodore, puk až na Bishopa v tomto případě neprošel.

46:34

Ranou z první se prezentoval Alec Martinez. Ben Bishop kotouč našel ve výstroji a pokračuje ve velmi dobrém výkonu. Reklamní přestávka.

46:11

Stephenson obkroužil branku Dallasu a na jeho následnou přihrávku si sjel Nate Schmidt. Jeho pokus byl sražen mimo.

45:01

McNabb se natahoval pro puk už za útočnou modrou. Pískán další ofsajd Vegas.

44:34

Hokejisté Vegas se probudili z letargie a začínají zvyšovat tlak. Po závaru před brankou zalehl kotouč Bishop.

44:06

Další snahu Golden Knights ukončilo postavení mimo hru.

43:37

Vlastní gól si málem střelil Miro Heiskaken! Obránce Dallasu blokoval přihrávku Marka Stonea a kotouč tečoval přímo mezi betony Bena Bishopa. Gólman Stars srazil na poslední chvíli chrániče nohou k sobě!

43:06

Nick Holden pálil z vrcholu levého kruhu vedle branky texaského týmu.

42:34

Z levého kruhu to zkoušel William Carrier. Bishop kotouč nadvakrát zkrotil v lapačce.

42:02

Shea Theodore se opřel do nahrávky Martineze a jeho bombu musel vyrazit Bishop. Ten si připsal důležitý zákrok!

41:11

Klingbergovi puk na modré přeskočil hokejku a Dallas musí vyklidit útočné pásmo.

40:33

Oleksiak si sjel na levé straně do střelecké pozice, odkud zamířil vedle branky Vegas.

Hity – 26:30
Ve druhé třetině hráči Dallasu přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, naopak hokejisté Vegas přeřadit nedokázali. Od úvodního buly se tak hrálo pod taktovkou Stars, kteří zcela zaslouženě převrátili skóre na svou stranu. Ve 28. minutě pomohlo Joeovi Pavelskimu ke gólu štěstí, když si jeho nahrávku srazil do vlastní sítě obránce Martinez. O 42 sekund později už Hvězdy vedly. Jamie Oleksiak využil práce clonícího Faksy a proti jeho přesné střele neměl Lehner šanci. Ve 33. minutě pak Texasané navíc využili přesilovku. Na 3:1 zvýšil tečí Heiskanenovy střely Corey Perry. S Vegas mohlo být i hůře. V závěru periody totiž po Coglianově nahození dorážek Faksa a kotouč se zastavil na brankové čáře.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51

Nate Schmidt sestřelil ranou z vrcholu levého kruhu Comeaua. Další střelu pokryl Ben Bishop.

39:38

Hráči Dallasu dobře bránili prostor před svou brankou. Puk byl nakonec sražen někam do hlediště.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:23

Bishop přikryl puk, který se doklouzal do jeho brankoviště. Vegas mají k dispozici buly v útočné třetině.

37:52

Rozhodčí si vše ještě zkontrolovali na videu, puk ale brankovou čáru nepřešel.

37:52

37:52 Lehner nekontroloval nahození Cogliana a po dorážce Faksy zůstal puk na brankové čáře.

37:52

No, Dallas byl blízko čtvrtému gólu! Cogliano z úhlu nahodil puk na Lehnera, který ho nekontroloval a dorážet se snažil Radek Faksa. Rozhodčí přerušili hru v momentě, kdy kotouč stál za Lehnerovými betony na brankové čáře!

37:29

Andrew Cogliano rychlou střelou po buly vyzkoušel Lehnera. Ten našel kotouč v lapačce.

37:25

Zakázané uvolnění Vegas. Hra se stěhuje před branku, kterou hájí Robin Lehner.

37:00

Skákavý puk zachytil Bishop a nakonec si pod tlakem netroufl rozehrát. Vegas získali buly v útočném pásmu.

36:29

Corey Perry to zkusil z ostrého úhlu. Lehner byl na místě.

35:03

Denis Gurjanov byl v útočném pásmu sám, ale dokázal puk udržet a počkat na Jamieho Benna. Moc nescházelo, aby kapitán Dallasu uklidil nabídku spoluhráče na zadní tyčce za Lehnera.

34:45

Zlatí rytíři snad přeci jen přidávají. Theodore posílal puk před branku, kde se hrací předmět odrazil k Williamovi Carrierovi. Bishop si ale situaci pohlídal a kotouč skončil pod jeho tělem. Následuje reklamní přestávka.

34:04

Jonathan Marchessault se natlačil přes bránícího Johnse a z pravého kruhu ohrozil Bena Bishopa. Ten ale jeho střelu vyrazil.

32:42

32:42 Corey PERRY - 1:3

32:42

Dallas právě vstřelil branku!
Chandler Stephenson zlomil hokejku a Golden Knights tak bránili v podstatě ve třech. A toho hráči Dallasu dokonale využili, když střelu Mira Heiskanena před brankou ze vzduchu sklepl mimo Lehnerův dosah COREY PERRY – 1:3. Asistence: Miro Heiskanen a Roope Hintz.

32:05

Nyní měl dobrou šanci Denis Gurjanov, který z pravého kruhu minul poloodkrytou branku po pasu od Perryho!

31:50

Nabídku Gurjanova tečoval mimo branku Radek Faksa.

31:07

Dallas bude hrát přesilovku. Shea Theodore je vyloučen za hákování.

30:40

Hráči Vegas budou muset něco vymyslet, pokud chtějí v tomto utkání uspět. Dosud to bylo z jejich strany ve druhé třetině čekání na to, až soupeř skóre otočí.

29:38

Nyní tu máme reklamní přestávku.

28:32

28:32 Jamie OLEKSIAK - 1:2

28:32

Pasivita Vegas ve druhé třetině je znovu potrestána! Dobrou práci nejprve odvedl Miro Heiskanen, který udržel útočnou modrou a následně rozehrál na Blakea Comeaua. Ten našel bekhendovým pasem z druhé vlny najíždějícího JAMIEHO OLEKSIAKA, jenž se z levého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce. Oleksiak využil také dobré clony Radka Faksy, přes něhož brankář Lehner nic neviděl – 2:1. Asistence: Blake Comeau a Miro Heiskanen.

27:50

27:50 Joe PAVELSKI - 1:1

27:50

Je vyrovnáno! Nicolas Roy mohl Vegas osvobodit a dostat puk do středního pásma, ale to se mu nepodařilo. Následoval nápor Dallasu, který vyvrcholil nahrávkou JOEA PAVELSKIHO před branku, kde si kotouč nešťastně srazil za záda vlastního brankáře obránce Alec Martinez. Asistence: Radek Faksa a Miro Heiskanen.

27:09

Perry nahrál na pravý kruh Jasonovi Dickinsonovi, proti jehož střele se včas přesunul Lehner.

25:54

Po dlouhé době se prezentovali útočnou šancí i hráči Vegas. Reilly Smith ze zajímavé pozice nepřekonal Bishopa, následná střela Braydena McNabba z mezikruží byla zablokována.

25:18

25:18 Dobrá šance Radulova, který zblízka nepřekonal Lehnera.

25:18

Mattias Janmark našel přihrávkou z rohu Alexandra Radulova, který zůstal u brankoviště Vegas na chvíli nestrážen. Ruský útočník zakončoval bekhendem z otočky, ale Lehnera nepřekonal! Rozhodně dobrá šance Dallasu.

24:54

Nahození ze středního pásma raději podržel ve výstroji Lehner. Vhazovat se bude po jeho pravici.

24:18

Stars nastoupili do druhé třetiny velmi aktivně. Vegas se většinou jen brání útočným výpadům soupeře.

23:40

Roope Hintz pálil z levé strany do připraveného Robina Lehnera. Brankář, který dnes dostal přednost před populárním Fleurym, zatím předvádí bezchybný výkon.

22:56

Denis Gurjanov hledal z rohu Jamieho Benna, který před brankou na nahrávaný kotouč nedosáhl.

22:46

Rozhodčí pískal vysokou hůl jednoho z hráčů Vegas. Nařízeno buly v útočném pásmu Dallasu Stars.

22:12

Klingberg našel dlouhou rozehrávkou na útočné modré číhajícího Joea Pavelskiho. Ten to zkusil střelou z dálky, která netrefila branku Vegas.

21:38

Rána Chandlera Stephensona se nevešla mezi hostující tyče.

20:36

Na druhé straně zakončoval Miro Heiskanen na vyrážečku Lehnera. Ten hrací předmět vyrazil a před brankou čekající hráč Dallasu vyražený kotouč přejel.

20:16

Nick Cousins hned prověřil Bishopa, brankář Dallasu jeho střelu vyrazil.

Hity – 10:18
Máme za sebou první třetinu, která se nesla spíše v opatrném duchu. Hokejisté Vegas přitom měli velmi rychlý začátek a už po 64 sekundách hry otevřel skóre Chandler Stephenson. Pak už ale dominoval spíše obranný hokej a příležitostí bylo k vidění minimum. Věřme ale, že duel ještě nabere na tempu a dramatičnosti.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

1,2 sekundy před koncem ještě proběhne buly v útočném pásmu Dallasu. Možná ještě čas na střelu.

19:25

Radulov viděl Johna Klingberga, který mu najížděl před branku na levé straně. Pas ruského forvarda ale ke spoluhráči neprošel.

19:01

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:40

Obránce Stars Heiskanen posunul puk do útočného pásma svého týmu a Dallas tak může prostřídat sestavu.

17:49

Carrier vyrazil dopředu po pravém křídle. Jeho střela však skončila na chráničích obránce Dallasu Johnse.

17:32

Dallas je už v plném počtu.

17:05

Nate Schmidt dostal přihrávku na osu a vypálil těsně vedle Bishopovy branky!

16:45

Zlatí rytíři se zatím nedokázali vrátit do útočného pásma...

16:04

Vegas zahrálo v přesilovce na zakázané uvolnění.

15:44

Přihrávku mezi kruhy dostal Paul Stastny, který ale v tísni nevystřelil dostatečně razantně na to, aby překonal Bena Bishopa.

15:31

Právě Corey Perry dostává dvě minuty za zbytečné seknutí do Tucha. Po reklamní přestávce začne přesilovka Golden Knights.

15:10

Nyní ale velká šance Dallasu! Vznikla po nahození Oleksiaka, po němž se puk od změti těl před brankovištěm odrazil ke Coreymu Perrymu. Ten ale kotouč za roztaženého Lehnera nepropasíroval!

14:51

Zatím se hraje hodně opatrně. Vegas se po rychlém gólu nikam neženou a Hvězdy také hru nijak přehnaně neotevírají.

13:46

Ofsajd Dallasu. Je tu další reklamní přestávka.

13:17

Z hodně ostrého úhlu to zkoušel Zach Whitecloud. Bishop si ale pohlídal prostor u bližší tyčky a připsal si úspěšný zákrok.

12:47

Hráči Vegas se dopustili postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:54

Střely na branku – 3:6

11:54

Až teď byla hra po dlouhé době přerušena. Kotouč vypadl z hrací plochy a zařazena může být první reklamní přestávka.

10:49

Nick Cousins byl v rohu tvrdě dohrán obráncem Dallasu Stephenem Johnsem. Útočník Golden Knights tak skončil na ledě, zatímco puk získal soupeř.

09:38

Radulov z rohu posílal kotouč do ohně. Obrana Vegas ovšem najíždějící hráče pokryla.

09:01

Dallas je zatím na střely aktivnější, ale prohrává. Nutno říci, že vyloženou šanci zatím Stars neměli.

07:24

Odpískáno bylo zakázané uvolnění Dallasu.

06:41

Přihrávku na otevřenou pravou stranu útočného pásma Stars obdržel Esa Lindell. Lehner byl ale na svém místě.

05:47

Oleksiak nahazoval touš na branku domácích od modré čáry. Defenziva Vegas puk na brankáře Lehnera nepropustila.

05:01

Gurjanov šikovně obešel obránce McNabba, který ho chtěl zastavit tělem. Přihrávku před branku ale obrana Vegas zablokovala.

04:04

A Dallas je v plném počtu.

03:15

Rytíři strávili přes minutu v útočném pásmu, ale Bishopa vážněji neohrozili. Nyní se už Texasané osvobodili.

02:03

Mattias Janmark vrazil na mantinel Alece Martineze a je za tento prohřešek vyloučen. Přesilovka pro Vegas.

01:04

01:04 Chandler STEPHENSON - 1:0

01:04

Golden Knights se ujímají rychlého vedení! William Karlsson dostal přihrávku na pravé křídlo a s pukem vjel do útočného pásma. Tam ho přenechal CHANDLEROVI STEPHENSONOVI, který vystřelil z mezikruží přes obránce Klingberga a Bishopovi kotouč propadl pod pravým betonem až za brankovou čáru. Asistence: William Karlsson a Mark Stone.

00:29

První přerušení hry. Nahození Jamieho Oleksiaka skončilo v lapačce brankáře Vegas Robina Lehnera.

00:01

Dozněly hymny USA a Kanady, u kterých se některé hokejisté rozhodli klečet. Toto gesto v rámci boje proti rasismu se stalo na sportovních událostech již tradičním. Teď už ale půjde jen o hokej...

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), W. Karlsson, Stephenson – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – N. Roy, Tuch, Cousins – Reaves, Nosek, W. Carrier.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Johns, Sekera – Gurjanov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Radulov, Pavelski, Janmark – Perry, Dickinson, Hintz – Comeau (A), Faksa, Cogliano.

Rozhodčí: St. Laurent, Meier – Shewchyk, Gibbons.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomáš Nosek (VGK) – v základní části 67 zápasů, 15 bodů (8+7)

Radek Faksa (DAL) – 66 zápasů, 20 bodů (11+9)
Andrej Sekera (DAL) – 57 zápasů, 8 bodů (2+6)
Oba celky se v základní části utkaly dvakrát na ledě Dallasu. V prvním případě zvítězily 4:2 domácí Hvězdy, ve druhém slavili výhru 3:2 v prodloužení hráči Vegas.

Vegas Golden Knights:
Hokejisté Vegas obsadili v konečné tabulce Západní konference třetí místo. Nasbírali 60,6 % možných bodů. Odehráli 71 zápasů, z nichž nasbírali 39 výher, 8 proher po prodl./sn. a 24 porážek při skóre 227:211. Golden Knights se přitom v první polovině ročníku zase tolik nedařilo, což odnesl odvoláním kouč Gerard Gallant, kterého nahradil Peter DeBoer, pod nímž se výsledky zlepšily. Že jsou na vyvrcholení ročníku připraveni, ukázali Zlatí rytíři v generálce proti Arizoně, kterou přehráli 4:1.

Celek z města hazardu bodově i střelecky táhl Max Pacioretty. Zdatně mu sekundoval také Mark Stone. Nejproduktivnějším zadákem mužstva v základní části byl se 46 body (13+33) Shea Theodore. O pozici gólmanské jedničky pro boje o Stanley Cup si to rozdávají zkušený Marc-Andre Fleury a v závěru přestupového období z Chicaga získaný Robin Lehner.

Brankáři:
Marc-Andre Fleury – 49 zápasů, průměr 2,77, úspěšnost 90,5 %
Robin Lehner – 36 zápasů, průměr 2,89, úspěšnost 92,0 %

Dallas Stars:
Hokejisté Dallasu skončili na základně procentuální úspěšnosti v tabulce Západní konference na čtvrtém místě a 1. kolo play off tak mají jisté. Mohou ale zabojovat o co nejvýhodnější nasazení. Před ukončením základní části Stars odehráli 69 utkání, z nichž si připsali 37 výher, 8 proher po prodl./sn. a 24 porážek. Celkové skóre Hvězd činilo 180:177. Závěr dlouhodobé části je v nejlepší formě nezastihl, prohráli totiž šest utkání v řadě. Texaský celek nezvládl také jediné přípravné utkání před restartem ročníku. Nashvillu totiž podlehl 0:2.

Hlavní útočnou zbraní Dallasu je Tyler Seguin, který byl s náskokem nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části. Nejlepším střelcem byl s 20 zásahy Denis Gurjanov. Lepší produktivita se čekala od kapitána Jamieho Benna. 39 bodů z 69 utkání je na předpokládaného tahouna poměrně málo. Texasané se naopak mohou opřít i o body ofenzivních obránců. Dařilo se Mirovi Heiskanenovi i Johnovi Klingbergovi. Kouč Rick Bowness se může spolehnout na dvojici vyrovnaných brankářů. Jedničkou týmu je Ben Bishop, méně vytěžovaný Anton Chudobin má dokonce o něco lepší statistiky. Stars už ve vyřazovacích bojích nepomůže obránce Roman Polák, který se rozhodl zůstat v Česku a od nové sezóny posílí Vítkovice.