3:1

konec (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 1:1

04.08.2020, 02:20 • Scotiabank Arena, Toronto • Předkolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.9 4.2 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:05:51)
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 8:14
Je dobojováno a Pittsburgh dokázal své vedení přetavit ve výhru. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na to, zda se Pittsburghu podaří navýšit vedení, či Montreal srovná. Nakonec platila první varianta, v 55. minutě se po akci dva na jednoho prosadil Jason Zucker a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže Montreal se nevzdal a v 58. minutě vykřesal naději po trefě Jesperiho Kotkaniemiho. Víc už ale kanadský celek nezvládl, naopak těsně před koncem trefil odkrytou bránu Jake Guentzel a upravil na konečných 3:1. Pittsburgh tak dnešní výhrou srovnal sérii na 1:1.

59:50

59:50 Jake GUENTZEL - 3:1

59:50

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Trefil se až JAKE GUENTZEL, který se vydal za vyhozeným pukem, ve středním pásmu si jej zpracoval a bekhendem poslal do prázdné branky – 3:1. Asistence: Bryan Rust.

59:38

Letang vyhodil vysokým obloučkem puk z pásma, ale ani on prázdnou branku netrefil. Další zakázané uvolnění Pittsburghu.

59:04

Crosbyho pokus ze středního pásma se prokutálel těsně vedle branky, místo gólu je z toho zakázané uvolnění.

58:31

Srovnat mohl Gallagher, Murray jeho pohotovou střelu z úhlu vyrazil dobře postaveným betonem.

58:00

Montreal hraje v šesti, Price je na střídačce!

57:50

57:50 Jesperi KOTKANIEMI - 2:1

57:50

Montreal právě vstřelil branku!
No vida, máme tu drama. Montreal se s pukem udržel v útočném pásmu, zleva vystřelil Lehkonen, Murray pouze vyrazil před sebe a JESPERI KOTKANIEMI dokázal z úhlu najít mezírku a snížit. Asistence: Artturi Lehkonen, Jeff Petry.

56:48

Suzuki sice předvedl slušnou kličkovanou, jenže nic z toho o puk přišel kousek za modrou čárou.

55:45

Montreal už musí hodně pospíchat a tlačit se do útoku, Pittsburghu se otevírá možnost pronikat do zranitelnější obrany.

54:41

54:41 Jason ZUCKER - 2:0

54:41

Pittsburgh udělal důležitý krok k zisku výhry. Po zisku puku si Sheary posunul puk tak šikovně, že založil akci dva na jednoho, v útočném pásmu přihrál na JASONA ZUCKERA a ten už pouze sklepával do odkryté branky. Asistence: Conor Sheary, Brian Dumoulin.

53:03

Blízko gólu na 2:0 byl Marleau, po průniku Pittsburghu do pásma se dostal ke střele z levé strany, puk ale pouze zacinkal o vnější brankovou konstrukci.

52:21

Zase tu máme rozkouskovanou pasáž utkání, časté přerušování vyhovuje spíše Pittsburghu, soupeř se tak nemůže dostat do souvislého tlaku.

51:29

Tvrdá Marinova střela od modré čáry se zastavila o chumel hráčů před brankovištěm, Price zasahovat nemusel.

50:26

Drouin se sice prosmýkl kolem obránce, ale k puku se v útočném pásmu nedostal. Vše skončilo v rohu.

49:29

Pittsburgh se snaží držet puk na svých holích a co nejméně pouštět soupeře do případných šancí.

48:15

Kulakova střela dopadla podobně, Murray si zajisté oddechl.

47:20

Zucker zadovkou přihrál na Malkina, jeho okamžitá střela šla těsně vedle Priceovy pravé tyče.

46:21

Tanev byl u mantinelu tvrdě atakován a o puk přišel. A jelikož mu spadla helma, musel na střídačku.

45:23

Na Murrayho mířilo nepříjemné nahození z dálky, gólman Pittsburghu si ale poradil a puk uklidil do bezpečí.

44:58

Marleau rozvážně rozehrál z vlastního pásma, pro tuto chvíli zastavil rostoucí nápor soupeře.

43:49

Zakázané uvolnění Pittsburghu, po chvilce se bude vhazovat po Murrayho levici.

42:47

Musí si ale dávat pozor i v obraně, nyní se totiž do protiakce vydalo duo Rust – Malkin a to znamená velké ohrožení Priceovy branky.

41:59

Montreal vstoupil do třetí části zápasu opravdu velmi aktivně, hráči touží po co možná nejrychlejším vyrovnání.

40:14

40:14 Tatar ve velké šanci na vyrovnání skóre

40:14

Hned v úvodu třetí třetiny se dostal Montreal do útoku a po Kulakově přihrávce před brankoviště mohl srovnat Tatar. Jenže zblízka trefil pouze přemisťujícího se Murrayho.

Hity: 17:24
Čtyřicet minut hry je za námi a Pittsburgh stále vede 1:0. Ve druhé třetině jsme tak gól neviděli, přibylo však nervozity a vyloučených na obou stranách. Přesilovky však dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů, Pittsburgh dokonce nevyužil ani výhodu o dva hráče. Výsledek je stále otevřený, Montreal se ve třetí třetině pokusí zabojovat o druhé vítězství v sérii.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38

Price zabránil gólu do šatny, když zvládl vyrazit Rustův pokus z mezikruží.

38:58

Hodně kostrbatá rozehrávka Pittsburghu, puk hráče v černém neposlouchal, do kombinace se musel zapojit i Murray.

38:10

Po vyhraném buly vyslal tvrdou střelu Justin Schultz, jeho bomba letěla nad branku Montrealu.

37:42

Od levého mantinelu střílel Pettersson, jeho pokus byl tečován a skončil mimo ledovou plochu. Vhazuje se po pravé ruce Careyho Price.

37:01

Pittsburgh nevyužil přesilovku, v jednu chvíli vylepšenou dokonce o dva muže a už se zase hraje v pěti na obou stranách. Tohle nebylo dobře sehrané.

36:36

Další vyhození montrealských, tentokrát přes všechny čáry.

35:21

Hörnqvist střílel z první, puk se mu ale svezl po holi a Montreal poté vyhodil z pásma.

35:01

Paul Byron mu ovšem doslova vysekl hokejku z rukou a dostal dvě minuty za sekání! Pittsburgh si zahraje přesilovku pět na tři.

34:58

Další závar před Pricem, o zakončení z mezikruží se pokoušel Rust.

33:27

Po další strkanici u mantinelu se už bude vylučovat. Na trestnou lavici zamířil Joel Armia s dvouminutovým trestem za podrážení, Shea Weber za hruboust a Jevgenij Malkin, také za hrubost. Přesilovka pro Pittsburgh.

32:58

Hra je teď docela rozháraná, trpí na časté přerušení a drobné potyčky.

31:33

Montreal je z nejhoršího venku, Armia je zase na ledě a hraje se v pěti na obou stranách.

31:12

Další jeho povedený zákrok, Montreal poté vyhodil do středního pásma.

30:48

30:48 Price dokázal uhájit své brankoviště

30:48

Obrovský závar před Pricem, ten se musel na brankovišti hodně ohánět, ve spolupráci se svými spoluhráči ale brankovou čáru uhájil.

30:00

Prudká přihrávka na teč mířila na Crosbyho, od něj to ale šlo mimo Priceovu branku. Ten zasahovat nemusel.

29:33

Už se ale pískalo a Joel Armia dostal dvě minuty za hákování.

29:27

Bude se vylučovat na straně Montrealu, Pittsburgh má zatím ponechanou výhodu.

28:38

Nepovedená rozehra Pittsburghu, dlouhý pas skončil na zakázaném uvolnění.

27:33

Pittsburgh je v plném počtu, Rust se okamžitě zapojuje do protiútoku svého týmu.

26:52

Z pravého kruhu zakončoval zápěstím Max Domi, ani on však na Murrayho recept nenašel.

26:20

Přesilovka však Montrealu vůbec nejde, soupeř se jednoduše osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

25:33

Po přerušení se před brankou Pittsburghu strhla menší potyčka a rozhodčí si našli zákrok k potrestání. Dvě minuty za hrubost dostal Bryan Rust. Přesilovka pro Montreal.

25:33

Na levé straně zrychlil Danault a pokusil se překvapit Murrayho zakončením z úhlu. Gólman Pittsburghu si však na brankovišti poradil.

24:32

Hbité vyjetí zpoza branky předvedl Marleau, zakončení ovšem pouze projelo brankovištěm.

23:43

Po rychlé narážečce to už vypadalo, že se Guentzel dostane u kruhů do zakončení, přidal však možná o kličku navíc a to hráčům Montrealu stačilo k tomu, aby jej o puk obrali.

22:54

Marinovo nahození od modré čáry nebylo pro Price nebezpečné, ten srazil puk do rohu kluziště.

22:12

Po několika odrazech to vypadalo, že se do zakončení dostane mezi kruhy Hörnqvist, i jemu ale puk přeskočil hokejku a bylo po šanci.

21:06

Montreal v protiútoku, zleva letěla přihrávka před brankoviště na Armiu, jeho sklepnutí skryl Murray pohotovým zákrokem lapačkou.

20:55

Pittsburgh se dostal do rychlého útoku, v pásmu Montrealu ale skončil po nepovedené otočce.

Trestné minuty: 4:6
Je za námi první třetina, ve které byli aktivnější hráči Pittsburghu a ti toho dokázali využít k těsnému náskoku o jednu branku. Zatím jedinou trefu utkání si připsal Sidney Crosby, když zužitkoval přesnou Guentzelovu přihrávku a Price překonal střelou mezi jeho betony. V této části hry jsme také viděli několik vyloučení na obou stranách, přesilovka však zatím zůstávají bez využití.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29

Po rychlé otočce vystřelil Lehkonen, Murray jeho švih dokázal vyrazit před sebe. O zbytek se postarala jeho obrana.

18:34

Hráči Pittsburghu se snaží uklidnit lehce rozháranou hru a v pomalém tempu rozjíždí akci uvnitř vlastního pásma.

17:38

Po odpískání postavení mimo hru se nám u mantinelu strhla potyčka, kdy Gallagher začal strkat do Crosbyho. Hráči Pittsburghu si to samozřejmě nenechali líbit a sudí tak měli docela dost práce s trháním rozvášněných kohoutů.

16:54

Po delší době jsou oba celky v pěti hráčích na ledové ploše...

16:31

Po přihrávce zakončoval od modré čáry John Marino, moc mu to ale nesedlo, Price snadno zasahoval pravým betonem.

15:10

V oslabení se o výpad pokoušel Lehkonen, dobrá obrana Pittsburghu jej však vytlačila za branku.

14:54

Navíc je tu další porušení pravidel ze strany lavičky Montrealu, ta dnes podruhé dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. A i tentokrát jde na trestnou lavici Jesperi Kotkaniemi.

14:50

Montrealu přesilovka vůbec nejde, soupeř hravě vyhazuje přes všechny čáry.

13:08

Gól se nekonal, přibyl však další vyloučený. Dvě minuty za držení dostal Brian Dumoulin.

13:08

13:08 Kulak po rychlém objetí branky neskóroval

13:08

Akce Montrealu pokračovala, Kulak se po objetí branky nacpal do zakončení, ale ani nadvakrát Murrayho nepřekonal. Rozhodčí se ještě jdou podívat, zda puk nepřekročil brankovou čáru při zároveň posunuté brance.

12:59

Více prostoru na ledové ploše chtěl využít Kulak, jeho pokus po rychlé kličce byl zablokován.

12:35

Je po přesilovce, neboť po souboji u mantinelu dostal dvě minuty za držení Joel Armia.

12:11

Puk se odrazil mezi kruhy k Rustovi a ten bez potíží vyhodil přes všechny čáry.

11:23

Už je přerušená hra a Marcus Pettersson dostal dvě minuty za hákování.

11:23

Mezi dva obránce si to namířil Tatar, ke střele se ovšem nedostal a po rázném zákroku skončil u zadního mantinelu.

10:53

Přesilovku si zahraje i kanadský celek, Montreal má zatím ponechanou výhodu.

09:05

Od modré vystřelil Dumoulin, Price jeho pokus vyrazil a připsal si tak další úspěšný zákrok.

09:04

Montreal je v plném počtu.

08:35

Do protiútoku se nahrnul Armia, po objetí branky servíroval přihrávku na Byrona, jeho pohotovou střelu zvládl Murray vyrazit rychlým přemístěním.

07:49

Z levého kruhu zakončoval Malkin, mířil do chumlu hráčů před Pricem, gólmana Montrealu trefil přesně do hrudi.

07:04

První přesilovka utkání, zahrají si ji hráči Pittsburghu. Lavička Montrealu byla potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Jesperi Kotkaniemi.

06:14

Oba týmy střídají během hry, za vlastní brankou čeká na spoluhráče Marcus Pettersson.

05:33

Vedoucí gól Pittsburgh očividně nabudil, opět se hráči v černém natlačili před Price, tentokrát ale k jeho ohrožení nedošlo.

04:25

04:25 Sidney CROSBY - 1:0

04:25

Další útok už ale končí gólem. Po levé straně si do útočného pásma najel SIDNEY CROSBY, přijal přesnou přihrávku a Careyho Price překonal střelou po ledě mezi jeho betony – 1:0. Asistence: Jake Guentzel, Conor Sheary.

03:52

Přihrávku do sóla dostal Zcuker, na Price zkusil bekhendový blafák, zakončení však prolétlo nad!

03:03

Za Pittsburgh hrozil Guentzel, zkusil rychlé objetí branky, ale ani jemu pokus o zasunutí puku za tyčku neklapl.

02:29

Montreal se po vybojování puku dostal do bleskového kontru, švih předvedl Domi. Jeho pokus byl tečován a skončil mimo.

01:35

Zpoza branky se pokoušel o zasunutí Lehkonen, u levé tyčky ale zasáhl bleskový beton Matta Murrayho, ten tak má za sebou první opravdu vážný zákrok.

01:05

Price si poprvé osahal puk, svým pohodlným zákrokem přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

00:55

První výpady na obou stranách, gólmani ale ještě nemuseli zasahovat. Je to takové oťukávání.

00:01

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weal, Domi, Weise.

Rozhodčí: Charron, Lee – Amell, Pancich.
Oba týmy jsou již na ledě, máme za sebou i hymny, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání se odehraje ve Scotiabank Areně a začátek je naplánován na 2:00. Nastavte si tedy budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
První utkání

Úvodní duel této série, hrané v Torontu, pro sebe urvali hráči Montrealu, kteří se do poloviny utkání dostali do dvoubrankového vedení po gólech Kotkaniemiho a Suzukiho. Pittsburgh se ale nevzdal a ještě ve druhé třetině srovnal trefami Crosbyho a Rusta. Třetí část rozuzlení nepřinesla a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se hrálo do 74. minuty, to se z pravého kruhu trefil Petry a získal tak pro Montreal první výhru v sérii, hrané na tři vítězství.

Pittsburgh Penguins – Montreal Canadiens 2:3 (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Crosby (Guentzel, J. Schultz), 33. Rust (Hörnqvist, McCann) – 12. Kotkaniemi (Byron, Kulak), 27. Suzuki, 74. Petry (Gallagher, Danault)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Marino, J. Johnson, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Chiarot, S. Weber (C), Kulak, Petry, Mete, Ouellet – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Suzuki, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weise, Domi, Weal.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Barton, Berg
Dobré ráno u hokeje. NHL se nám opět rozjela a hned boji o Stanley Cup. Společně se podíváme na druhé utkání předkola mezi týmy Pittsburgh Penguins a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 5. Crosby (Guentzel, Sheary), 55. Zucker (Sheary, Dumoulin), 60. Guentzel (Rust) – 58. Kotkaniemi (Lehkonen, Petry)

Rozhodčí: Charron, Lee – Amell, Pancich

04:25 PIT 1:0 Crosby (Guentzel, Sheary)
07:04 MTL 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Kotkaniemi
11:23 PIT 2 M. Pettersson, hákování
12:35 MTL 2 Armia, držení
13:08 PIT 2 Dumoulin, držení
14:54 MTL 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Kotkaniemi
25:33 PIT 2 Rust, hrubost