Španělská LaLiga

Levante UD – Athletic Bilbao

1:2

konec (0:2)

12.07.2020, 17:00 • Venue Estadio Camilo Cano, La Nucía • 36. kolo • Martin Dvořák

Tipsport: 3.2 3.46 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:57:53)
Je konec, Athletic Bilbao dnes vybojoval veledůležité vítězství v boji o pohárovou Evropu. Levante nepřesvědčilo, první půle bylo v podání domácích doslova tragická a hosté toho využili ke vstřelení dvou gólů. A jak se později ukázalo, dvou rozhodujících gólů. Ve druhém poločase to již, z pohledu Levante, přece jenom o něco lepší, ale víc, než jeden gól, se domácím vstřelit nepodařilo.
Naproti tomu Bilbao si již svůj náskok pohlídalo a celkem po zásluze si odváží plný počet bodů.

90+5

90+4

Giorgi Kočorašvili (Levante) padá na trávník, na polovině Bilbaa, domácí budou mít poslední příležitost na vyrovnání.

90+2

Z rohového kopu hosté nezahrozili, Aitor Fernández (Levante) rozehrává od své branky a domácí se snaží opět rychle zaútočit.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Asier Villalibre (Ath. Bilbao) vybojoval pátý roh pro svůj tým, hosté budou rozehrávat z levé strany.

89

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Giorgi Kočorašvili.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Óscar Duarte, přichází Gonzalo Melero.

89

Statistika držení míče – 54% : 46%.

88

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Kenan Kodro.

87

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Asier Villalibre.

85

Levante s míčem na polovině Bilbaa, které již nemá převahu, patrnou po inkasovaném gólu a nyní se hosté častěji drží na své polovině.

83

Asier Villalibre (Ath. Bilbao) se u postranní čáry chystá na vstup do zápasu.

82

Útočným faulem končí akce hostů, takže míč získávají domácí, kteří se budou chtít rychle dostat do útoku.

80

Hosté rozehráli roh, ve vápně hlavičkuje Óscar de Marcos, který ale branku netrefuje.

79

Další roh Bilbaa, které má, po inkasovaném gólu, viditelnou převahu, dokáží hosté odskočit opět na dvoubrankový rozdíl?

78

Autové vhazování hostů, z levé strany, na polovině soupeře... akce hostů ale končí útočným faulem Raúla Garcíi.

76

Přestávka pro oba týmy na osvěžení.

75

Unai López (Ath. Bilbao) rozehrál z levé strany, poslal centr do vápna soupeře, tam ale odhlavičkovává bránící Sergio Postigo míč do autu.

74

Hosté vybojovali svůj třetí roh v zápase, rozehrávat budou z levé strany.

73

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Hernâni.

73

Enis Bardhi (Levante) vstřelil první domácí gól vůbec z první domácí střely na branku!

72

Na druhé straně to zkouší akrobaticky Iñigo Córdoba (Ath. Bilbao), jeho střela ale neměla potřebné parametry, takže Aitor Fernández v pohodě míč chytá do svých rukavic.

71

Levante právě vstřelilo branku!
Domácí snižují, když si Borja Mayoral (Levante) naběhl do vápna a tam, z levé strany, přihrál míč před branku, kde se dokázal prosadit ENIS BARDHI.

70

Vzápětí ale Iker Muniain (Ath. Bilbao) vybojoval, v souboji s bránícím Postigem, roh pro svůj tým, hosté rozehrají z levé strany.

69

Hosté mají autové vhazování z levé strany, na polovině soupeře, míč se dostal do vápna, kde ale obránce Levante odkopává míč.

68

Carlos Clerc (Levante) fauluje Garcíu na své polovině, volný kop pro Bilbao.

67

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iñigo Lekue.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Iñigo Córdoba.

66

Rubén Rochina (Levante) napálil míč z voleje, zpoza vápna, ale bránící hráč Bilbaa skvěle zasáhl a jeho střelu zablokoval.

65

José Campaña (Levante) si naběhl do vápna Bilbaa, kde napálil míč z voleje, po centru z levé strany, ale branku vůbec netrefil.

64

Aitor Fernández (Levante) rozehrává na pravou stranu a domácí se ženou dopředu.

63

Dva hráči Bilbaa padají na trávník u půlící čáry, ale hraje se dál, mimochodem jsou to hosté, kdo útočí... nicméně akce končí ztrátou míče na pravé straně.

62

Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Roger Martí.
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Nemanja Radoja.

60

Čeká nás poslední půl hodina hry, hosté si v poklidu hájí dvoubrankový náskok a nevypadá to na to, že by domácí měli dostatek sil na nějaký zápasový obrat.

59

Hraje se u půlící čáry, hosté ztrácí míč, jmenovitě Raúl García, takže hrají domácí.

57

Unai López (Ath. Bilbao) prověřil pozornost gólmana Aitora Fernándeze, ten jeho pokus z pravé strany chytá a rozehrává.

56

Jedno je ale na dosavadním průběhu druhé půle pozitivnější, hraje se o poznání rychlejší fotbal.

55

Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se prodral po pravé straně na polovinu soupeře a následně až k vápnu, celá akce pak končí nepřesnou střelou.

54

Další nepřesnost v podání domácích, centr z levé strany nenašel správného adresáta a hosté tak získávají míč.

53

Znovu se domácí drží na polovině Bilbaa, chybí tomu ale stále více klidu a přesnosti, pokud se chtějí domácí gólově prosadit.

51

Levante na polovině soupeře, centr do vápna, bránící Unai Núñez odhlavičkovává.

50

Aitor Fernández (Levante) chytá centr soupeře a rychle rozehrává na levou stranu.

49

Roh rozehráli hosté z levé strany, ale míč ani nedolétl do vápna Levante a dostal se až na polovinu Bilbaa.

48

Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se dral do vápna, kde stihl i vystřelit, ale bránící Carlos Clerc míč zblokoval a hosté mají roh.

47

Unai Simón (Ath. Bilbao) si bere míč před dotírajícím Mayoralem.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:08.
První půle vyšla parádně Bilbau, který díky dvěma gólům Raúla Garcíi, které padly v úvodu a na konci první půle. Hosté tak jdou za svým cílem, kterým je výhra v Levante a oživení pohárových šancí.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3

Hosté na polovině soupeře, autové vhazování z pravé strany, domácí se musí opět bránit.

45+1

Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté si nechali své dva góly na začátek a konec první půle! A oba vstřelil RAÚL GARCÍA! Tomu míč do vápna přiťukl Óscar de Marcos a García poté krásným obloučkem přeloboval Fernándeze.

45+1

Nastaveny jsou čtyři minuty.

45

Už se hraje, míč mají hosté, po útočném faulu Duarteho, ale nespěchají s rozehrávkou.

44

Raúl García (Ath. Bilbao) na trávníku, kde musí být ošetřován, těžce se zvedá po souboji s domácím Duartem, který ho zřejmě udeřil do zad.

43

Nedolétl, míč končí v rukavicích Aitora Fernándeze (Levante), který rozehrává od branky.

42

Volný kop Bilbaa, na polovině Levante, je to na centr do vápna, pokud vůbec tam míč dolétne.

41

Roh pro Levante, domácí rozehrávají z levé strany, přetažený centr míří na Unai Núñeze, který v těžké pozici hlavičkuje mimo.

40

Čeká nás posledních pět minut první půle, která stále nabízí stejný obrázek hry – oba týmy sráží množství chyb.

39

Rubén Rochina (Levante) neměl šanci dostihnout pas Rúbena Veza, znovu nepřesnost v podání domácích.

38

José Campaña (Levante) nepřesně centruje z pravé strany, míč si tak bere gólman Athletica a bude rozehrávat.

37

Unai Simón (Ath. Bilbao) vykopává od své branky, hlavně co nejdál, míč však rychle získávají domácí, kteří by mohli zaútočit.

36

José Luis Morales (Levante) si pomáhá rukou, při zpracování dlouhého nákopu na polovině soupeře.

35

Znovu se hraje u půlící čáry, hra postrádá nějaké tempo, Bilbao v podstatě rezignovalo na nějaké útočení a domácí jsou směrem dopředu zatím hodně neškodní.

34

José Campaña (Levante) s míčem na polovině soupeře, ale domácí se sami vytlačili až na svou polovinu, takže to musí zkusit znovu.

33

Dvouminutová přestávka je u konce a tak se opět může začít hrát, Aitor Fernández (Levante) vykopává od své branky.

31

První půl hodina zápasu za námi, zatím je to zápas o jediném gólu, který se podařilo vstřelit hostům z první útočné akce zápasu. Od té doby ale, bohužel, mnoho fotbalovosti k vidění není.

30

A následuje přestávka pro oba týmy na osvěžení u svých laviček.

29

Iñaki Williams (Ath. Bilbao) se něco snaží vymyslet na pravém křídle, ale vše ukončil hvizd sudího pro ofsajd.

28

José Campaña (Levante) možná trochu uspěchal pas do vápna, který byl navíc dlouho dopředu avizovaný, tak si ho našel Unai Simón.

27

Nebylo, José Luis Morales totiž přišel o míč a domácí se tak musí rychle vracet na svou polovinu.

26

Hraje se u půlící čáry, Levante zkouší zaútočit po levé straně, kde domácí vybojovali alespoň aut, tak uvidíme, zda z toho bude něco víc.

25

Volný kop domácích, z levé strany, na polovině soupeře, míč dolétl do vápna, kde ale ve vzduchu kraluje gólman Unai Simón (Ath. Bilbao).

24

Statistika držení míč – 53% : 47%.

22

Unai Simón (Ath. Bilbao) si bere míč a nespěchá s rozehrávkou.

21

Raúl García (Ath. Bilbao) ztratil míč, hrají domácí, José Luis Morales odcentroval z levé strany do vápna Bilbaa, tam se po míči marně natahoval Borja Mayoral.

20

Raúl García (Ath. Bilbao) padá na polovině Levante, volný kop tentokrát pro Bilbao, ale je to daleko od vápna soupeře.

19

Enis Bardhi (Levante) to zkusil přímo na branku, kterou ale přestřeluje, byť ne o moc. Domácí tak vyrovnali počet střel, ale nikoliv na branku, tam hosté vedou 1:0.

18

Volný přímý kop pro Levante, je to blízko šestnáctky soupeře, to znamená zajímavá šance na ohrožení branky Bilbaa!

17

Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Athletic Bilbao).

16

Bilbao s míčem na vlastní polovině, zatím je zápas jednoznačně v jeho moci, domácí toho moc nepředvedli.

14

Levante před pokutovým územím Bilbaa, není z toho ale nic víc, než zablokovaná střela, autové vhazování hostů, z levé strany.

13

Iñaki Williams (Ath. Bilbao) nedosáhl na pas, dříve byl u míče gólman Levante Aitor Fernández.

12

První roh zápasu ale domácí nerozehráli vůbec dobře, míč vybojovali hosté.

11

Unai Núñez (Ath. Bilbao) odehrál míč na roh, takže domácí ho rozehrají z levé strany.

10

Nehraje se, jeden z hostujících hráčů musí být ošetřován.

9

José Luis Morales (Levante) nezachytil pas na levou stranu, který byl hodně nepřesný a skončil v autu.

8

Athletic si lepší vstup do zápasu přát nemohl, uvidíme, jak na nepříznivý vývoj zareagují domácí.

7

Raúl García (Ath. Bilbao) je viditelně při chuti, po svém gólu, nyní vystřelil zpoza vápna, ale branku Levante minul.

6

Akce Bilbaa končí útočným faulem, hrají domácí, kteří vrací míč až k brankáři Fernándezovi.

5

Útočná akce domácích, po levé straně, končí odpískaným ofsajdem, takže hrát mohou hosté.

4

Z nenápadné akce jdou hosté do vedení! Byla to vůbec první útočná akce zápasu, kdy Iker Muniain (Ath. Bilbao) odcentroval z pravé strany, míč ve vápně hlavou zasáhl bránící Rúben Vezo, ale nedokázal ho odehrát pryč z vápna. Míč se tak dostal za něj, kde ve vápně číhal RAÚL GARCÍA, který střelou z první poslal míč do branky.

3

Levante kombinuje u půlící čáry, následuje pokus o akci po pravé straně, kde ale dobře zasáhl bránící Iñigo Martínez.

2

Utkání se na Venue Estadio Camilo Cano hraje za příjemné teploty 28°C.

1

Levante UD: Aitor Fernández – Postigo, Ó. Duarte, Vezo, C. Clerc – Rochina, Campaña, N. Vukčević, E. Bardhi – B. Mayoral, Morales.
Náhradníci: Koke – García, Kočorašvili, Monterde, Rober, Hernâni, Coke, Radoja, S. León, Toňo, Martí, Melero.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga – Unai López, Vesga – I. Williams, Sancet, Muniain – Raúl García.
Náhradníci: Herrerín, Ezkieta – I. Córdoba, I. Gómez, Vivian, Lekue, Vencedor, Villalibre, Kodro, Larrazabal, San José.

Rozhodčí: Alberola – I. Hernández, Cerdán.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

ATHLETIC BILBAO
Bilbau nevyšly poslední dva domácí duely, ovšem nutno podotknout, že hostilo dva silné týmy – ligového lídra Real Madrid a čtvrtý nejlepší ligový tým Sevillu. S oběma týmy prohrál navíc Athletic pouze o gól, což je velice slušný výsledek! Lídra z Madridu trápil až do 73 minuty, kdy jediný gól zápasu vstřelil z penalty Sergio Ramos. Nad Sevillou až do 70. minuty dokonce Bilbao vedlo gólem Andera Capy, ovšem pak znovu přišlo o body v poslední dvacetiminutovce, kdy nejprve vyrovnával Banega a v 74. minutě pak upravil na konečných 2:1 pro Sevillu Munir El Haddadi.
LEVANTE UD
Levante vyválčilo z posledních třech ligových kol pouhé dva body a tabulkou klesá do spodní poloviny. Aktuálně mu patří dvanácté místo a to stále ještě není konečné, vzhledem k minimálnímu odstupu týmu níže. Velkým problémem se ukázalo střílení gólů, když ve zmíněných třech posledních duelech dokázalo Levante vstřelit jediný gól, kdy se v domácím duelu s Realem Sociedad (1:1) trefil v 16. minutě José Luis Morales. Pravdou ale je, že zbývající dva duely sehrálo Levante na hřištích soupeřů (ve Valladolidu remíza 0:0, na Malorce prohra 0:2). Proti trápícímu Bilbau si tak domácí mohou brousit zuby na nějaký ten bod.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 36. kola španělské LaLigy, v němž LEVANTE UD přivítá na svém stadionu ATHLETIC BILBAO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:2

konec (0:2)

Branky: 71. E. Bardhi (B. Mayoral) – 4. Raúl García, 45+1. Raúl García (de Marcos)

Karty:   17. I. Martínez (ATB)

Levante UD: Aitor Fernández – Postigo, Ó. Duarte (89. Melero), Vezo, C. Clerc – Rochina (89. Kočorašvili), Campaña, N. Vukčević (62. Radoja), E. Bardhi (73. Hernâni) – B. Mayoral, Morales (62. Martí).

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga – Unai López, Vesga – I. Williams (67. Lekue), Sancet (67. I. Córdoba), Muniain (88. Kodro) – Raúl García (87. Villalibre).

Rozhodčí: Alberola – I. Hernández, Cerdán