Jonáš Forejtek – Marek Řeháček

2:0 6:0, 7:5

03.07.2020, 11:56 • Tenisový areál Štvanice, Praha • Milan Huppert

Tipsport: 1.15 4.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jonáš Forejtek se zasloužil o devátý bod pro Modrý tým, který ale v současné chvíli prohrává s Červeným týmem 9:14. Konkurentům stačí pro jistotu vítězství vyhrát už jen jeden zápas.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:09:15)
Jonáš Forejtek po výhře nad Markem Řeháčkem: „Po včerejšku jsem byl unavenější. První set jsem hrál dobře. Marek mě nechal hrát forhend, takže jsem ho tlačil. Ve druhém setu jsem měl brejk, pak jsem ale dělal zbytečné chyby a začal jsem kazit. On se rozehrál, ale naštěstí jsem to zvládl uhrát na 7:5.“
Máme za sebou utkání v rámci turnaje Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA, v němž Jonáš Forejtek potvrdil proti Markovi Řeháčkovi roli favorita, o pět let staršího soupeře vyprovodil z kurtu za hodinu po setech 6:0 a 7:5.

První set byl jasnou záležitostí. Rodák z Plzně dominoval ve všech ohledech, Řeháček nastolenému tempu vůbec nestíhal. Výsledkem byl kanár, jehož Forejtek dosáhl symbolicky čistou hrou.

Ovšem druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější. Devatenáctiletý mladík sice za stavu 1:1 brejkl soupeře, ale v osmém gemu o výhodu brejku přišel. Podruhé vzal Jonáš protivníkovi podání při stavu 5:5 a celý zápas následně dopodával do zdárného konce, když využil svůj jediný mečbol.

Konec zápasu

2:0; 7:5 - Jonáš Forejtek

7:5

Je konec! Podání ven z kurtu, po němž následoval bekhend na druhou stranu. Řeháček bojoval ze všech sil, přesto byl u míčku pozdě.

40-30

Tu kompenzuje přímým bodem po podání ven z kurtu. Mečbol!

30-30

Vzápětí Jonáš zapisuje první dvojchybu.

30-15

Rodák z Plzně si k síti naběhl pro tři mečboly, avšak ty nezískává! U stopvoleje byl Řeháček včas a po levé straně dokázal konkurenta prohodit.

30-0

Servis ven z kurtu Jonáš doplnil o dělový forhend do opačného rohu dvorce. Marek se za míčkem smutně podíval.

15-0

Cestu za ukončením utkání začíná jasný favorit duelu dobře. Po forhendovém krosu donutil protivníka k chybě z bekhendu.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Jonáš Forejtek.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

1:0; 6:5 - Jonáš Forejtek

6:5

Forejtek bere soupeři servis a za malý moment půjde podávat na vítězství v utkání! Opět sáhl k variantě kraťasu. Řeháček k míčku doběhl, ale už jej nedokázal poslat do vymezeného území.

A-40

Tak že by do třetice? Po forhendovém returnu se Jonáš vydal k síti, odkud nadvakrát úspěšně zakončoval.

40-40

A ani druhý. Soka dobře vylákal k síti, jenže volejem pak místo odkryté poloviny kurtu trefil pouze pásku.

40-30

První možnost devatenáctiletý mladík nevyužívá, útočný forhend totiž poslal jen do území pro čtyřhru.

40-15

V klíčovou chvíli zapisuje Řeháček třetí dvojchybu, čímž soupeři daroval va brejkboly!