Darja Vidmanová – Aneta Laboutková 5:7, 3:6
Lukáš Velík – Filip Apltauer 4:6, 6:3, 5:7
Jonáš Forejtek – Tomáš Macháč 4:6, 6:2, 5:7
Amélie Šmejkalová – Barbora Miklová 6:4, 3:6, 4:6
Nikola Bartůňková – Barbora Palicová 1:6, 6:3, 2:6
Pávková, Hažmuková – Palicová, Valentová 1:6
Šmejkalová, Vidmanová – Miklová, Laboutková 6:2, 4:6, 6:10
Forejtek, Mertl – Pátý, Vrbenský 7:6, 6:3
Damm, Šátral – Bolardt, Řeháček 6:3, 7:6

20:08

Červený tým tedy vede po čtvrtku nad tím modrým 9:5, pro domácí ale ještě není nic ztraceno. Další várka zápasů přijde na řadu hned zítra.

19:59

Program úvodního hracího dne na Štvanici skončil.

19:59

Smíšená čtyřhra byla odložena na pátek.

19:58

Přinášíme výsledky čtyř dnešních deblů:

19:22

Patnáctiletá Amélie Šmejkalová měla duel s Barborou Miklovou dobře rozehraný, skalp o sedm let starší protivnice ale nakonec neslaví. Hráčka červeného týmu otočila deštěm přerušené utkání na konečných 4:6, 6:3 a 6:4.

19:19

Patnáctiletý Vojtěch Petr porazil 7:5 a 6:2 o čtyři roky staršího Viktora Sklenku. Souboj hráčů, jež nefigurují v mužském pořadí ATP, vyzněl lépe pro domácí modrý tým.

19:17

První hrací den na Štvanici přinesl i jedno velké překvapení! Daniel Pátý porazil Martina Damma juniora, nositele slavného jména a syna vítěze čtyřhry z US Open. Damm, jenž má americké občanství, byl obrovským favoritem, přesto prohrál s Pátým 4:6 a 2:6. Pátý přitom absolvoval první soutěžní utkání od začátku února.

19:14

Pořádnou přetahovanou obstarali rovněž Lukáš Velík s Filipem Apltauerem. I v tomto případě rozhodla až koncovka třetí sady, oproti předešlému zápasu se ovšem tentokrát radoval tenista černého týmu. Filip Apltauer, jenž platil za mírného favorita, zvítězil 6:4, 3:6 a 7:5.

19:11

Ondřej Štyler potvrdil dobrou formu z posledních týdnů, alespoň tedy výsledkově. Na vítězství proti Marku Řeháčkovi se totiž pořádně nadřel. Po prohrané první sadě musel duel otáčet na konečných 5:7, 6:4 a 7:5, v rozhodujícím setu přitom prohrával už 2:5.

18:41

V tuto chvíli bohužel nemáme informace o tom, jak to na Štvanici vypadá. Veškerá výsledková data jsou nedostupná. Jakmile nám přijde zpráva z místa konání, hned ji zveřejníme. Děkujeme za pochopení.

18:10

Ve třetí sadě už byla lepší opět Barbora Palicová. Ta vítězí 6:1, 3:6 a 6:2. Po Lindě Fruhvirtové poráží šestnáctiletá Palicová i další veletalentovanou žačku, jež je součástí týmové Tipsport Elite Trophy, Nikolu Bartůňkovou.

17:35

Zápas půjde do třetího setu. Bartůňková vyhrála od stavu 3:3 tři gemy v řadě a živí šanci na obrat v zápase.

17:00

Rovněž další dva gemy vybojovala Barbora Palicová, která tak získala první sadu suverénně 6:1.

16:45

V Praze stále dochází k úpravě vedlejších kurtů, a tak se v tuto chvíli hraje pouze střetnutí mezi čtrnáctiletou Nikolou Bartůňkovou a o dva roky starší Barborou Palicovou. Druhá jmenovaná zatím nad favoritkou vede 4:1.

16:25

Tomáš Macháč zvládl dohrávku přerušeného střetnutí s Jonášem Forejtkem. Na malém centrálním dvorci vedl 5:3 a podával na vítězství, Forejtek se ale dotáhl na stav 5:5. Na tiebreak nicméně nakonec nedošlo. Za stavu 6:5 proměnil člen červeného týmu na příjmu hned první mečbol a duel zakončil.

15:30

Počasí se umoudřilo, program na pražské Štvanici může pokračovat!

13:30

Podle posledních informací by se nemělo začít hrát dříve než za dvě hodiny. Předpověď bohužel není dobrá.

13:05

V Praze bohužel začalo pršet, a tak je program úvodního hracího dne přerušen!

13:04

Třetí set vybojoval také Lukáš Velík proti Filipu Apltauerovi. Stav zápasu je 4:6, 6:3.

12:57

Zápas mezi Forejtkem a Macháčem míří do třetího setu. Prvně jmenovaný vedl 5:2 a nakonec sadu ukončil po maratonském gemu pátým setbolem.

12:39

Patnáctiletá Amélie Šmejkalová (I.ČLTK) ukořistila v souboji s Barborou Miklovou (Sparta) poměrem 6:4 první set. O sedm let starší Miklová si o pár desítek minut později vynutila rozhodující sadu.

12:27

Stejným výsledkem skončil rovněž první set střetnutí mezi Lukášem Velíkem a Filipem Apltauerem. I v tomto případě byl úspěšnější zástupce Sparty, tedy Apltauer, jenž je velice mírným favoritem.

12:20

V souboji nastupující generace si zatím vede lépe Tomáš Macháč. Ten sice s Jonášem Forejtkem ztratil už ve třetím gemu poprvé servis, dokázal ale bleskově reagovat, aby v desáté hře brejknul krajana podruhé. Macháč (červený tým) tak vyhrál na malém centrálním dvorci první sadu 6:4.

11:37

Aneta Laboutková vrací Spartě vedení. Poté, co členka červeného týmu otočila úvodní set z 1:4 na 7:5, už v tom druhém drama nepřipustila. Dvacetiletá Laboutková zdolala o tři roky mladší Darju Vidmanovou 7:5 a 6:3.

11:14

Jan Šátral potvrdil roli výrazného papírového favorita a porazil Antonína Bolardta 6:1 a 6:3. Dvaadvacetiletý Čech, jenž momentálně nemá zápis v singlovém žebříčku ATP, se ve druhém dějství herně zvedl, na protivníka ze čtvrté světové stovky to ale nestačilo. Šátral tak splnil "povinnost" a srovnal stav série mezi modrým a červeným týmem na 1:1.

11:10

Rýsuje se překvapení? Ondřej Štyler, jenž hraje v posledních týdnech ve výborné formě, prohrál první sadu s Markem Řeháčkem, a sice poměrem 5:7.

11:08

Je znám první konečný výsledek. Tereza Valentová porazila za necelou hodinu Viktorii Hažmukovou 6:1, 6:2 a poslala červený tým do vedení.

10:53

Aneta Laboutková otočila průběh první sady s Darjou Vidmanovou. Členka červeného týmu prohrávala 1:4, nakonec ale otočila na 7:5.

10:32

Jan Šátral zatím plní v souboji s Antonínem Bolardtem roli obrovského papírového favorita. Soupeři povolil v první sadě, která trvala 23 minut, pouhý jedem uhraný gem. V tom zaznamenal dvaadvacetiletý Bolardt, jenž nefiguruje v žebříčku ATP, čtyři přímé body z podání.

10:05

Program v tenisovém areálu Štvanice právě začíná.
V tuto chvíli je znám rozpis úvodních deseti singlových zápasů. Čtyřhry budou průběžně doplňovány dle nominace.

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.
Příjemný čtvrteční den. Na pražské Štvanici se v nadcházejících dvou dnech bude opět hrát tenisová TOP liga – Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Domácí modrý tým zde bude hostit červený tým pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.