2. německá Bundesliga

SV Darmstadt 98 – Hannover 96

3:2

konec (1:0)

14.06.2020, 13:30 • Jonathan-Heimes-Stadion am Böllenfalltor • 31. kolo • Petr Sumbal

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek odpoledne. (15:27:37)

Fauly: 8:8
Zápas je u konce, Darmstadtn nakonec vybojoval tři body, když porazil Hannover na domácím hřišti 3:2. Utkání to bylo nesmírně zajímavé a napínavé až do konce. Ve 25. minutě otevřel skóre Serdar Dursun. Ve druhém poločase však dominovali hosté a podařilo se jim po gólech Edgara Priba a Marvina Ducksche otočit skóre na 2:1. Už v 62. minutě však bylo vyrovnáno, o což se postaral Fabian Schnellhardt. Hrdinou zápasu se nakonec stal Patric Pfeiffer, který v nastaveném čase rozhodl po rohovém kopu o třech bodech pro Darmstadt.

90+5

90+4

Do zakončení se dostal Julian Krob, hradbu těl před sebou ale nepropálil.

90+3

Zeď Darmstadtu zablokovala střelu z přímého kopu. Hannover má ale ještě rohový kop.

90+2

Hosté ještě mají trochu času na odpověď, mají k dispozici přímý volný kop.

90+1

90+1. Patric PFEIFFER - 3:2

90+1

Darmstadt právě vstřelil branku!
Druhá otočka ve skóre v tomto zápase je na světě, tentokrát z dílky domácích. Po rohovém kopu dokázal usměrnit z hranice malého vápna míč do sítě PATRIC PFEIFFER.

90

Darmstadt bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.

89

Dominik Kaiser fauloval Victora Pálssona a domácí mají v závěru zápasu k dispozici standardní situaci.

88

Z hranice vápna se dostal ke střele Mathias Honsak a dobře vypálil, branku Hannoveru však těsně přestřelil.

87

Centr Hendrika Weydandta z pravé strany byl nepřesný a skončil v zámezí. Marcel Schuhen může rozehrávat od branky.

85

Akce Hannoveru začíná rozehrávkou Zielera.

83

Linton Maina se dostával do nadějné střelecké pozice, ale v poslední chvíli mu míč utekl.

80

Nicolai Rapp dobře pokryl míč a díky tomu bude mít Damrstadt autové vhazování.

79

Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Matthias Ostrzolek.

78

78. Schunen skvěle vyrazil Haragučiho střelu.

78

Linton Maina našel dobrou přihrávkou ve vápně Haragučiho. Ten si míč přehodil na pravačku a vypálil, Marcel Schuhen však míč parádním zákrokem vykopl.

77

Z pravé strany centroval na zadní tyč Linton Maina, jeho oblouček však ve vápně nikdo nezastihl.

75

Haraguči sice dokázal vystřelit z hranice šestnáctky, ale jeho pokus byl zablokovaný.

72

Hosté rozehráli standardní situaci velmi dobře, k zakončení některého z hráčů však přeci jen kousek chyběl.

71

Tobias Kempe dostává žlutou kartou za zatažení za dres.

71

Dostáváme se do posledních dvaceti minut zápasu. Utkání je otevřené na obě strany, čeká nás zajímavý závěr.

68

Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Edgar Prib, přichází Linton Maina.
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Marc Stendera, přichází Linton Maina.

67

Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Fabian Schnellhardt, přichází Paik Seung-ho.

65

Haraguči byl zatažen za dres a Fabian Schnellhardt okamžitě dostává žlutou kartu.

64

Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Mathias Honsak.

62

Skóre je znovu vyrovnané! Těsně za pokutovým územím si našel odražený míč FABIAN SCHNELLHARDT a levačkou ho poslal tvrdou střelou po zemi do sítě. Bez asistence.

61

První žlutou kartu zápasu dostává domácí Patric Pfeiffer.

61

Domácí o sobě dali po dlouhé době vědět, ale střela z velké dálky Zielera jen zahřála.

58

58. Marvin DUCKSCH - 1:2

58

Hannover právě vstřelil branku!
Hosté pokračují ve své dominanci ve druhém poločase a už se dostávají do vedení 2:1! Haraguči dobře roztáhl na levou stranu na MARVINA DUCKSCHE, ten pak překonal Schuhena dobře mířenou střelou na vzdálenější tyč. Aisstence: Genki Haraguči.

58

Domácí jsou ve druhém poločase stále v útlumu, téměř stále se hraje na jeho polovině.

57

Hosté rozjíždějí další akci, o rozehrávku se odkopem od branky postaral Ron-Robert Zieler.

56

Hannover je stále při chuti. Z velké dálky to tentokrát zkusil Marc Stendera, brankář Marcel Schuhen bez problému zasáhl.

54

Po rohovém kopu Priba se k hlavičce dostal Marcel Franke. Hlavičkoval o zem a nad branku.

54

Genki Haraguči posílal obloučkem míč do vápna, ale spoluhráče nenašel.

52

Darmstadt působí na startu druhého poločasu zakřiknutým dojmem, na hřišti je v těchto chvílích jen jedno mužstvo, a to je Hannover.

50

Další nadějnou akci Hannoveru zastavil praporek asistenta rozhodčího.

48

Branka platí, je tedy vyrovnáno na 1:1!

48

Brance Hannoveru předcházel centr Marca Stendery a míč už byl možná za postranní čárou. Situaci už prošetřuje VAR.

47

47. Edgar PRIB - 1:1

47

Domácí krátce po startu druhé půle vyrovnávají na 1:1! Z pravé strany centroval Stendera a k míči se ve vápně dostal EDGAR PRIB. Přesnou střelou k tyči pak překonal Schuhena.

46

Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Hendrik Weydandt.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
První poločas je za námi a Darmstadt po něm vede nad Hannoverem 1:0. Domácí byli v prvním poločase aktivnější, měli několik centrů do vápna a standardních situací. Gólu se dočkali ve 25. minutě, kdy se nádherně z hranice šestnáctky trefil Serdar Dursun. Hannover byl blízko vyrovnání hned vzápětí, ale Schunen Duckschovu šanci dokázal vyrazit.

45+1

44

Blíží se závěr prvního poločasu a nyní se hra odehrává převážně ve středu pole.

42

Ron-Robert Zieler zasahovat nemusel, pak pouze sebral volný míč a okamžitě o výkopem poslal dopředu.

41

Centr Fabiana Hollanda z levé strany se sice před branku nedostal, domácí ale budou zahrávat rohový kop.

39

Victor Pálsson si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči a poslal míč do zcela prázdného prostoru.

38

Hannoveru se podařilo přitlačit Darmstadt až těsně před jeho branku, ale prostor na střelu zatím nenašli.

35

Hra pokračuje a znovu došlo k ostrému střetu uprostřed pole. Tentokrát to odnesl Philipp Ochs a rozhodčí už musí hráče uklidňovat, faulů totiž přibývá.

34

Hra je přerušena, na zemi zůstává tentokrát Tobias Kempe, do kterého skluzem zajel Dominik Kaiser.

33

Marcel Heller schytal nepříjemný šlapák na pravý kotník, ale měl by být v pořádku, rozchodí to.

31

Po dobrém centru se na zadní tyči dostal k hlavičce Timo Hübers, nedokázal ovšem nasměrovat míč mezi tři tyče.

30

Po faulu na Dominika Kaisera se bude kopat proti brance Darmstadtu.

27

Ofsajd zastavil další akci Hannoveru, byl v něm Marvin Ducksch.

26

Hannover zahrával hned dva rohové kopy krátce po sobě, ale branku Darmstadtu neohrozil.

25

25. Ducksch byl blízko vyrovnání.

25

Hosté mohli rychle odpovědět, do zajímavé střelecké pozice se uvnitř šestnáctky dostal Marvin Ducksch. Marcel Schuhen Však dokázal míč jedou rukou vyrazit na rohový kop.

25

25. Serdar DURSUN - 1:0

25

Máme tu první branku zápasu a domácí jdou do vedení! Centr z pravé strany propadl celým vápnem až na zadní tyč. Pak se k němu dostal SERDAR DURSUN, který se z hranice šestnáctky trefil nádherným obstřelem přesně ke vzdálenější tyči.

23

Hannover se tedy ubránil a nyní už kombinuje na polovině svého soupeře.

22

Po centru od rohového praporku se k hlavičce dostal urostlý obránce Damrstadtu Patric Pfeiffer, ale míč poslal těsně nad branku.

21

Darmstadt má však stále více ze hry a vybojoval si další rohový kop, tentokrát z levé strany.

19

Domácí se k centru z levé strany nedostali a autové vhazování budou mít hosté.

18

Hannover přišel těsně před pokutovým územím Darmstadtu o míč vinou nepřesnosti v kombinaci.

16

Philipp Ochs dostal přihrávku na levou lajnu a už chtěl centrovat, jenomže byl v ofsajdu.

15

Zieler vyběhl až na okraj svého vápna, aby sebral míč a právě u něj začíná nová akce Hannoveru.

14

Po dalším rohovém kopu Darmstadtu z pravé strany se do zakončení hlavou dostal Serdar Dursun, ale znovu nebyl přesný.

13

Zpoza vápna tvrdě z voleje vypálil Serdar Dursun a jen těsně přestřelil břevno branky Hannoveru.

12

Ani napodruhé se nikdo z hráčů Darmstadtu nedostal po rohovém kopu do zakončení.

11

Rohový kop se bude opakovat po úspěšné obranné hlavičce hostů.

11

Marcel Heller sice nedokázal z pravé strany přes dva protihráče odcentrovat, ale vybojoval alespoň rohový kop.

10

Ofsajd se píská znovu, tentokrát na druhé straně hřiště.

9

John Guidetti si tentokrát nepohlídal své postavení a byl v těsném ofsajdu.

7

John Guidetti si nabíhal na dobrou přihrávku obloučkem do vápna, ale nakonec mu chyběl kousek, aby se k míči dostal jako první.

5

Ron-Robert Zieler byl včas venku z branky a dokázal se dostat k míči dříve než útočník soupeře.

4

Hosté se zkusili prosadit akcí podél levé postranní čáry, ovšem tudy cesta nevedla.

3

Hannover je poprvé delší dobu u míče, zatím rozehrávají na vlastní polovině.

1

Hosté měli k dispozici standardní situaci z levé strany, ale centr do vápna nebyl ideální.

1

Hráči obou mužstev už nastupují na trávník a už jen pár desítek sekund nás dělí od úvodního výkopu.

SV Darmstadt 98: Schuhen – Herrmann, Bader, Rapp, Holland (C) – Schnellhardt, Pálsson – Heller, Pfeiffer, T. Kempe – Dursun.
Náhradníci: Hertner, Honsak, Manu, Paik Seung-ho, Platte, Skarke, Stark.

Hannover 96: Zieler – Franke, Hübers, Korb – M. Stendera, Kaiser, Prib (C), Ph. Ochs – Haraguči – Guidetti, Ducksch.
Náhradníci: Ratajczak – Maina, Muslija, Ostrzolek, Tarnat, Teuchert, Weydandt..
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezoně skončil vítězstvím Darmstadtu 2:1 na hřišti Hannoveru. Darmstadt vyhrál tři poslední utkání s Hannoverem a pětkrát v řadě s ním neprohrál.
Hannover 96

Hannover je tradičním německým klubem, který v minulých letech působil v Bundeslize. Letos to však na návrat mezi elitu vůbec nevypadá, po 30 kolech má na kontě 42 bodů a na baráž tak ztrácí už deset bodů čtyři kola před koncem.Od restartu Bundesligy Hannover z pěti utkání tři vyhrál, naposledy 2:1 nad Heidenheimem. Venku hrál naposledy Hannover na hřišti Sandhausenu a prohrál 3:1. Dva předchozí venkovní zápasy Hannover prohrál.
SV Darmstadt 98

Darmstadt se s 43 body nachází na pátém místě tabulky, ovšem na postup alespoň do baráže už má velmi mizivou šanci, na třetí místo ztrácí čtyři kola před koncem devět bodů. Z posledních čtyř utkání Darmstadt dva vyhrál, naposledy však prohrál 0:3 na hřišti Regensburgu. Doma Darmstadt neprohrál osm zápasů v řadě, naposledy remizoval 1:1 s Furthem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 31. kola Bundesligy mezi týmy SV Darmstadt 98 a Hannover 96. Utkání se odehraje na Merck-Stadion am Bollenfalltor v Darmstadtu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.