Motorsport

Silniční motocykly

Virtuální závod v Misanu - MotoE

Vítěz: M. Ferrari (ITA)

17.05.2020, 15:30 • Misano World Circuit Marco Simoncelli • Martin Augustin (@ogy_16)

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a brzy už snad i u reálných závodů na počtenou! (16:05:39)

9. Dominique Aegerter (SUI)
V závodě MotoE zvítězil Matteo Ferrari, který si vyjel takový náskok, že už ho neohrozil ani pád v posledním kole. Druhý dojel Brazilec Eric Granado a z třetího místa se může radovat Mattia Casadei, jenž vyhrál v závěru souboj s Medinou.

Konec závodu.

Cíl

Matteo Ferrari skutečně vítězí. Druhý končí Eric Granado a třetí přeci jen Mattia Casadei, který stačil předjet Alejandra Medinu.

5

Tak pozor, Matteo Ferrari spadl. Měl ale takový náskok, že i tak zvedl motocykl poměrně jasně na prvním místě.

5

Nevypadá to. Matteo Ferrari je už v závěrečném kole a má velký náskok.

4

Eric Granado prosí Mattea Ferrariho, aby na něho počkal. No, nevím, zda lídr závodu tuto prosbu vyslyší :-)

4

Casadei ale spadl a propadl se až na páté místo. Vede tedy Ferrari před Granadem a Medinou, který přitom startoval až z posledního místa.

3

Matteo Ferrari vede už o dvě sekundy před Ericem Granadem. O třetí místo bojují Mattia Casadei a Alejandro Medina.

2

Za Ferrarim vyrazil Eric Granado, třetí je Mattia Casadei.

1

Matteo Ferrari udržel po startu vedení. To v kvalifikaci druhý Jordi Torres byl někým sestřelen a nyní je až osmý.

Závod právě odstartoval.
Kvalifikaci třídy MotoE vyhrál Matteo Ferrari.
Závod MotoE se pojede na pět mol, což je poloviční vzdálenost reálného klání této kategorie.

Mapka okruhu.

Před čtrnácti dny poprvé dostali možnost zazávodit si také závodníci slabších tříd Moto3 a Moto2. Ty tentokrát vystřídají jezdci kategorie MotoE. Podívejme se na startovní pole jejich závodu, v němž nebudou scházet ani známá jména jako Mike Di Meglio, Xavier Simeon či Dominique Aegerter...

Openbank Aspar Team: Alejandro Medina
Vítám tu všechny milovníky motorsportu, byť se vzhledem k současné situaci musíme zatím spokojit pouze s virtuálním závoděním. Už čtvrtý virtuální podnik si pro fanoušky připravili pořadatelé MS silničních motocyklů. Pojede se na trati v Misanu, která je dějištěm Grand Prix San Marina. Tentokrát se bude kromě třídy MotoGP závodit také v kategorii MotoE, tedy motocyklů na elektřinu, které jsou rovněž zahrnuty ve hře MotoGP20.