10.03.2020, 17:30 • VTB Arena, Moskva • Osmifinále • David Suchý

Tipsport: 1.76 4.46 3.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dmitrij Jaškin (DMS) 1+1, 7 střel, čas na ledě 19:09

Robin Hanzl (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:04
Július Hudáček (SPM) nechytal (19:56:11)

Zblokované střely – 13:13.
Vyloučení – 6:3.
Využití přesilovek 0/3 – 1/6.
Vhazování – 33:31
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dynama, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Spartaku se povedlo vyrovnat výsledek, jenomže regulérnost branky muselo potvrdit video, což rozhodl o pravém opaku. Dynamo tak stále vedlo o jednu branku, o několik vteřinek později se samo dostalo do dvoubrankového vedení. Spartak se ovšem v závěru utkání dostal do velkého tlaku, který přinesl pouze kontaktní branku, avšak domácí přidali další dvě trefy do prázdné branky.

59:21

59:21 Dmitrij JAŠKIN - 4:1

59:21

Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí navíc přidávají další trefu do prázdné branky! Hosté se nemohli prokousat do útočného pásma, naopak u středového kruhu se k volnému kotouči dostal DMITRIJ JAŠKIN, který tak zamířil do prázdné branky.
Bez asistence.

57:47

57:47 Igor POLYGALOV - 3:1

57:47

Domácí trefou do prázdné branky rozhodující o vítězi tohoto zápasu! Spartak sice kombinoval v pásmu, jenomže po jedné z nepřesností to přes celou hrací plochu zkoušel domácí IGOR POLYGOV, jenž zamířil přesně do prázdné branky.

57:03

57:03 Patrik HERSLEY - 2:1

57:03

Spartak právě vstřelil branku!
Tak ono to bude ještě hodně zajímavé! Spartak totiž hrál přesilovou hru 6 na 3, přičemž se k puku dostal PATRIK HERSLEY. Jeho dělovka nakonec směřovala přesně mimo dosah brankáře Jerjomenka, jenž byl navíc v pohybu na opačnou stranu. Spartaku navíc bude přesilová hra pokračovat!
Asistence: Kaspars Daugavinš, Andrej Kutějkin.

56:58

Necelé čtyři minuty před koncem tohoto zápasu probíhá poslední komerční přestávka. Spartak stále marně usiluje nad vyrovnávací brankou, čas se mu ale krátí.

56:50

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Jaškin – 2 min., sekání).

56:09

Z velice dobré pozice před malým momentem zakončoval Hanzl, který o vlásek minul branku. Spartak Moskva má velký tlak, neboť to zkouší bez brankáře Bespalova.

55:21

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Semjon Pankratov – 2 min., držení).

54:24

V posledních minutách sledujeme celkem plynulou podívanou. Spartaku se opět povedlo zaměstnat brankáře Jerjomenka, který raději podržel hrací předmět pod sebou.

51:22

Vypadalo to na další vyloučení, avšak to se nakonec neděje. Jeden z hráčů Spartaku totiž vyhodil puk ven z hrací plochy, po krátké domluvě se vylučovat nebude.

50:11

Až nyní se Spartak dočkal celkem povedené souhry, přičemž na konci této kombinace byl Fjodorov, který ovšem nepřekonal přesouvajícího se brankáře.

49:43

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Vjačeslav Kuljomin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., držení hole).

49:23

Se Spartakem to v tuto chvíli opravdu nevypadá zrovna nejlépe, necelých deset minut před koncem zápasu prohrává o dvě branky, což značí hodně těžké sousto.

4:1

Branky a nahrávky: 38. Šipačov (Jaškin, A. Petersson), 48. Afinogenov (Alexejev), 58. Polygalov, 60. Jaškin – 58. Hersley (Daugavinš, Kutějkin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Ljamin, Mironov (A), Grigorjev, J. Zajcev, Ogurcov – Šipačov (C), A. Petersson, Jaškin – Brjukvin, Polygalov, Indrašis – Jefremov, Alexejev, Afinogenov – V. Kuljomin (A), Michajlov, Pankratov – Muranov.

Spartak Moskva: Bespalov (Chomčenko) – Viklund, Hersley, I. Višněvskij, D. Višněvskij, Kutějkin (A), Trišin, Nikišin, D. Musin – Fjodorov, Nikoncev (C), R. Hanzl – Zubov (A), Karsums, Daugavinš – Malychin, A. Galimov, Chochlačov – Juňkov, Cyplakov, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Odins, Naumov – Lazarev, Šalagin