01.03.2020, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • 26. kolo • Patrik Czepiec

Tipsport: 4.2 6.3 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

5. Bohemians
6. Střešovice
7. Otrokovice
8. Královské Vinohrady

O poslední postupové místo se rvalo pět celků. Ostrava přišla o naději porážkou s Mladou Boleslaví, Královské Vinohrady ztratily v závěru s Českou Lípou náskok, vyhrály až v prodloužení, ale to jim díky vzájemné bilance s Libercem na postup těsně stačí. Do vyřazovacích bojů nemíří zmíněná Česká Lípa, která naopak sehraje skupinu o udržení. Té se nevyhnou ani hráči Black Angels, když v posledním kole s pražskou Spartou padli po samostatných nájezdech. Smutní Liberec, když v 26. kole vyzrál na Bohemians, přesto vinou předchozích výsledků nepůjde dál a po základní části končí devátý.
Hráči utkání:
Michal Sládek (Ostrava) – 2+0
Lukáš Bauer (Mladá Boleslav) – 19 zákroků
Utkání sledovalo 264 diváků.
Střely na branku ve 3. třetině: 9:5
Technologové vyhrávají i v posledním zápase základní části a postupují do play off se ztrátou jediné kytičky. Ostravě se rozplynul sen o postupu do vyřazovacích bojů, přestože i ve třetí třetině mohutně bojovala o vyrovnání a několikrát odvolala brankáře. Konečný stav dnešního utkání je 3:7. Po odehrání kompletního kola vám přineseme informaci o všech postupujících.

59:35

Lukáš Bauer si připisuje další zákrok, míček zachytil ze vzduchu.

59:13

Necelá minuta do konce. Tadeáš Chroust je faulován a Boleslav stále třímá míček. Ostrava už je pochopitelně v pěti.

58:05

Informace z dalších hal: V současné chvíli je posledním postupujícím celkem Liberec, který vede 4:2 nad Bohemians. Zápas České Lípy s Královskými Vinohrady jde do prodloužení, domácí jsou tedy ze hry. Black Angels sice také vedou, ale mají daleko horší skóre než Severočeši.

57:31

Mladá Boleslav se nesnaží zaútočit, místo toho šetří čas, který zbývá do konce základní hrací doby.

56:56

Oddechový čas pro hosty.

56:56

Michal Sládek sestřelil Aleše Höfera a bere svému týmu naději na postup do vyřazovací části. Dvě minuty odsedí za bránění ve hře.

56:22

Ostrý atak v rohu přisoudil míček Mladé Boleslavi. Laja už ani nemá instrukce, aby se vracel na své pracoviště.

55:55

Ve stejném čase timeout pro domácí. Posledním postupujícím do play off jsou momentálně stále Královské Vinohrady, avšak v tuto chvíli už to není tak zřejmé, neboť inkasovaly vyrovnávací branku na 6:6

55:55

A Martin Tokoš evidentně stále má co říct ostravské střídačce, teď ho uklidňuje hlavní rozhodčí.

55:29

Šebek hodlal nachytat Laju, který nebyl v ideálním postavení po návratu do brankoviště. Křižný pas mu ale nevyšel.

54:51

Daniel Šebek využil standardní situace k výběhu a střele z otočky. Laja se štěstím kryje a odchází na hráčskou lavici.

3:7

Branky a nahrávky: 20. Sládek (Šindler), 43. Malajka (Klimscha), 49. Sládek (Daniš) – 1. Curney (Natov), 9. Suchánek (Curney), 13. Bína (Gruber), 14. Tichý (Tomáš Chroust), 18. Komárek (Tadeáš Chroust), 44. Suchánek (Šebek), 52. Tokoš (Zakonov)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Lipový, Jiří Šebesta, J. Bauer, Flašar – Sovják, Malajka, Juhaňák – Kotilainen, Klimscha, Stejskal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Posselt, Dohnal – Binder, Zapletal.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Tichý, Suchánek, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Komárek, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora