25.02.2020, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • Adam Dořák

Tipsport: 2.04 4.29 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání
Jokerit
David Sklenička: 0+0; 5 střel na branku; čas na ledě: 22:14. (19:12:49)
Novgorod zvládl závěrečné play off a může slavit postup do letošního play off. Aktuálně se dostává na sedmou pozici. Zatímco jejich soupeř zůstane na třetí pozici a v play off narazí na Jaroslavl.

59:18

Skoro mohl Novgorod dát branku, ale nakonec puk do branky nedostali.

58:47

Halou se již rozbíhá mexická vlna a vypadá to, že Novgorod zvítězí a bude tak slavit postup do play off.

57:16

Jokeriu schází dvě branky do případného prodloužení, avšak Novgorodu se daří eliminovat jeho případný tlak a taky ohrožovat jejich branku.

56:10

Niemi musel hodně ven z branky a nakonec byl rychleji u puku a před dojíždějícím hráčem Novgorodu dokázal eliminovat nebezpečí.

55:00

Anders Lindbäck váhal se svou rozehrou a nakonec musel na poslední chvíli vyrážet puk ze svého brankoviště.

54:07

Trochu větru nyní do defenzívy Jokeritu přinesl Andrej Belevič, který však nepřekonal Niemiho.

53:52

Hosté mají sice převahu na puku v posledních minutách, ale nemohou se dostat více před branku soupeře a vytvořit si před ní souvislejší tlak.

52:06

Jokeritu se nyní daří velmi dobře forčekovat a nedává Novgorodu ani trochu prostoru.

49:46

Již se nám opět hraje v plném počtu a při nepravidelné hře, měl největší šanci Novgorod, aby si pojistil své vedení.

48:08

Niemi nyní předvedl perfektní zákrok, když se rychle přesunul ke své levé tyčce a odrazil letící puk! Nyní podržel svůj celek pro případný úspěch.

47:46

Při přechodu modré čáry se Jokerit dopustil faulu. Konkrétně Kontiola, který ztratil puk a následně podrazil soupeře.

47:02

Nakonec se nedostal do šance a i hosté si zahrají první přesilovku tohoto utkání. Za příliš mnoho hráčů na ledě je vyloučen Danil Verjajev.

46:53

Jokerit má puk ve své moci a je mu signalizováno vyloučení. Nyní se snaží rozjet útok ze svého pásma.

45:25

Snaha o střelu, avšak jeden z hráčů domácích dokázal zastavit puk a následně jej i vyvézt do bezpečnější zóny na ledové ploše.

44:42

Hráč Jokeritu dokázal ve středním pásmu vložit do dráhy puku svou hůl a zamezil tak dlouhé přihrávce soupeře.

43:15

Následně přenesli hru před Landbäcka, který drží puk před sebou a následně ve výstroji.

42:57

Hosté zvládli i zbytek svého oslabení a přečkali tak těžký úvod třetí třetiny.

42:04

Jokerit nyní ustál skrumáž před svou brankou a vyhazují puk. Nyní již hrají ve čtyřech.

41:30

Niemi zasahuje a přerušuje hru. To vše po střele Schroedera.

40:46

Přesilovka se Novgorodu rázem vylepšila a nyní budou hosté prožívat kritické období.

40:44

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:14

Domácí tedy začínají třetí třetinu přesilovou hrou a uvidíme, jestli ji využijí...

40:01

Druhá třetina nám sice branku nenabídla, ale viděli jsme poměrně útočné pojetí od obou celků. Novgorod začne třetí část přesilovou hrou, neboť pár vteřin před druhou sirénou se hosté dopustili faulu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55

A v samotném závěru tu máme první vyloučení. Dokonce za brankou Jokeritu došlo k menší šarvátce. Vyloučen je Teemu Eronen za hákování.

39:40

Přesto po dalším útoku ještě dokázal donutit brankáře Torpeda k zákroku.

39:00

Minuta do konce druhé třetiny, Jokerit se zdržoval v pásmu, ale od pravého mantinelu se jim nepodařilo dostat k brance.

37:25

Niemi byl nyní pořádně odstřelován. Avšak většina střel byla buď blokována nebo šla mimo jeho branku. Domácí si však vytvořili slušný tlak.

35:16

Oba celky se nyní individuálně pokoušely prosadit, ale ani jeden z hráčů neuspěl se svým nájezdem do pásma.

34:40

Blíží se nám závěr druhé třetiny a co je hodně s podivem, že jsme ještě neviděli ani jedno vyloučení.

32:30

Zakázané uvolnění Jokeritu a vhazovat se tak bude před jejich brankářem.

31:40

Jokeritu se podařilo opět uzavřít svého soka, ale až moc chtěli dostat puk přímo do branky. Nakonec jej zachytil jeden z hráčů, který jej v pořádku vyvezl až do pásma soupeře.

30:42

Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje Lindbäck. Ve druhé třetině jsou oba celky hodně aktivní v útocích, ale branka nám zatím nepadla ve druhé části hry.

30:08

Georgij Mišarin se pokoušel vystřelit od modré ihned po vyhraném buly. Avšak nakonec jeho rána nedošla ani na brankáře Niemiho. Puk byl úspěšně blokován.

29:31

Kirill Urakov se pokoušel obejít soupeře, ale nepřišel si na posledního obránce Jokeritu, který ho nepustil do zakončení.

28:55

Po přerušení reagují domácí na zvýšený tlak soupeře svým oddechovým časem.

28:26

Z opakovaného záběru šlo dobře vidět, jak brankář Novgorodu zasáhl na poslední chvíli svým betonem.

28:26

Nyní opět Anders Lindbäck v permanenci. marně se natahoval pro puk ve svém brankovišti. Avšak dokázal se rychle dostat zpět do brankářského postavení a uhájit svou svatyni.

27:30

Hráči Jokeritu nyní delší dobu operovali s pukem v pásmu Novgorodu, ale Lindbäcka pořádně nedokázali prověřit.

25:34

Na druhé straně rychlý přechod do útočného pásma, Anders Lindbäck má puk pod svou lapačkou.

24:59

Rychlý protiútok Novgorodu přinesl jen menší pozdvižení na tribuně, ale Niemi ubránil své brankoviště.

24:32

Anders Lindbäck si pohlídal svou pravou tyčku a nedovolil soupeři ke snížení.

23:05

Tvrdá střela od modré, kterou vyslal Skelnička. Ránu obětavě zmírnil jeden z obránců, následně puk míří do ochranné sítě.

22:16

Nahození na branku Niemiho nebylo příliš nebezpečné, ale defenzívu Žolíků se nemlže stále dostat k puku.

21:16

Po útočných manévrech Jokeritu si nyní musel dávat pozor i hostující brankář. Nakonec hráči zakončení nevyšlo dle jeho představ.

20:01

Začátek třetí třetiny přinesl opatrnou hru. Následně se během jedné minuty dokázali domácí dvakrát prosadit. Jokerit na nepříznivou situaci odpověděl svou brankou, která padla bezprostředně po buly. Avšak těsný stav skóre nevydržel dlouho, neboť o půl minuty později Niemi kapituloval potřetí. Defenzíva hostů není dnes v dobrém rozpoložení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Po vhazování ve středním pásmu se do šance dostával Anton Šenfeld, ale na poslední chvíli mu obránce překazil únik!

18:55

Běží nám poslední minuta první třetiny a oba celky jakoby přestaly nyní podnikat nebezpečné útočné akce.

17:47

Hráč Jokeritu sbírá puk za svou brankou a se svými spoluhráči se pokusí zaútočit.

16:50

Oba celky nyní bojují o puk spíše ve středním pásmu.

15:23

Po akci hostů zůstala za brankářem domácích posunutá branka a hra je přerušena.

14:15

Novgorod si tedy vrátil zpět své dvou brankové vedení. Na domácích jde vidět, že chtějí dnes uspět a jejich případný úspěch je posune do bitvy o Gagarinův pohár.

12:01

12:01 Kirill URAKOV - 3:1

12:01

Torpedo právě vstřelilo branku!
O půl minuty později se stav skóre opět mění. Defenzíva Jokeritu dnes hoří jako kancelářský papír. KIRILL URAKOV se ujal odraženého puku od mantinelu a dokázal svým úprkem překonat Niemiho. Asistence: Daniil Iljin.

11:29

11:29 Nicklas JENSEN - 2:1

11:29

Jokerit právě vstřelil branku!
Nicméně jejich snížení přichází jako blesk z nebe! Ihned po buly přišla rozehrávka na modrou, odkud čistým průstřelem překonává brankáře NICKLAS JENSEN. Asistence: Petri Kontiola.

11:26

Skrumáž před brankářem Novgorodu, ten stále drží nulu a hosté se marně snaží o snížení.

10:08

Nutno říci, že hosté byli doposud aktivnější, uvidíme, co s nimi udělají slepené branky soupeře.

08:25

Hosté na tuto bleskurychlou situaci odpovídají svým oddechovým časem.

08:25

08:25 Ty RATTIE - 2:0

08:25

V krátké době je tu druhá branka domácího celku. Autorem branky je TY RATTIE, který si dokázal nabruslit až před Niemiho a zasunout puk do jeho branky. Asistence: Andrej Belevič a Stanislav Bočarov.

08:14

08:14 Jordan SCHROEDER - 1:0

08:14

Domácí celek vybojoval puk u mantinelu a Damir Žafjarov poslal puk přesně na volného JORDANA SCHROEDERA. Asistence: Damir Žafjarov.

07:08

Veli-Matti Savinainen se ocitl v dobré příležitosti, avšak dorážka z pravé strany nevedla k první brance dnešního zápasu!

06:40

Brian O'Neill nabral rychlost a dostal se až před obránce, nicméně brankáře Novogordu bekhendem nepřekonal!

05:14

Hraje se svižně bez přerušování, avšak bez nějakých prvotních šancí zápasu.

03:15

Michail Orlov nahodil puk na branku, Niemi jej zastavil lapačkou, avšak hru nepřerušuje a ihned rozehrává na svého najíždějícího spoluhráče.

02:28

Sledujeme opatrný začátek utkání od obou stran.

01:49

Až nyní se jim daří založit rychlý útok, který nedotáhli do zdárného konce.

01:12

Nahození hostujícího hráče zastavil hráč Novgorodu, avšak domácím se nedaří dostat k puku a vyvézt hru ze svého pásma.

00:10

Započal poslední zápas obou celků v letošní základní části KHL.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torpedo Nižnij Novgorod
Torpedo drží osmou příčku, která pro ně znamená play off. Avšak ani v posledním zápase ještě jistotu play off nemá. Zápas s Jokeritem bude pro ně hodně důležitý. Postup do vyřazovacích bojů mají ve svých rukou a pokud zvítězí za dva body, tak si v letošním roce zahrají o Gagarinův pohár. V případě prohry, budou muset spoléhat, že Soči nedokáže vyhrát své dva poslední zápasy, které aktuálně na Novgorod ztrácí tři body!
A právě se svým konkurentem sehráli poslední zápas, když Soči dokázalo zvítězit po prodloužení 1:0 a díky této výhře ještě mohou zabojovat o poslední postupové osmé místo.

Jokerit Helsinky
Na druhou stranu helsinský celek už může potenciálně šetřit síly na nadcházející play off. Do něj budou vstupovat ze třetí pozice, kterou si dlouhodobě drží. V posledním zápase hráli před vlastními diváky proti ambicióznímu celku z Petrohradu a zápas se jim příliš nepodařil, prohráli 1:6! Jokerit je sice mírným favoritem, avšak otázkou, jak k tomuto zápasu sami přistoupí. Jokerit se může jen naladit do play off případným vítězstvím, kdežto Novgorod hraje o poslední místo do play off!
Jokerit

David Sklenička – 2+3 = 5 bodů po 24 odehraných zápasech; +/- 8

Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Novgorodu nefiguruje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:1

Branky a nahrávky: 9. Schroeder (Žafjarov), 9. Rattie (Belevič, Bočarov), 13. Urakov (D. Iljin) – 12. Nicklas Jensen (Kontiola)

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Orlov, Barancev (C), Ch. Genoway, Zborovskij, Mišarin, Aljajev – Žafjarov, Schroeder (A), Šenfeld – Rattie, Belevič, Bočarov – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Šachvorostov, Szczechura, Varnakov (A) – Počivalov.

Jokerit Helsinky: A. Niemi (Waltteri) – D. Sklenička, Eronen, E. Räsänen, Lööv, O. Lauridsen, Kivistö – Nicklas Jensen, Kontiola, Haapala – Savinainen, O'Neill (A), Joensuu (A) – Anttila (C), Pihlström, Oksanen – Moses, M. Niemi, H. Ikonen.

Rozhodčí: Birin, Lavrentjev – Ponamarenko, Strelcov

08:14 NNO 1:0 Schroeder (Žafjarov)
08:25 NNO 2:0 Rattie (Belevič, Bočarov)
11:29 JOK 2:1 Nicklas Jensen (Kontiola)
12:01 NNO 3:1 Urakov (D. Iljin)
39:55 JOK 2 Eronen, hákování