21.02.2020, 20:45 • Stade Saint-Symphorien, Mety • 26. kolo • Petr Frömel

Tipsport: 4.55 3.41 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji hezký večer i víkend a příště na shledanou. (22:56:49)
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:14.
Zápas je u konce, hosté ve druhé půli drželi svůj těsný náskok a navíc hráli přesilovku, když se v 82. minutě nechal zbytečně emocemi unést Habib Diallo. Ovšem až v úplném závěru, kdy Alexandr Úkíddžá šel svým spoluhráčům pomoci dopředu, trefil prázdnou bránu Houssem Aouar a rozhodl definitivně o výhře svého mužstva.

90+7

90+6

Domácí přišli o míč u středové lajny a to je to poslední, co diváci v tomto klání uvidí.

90+6

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Amine Gouiri.

90+4

90+4. Houssem AOUAR - 0:2

90+4

Lyon právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto. Alexandr Úkíddžá šel pomoci svým spoluhráčům, avšak HOUSSEM AOUAR se dostal do úniku, který zakončil střelou do prázdné brány.

90+3

Domácí mají možnost z rohového kopu.

90+1

Jeden z domácích se dostal do zakončení, avšak trefil jen obránce.

90+1

Nastavuje se šest minut.

90

Lyon drží míč daleko od své svatyně, Métám se rychle krátí čas.

88

Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Papa Ndiaga Yade.

87

Žlutou kartu nyní obdržel i kouč domácího mužstva Hognon.

86

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Houssem Aouar.

85

Denayer odešel za postranní čáru, aby se mohlo pokračovat ve hře, chystá se první střídání na straně Lyonu.

83

Hra je přerušena, na trávníku leží Jason Denayer.

82

82. Červená karta

82

Je to tak, Habib Diallo (FC Méty) dostává červenou kartu a domácí budou dohrávat v deseti.

80

Habib Diallo se hodně tvrdě ohnal ve svém pokutovém území po soupeři a za tohle by klidně mohl vidět červenou. Rozhodčí se radí s videem.

79

Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Thierry Ambrose.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Marvin Gakpa.

78

Moussa Dembélé se hodně rozčiluje, že sudí nevyhodnotil zákrok na něj jako nedovolený, hra pokračuje.

77

Letící balón byl odražen za postranní lajnu, hosté budou vhazovat.

75

Šance pro Lyon, který rozehraje kousek za středovým kruhem.

73

Lyon převzal iniciativu a dlouho operoval u domácí svatyně, faulem však o balón přišel.

71

Po jeho rozehrávce střílel z voleje Mamadou Fofana, ovšem příliš vysoko.

71

Kévin N'Doram to zkusil z poměrně velké dálky, jeho rána byla tečována do zámezí a následovat nemůže nic jiného než rohový kop.

69

Domácí si dlouho mezi sebou vyměňují balóny, ale to je tak vše.

67

Lyon se díky šťastné teči dočkal druhého gólu, ten ovšem není pro předchozí těsný ofsajd správně uznán.

66

Obrana hostů však veškerému nebezpečí dokázali zabránit, následně jeden z domácích hráčů nakopl míč z dálky přímo do náruče Lopese.

65

Teď se snad Méty vůbec poprvé ve druhé půli mohou dostat k bráně Lyonu, rozehrávat budou standardku na jeho straně.

62

Lyon častěji drží míč a protivníkovi jej odmítá dát, tomu se přeci jen čas krátí.

60

Držení míče po hodině hry je celkem vyrovnané, 46 % – 54 %.

59

Nepřesný nákop končí u Lopese, jenž rozehrává na krátko.

57

Jeden z domácích fotbalistů si počínal nedovoleně a jeho tým tak na útočné polovině přichází o míč.

56

Anthony Lopes předvedl rychlý reflex, včas vyběhl z brány a volný míč odkopl do bezpečné vzdálenosti.

55

Matthieu Udol se snažil odcentrovat od levého rohového praporku k bráně, to se mu nepovedlo a navíc ani nevybojoval roh.

52

Alexandr Úkíddžá musel hodně daleko od své brány, aby byl u míče jako první a odkopl jej do bezpečí.

50

Tečovaný centr doletěl přímo do rukou vyběhnutého brankář Mét, který rychle rozehrává.

47

Lyon zastavil ofsajd, rozehrávat bude brankář Mét.

46

První půle byla velmi vyrovnaná, k vidění nebyl příliš kvalitní fotbal, avšak v závěru se děly věci. Hlavní arbitr nejprve nařídil po ruce jednoho z hráčů pokutový kop, který sice domácí brankář zneškodnil, ale sudí jej nechal opakovat. Následně se už nejlepší střelec Lyonu nemýlil a hosté tak odchází do kabin spokojenější.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+9

45+8

45+8. Moussa DEMBÉLÉ - 0:1

45+8

MOUSSA DEMBÉLÉ se s tím příliš nepáral a zamířil na střed do horní části brány. Alexandr Úkíddžá uskočil stranou, takže na míč už nemohl dosáhnout.

45+7

Žlutou kartu dostává Alexandr Úkíddžá (FC Méty).

45+5

Alexandr Úkíddžá sice pokutový kop chytil, avšak hlavní arbitr nařizuje opakování. Tento poločas snad nikdy neskončí.

45+4

Sudí se šel podívat nakonec sám a rozhodl o pokutovém kopu ve prospěch Lyonu.

45+1

Nastavovat se má minuta, ale je jisté, že to bude víc, neboť arbitr se stále radí.

45

Jen z domácích hráčů zahrál v pokutovém území jasně rukou, hlavní arbitr situaci konzultuje s videem.

44

Mamadou Fofana střílel v pádu a navíc hodně vedle, tento pokus určitě nemohl Anthony Lopese vážněji ohrozit.

41

Méty však strážce hostující svatyně vůbec neohrozili a hosté míč odkopávají do bezpečí.

40

Jason Denayer si počínal hodně tvrdě u postranní lajny a jeho tým se bude muset bránit.

38

Teď to jsou domácí, kdo dlouho pobývá v prostoru u pokutového území soupeře, ke střele se však dostat nemohou.

36

Fernando Marçal to zkusil z dálky, avšak míč poslal vysoko nad hostující bránu. Pak se ještě dožadoval rohu, ale nebylo mu vyhověno.

35

Žlutou kartu dostává Maxwel Cornet (Olympique Lyon).

34

Lyon rozehrál rohový kop, lehká teč jednoho z hráčů poslal balón těsně vedle levé tyče.

33

Vše utnul domácí gólman, jenž vyběhl z brankové lajny a balón ukryl do rukou.

32

Lyon je rychle zpátky a dělá soupeřově obraně nemalé problémy.

30

Teď si favorit nerozuměl v útoku a míč letí kamsi do zámezí. Alexandr Úkíddžá s rozehrávkou nespěchá.

27

Lyon byl blízko, střela bez přípravy Ibrahima Nianeho však byla zblokována domácí obranou.

25

Znovu spíše nudná pasáž, u míče hosté, kteří si dlouho vyměňují přihrávky.

23

Léo Dubois byl zřejmě bolestivě zasažen a zůstává ležet na trávníku.

22

Daleký nákop končí u Úkíddžáa, ten rychle kryje míč do náruče.

20

Marcelo hlavou poslal míč příliš vysoko nad domácí svatyni.

19

Sražená rána jednoho z hostujících hráčů končí v zámezí, následuje roh.

17

Hráčům Mét sice nechybí aktivita, ovšem když už se dostanou k pokutovému území soupeře, o míč přijdou.

14

Hosté překazili rozehrávku Mét a přihrávají si mezi sebou.

12

Jason Denayer neudeřil míč příliš silně a Alexandr Úkíddžá měl lehkou práci s jeho zkrocením.

11

Znovu si domácí počínali nedovoleně, Opa Nguette byl až příliš agresivní.

9

Habib Diallo tečoval přihrávku z levé strany mimo bránu, rozehrávat bude Anthony Lopes.

7

Teď navíc faulovali, takže se musí stáhnout.

6

Méty jsou na soupeřově polovině, ale až k bráně se jim dostat nedaří.

5

Hosté poslali balón jen k domácí brankáři, ten s rozehrávkou nepospíchá.

3

Na první šanci se stále čeká, týmy si míč vyměňují, k vidění je řada nepřesností.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye, Udol – N'Doram, Fofana, Angban – Nguette, Diallo (C), Niane.
Náhradníci: Delecroix – Delaine, B. Traoré, Gakpa, Cohade, Yade, Ambrose.

Olympique Lyon: A. Lopes – Marcelo, Denayer (C), Marçal – Dubois, Bruno, Tousart, Cornet – Toko Ekambi, Terrier – M. Dembélé.
Náhradníci: Tătăruşanu – J. Andersen, Tete, Aouar, Caqueret, B. Traoré, Gouiri.

Rozhodčí: E. Wattellier – A. Berthomieu, B. Pages.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Méty 2:0
Méty – Lyon 0:5
Méty – Lyon 0:3
Lyon – Méty 5:0

Méty se z výhry nad Lyonem radovaly naposledy 31. srpna 2014, kdy na svém hřišti zvítězily 2:1, třebaže ještě v 82. minutě prohrávaly 0:1.
Olympique Lyon

Hosté na tom jsou o něco lépe, díky 34 získaným bodům jim patří jedenácté místo, ačkoliv i s tímto umístěním nemůže být v Lyonu určitě spokojenost, na druhou stranu třeba na třetí Rennes ztrácí jen sedm bodů. Venku se navíc hráčům Lyonu daří, ze třinácti klání si odvezli osmnáct bodů díky pěti výhrám a třem remízám, vstřelili třiadvacet branek a o čtyři méně inkasovali. V tuto chvíli však drží sérii dvou venkovních porážek za sebou, 1:2 v Nice a 2:4 s PSG. Se třinácti góly vede tabulku střelců týmu Francouz Moussa Dembélé, v celkové tabulce je pátý.
FC Méty

Domácí se nachází na patnáctém místě s 28 body, před osmnáctým Dijónem, jenž pobývá na první sestupové příčce, mají jen dvoubodový náskok. Na svém hřišti mají dosud hodně zajímavou bilanci, z dvanácti klání čtyřikrát vyhráli, prohráli i remizovali, vstřelili šestnáct branek a o dvě méně inkasovali. Naposledy před svými fanoušky prohráli těsně 1:2 s Bordeaux, když otevřeli skóre zápasu hned ve 2. minutě, od 8. minuty však hráli v oslabení, soupeř toho využil ve druhé půli a vítězný gól vstřelil šest minut před koncem. Nejlepším kanonýrem mužstva je s dvanácti zásahy Senegalec Habibou Mouhamadou Diallo, který je v tabulce střelců celé ligy na šesté příčce.
Dobrý den všem fotbalovým příznivcům, dva zápasy dnes předehrají 26. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy, druhým v pořadí bude souboj týmů ze spodu a středu tabulky, Mét a Lyonu. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.