03.02.2020, 15:00 • Arena Metallurg • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.82 3.85 2.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:37
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:17 (17:30:20)
Střely na branku – 31:32 (5:11, 14:11, 9:8 – 3:2)
Zblokované střely – 14:15
Vyhraná vhazování – 28:25
Trestné minuty – 8:4
Hity – 24:16
Magnitogorsk dnes získal cenné dva body, které ambiciózní tým zase více přiblížily k povinnému postupu do play-off. Na první gól se dnes čekalo až do 35. minuty, kdy hosty poslal do vedení Jegor Martynov. V úvodu třetí části zařídil Metallurgu vyrovnání parádní individuální akcí obránce Viktor Antipin, který projel s pukem téměř celé hřiště a svou střelou zaskočil brankáře Bobkova. 20 sekund před koncem prodloužení pak rozhodl o domácí výhře Nikolaj Kuljomin.

64:40

64:40 Nikolaj KULJOMIN - 2:1

64:40

Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí rozhodují 20 sekund před koncem prodloužení! Ve středním pásmu ukořistil puk NIKOLAJ KULJOMIN, který se s ním na pravém křídle dostal až do střelecké pozice a ranou pod vyrážečku Bobkova trefil Magnitogorsku výhru – 2:1. Bez asistence.

64:05

Igor Bobkov vyjel pro puk až k obranné modré a tím zabránil možné šanci Magnitky.

64:01

Minuta do konce prodloužení.

63:28

Na druhé straně se prokličkoval až před branku Eric O'Dell. Jeho bekhendová střela skončila na těle Bobkova!

62:44

Ta přišla teď! Jegor Martynov a Taylor Beck najížděli na jediného obránce. Ránu Martynova z levého kruhu k bližší tyčce Košečkin vyrazil!

61:54

Domácí jsou v prodloužení více na kotouči. Hráči Omsku na svou příležitost čekají.

61:11

Tentokrát to zkoušel Tomáš Filippi, český útočník branku hostů netrefil.

60:39

Nepříjemnou střelou švihem se prezentoval Brandon Kozun. Bobkov stačil puk vytěsnit.

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 1:1 a oba celky tak mají jistý bod. O držiteli toho druhého rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

Už se spíše jen dohrává. Domácí nahodili puk za branku soupeře.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:50

Ránu Andreje Loktionova musel vyrážet Bobkov.

58:31

Další icing domácích.

57:49

Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Košečkina.

57:39

Šumakov byl v útočném pásmu dříve než puk. Hostům je tedy odpískáno postavení mimo hru.

57:01

Čas utíká. Hraje se opatrněji, nikdo nechce chybovat.

55:28

Kirill Semjonov dostal přihrávku na osu hřiště, odkud z voleje minul domácí branku.

54:59

Pět minut do konce třetí třetiny. Uvidíme, zda některý z týmů rozhodne ještě v řádné hrací době.

54:20

Nepříjemnou střelu od modré čáry viděl Košečkin na poslední chvíli. Puk vykopl levým betonem!

53:23

Vojnov našel na pravém kruhu Taylora Becka, jehož střela ale byla zablokována. Domácí jsou kompletní!

52:12

Nahození Vjačeslava Vojnova bylo tečováno mimo domácí branku.

51:35

Timkin se snažil vyhodit, v čemž mu bránil hostující obránce, který hájil modrou čáru. Od jeho hole se puk odrazil na domácí střídačku.

51:24

Do zakončení se cpal Sergej Šumakov, který byl ale sražen k ledu. Rozhodčí po krátkém váhání vylučují Arťoma Minulina za podrážení.

50:13

Na druhé straně střílel z první Sergej Mozjakin. Vrtící se puk končí v lapačce Bobkova.

49:58

Semjon Košelev střílel z pravé strany do vyrážečky brankáře Košečkina.

49:11

Hostující hráč odchází na střídačku s pomocí spoluhráče a lékaře. Zdá se, že ho to hodně bolí.

49:11

Před domácí brankou zůstává ležet útočník Omsku Arťom Manukjan. Ten se drží za pravou ruku. Vypadá to na loket nebo rameno.

48:45

48:34

Domácí vyhazují a tohle oslabení přežijí.

47:45

Jevgenij Timkin jel v oslabení sám na Bobkova. Ten zakončení mezi betony pokryl!

47:09

Archip Několenko se hned po buly skácel na led a reklamuje, že ho Beck zasáhl holí do tváře. Vylučovat se ale nebude.

47:05

Taylor Beck zavezl puk do hostujícího útočného pásma a vystřelil. Košečkin zakročil lapačkou.

46:44

Jegor Jakovlev krosčekoval Semjona Košeleva a to znamená přesilovku pro hosty.

46:37

Vůbec první zákrok Vasilije Košečkina ve třetí třetině. Domácí brankář drží puk po střele Kirilla Semjonova.

46:24

Puk se dotkl ochranné sítě za brankou domácích. Následuje reklamní přestávka.

46:05

Arťom Minulin střílel z vrcholu levého kruhu. Puk až na brankáře Bobkova neprošel.

45:21

45:09

Hosté se osvobodili. Manukjan pak dokonce pošetřil čas v útočném pásmu.

44:21

Mozjakin našel diagonálou Tomáše Filippiho. Tomu střela z první moc nesedla a Bobkov se tak proti puku stačil přemístit.

43:58

Antipin vypálil od modré čáry. V tomto případě branku netrefil.

43:20

Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení obdržel Brandon McMillan.

42:37

42:37 Viktor ANTIPIN - 1:1

42:37

Je vyrovnáno! Nádhernou individuální akcí se o to zasloužil obránce VIKTOR ANTIPIN, který si vzal puk ve vlastní obranné třetině, projel s ním celé hřiště a z levé strany střílel na Bobkova. Puk proklouzl pod levým betonem hostujícího gólmana až za brankovou čáru. Asistence: Jevgenij Birjukov.

42:05

Sergej Mozjakin se od levého mantinelu uvolnil na osu hřiště a zápěstím prověřil Bobkova. Ten schoval puk do lapačky.

41:49

Manuchov zajíždí s pukem za branku a uklidňuje z pohledu hostí hru.

41:22

Potěchin neobešel Fransona. Hostující obránce může založit protiútok Omsku.

40:53

Hosté nakonec vyhodili na icing.

40:37

Za domácí začala třetí třetinu formace s Andrejem Nestrašilem. Ta se okamžitě usadila v útočném pásmu a snaží se zatopit obraně Omsku.

Hity – 22:11
Ve druhé třetině na obou stranách přibyly šance. Nejprve v přesilovce minul poloodkrytou branku hostující Šumakov. Na druhé straně pak nastřelil dokonce tyčku Tomáš Filippi. Zatím jediný gól tak padl až ve 35. minutě a postaral se o něj obránce Avangardu Jegor Martynov, který tvrdou střelou propálil brankáře Košečkina. Uvidíme, komu se bude více dařit ve třetí části duelu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47

Nikolaj Kuljomin se zkusil prosadit po objetí branky, ale v tom mu zabránila hůl hostujícího hráče.

39:38

Zakázané uvolnění hostí. Ještě jedno buly před Bobkovem.

39:01

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

38:34

Timkin bekhendem posouval puk před hostující branku, kde byl Roman Ljubimov. Ten se do zakončení neprosadil.

37:46

Andrej Loktionov to zkusil z poměrně velké dálky a rozhodně nemířil zle. Bobkov musel zasahovat vyrážečkou, kterou puk odrazil do rohu.

37:28

Rozhodčí pískal zřejmě přihrávku rukou. Hosté jsou vykázáni do středního pásma.

36:27

Zakázané uvolnění domácích.

35:59

Domácím by se nějaký ten bod z tohoto zápasu rozhodně hodil. Jednogólová ztráta zatím nemusí být fatální, ale je třeba být co nejvíce aktivní.

34:24

34:24 Jegor MARTYNOV - 0:1

34:24

Avangard právě vstřelil branku!
Hosté skórují jako první! Z levé strany vypálil kousek za kruhem pro vhazování JEGOR MARTYNOV a na jeho projektil Košečkin nestačil reagovat. Zřejmě měl zakrytý výhled. Asistence: Denis Zernov.

34:13

Obránce Ville Pokka se ocitl až na hrotu hostujícího útoku. Zakončit ale nedokázal.

33:18

Jednalo se o druhou možnost. Košečkin vyřešil na střídačce technickou závadu na výstroji a nyní se vrací do branky.

32:11

Domácí vystřídali brankáře! Místo mezi tyčemi zaujal Vasilij Děmčenko. Bohužel nevím, zda Košečkin odstoupil ze zdravotních důvodů a nebo má například problémy s výstrojí.

31:52

Z osy kluziště vypálil Andrej Nestrašil. Bobkov puk v lapačce neudržel, ale před hostující brankou nebyl nikdo z hokejistů Metallurgu.

30:22

Brandon Kozun se dostal k zakončení z levé strany. Mířil na bližší tyčku, kterou si Bobkov pohlídal.

30:08

Vstoupili jsme už do druhé poloviny utkání. Na gól stále čekáme.

29:48

Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1. Sergej Šumakov situaci řešil střelou z levého kruhu, kterou Košečkin zvládl pokrýt!

29:37

Nápor Metallurgu ukončil Igor Bobkov, který přerušil hru po ráně Jevgenije Birjukova! Následuje reklamní přestávka.

29:24

Domácí prostřídali a pokračují v náporu. To hokejisté Omsku už sotva bruslí, na ledě jsou dlouho.

28:33

Domácí první formace dokáže hrozit. Spolupráce mezi Mozjakinem, Filippim a Kuljominem vypadala zajímavě, posledně jmenovaný ale na vzdálenější tyčce ideálně netrefil puk.

27:27

Po zákroku Košečkina, který vykopl puk pravým betonem, se snažil dorážet Arťom Manukjan. Kotouč mu ale přeskočil čepel hole.

26:34

Ani oni se do žádné šance nedostali. U puku zase Avangard.

26:20

Kličkující Andrighetto se proti domácí přesile neprosadil. Co předvedou hráči Magnitky?

25:26

Zatím největší šance Magnitogorsku! Přihrávka Mozjakina našla před brankou číhajícího Tomáše Filippiho. Ten nastřelil tyčku odkryté svatyně hostí!

24:51

Hráči čtvrté lajny Avangardu podrželi puk ve své útočné třetině. Tím jistě splnili to, co po nich trenér chce.

23:44

Je tomu tak, už jsou v plném počtu.

23:34

Se střelou Semjona Košeleva si poradil Košečkin. Zdá se, že domácí tohle oslabení přežijí.

23:00

Tentokrát Vojnov střelu jen naznačil a místo ní posunul puk na Sergeje Šumakova. Ten z levého kruhu minul odkrytou polovinu branky!

22:28

Od modré čáry vypálil Vjačeslav Vojnov. Střela mu ale nesedla a neohrozila Košečkina.

21:43

Za nedovolené bránění je vyloučen Bogdan Potěchin. Hosté budou hrát přesilovku!

21:19

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

20:22

První zákrok ve druhé třetině si připsal hostující Bobkov. Brankář Omsku raději přidržel nahozený puk.

Hity – 9:8
První třetina gól nepřinesla a navíc herně zůstala spíše za očekáváním. Moc divácky atraktivní hokej to totiž nebyl. Oba celky si vytvořily minimum brankových příležitostí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:22

Rozehrávka Košečkina nebyla zrovna přesvědčivá. Trefil nohy napadajícího protihráče, od nich se ale kotouč odrazil jen za branku.

19:00

Začala už poslední minuta první třetiny.

18:37

Roman Ljubimov vypálil zápěstím z pravé strany, Bobkov letící kotouč vytěsnil mimo svou klec.

17:38

Ránu ze středního pásma pokryl Košečkin. Kotouče se ujímají jeho spoluhráči.

16:47

Vypadalo to, že Semjon Ručkin hrál kotouč už těsně za modrou čarou, ale ofsajd pískán nebyl. Hosté tak mohli setrvat v útočném pásmu, jejich pobyt tam ale neměl dlouhého trvání.

16:16

Domácím se nepovedlo založit útočnou akci. Nyní se může pokusit o totéž Avangard.

15:38

Také hosté jsou již kompletní.

15:03

Antipin našel na levém kruhu Sergeje Mozjakina. Domácímu kapitánovi střela nesedla.

14:25

Domácí jsou v plném počtu. Začala tedy jejich zkrácená přesilovka.

14:05

Domácí Brandon Kozun se nadechl k individuálnímu průniku. Ten vedl jen k zablokované střele.

13:37

Síly na ledě se vyrovnávají! Za podrážejí je vyloučen Taylor Beck.

13:19

Domácím se podařilo vyhodit.

12:40

Vojnov nabil na levý kruh Šumakovovi. Košečkin puk ve výstroji neudržel a mohl být rád, že dorážka Svena Andrighetta projela brankovištěm mimo jeho klec!

12:24

Roman Ljubimov podrazil Sergeje Šumakova, který se snažil natlačit do zakončení. Po reklamní přestávce bude zahájena přesilovka Omsku.

11:11

Dobrou defenzivní práci odvedl domácí útočník Andrej Loktionov. Ten odebral kotouč Beckovi a Metallurg tak může rozehrávat od své branky.

10:07

Magnitce bylo odpískáno postavení mimo hru.

09:50

Hodně je v úvodu zápasu vidět domácí obránce Jegor Jakovlev. Ten nyní protečoval puk do útočného pásma a jeho spoluhráči tam tak mohou o něj bojovat.

07:54

Až teď se časomíra zastavila. Postaral se o to brankář Bobkov, který ukryl ve výstroji pokus domácího hráče. Následuje reklamní přestávka.

07:40

Hraje se velmi dlouho bez přerušení, čas tak rychle utíká.

06:08

Nabídka Jakovleva směřovala na přední tyčku, kde operoval Andrej Nestrašil. Domácí útočník nedokázal sklepnout kotouč mezi tyče a o chvíli později minul z pravého kruhu vzdálenější tyčku Pavel Dorofejev.

05:33

Hra se postupně vyrovnává. Puk teď létá spíše mezi modrými čarami.

04:06

Konečně se dostali do útočné třetiny i domácí. Rána obránce Jegora Jakovleva však byla zablokována.

03:28

Domácí zatím spíše vyčkávají na svého soupeře. Omsk naopak chce útočit.

02:50

Alexej Potapov získal za brankou kotouč a přesnou přihrávkou poslal do šance Valentina Pjanova. Ten si naznačením střely položil Košečkina, ale následně puk za jeho záda nedokázal propasírovat!

01:46

Nyní si už vybruslil do střelecké pozice Sergej Širokov. Brankář Košečkin puk udržel ve výstroji, což bylo důležité. Denis Zernov byl totiž připraven dorážet.

01:33

Hostující tým se usadil v útočném pásmu. Puk zatím létá mezi hráči, na střelu čekáme.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – J. Birjukov, Antipin (A), J. Jakovlev (A), Dronov, Minulin, Vereščagin, Va. Antipin – N. Kuljomin, Filippi, Mozjakin (C) – A. Nestrašil, Loktionov, Dorofejev – Kozun, O'Dell, Potěchin – Několenko, Ljubimov, Timkin – Rožkov.

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Pokka, Vojnov (A), Franson, Manuchov, Ručkin, Martynov, Spicenko – Andrighetto, McMillan, Beck (A) – Šumakov, K. Semjonov, Košelev – Manukjan, Zernov, Širokov – A. Potapov, Stas (C), Pjanov.

Rozhodčí: Gašilov, Sojn – Zacharov, Lazarev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk:
V Magnitogorsku jsou zvyklí na podstatně lepší sezony. Elitní klub soutěže totiž stále nemá zdaleka jistý ani postup do play-off. Metallurg odehrál 53 zápasů a s 56 body mu v tabulce Východní konference patří osmá pozice. Na devátý Vadivostok má přitom jen dvoubodový náskok. Z posledních tří zápasů navíc Magnitka vytěžila jediný bod. Do této série se vejde i porážka 1:6 z ledu jejího pondělního soupeře. Naposledy pak doma podlehla 2:3 Barysu.