Tenis

Australian Open - muži (tvrdý povrch)

Tennys Sandgren – Roger Federer (3)

2:3 3:6, 6:2, 6:2, 6:7 (8), 3:6

28.01.2020, 05:15 • Rod Laver Arena, Melbourne (AUS) • Čtvrtfinále • Radek Štohl

Tipsport: 8.33 1.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:3; 3:6 - Roger Federer

3:6

Federer zapodával na kříž a nedovolil americkému tenistovi returnovat přes síť! Postoupil tak do semifinále Australian Open!

3:5

Federer měl dobrou příležitost na forhend do protipohybu, balónek však pokazil do sítě. Nyní jde podávat na postup do semifinále.

2:5

Federer potvrdil brejk a po chybě soupeře po čáře do sítě je blízko semifinále.

2:4

Federer proměnil brejkbol a má nakročeno k postupu. Skvělým forhendem do rohu kurtu donutil soupeře k nevydařenému úderu.

2:3

Precizní Federer zakončil pátou hru. Vyhnal soupeře ven z kurtu, aby pohledným bekhendem poslal winner po čáře.

2:2

Druhé eso v gemu zakončilo čtvrtý gem. Je srovnáno.

1:2

Čistá hra. Tennys Sandgren se vyhodil za základní čáru, z jeho pohybu to vypadá, že fyzicky toho má dost.

1:1

Přímý bod ze servisu a srovnání na 1:1 na gemy.

0:1

Roger Federer uzavřel první hru pátého setu. Soupeř zakončil gem chybou do sítě.

6:7

Neskutečné! Roger Federer ve čtvrtém setu odvrátil sedm mečbolů a vynutil si pátý set!

6:6

Tiebreak. Federer potřetí v gemu nedovolil soupeři úspěšně vrátit podání do kurtu.

6:5

Nejprve to vypadalo na eso, umpirová rozhodčí Marijana Veljovičová ale správně zahlásila aut. Vzápětí se Sandgren postaral o úspěšné podání z druhého servisu.

5:5

Roger Federer po výborném podání trefil skvělý forhend a srovnal na 5:5. V gemu odvrátil tři mečboly.

5:4

Tennys Sandgren trefil eso ve chvíli, kdy to výrazně potřeboval. Roger Federer tak bude podávat na udržení se v zápase.

4:4

Roger Federer srovnal na 4:4. Tennys Sandgren returnoval po čáře, balónek však skončil v autu.

4:3

Čistá hra pro Američana. Roger Federer sice returnoval na druhou stranu, chvíli poté ale sledoval winner soupeře.

3:3

Tennys Sandgren podruhé v řadě nedokázal úspěšně returnovat. Diváci se snaží jeho soupeř dostat k ještě lepšímu výkonu a případnému obratu.

3:2

Čistá hra se dostavila. Tennys Sandgren zapodával na střed s kickem, Roger Federer returnoval jen za základní čáru.

2:2

Tennys Sandgren returnoval z forhendu jen do sítě. Jeho soupeř tak srovnal na 2:2 na gemy.

2:1

Tennys Sandgren zůstává soustředěný, zásluhou čehož se dostal do vedení 2:1 na gemy. V nelehké pozici vytáhl skvělý forhendový úder za síť.

1:1

Přímý bod z podání uzavřel druhý gem.

1:0

Tennys Sandgren udržel podání. Dostal se k vedení 1:0.

6:2

Tennys Sandgren vede 2:1 na sety, Federer po returnu soupeře chyboval do sítě!

5:2

Tennys Sandgren trefil podání na čáru a počtrnácté v utkání si připsal eso.

4:2

Druhá čistá hra za sebou. Roger Federer vyhnal protihráče ven z kurtu, následně zahrál winner křížem.

4:1

Čistá hra. Roger Federer sice vrátil podání soupeře na druhou stranu, Tennys Sandgren ovšem poslal winner z forhendu křížem.

3:1

Roger Federer získal gem. Jeho soupeř zaslal return jen do sítě.

3:0

Podruhé v řadě Tennys Sandgren nedovolil soupeři úspěšně returnovat. Odvrátil tři brejkboly a dostal se k vedení 3:0.

2:0

Brejk! Kdo by to byl čekal po prvním setu. Federer po druhé sadě nepřestal chybovat, což potvrdil úderem do sítě od základní čáry.

1:0

Tennys Sandgren se několikrát ubránil parádnímu zrychlení hru Švýcara. Ten nabíhal k síti nepřipravený, Sandgren odehrál bekhend křížem. Favorit volej nezvládl.

6:2

Federer dlouhou výměnou od základní čáry zakončil patnáctou nevynucenou chybou v setu, dovolil tak protihráči srovnat na 1:1 na sety!

5:2

Je to 5:2. Tennys Sandgren potřetí v gemu nedovolil soupeři úspěšně returnovat.

4:2

Švýcar ovšem nedovolil soupeři větší šance. Je sníženo 2:4.

4:1

Měla tu být shoda. Pravděpodobně s tím počítal také Roger Federer, který ovšem poněkolikáté ukázal nepochopitelnou chybu. V této chvíli u sítě.

3:1

Snížení na 1:3. Roger Federer si podáním vyhnal protihráče ven z kurtu, následně trefil forhend po čáře.

3:0

Sandgren potvrdil brejk a vede 3:0. Zakončil to esem.

2:0

Sandgren poprvé v utkání vzal soupeři podání. Jeho soupeř měl výměnu znovu skvěle rozehranou, ocitl se u sítě. Musel se vracet zpátky, při úderu ze vzduchu poslal míček za základní čáru.

1:0

Roger Federer zakončil gem úderem do sítě. Jeho soupeř tak udržel vlastní podání.

3:6

Servis do forhendu byl úspěšný, Sandgren returnoval jen do sítě. Federer po více jak půl hodině získal první set na svoji stranu.

3:5

Tennys Sandgren poprvé v utkání nemusel čelit brejkbolu. Po čtvrtém úspěšném balónku v řadě a nevynucené chybě protihráče za základní čáru snížil na 3:5. Roger Federer však jde podávat na výhru v prvním setu.

2:5

Na poprvé se Tennys Sandgren ještě svým forhendem vešel do kurtu, při úderu křížem se ale vyhodil. Roger Federer tak potvrdil brejk.

2:4

A nyní ho využívá, Tennys Sandgren po několika úderech poslal balónek za základní čáru!

2:3

Federer často v zápase využívá servis-volej. V této chvíli ukázal vítězný forhendový úder na síti. Znovu tak vede o gem.

2:2

0:0; 2:2 - Tennys Sandgren

2:2

Fantastický úder Sandgrena ukončil gem. Federer šel na síť, hrál volej křížem. Američan však předvedl krásný prohoz.

1:2

Roger Federer vede 2:1. Podnikl náběh k síti, před kterou zahrál forhendový volej křížem.