28.01.2020, 18:30 • Arena Riga • Jan Prošek

Tipsport: 3.99 4.44 1.71 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v zápase
Marek Ďaloga (RIG) 0+0,3 střely, čas na ledě 19:34
Alexander Salák (RIG) 21 střel, 20 zásahů, 1 gól (20:52:28)
Body z tohoto zápasu bere hostující celek, který se dokázal prosadit ve třetí třetině. Z dorážky poslal Sibir do vedení Alexandr Šarov. Domácí hráli sice v šesti, bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo. 29:21 bylo Dinamo střelecky aktivnější, ale Harri Säteri pochytal všechny střely.

59:36

Hostující bek další ránu od modré čáry zblokoval.

59:13

Danil Romancev (Novosibirsk) minul prázdnou branku Rigy.

59:00

To už běží poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:44

Domácí hrají bez brankáře.

58:04

Mikelis Redlihs (Riga) rozehrál od své branky, dostal se do střelecké pozice a dokázal vypálit. Jeho ránu kryje Harri Säteri.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:41

Gints Meija hledla přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, ale kotouč nedokázal dostat přesně na kolegu.

56:24

Marek Ďaloga (Riga) pálil z velké dálky, jeho pokus raději kryje hostující brankář.

55:25

Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují, ale do zakončení se nehrnou. Mají ovšem k dispozici jednobrankový náskok.

54:35

Přesilovku domácí celek proměnit nedokázal, nicméně dál pokračuje v aktivní hře.

54:23

53:52

Riga se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

53:30

Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale nedokázal si vypracovat výraznější šanci. Následně hosté vyhodili.

52:23

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

51:25

Nyní se bojuje o střední pásmo, následně znovu pálil Alexandr Šarov a jeho pokus kryje domácí brankář, bude se vhazovat před jeho brankou.

49:57

49:57 Alexandr ŠAROV - 0:1

49:57

Sibir právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává do vedení, s první střelou si domácí brankář Alexander Salák dokázal poradit, ale puk se dostal do prostoru, kde byl ALEXANDR ŠAROV. Toho neuhlídal Carter Ashton, a tak mohl hráč Sibiru zakončovat.

49:10

Nyní se hostující celek usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Tentokrát se ale Sibir do střelecké pozice nedostal.

48:38

Komerční přestávka.

48:37

Nikolaj Timašov (Novosibirsk) zblokoval střelecký pokus jednoho z domácích hráčů. Byl to Kirill Slepec, který jej tvrdě trefil.

47:57

Stále čekáme na první střelecký úspěch v tomto zápase.

46:56

Andrej Jermakov (Novosibirsk) má kotouč za svou brankou, hostující celek přesilovku pět na tři neproměnil.

46:05

46:05 Alexandr Šarov (SIB)

46:05

Alexandr Šarov (Novosibirsk) ve vyložené střelecké pozici poslal kotouč vysoko nad branku. Nicméně podle sudích to bylo s tečí.

45:30

Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) dvakrát vypálil, oba jeho pokusy byly zblokované. Následný pokus Puustinena kryje Alexander Salák.

45:15

Tvrdá rána byla zblokovaná, následně kotouč vyrazil brankář.

45:03

Hosté budou hrát přesilovku pět na tři.

45:03

Oddechový čas pro hosty.

45:03

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podrážení).

44:34

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Danil Romancev – 5 min., bitka).

44:15

Alexandr Protapovič (Riga) měl nyní obrovskou šanci, vymíchal obranu, ale přesněji vypálit nedokázal. Střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Harri Säteri zasahovat nemusel.

43:53

Jevgenij Česalin (Novosibirsk) pálil z ostré pozice, Alexander Salák byl připravený a se střelou si snadno dokázal poradit.

43:15

Obrázek hokeje ve třetí třetině je velmi podobný těm předchozím. Domácí jsou aktivnější, mají převahu, ale obrana Sibiru je pozorná.

42:18

Kristaps Sotnieks rychle dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči šli střídat.

41:19

Gints Meija (Riga) vyslal na branku soupeře tvrdou ránu, inkasoval ji Harri Säteri do své branky. Sudí následně přerušili hru, brankář je otřesený.

40:01

Čtyřicet minut hry nám zde v Rize výraznější šanci nepřineslo, a tak stále v tomto zápase platí bezbrankový stav. Aktivnějším týmem je domácí mužstvo, který zatím nenašlo recept na brankáře soupeře. 21:15, taková je statistika střel.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43

39:27

Jeden z hostujících hráčů se dostal do střelecké pozice, Jyrki Jokipakka (Novosibirsk) od modré čáry branku minul.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:40

Hostující hráč vyloučený se vrací do hry.

38:00

Sledujeme hru čtyři na čtyři, probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:43

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kirill Slepec – 2 min., podrážení).

36:40

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., vražení na hrazení).

35:55

Kristaps Sotnieks čekal na přihrávku, ale spoluhráči mu nedokázali připravit kotouč do ideální střelecké pozice.

34:59

Alexander Salák měl nyní trochu štěstí. Po jedné ze střel viděl kotouč až na poslední chvíli, ale zasahovat nemusel, rána končí nad brankou.

33:19

32:22

Hra je nyní přerušena pro zakázané uvolnění, buly před brankou Novosibirsku. Harri Säteri musí být pozorný.

32:07

31:44

Tato početní výhoda se Rize nedaří podle představ, sice je před brankou soupeře, ale střelba chybí.

31:19

Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

31:05

Další vyhození přes všechny čáry, hosté se brání celkem snadno akcím soupeře.

30:46

Velké problémy má domácí celek s rozestavením útočné formace před brankou soupeře.

30:27

Sibir vyhazuje přes všechny čáry, kotouč má u své branky Alexander Salák.

30:07

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., vražení na hrazení).

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Stále platí zde v Rize bezbrankový stav.

29:35

Robert Mamčics (Riga) rozehrává od své branky, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho ránu kryje brankář soupeře.

27:48

Alexander Salák (Riga) nadvakrát kryje kotouč po střele Jegora Milovzorova. Komerční přestávka.

26:30

Nikolaj Děmidov hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, jeho pas však postrádal přesnost.

26:05

Mikael Ruohomaa (Novosibirsk) se dostal do zakončení, jeho projektil končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

25:44

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.

25:10

Úvodních pět minut druhé třetiny ukázalo, že sledujeme velkou bitvu, hráči bojují o každý metr hrací plochy.

24:46

Sledujeme nepříliš atraktivní duel z pohledu diváků. Šance sice k vidění jsou, ale přesnost zakončení není dobrá ani na jedné straně.

24:05

Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) se dostal do střelecké pozice, prokličkoval se až před branku, ale kotouč přes betony a rukavici brankáře nedokázal zvednout.

23:15

Sibir se nyní usadil v útočném pásmu, dostal se do zajímavé pozice, ale zatím na výraznější šanci čeká.

21:54

Podobně jako v první třetině, je i v úvodu druhé třetiny aktivnější domácí celek.

21:14

Alexandr Protapovič (Riga) rozehrával od své branky, dostal se na útočné části hrací plochy, ale jeho pokus o zakončení byl zblokovaný.

20:57

Kirill Slepec (Riga) se dostal do útočného pásma, vypracoval si dobrou střeleckou pozici, jeho rána však končí vedle branky.

20:28

Utkání, ve kterém zatím čekáme na první branku v zápase, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15

To už běží poslední minuta hry v první třetině, na první výraznější šanci v tomto zápase čekáme.

19:13

18:54

Alexandr Šarov (Novosibirsk) hledal spoluhráče na modré čáře, poskakující kotouč netrefil jeho kolega.

18:30

Bez problémů se domácí čtveřice brání, Sibir na nějakou svou výraznější šanci čeká.

17:46

Rána jednoho z obránců Sibiru byla nepřesná. Dmitrij Sajustov následně minul branku.

17:22

Přesilovku si nyní vyzkouší také hostující celek, který se tak může po delší době usadit v útočném pásmu a kombinovat.

17:13

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Janis Švanenbergs – 2 min., podrážení).

17:00

Gleb Zyrjanov (Novosibirsk) se propracoval do zakončení, ale jeho individuální akci chybělo přesnější zakončení.

16:26

Mnoho šancí momentálně k vidění není, dál mají převahu domácí hokejisté, ale obrana Sibiru hraje pozorně a výrazně svému brankáři pomáhá.

15:51

15:30

Alexandr Protapovič (Riga) málem na střílenou přihrávku od spoluhráče dosáhl a zakončoval do prázdné branky.

14:58

Přesilovky se dnes domácím opticky daří, jsou nastěhovaní v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.

14:40

Marek Ďaloga autorem další tvrdé dobré střely, znovu však chybělo přesnější umísntění.

14:10

Alexander Salák nyní zasahovat nemusel, obránci před ním dobře zapracovali a dokázali kotouč odehrát do bezpečí.

13:51

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Juuso Puustinen – 2 min., vražení na hrazení).

13:38

Po krátké přestávce pokračuje první třetina dál.

13:34

Alexander Salák má na svém kontě další velmi dobrý zákrok, komerční přestávka.

12:58

Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly před brankou Novosibirsku.

12:42

Lauris Darzinš zakončoval po přihrávce spoluhráče, jeho ránu vyrazil brankář.

12:22

Domácí rozehrávají od své branky, oba celky střídají.

12:00

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

11:37

V přesilovce jsme výraznější šanci Rigy neviděli, pokud nepočítáme ránu slovenského obránce.

11:33

10:54

Sibir vyhazuje znovu do středního pásma.

10:30

Roberts Lipsbergs rychle vybojoval pro své spoluhráče útočné pásmo. Jenže vinou špatné přihrávky o něj přišli.

10:03

Domácí celek hraje přesilovou hru. Marek Ďaloga pálil jako správný bek od modré čáry. Jeho tvrdá rána končí vedle.

09:33

Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., držení).

09:10

Roberts Lipsbergs (Riga) se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry.

08:57

Danil Romancev (Novosibirsk) pálil z bleskové protiakce, Alexander Salák kryje kotouč. Buly před jeho brankou.

08:40

Kirill Slepec (Riga) pálil po přejezdu do útočného pásma z ostré pozice, jeho projektil brankář vyrazil.

07:55

Špatná rozehrávka Sibiru znamená zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou hostujícího celku Harri Säteri tak musí být pozorný.

07:00

Dinamo se usadilo v útočném pásmu, Carter Ashton (Riga) pálil z otočky, Harri Säteri kryje kotouč. Komerční přestávka.

06:36

Kirill Slepec (Riga) pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář,

06:00

Lauris Darzinš (Riga) se málem dostal sám do brejku, vypadalo to, že ujede hostující obraně, ale nedokázal vybojovat kotouč na modré a jet do brejku.

04:52

Harri Säteri přerušuje hru, buly před jeho brankou.

04:33

Riga hraje aktivněji v úvodu zápasu, domácí fanoušci ženou své oblíbence v před.

03:56

Riga rozehrává od své branky, Marek Ďaloga (Riga) to vzal na sebe a jeho ostrá rána z kruhu pořádně zaskočila brankáře Harri Säteriho.

03:14

Robert Mamčics (Riga) a Oskars Batna dokázali překazit hostující akci v útočném pásmu, a tak se domácí dostali do rychlé protiakce, ale pokus o střelu byl hodně nepovedený.

02:19

Ilja Morozov (Novosibirsk) rozehrával od své branky, následně se rychle dostal do útočného pásma, ale Danil Romancev (Novosibirsk) nedokázal najít přihrávkou před brankou stojícího spoluhráče.

01:10

Jegor Milovzorov (Novosibirsk) se sice usadil v útočném pásmu, ale na branku soupeře hosté vypálit nedokázali.

00:47

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nikam nežene.

00:01

Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Berglund, Sotnieks, Mamčics, Ďaloga, Balinskis, Marshall, Ališauskas – Darzinš, M. Redlihs, Batna – Ashton, Slepec, Protapovič – Pavlovs, Meija, Lipsbergs – Gegeris, Gillies, Lejnieks – Švanenbergs.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Loginov, Jokipakka, Děmidov, K. Alexejev, Ilja Morozov, Timašov, Jermakov – Ruohomaa, Puustinen, Šarov – Sajustov, Milovzorov, Šaškov – V. Komarov, Česalin, I. Makarov – Zyrjanov, Romancev, Romajev – N. Korotkov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Kučava, Černyšjov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Alexander Salák (Riga) 22 zápasů, 90,9 %
Marek Ďaloga (Riga) 11 zápasů, 1+1, 2 body
Poslední vzájemný zápas se odehrál 7. října a domácí Novosibirsk vyhrál celkem jednoznačně 6:3, po tvou třetinách vedl 5:0.
Dinamo Riga neprožívá dobré období. Z posledních pěti zápasů prohrálo všechny. Nestačilo na Čerepovec 2:3 v nájezdech, Ufu 0:5, Petrohrad 0:3, Soči 1:2 v prodloužení a Vladivostok 1:2 v nájezdech. Z posledních pěti zápasů tým získal tři body za to, že dostal mač do prodloužení.
HC Sibir Novosibirsk neprožívá vyloženě špatné období. V tabulce Východní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Kunlunem 5:4 v nájezdech a Chabarovskem 2:1 v nájezdech, Čeljabinsk porazil 5:2. Nestačil na Nižněkamsk 3:6 a na CSKA Moskvu 0:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dinamo Riga a HC Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.