Mistrovství Evropy mužů

Norsko – Chorvatsko

28:29

konec (10:12)

24.01.2020, 18:00 • Stockholm, Tele2 Arena • Semifinále • Michal Hladký (@michalxhladky)

Tipsport: 1.57 8.13 3.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

80

Musa z následného brejku střílí gól, Norové jsou poprvé na turnaji poraženi! Chorvatská senzace pokračuje dál! (28:29)

80

Tyč! (28:28)

80

Poslední útok v prodloužení mají k dispozici Norové! Když dají, je konec! (28:28)

75

Začátek druhého poločasu druhého prodloužení. (28:28)

75

Konec prvního poločasu druhého prodloužení. (28:28)

75

Místo toho ovšem přichází srovnání z rychlého brejku, který přišel po špatné nahrávce. (28:28)

75

Šego chytá, Chorvati tak půjdou do druhého poločasu druhého prodloužení minimálně s jednobrankovým náskokem! (27:28)

75

Horvat proměňuje brejk! (27:28)

74

Dobře mířenou ranou odpovídá na druhé straně Marić. (27:27)

71

Z kraje druhého prodloužení se prosadil Magnus Jöndal. (27:26)

Začátek prvního poločasu druhého prodloužení. (27:26)

70

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
(26:26)

70

Sedmimetrový hod pro Chorvatsko! (26:25)

69

Horvat z pravé spojky poslal míč jen do boční sítě! Pokud nyní seveřané skórují, postoupí do finále. (26:25)

68

Po technické chybě balkánského týmu se do brejku dostal Björnsen a skóroval. (26:25)

67

Sagosen na sebe vzal tíhu okamžiku a srovnal. Sledujeme nesmírné drama. (25:25)

67

Stepančić posílá Chorvaty do vedení! (24:25)

64

Branková konstrukce zachraňuje Nory před inkasováním! (24:24)

62

Neotálejí ani Norové, kterým se zásluhou Sagosena podařilo vyrovnat. (24:24)

61

Duvnjak je dnes v ráži, nyní se trefil k protější tyči. (23:24)

60

Třicet vteřin před koncem srovnává z levého křídla Jöndal! (23:23)

59

Minuta a deset sekund do konce utkání, míče se ujímají Norové! (22:23)

58

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić). (22:23)

57

Duvnjak je znovu úspěšný, Nory již začíná pořádně tížit nervozita. (22:23)

56

Duvnjak prostřelil blok ze střední spojky a srovnal. (22:22)

54

Nedáš, dostaneš! Šest minut před koncem se Norové zásluhou Gulleruda dostávají do vedení! (22:21)

54

Karačić utíkal po chybě soupeře sám na Bergeruda, kterého v obrovské šanci jen trefil do nohou! (21:21)

52

Sagosen má v ruce kanón. Jeho střela ze střední spojky disponovala rychlostí přes 110 kilometrů v hodině. (21:21)

52

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Matej Hrstić). (20:21)

51

Drama nám pomalu vrcholí. Stále to jsou ovšem Chorvati, kteří jsou o malinký krok napřed. (20:21)

50

Sebevědomě zkusil své štěstí z velké vzdálenosti Johannessen a udělal dobře, brankáři Chorvatska nedal sebemenší šanci. (20:20)

50

Na pravém křídle se ocitl nikým nehlídaný Matanović, jenž obstřelil brankáře soupeře. (19:20)

49

Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby). (19:19)

48

Sagosen potvrzuje roli nejlepšího střelce na turnaji střelou k levé tyči. (19:19)

47

Bergerud fantasticky zastavil ze spojky střílejícího soupeře! (18:19)

46

Vyloučení v týmu Norsko (Göran S. Johannessen). (18:19)

46

Johannessen vyslal jedovatou ránu do protějšího rohu brány, na kterou si zvládl Šego pouze sáhnout. (18:19)

45

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
(17:19)

44

Z rychlého kontru skóruje Matanović. (17:18)

44

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak). (17:17)

43

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
(17:16)

43

Mamić jde na dvě minuty za faul na Sagosena. Nutno říct, že se jednalo o hodně kontroverzní výrok rozhodčího. (16:16)

42

Po delší době o sobě dal vědět Sagosen, na kterého si jinak dnes Chorvati dávají pořádný pozor. (16:16)

41

Jen milimetry dělily Chorvaty od toho, aby ztratili míč. Nestalo se tak, díky Duvnjakovi si následně vzali vedení zpět. (15:16)

40

A to se jim podařilo! Z pravé spojky zakončoval Tangen, jenž je dnes jeden z nejlepších hráčů Norů. (15:15)

39

Tangen našel na pivotovi stojícího Gulleruda, rozdíl ve skóre je tak zase minimální. (14:15)

37

Johannessen našel skulinku v obraně soupeře, skrz kterou snížil na rozdíl dvou branek. (13:15)

36

Po další chybě se situace opakovala, tentokrát skvěle zasáhl Bergerud a udržel Nory ve hře! (12:15)

35

O'Sullivan hloupě přišel o míč a vyslal Mandiće do samostatného úniku, jenž byl proměněn. (12:15)

35

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Igor Karačić). (12:14)

34

Norové měli již delší dobu signalizovanou pasivitu, tak se zodpovědnosti ujal Tangen a prodral se k brankovišti, načež skóroval. (12:13)

31

Gól vstřelil tým Norsko (Eivind Tangen). (11:13)

31

Karačić vyslal prudkou ránu, se kterou našel prostor mezi nohami norského brankáře. (10:13)

30

V posledních vteřinách prvního poločasu se prosazuje Marić. (10:12)

30

Sagosen naznačil střelu, místo které nahrál na pivota, kde stál Gullerud, jehož projektil snížil na rozdíl jedné branky. (10:11)

27

Od břevna do tyče a ven z brány! Obrovská smůla pro skandinávský celek. (9:11)

26

Gullerud napálil míč z pivota do tyče! Velká škoda pro Nory, akce byla pěkně vymyšlená. (9:11)

25

Duvnjak vymetl z pravé spojky protější roh brány. (9:11)

25

Vyloučení v týmu Norsko (Kristian Björnsen). (9:10)

24

Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). (9:10)

24

Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Cindrić). (8:10)

23

A to se povedlo. Z pravé spojky poslal Tangen míč do protipohybu brankáře Chorvatska. (8:9)

20

Po delší době se prosazují i Norové. V pádu zakončoval přesně Gullerud. (7:9)

20

Z následné brejkové situace se prosazuje Horvat. (6:9)

19

Cindrić zastavil samostatný únik soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (6:8)

18

Šego je dnes vynikající! Nyní zastavil Sagosena a užívá se zasloužené ovace! (6:8)

17

Marićova střela nepatřila mezi ty nejprudší, jenomže byla perfektně umístěna. (6:8)

16

Žlutá karta pro tým Norsko (Petter Överby). (6:7)

15

Žlutá karta pro realizační tým Chorvatsko. (6:7)

15

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić). (6:7)

13

Sagosen přidává čtvrtou branku v tomto utkání a snižuje. (6:7)

13

Další hloupá ztráta je chorvatským týmem potrestána, ti tak jdou zásluhou Stepančiće do dvoubrankového vedení. (5:7)

12

Marić se prezentoval pěkným náběhem na pivota, odkud měl jednoduchou práci. (5:6)

11

Reinkind se doslova probojoval středem a propálil vše, co mu stálo v cestě. (5:5)

11

A znovu volný hráč na křídle, tentokrát na tom levém. Mandić si na parádičku netroufl, poslal míč podél nohy gólmana. (4:5)

9

Rychlá kombinace Chorvatů vyústila v to, že na pravém křídle se objevil nikým nehlídaný Horvat, který následně přeloboval brankáře Norska. (4:4)

9

(4:3)

7

Duvnjak prostrčil míč mezi nohami hráče soupeře na Mariće, jehož pokus z pivota zapadl k tyči. (3:3)

6

(3:2)

5

Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby). (2:2)

5

Krkolomná kombinace Chorvatů přinesla srovnání, když se Stepančić protlačil ze střední spojky do dobré palebné pozice. (2:2)

4

Z levé spojky se dostal do střelecké pozice Sagosen a dostal Nory znova do vedení. (2:1)

3

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domagoj Duvnjak). (1:1)

2

Odpověď přichází vzápětí, postaral se o ní O'Sullivan. (1:1)

2

Marić dostal míč na pivotu, odkud se nemýlil a získal pro svůj tým vedení. (0:1)

28:29

Norsko: Christensen, Bergerud – Aar, Överjordet, Björnsen, Blonz, Gullerud, Gulliksen, Jöndal, S. Johannessen, Nikolaisen, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen.

Chorvatsko: Ašanin, Šego – Brozović, Cindrić, Duvnjak, Horvat, Hrstić, Karačić, Mamić, Mandić, Marić, Matanović, Musa, Šarac, Šipić, Stepančić.

Rozhodčí: Lopez — Ramirez (oba ESP)