21.01.2020, 21:10 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Semifinále • Michal Raška

Tipsport: 1.89 3.45 4.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:25:00)
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:3.
Je konec. Olympique Lyon postupuje do finále Francouzského ligového poháru, když porazil Lille na penalty.
Hostující celek byl lepším týmem, který dirigoval tempo hry a také šel ve 13. minutě do vedení, když se trefil Sánches. Ovšem v 17. minutě domácí získali penaltu, kterou proměnil Dembélé. Už se zdálo, že po gólu Aouara v 86. minutě je rozhodnuto, ale v 90+4. minutě získali penaltu hosté, kterou proměnil Rémy a šlo se do penalt. Tam jí neproměnili hostující hráči Bamba se Sánchesem.

Střílení penalt začíná.
Už se zdálo, že po gólu Aouara v 86. minutě je rozhodnuto, ale v 90+4. minutě získali penaltu hosté, kterou proměnil Rémy a nyní se tak jde do penalt!

90+4

Druhý poločas skončil.

90+4

90+4. Loic RÉMY - 2:2

90+4

Lille právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil LOIC RÉMY, který si poradil velice mazácky, když zakončil dloubáčkem doprostřed brány, zatímco Tatarusanu šel k tyči.

90+3

Sudí Benoît Millot se ještě radil s videorozhodčím, ale posléze opět ukázal na pokutový puntík.

90+1

Rafael ještě uviděl za svůj faul žlutou kartu.

90+1

Rafael se dopustil penaltového faulu a následuje tak pokutový kop pro Lille!

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Aouar, přichází Andersen.

89

Lille se snaží něco vymyslet, ale tentokrát skončil míč pouze v zámezí a následuje autové vhazování pro domácí.

87

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Soumaré, přichází Luiz Araujo.

87

Posléze se Lyon opět dostal dopředu, ale tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.

86

86. Houssem AOUAR - 2:1

86

Lyon právě vstřelil branku!
Tak přece jen jsme se dočkali třetí branky a domácí celek vede 2:1! HOUSSEM AOUAR to udělal naprosto skvěle, když předvedl své technické dovednosti a posléze vypálil ze střední vzdálenosti perfektní ránu k pravé tyči.

83

Oba týmy to totiž zkoušejí především nákopy, které ale nikam nevedou.

82

Pomalu, ale jistě se nám tento zápas blíží do prodloužení, protože ani jeden celek se nijak nežene dopředu.

81

Nákop hostujícího mužstva končí pouze u domácího brankáře Tatarusanua.

80

Další nedovolený zákrok, kterého se nyní pro změnu dopustil domácí hráč Marcal a vidí žlutou kartu.

78

A máme tady další faul, tentokrát ze strany Lille a hra je tak přerušená.

77

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ikoné, přichází Rémy.

76

Nyní byla na hrací ploše menší roztržka, protože se domácí hráč dopustil faulu v hlavičkovém souboji.

74

Posléze se ale do protiútoku dostalo domácí mužstvo a získalo rohový kop z pravé strany, což může být šance možná i na rozhodnutí.

73

Sánchesův pokus o centr z pravé strany se vůbec nevyvedl a Tatarusanu tak má odkop od své svatyně.

71

Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Pied, přichází Djalo.

70

Následný rohový kop hostujícího celku ale nepřinesl nic nebezpečného a domácí obrana jej odehrála do bezpečí.

69

Už se zdálo, že to bude opět Osimhen, jenž vystřelí na bránu, ale jeho zakončení v oblasti pokutového puntíku skvěle zblokoval domácí obránce a následuje rohový kop!

68

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Traoré, přichází Terrier.

66

Olympique poslední minuty převzal iniciativu a snažil se projít dopředu středem hrací plochy, ovšem to se mu nakonec nepovedlo.

64

Už to vypadalo, že se Cornet dostane do velké šance, ale nakonec se odpískal útočný faul.

63

Hosté čistě odebrali o míč soupeře, ale nakonec se Lyonu přece jenom povedlo odcentrovat balón do vápna.

62

Bohužel utkání ve druhém poločase není příliš zajímavé a bude možná i zázrak, pokud se dočkáme třetího gólu.

61

Opět skončil míč pouze za hostující svatyní a Leonardo tak bude mít odkop od své brány.

60

Lyon sice získal rohový kop z pravé strany, ale následně se Marcelo dopustil faulu.

59

Mandava uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.

58

Mandava šel k zemi po souboji se soupeřem a hra je tak opět přerušená.

56

Ikoné tancoval s míčem na pravé straně, ale ani nyní z toho nebylo nic zajímavého, či nebezpečného.

54

Traoré chtěl prověřit brankáře soupeře, ale jeho pokus zamířil vedle pravé tyče.

53

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Caqueret, přichází Tousart.

51

Osimhen si špatně zpracoval míč a připravil se tak o střeleckou příležitost.

50

Následný pokus o centr z pravé strany byl ale zblokován a nepřinesl tak nic nebezpečného.

49

Stejně jako v první půli, tak i nyní vidíme častěji u míče hráče Lille, kteří se opět snaží něco vymyslet po pravé straně.

47

Posléze Lille sice získalo rohový kop, ale míč se dostal do zámezí a následuje tak odkop od svatyně Tatarusanua.

46

Osimhen se snažil dostat k nabídne spoluhráče, která byla ztečována, ale chyběl mu krok.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:15.
První poločas je u svého konce a Olympique Lyon zatím hraje na domácí půdě s Lille 1:1. Hostující celek byl lepším týmem, který dirigoval tempo hry a také šel ve 13. minutě do vedení, když se trefil Sánches. Ovšem v 17. minutě domácí získali penaltu, kterou proměnil Dembélé. Posléze to bylo právě Lille, jenž se dostávalo dopředu, ale gól nepadl.

45+5

45+4

Nyní naprosto zbytečně rozhodčí čeká, až bude Osimhen, jenž má krvavou stopu na noze, ošetřen, protože nastavení první půle už dávno uplynulo a mohla by tak být přestávka.

45+2

Osimhen zůstal po souboji s Cornetem ležet na hrací ploše, jelikož špatně došlápl a zdravotníci jsou opět na hřišti.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

44

Z následné standardní situace ale Lille nedokázalo nic velkého vytěžit a u míče tak bude Lyon.

42

Cornet si pomohl rukami a dopustil se tak faulu, který Benoît Millot viděl a odpískal.

40

Bohužel nám toho utkání momentálně příliš nepřináší a nevidíme příliš pohlednou hru.

38

Lille opět pomalou kombinací se snaží dostat k bráně soupeře, ale Sánchesova přihrávka skončila jen u brankáře.

37

Nyní to v ochozech pouze zahučelo, když se Traoré pokusil o nůžky, které ale skončily jen vedle pravé tyče Leonardovy brány.

36

Mendes podrazil nohy soupeře a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

35

Lille je jasně lepším týmem a opět se prodírá směrem dopředu, ale nemůže se dostat k nějaké střele na bránu.

33

Po dvouminutovém přerušení může hra opět pokračovat a u balónu je domácí celek.

31

Denayer velice nebezpečně přišlápl kotník soupeři a na hrací ploše jsou zdravotníci.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Lyon hraje v domácím prostředí s Lille 1:1.

28

Tentokrát se dopředu dostal Lyon a získal autové vhazování, ovšem po jeho zahrání se k míči dostal soupeř.

26

No zatím se hraje spíše na jednu branku, kterou je ta domácí, ale skóre je stále vyrovnané.

25

Autové vhazování pro hostující mužstvo na pravé straně nic moc nepřineslo, jelikož přišel špatný centr.

23

Posléze se navíc Osimhen dopustil útočného faulu a další útočná akce Lille je u svého konce.

22

Ale centr Sánchese, který letěl do vápna nepřinesl nic velkého, neboť jej obrana Lyonu odvrátila do bezpečí.

21

Caqueret poslal Ikoného k zemi a Lille tak získalo volný kop, který může být nebezpečný.

20

Domácí obrana ale skvěle zasáhla, ale posléze odkopla míč do bezpečí.

19

Ovšem opět je to hostující mužstvo, které se dere směrem dopředu po levé straně.

17

17. Moussa DEMBÉLÉ - 1:1

17

Je srovnáno na 1:1! K pokutovému kopu se postavil MOUSSA DEMBÉLÉ, který zakončil k pravé tyči, kde sice skočil také brankář Leonardo, ale na balón se mu nepovedlo dosáhnout.

16

Hlavní rozhodčí Benoît Millot ukazuje na pokutový puntík a Lyon tak může srovnat!

14

Olympique Lyon se snažil rychle srovnat stav tohoto utkání a dostal se do vápna, kde šel domácí hráč k zemi, ale na všechno se podívá VAR.

13

13. Renato SÁNCHES - 0:1

13

Hosté otevírají brankový účet tohoto zápasu! Nejprve se útočník Osimhen snažil dostat do vápna, ale to se mu nepovedlo, ovšem do odraženého míče se opřel levačkou RENATO SÁNCHES a jeho přízemní střela zapadla k pravé tyči.

12

Hosté kombinují na hranici vápna soupeře, ale zatím se nedostali do zakončení.

10

Traoré se snažil odcentrovat z pravé strany, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop pro Lyon.

9

Gólman Tatarusanu pod tlakem raději odkopl míč pouze do zámezí a Mandawa se tak postará o autové vhazování.

7

Nyní se domácí hráč dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a Lille tak pokračuje v nátlaku.

6

Na začátku utkání je aktivnějším týmem Lille, které nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře.

4

Ikoné se po pravé straně dostal až ke střele, ale ta skončila bezpečně v moci připraveného Tatarusanua.

3

Domácí hráči se snaží nějak prokombinovat blíž k bráně soupeře, ale zatím se jim to příliš nedaří.

1

Olympique Lyon: Tatarusanu – Rafael, Marcelo, Denayer (C), Marcal – Caqueret, Mendes, Aouar – Traoré, Dembélé, Cornet
Náhradníci: Lopes – Andersen, Cherki, Jean Lucas, Terrier, Tete, Tousart

Lille OSC: Leonardo – Pied, Fonté (C), Gabriel, Mandava – Soumaré, Sánches – Ikoné, André, Bamba – Osimhen
Náhradníci: Maignan – Xeka, Luiz Araujo, Djalo, Ouattara, Rémy, Soumaoro

Rozhodčí: Benoît Millot – Stephan Luzi, Aurélien Drouet.
Lyon si nejprve v osmifinále poradil s Toulouse poměrem 4:1. Posléze zvítězil nad Brestem 3:1 a dnes má tak možnost se dostat do finále.
Lille nejprve smázlo Monako 3:0 a ve čtvrtfinále se dostalo přes Amiens, které porazilo poměrem 2:0 a v poháru tak ještě neobdrželo ani jednu branku.
V semifinále Francouzského ligového poháru se proti sobě utkají týmy Olympique Lyon a Lille OSC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Lyonu, kde ovšem Lille vyhrálo 1:0 a připsalo si tak 3 body do ligové tabulky. Dnes se ale bude hrát v Parc Olympique Lyonnais, Lyon. Tento stadion nabídne kapacitu pro 59 186 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Benoît Millot a jeho asistenti Stephan Luzi a Aurélien Drouet. Úvodní výkop je naplánován na 21:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:10.