Mistrovství Evropy mužů

Chorvatsko – Česko

22:21

konec (11:9)

20.01.2020, 16:00 • Wiener Stadhalle, Vídeň (Rakousko) • Skupina 1 • Matěj Vybíral (@Matavyb)

Tipsport: 1.38 9.07 4.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

60. Luka STEPANČIĆ - 22:21

60

Bohužel jsme nedokázali přerušit chorvatskou akci, Luka Stepančić proskočil jednoduše na pravé straně a dvě sekundy před koncem rozhodl zápas. (22:21)

60

60. Vojtěch PATZEL - 21:21

60

Vojtěch Patzel půl minuty před koncem vypálil z druhé vlny z výskoku a srovnává! (21:21)

60

Tomáš Mrkva vychytal levé křídlo Mandiće! (21:20)

59

59. Jakub HRSTKA - 21:20

59

Rychlé zakončení, Jakub Hrstka z levého křídla vymetl vzdálenější šibenici! (21:20)

56

56. Číp z pravého křídla neprostřelil brankáře Chorvatska.

56

Kašpárek zablokován a Čípa z řídla následně vychytal Ašanin. Katastrofální přesilovky českého týmu stejně jako proti Bělorusku. (21:19)

56

Luka Stepančić měl volnou střeleckou ruku a dokázal se prosadit i v oslabení. (21:19)

55

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Matej Hrstić), za zásah do obličeje Ondřeje Zdráhaly, který musel být ošetřen. (20:19)

54

Ondřej Zdráhala se šikovnou kličkou zbavil obránce a sedmým gólem v zápase dotahuje Česko na rozdíl jednoho gólu. Stále ovšem hrajeme v oslabení. (20:19)

53

Vlado Matanović z pravého křídla zakončil mezi nohy Tomáše Mrkvy. (20:18)

53

Vyloučení v týmu Česko (Štěpán Zeman). (19:18)

52

52. Jakub HRSTKA - 19:18

52

Hrstka si zaběhl na pivota a dává jednoduchý gól. Zdráhala ho výborně našel. (19:18)

51

Marko Mamić vyskočil na levé spojce a propálil Mrkvu. Chorvatsko se vrací do náskoku. (19:17)

50

Vlado Matanović měl na pravém křídle hodně dobrý palebný úhel a vrací Chorvatsku vedení. (18:17)

49

49. Číp napálil z trháku břevno a odmítl tak poslat český tým do vedení.

49

Mubenzem zachytil pas na pivota a Horák vyslal do únoku Čípa, jenže ten napálil břevno. Stejně jako Bělorusku odmítáme možnost jít do vedení. (17:17)

48

Ondřej Zdráhala se díky cloně od Patzela dostal k proskoku a ranou pod břevno znovu srovnává. (17:17)

47

Hvězda Chorvatů Domagoj Duvnjak poprvé na palubovce a proměňuje sedmičku suverénně střelou o zem- (17:16)

47

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić). (16:16)

47

47. Tomáš ČÍP - 16:16

47

Po vystihnutí přihrávky na pivota Tomáš Číp zaútočil z brejku a dokázali jsme srovnat! Navíc Mamić fauloval. (16:16)

46

Vyloučení v týmu Česko (Jan Mojžíš). (16:15)

45

45. Ondřej ZDRÁHALA - 16:15

45

Ondřej Zdráhala tentokrát uspěl střelou o zem. (16:15)

45

Stanislav Kašpárek při proskoku faulován, sedmička pro Česko. (16:14)

45

Luka Stepančić proskočil na středu a se štěstím propálil Mrkvu, který si na míč sáhl. (16:14)

44

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ilja Brozović). Dobrá obrana českého týmu, Kašpárek byl zatažen při protiakci za střeleckou ruku a budeme navíc házet sedmičku. (15:14)

43

Kašpárek zablokován, ovšem teď stálo štěstí na české straně. Patzel se zmocnil odraženého míče a z proskoku dává svůj druhý gól v krátkém sledu. (15:14)

42

Už to vypadalo, že se zmocníme míče, nakonec ale Chorvati zakončovali z pravého křídla a Marić překonal Mrkvu. (15:13)

42

42. Vojtěch PATZEL - 14:13

42

Zdráhala uvolnil Patzela, který dává svůj první gól na šampionátu ve svém druhém zápase! (14:13)

41

Marko Mamić šikovně proskočil a dává gól. (14:12)

40

Matanovićův pas na pivota česká obrana zachytila a Hrstka proměňuje samostatný únik! (13:12)

39

39. Jakub HRSTKA - 13:11

39

Konečně nějaký nápad. Hrstka si zaběhl na pivota a po pasu Zdráhaly snižuje na rozdíl dvou branek. (13:11)

37

37. Ondřej ZDRÁHALA - 13:10

37

Ondřej Zdráhala proměnil a prosazujeme se poprvé ve druhé poločase. Je to druhý gól českého týmu za posledních 19 minut. (13:10)

37

Zeman zapomněl na pivotu na Brozoviće, který se prosazuje. (13:9)

35

Za posledních sedmnáct minut jsme vstřelili jediný gól. Nezadařilo se ani Patzelovi, který se objevuje od úvodu druhé půle na palubovce. Ašanin vyrazil jeho střelu z kroku. (12:9)

32

Zdráhala zablokován, následně českému týmu byla odpískána pasivita a Mandić z úniku překonal Mrkvu. (12:9)

30

Marko Mamić z deseti metrů propálil Mrkvu. Máme ještě 10 sekund na zakončení. (11:9)

30

Vyloučení v týmu Česko (Štěpán Zeman). (10:9)

28

Chorvati pěkně dohrála akci do pravého křídla, Matanoviće však skvěle vychytal Mrkva! (10:9)

25

25. Ondřej ZDRÁHALA - 10:9

25

Ondřej Zdráhala se protlačil ke střele přes obránce a zakončil pod břevno. (10:9)

22

Zatímco Chorvatům dohrávka na pivota opět vyšla a tentokrát Marić zakončoval úspěšně. (10:8)

20

20. Josip ŠARAC - 9:8

20

Josip Šarac měl hodně prostoru ke střele z devíti metrů a z kroku propálil Mrkvu. (9:8)

19

Chorvatsku parádně vyšla přihrávka Hrstiće na Mariće a z pivota se domácí prosazují. (8:8)

18

18. Marek VANČO - 7:8

18

Pěkná dohrávka českého týmu na levé křídlo a Marek Vančo využil dobrého palebného úhlu. Zakončil pod břevno. (7:8)

17

Dohrávka na pivota nám nevyšla a Mandić srovnává z rychlého brejku. (7:7)

16

Pavel Horák zaútočil z druhé vlny a tečovanou střelou vrací rychle vedení na naši stranu. (6:7)

15

Matej Hrstić odpovídá dělovkou ze spojky. (6:6)

15

15. Miroslav JURKA - 5:6

15

Zdráhala na hraně prorážení ještě posunul míč do pravého křídla, odkud posílá Česko do vedení Miroslav Jurka! (5:6)

13

Tomáš Mrkva si poradil se střelou Mamiće ze spojky i s dorážkou z křídla! (5:5)

11

11. Stanislav KAŠPÁREK - 5:5

11

Stanislav Kašpárek a jeho parádní rána ze střední spojky přesně k levé tyčce, srovnáváme! (5:5)

11

Hrstićovu střelu kolem obránce vyráží dnešní oslavenec Tomáš Mrkva! (5:4)

10

Ondřej Zdráhala si rozhýbal Ašinina a poté vypálil kolem stojné nohy chorvatského gólmana. (5:4)

9

9. David MANDIĆ - 5:3

9

Mamić parádně uvolnil Mandiće na levém křídle, ten ze skvělého úhlu nedal Mrkvovi šanci. (5:3)

9

Žlutá karta pro tým Česko (Pavel Horák). (4:3)

8

Marko Mamić se štěstím prostřelil Mrkvu ze spojky. (4:3)

6

6. Stanislav KAŠPÁREK - 3:3

6

Stanislav Kašpárek proskočil na pravé straně a srovnává. (3:3)

6

Naopak Chorvari v oslabení skórují, Šarac proskočil. (3:2)

4

Vyloučení v týmu Chorvatsko (Vlado Matanović), za úmyslnou hru nohou. (2:2)

4

Marko Mamić se pověsil do vzduchu na pravé spojce a nedal Mrkvovi šanci. (2:2)

4

4. Ondřej ZDRÁHALA - 1:2

4

Ondřej Zdráhala propálil Ašanina mezi nohy. (1:2)

3

Babák proskokem na levé straně vybojoval sedmičku. (1:1)

3

Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Marko Mamić). (1:1)

3

Matej Hrstić z pravé spojky propálil Tomáše Mrkvu. (1:1)

1

1. Stanislav KAŠPÁREK - 0:1

1

Úvodní útok jsme sehráli až do signalizované pasivity, střelou z kroku poté prostřelil gólmana mezi nohy Stanislav Kašpárek! (0:1)

22:21

Chorvatsko: Šego, Ašanin – Marić, Duvnjak, Hrstić, Stepančić, Horvat, Šarac, Karačić, Musa, Mamić, Cindrić, Brozović, Matanović, Mandić, Šipić.

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Jurka, P. Horák, Kašpárek, Babák, Číp, Vančo, Zdráhala, Patzel, Solák, Mubenzem, Š. Zeman, Mojžíš.

Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba SWE)