Mistrovství Evropy mužů

Česko – Severní Makedonie

27:25

konec (9:11)

12.01.2020, 16:00 • Wiener Stadthalle, Vídeň, Rakousko • Skupina B • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.32 7.61 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

Kiril Lazarov pálil nekompromisně z devítky, Martin Galia se ale vyšvihl a neskutečným zákrokem uzavírá tento zápas! Je konec! (27:25)

60

60. Marek VANČO - 27:25

60

Marek Vančo 25 sekund před koncem z nesmírně těžkého úhlu na levém křídle prostřelil Ristovského, navíc během pasivity a ještě šlajsem! Na české střídačce je velká radost, skutečně jsou hráči blízko důležité výhře. (27:25)

59

Lazarov na konci 59. minuty snižuje střelou z devítky k tyči. (26:25)

59

59. Ondřej ZDRÁHALA - 26:24

59

Skvěle Ondro! Jako správný kapitán to Zdráhala urval na sebe ze střední spojky po kříži a teď už to mají Češi rozehrané hodně nadějně! (26:24)

58

Nikola Markoski z pivota po přihrávce od Lazarova selhal, střelu poslal vedle branky! Tohle může být klíčový moment celého zápasu. (25:24)

58

58. Tomáš BABÁK - 25:24

58

Babák to zase vzal na sebe, zase uspěl a ukazuje se v posledních momentech jako skvělý týmový tahoun! (25:24)

57

Kiril Lazarov překonal Galiu s notnou dávkou štěstí, dal tak svůj celkově 10. gól. Tohle budou velké nervy až do závěru! (24:24)

57

57. Tomáš BABÁK - 24:23

57

Tomáš Babák dokázal ještě v pádu vystřelit na šesti metrech, překonal tím Mitrevskiho a znovu Česko vede, tři a půl minuty do konce! (24:23)

56

Goče Georgievski využil toho, že na sebe pravá spojka Severní Makedonie navázala obránce a z pohodlného úhlu opět dorovnává stav utkání! (23:23)

56

56. Jakub HRSTKA - 23:22

56

Hrstka těžký moment ustál a přesně vymetl pravý vingl! (23:22)

55

Ale je tu sedmička pro české barvy! Velice důležitá... (22:22)

55

Tak se i děje, Dejan Manaskov z křídla pořádně rozparádil fanoušky Severní Makedonie pět a půl minuty před koncem! (22:22)

54

Severní Makedonie se vrací do zápasu šňůrou 3:0! Goče Georgievski z pravého křídla neomylně překonal Galiu podél tyče. (22:21)

53

Dejan Manaskov měl na levém křídle velice solidní úhel a překonal Galiu pod vykoplou nohou! (22:20)

52

Z následné sedmičky se pak Lazarov už vůbec nemýlil. (22:19)

52

Marek Vančo fauloval svého soupeře při náskoku z křídla a dostává dvě minuty. (22:18)

51

51. Ondřej ZDRÁHALA - 22:18

51

Tohle je česká fantazie! Ondřej Zdráhala z levé spojky snadno zavěsil míč přes obránce pod víko a vedeme už o čtyři góly! (22:18)

51

Lazarov našel zpětnou přihrávkou krásně Georgievského, který z pravého křídla měl výtečný úhel, nechal ale vyniknout opět Martina Galiu, na nějž musí být jeho rodina skutečně pyšná! (21:18)

50

50. Tomáš BABÁK - 21:18

50

Tomáš Babák se v souboji 1-v-1 snadno dostal přes střed a ze šestky překonal vyskakujícího Mitrevského pod nohama! (21:18)

49

Kiril Lazarov z nařízené sedmičky prostřelil Mrkvu nad hlavou, na tohoto severomakedonského kanonýra je tedy opravdu spoleh, co se sedmiček týče. (20:18)

49

49. Ondřej ZDRÁHALA - 20:17

49

No jo, jenže Ondřej Zdráhala to udělal famózně, obelstil obránce a vydal se na 15metrový výlet, který zakončil jubilejním 20. gólem! (20:17)

49

Taleski ale rychle snižuje, Severní Makedonie se stále nechce pustit a drží se českého týmu, co se dá. (19:17)

48

48. Pavel HORÁK - 19:16

48

Na jedné straně další skvělý zákrok Galii, který spustil rychlý přechod do útoku. Ten neomylně zakončil Pavel Horák! (19:16)

46

Goče Georgievski z pravého křídla napravil své zaváhání s přešlapem a vyběhnutého Galiu přehazuje obloučkem. (18:16)

45

45. Stanislav KAŠPÁREK - 18:15

45

Sedmý gól Kašpárka v zápase, tentokrát mu k němu pomohl zákrok gólmana Severní Makedonie, od kterého se míč odrazil do pravé tyče a dále do sítě. (18:15)

45

Dejan Manaskov nakonec pětiminutové mlčení týmu zlomil a z brejku překonal Martina Galiu. (17:15)

43

43. Stanislav KAŠPÁREK - 17:14

43

Zase Stanislav Kašpárek, tentokrát dalekonosnou střelou ze svého postu pravé spojky. Severní Makedonie už čeká na gól čtyři minuty! (17:14)

43

Tvrdou střelu z levé spojky na přetah z dílny Taleskiho vytěsňuje Martin Galia! Čeští fanoušci jsou nyní jednoznačně více slyšet, než ti makedonští. (16:14)

42

Tomáš Babák mohl vylepšit vedení, jenže ze šestky na ose hřiště jenom napálil Mitrevského v severomakedonské kase! (16:14)

41

41. Stanislav KAŠPÁREK - 16:14

41

Toho využívá Stanislav Kašpárek, proskokem z pravé spojky opět dává Čechům dvougólový polštářek! (16:14)

41

Manaskov z levého křídla trefil jenom tyčku, odražený míč pak získaly zase české barvy! (15:14)

39

Kiril Lazarov následně na druhé straně ihned snižuje na jednobrankový rozdíl a Češi to začínají mít zase stejné, jako na začátku. (15:14)

38

Kiril Lazarov ze střední spojky se štěstím prostřelil Galiu mezi nohama, Makedonci střílí teprve svůj druhý gól v poločase! (15:13)

38

Českou euforii ale brzdí faul Štěpána Zemana, po kterém půjde tento pivot na střídačku z důvodu vyloučení na dvě minuty. (15:12)

37

37. Stanislav KAŠPÁREK - 15:12

37

Stanislav Kašpárek doslova obešel vysunutého obránce na bloku, doběhl až na osm metrů a bombou do protější šibenice navyšuje české vedení už na tři branky! (15:12)

36

36. Pavel HORÁK - 14:12

36

Pavel Horák to následně hned na sílu v útoku urval a Češi vedou o dvě branky, poprvé v dnešním utkání! Tohle je na makedonský timeout... (14:12)

36

Horák při přechodu do útočné fáze zakrokoval a Severní Makedonie chtěla rychle rozehrávat, místo toho ale zachytil Kašpárek dlouhou přihrávku a Češi mají znovu míč! (13:12)

36

Martin Galia se nyní předvedl dalším zákrokem proti Stoilovovi, makedonský pivot tedy dnes nemá skutečně dobrou mušku! (13:12)

35

35. Stanislav KAŠPÁREK - 13:12

35

V polovině 35. minuty vedeme! Stanislav Kašpárek z devítky obstřelil blokujícího obránce a překonal Ristovského přesnou střelou do vinglu! (13:12)

34

34. Tomáš BABÁK - 12:12

34

Tomáš Babák využil toho, že Martin Galia dvakrát za sebou skvěle zasáhl a po levé spojce se Babák dostal k druhému gólu v zápase. Máme srovnáno! (12:12)

32

32. Stanislav KAŠPÁREK - 11:12

32

Stanislav Kašpárek se natlačil do obránce, otočil se okolo něj a v pádu ještě dokázal přesně zakončit, stahuje tak ztrátu jenom na jeden gól! (11:12)

32

Lazarov si ale poradil i tak a překonal Mrkvu podél stojné nohy. (10:12)

32

Filip Kuzmanovski vybojoval sedmičku pro Makedonce, na ní půjde do branky Tomáš Mrkva. (10:11)

31

31. Štěpán ZEMAN - 10:11

31

Souhra do pivota se Štěpánem Zemanem vyšla, ten následně klepákem o zem a o břevno umístil míč do branky. (10:11)

30

Taleski 12 sekund před koncem vyběhl z levé spojky na střed a úspěšně prostřelil Galiu pokusem do protipohybu. (9:11)

30

30. Tomáš ČÍP - 9:10

30

Tomáš Číp dosáhl na přihrávku do pravého křídla a překonal Ristovského znovu na bližší tyči! (9:10)

29

„I´m baaad guuuy...“ Song od Billie Eilish zní vídeňskou arénou a v tomto případě skutečně Lazarov „bad guy“ je. Při průniku totiž sekl Bečváře rukou na žebra, který šel k zemi a severomakedonská legenda vidí dvě minuty. (8:10)

29

Filip Kuzmanovski ze střední spojky překonal Galiu, Severní Makedonie tak nyní vede znovu o dva. (8:10)

27

Lazarov vzal poměrně bezvýchodnou situaci na sebe, snadno se na pravé spojce dostal ke střele a Galia se natahoval marně. (8:9)

27

27. Jakub HRSTKA - 8:8

27

Ten už jej proměnil suverénně, nedaleko od hlavy Ristovského, po dlouhé době tak máme srovnáno! (8:8)

27

Stoilov neuspěl z pivota proti Galiovi a Češi šli do rychlého brejku, který končí faulem na Zemana a nařízením sedmimetrového hodu, na který jde již Jakub Hrstka! (7:8)

26

Dominik Solák už nasbíral dvě minuty ve dvou případech. Tentokrát nepustil za sebe Kuzmanovského a nic jiného, než tento trest nemohl ani Solák čekat. (7:8)

26

Zajímavé momenty ale přišly hned poté. Severní Makedonie z půlky střílela přímo do prázdné branky, kam se Galia nestihl vrátit. Rozhodčí ale gól neuznávají a vrací hru zpět na středový kruh, neboť nedali pokyn k rozehrání hry! (7:8)

25

25. Ondřej ZDRÁHALA - 7:8

25

Ondřej Zdráhala to na sílu protlačil přes střední spojku a snižuje tak na rozdíl jediného gólu! (7:8)

25

Nahazovačka z křídla na Lazarova sice Severní Makedonii vyšla, jenže Lazarov přešlápl, tím pádem gól není uznán! (6:8)

24

Martin Galia se opět vytáhl proti střele Lazarova z jeho postu, odražený míč však zachytili makedonští hráči a mají právo pokračovat v útoku. (6:8)

24

Dominik Solák objal okolo krku Stoilova, který to uměl snadno prodat, čímž zajistil pro karvinského hráče přímo dvě minuty. (6:8)

22

Tvrdý zákrok na Jakuba Hrstku, který proskakoval mezi Stoilovem a Lazarovem. Právě proto budou mít Češi sedmičku k dispozici! (6:8)

21

Lazarov skvěle z pravé spojky uvolnil Stoilova, kapitán Vardaru Skopje se ze šestky nyní nemýlil a zavěsil míč do protějšího vinglu! (6:8)

19

Goče Georgievski byl v přesilovce zatlačen do těžkého úhlu na pravém křídle, zkusil proto překonat Galiu přes ruce, jenže český gólman opět výborně zasáhl! (6:7)

19

Vyloučení v týmu Česko (Jan Mojžíš). (6:7)

19

Severní Makedonie již dosáhla gólu po střele Peševskiho z pivota, sudí Wettervik se však upískl a hostům gól sebral. Ale omlouvá se a hosté budou rozehrávat devítku. (6:7)

18

18. Tomáš BABÁK - 6:7

18

Tomáš Babák v polovině 18. minuty ale střelou přes dvojblok překonává severomakedonského gólmana a snižuje na rozdíl jedné trefy. (6:7)

17

Na druhé straně proskočil přes pravou spojku Lazarov a jemným obloučkem přehodil vyběhnuvšího Galiu. Severní Makedonie vede už o dvě branky! (5:7)

17

Babák byl falešným pivotem a dostal přihrávku na šestku, kde byl zcela sám, Borko Ristovski ale dalším parádním zákrokem pořádně rozvášnil fanoušky Severní Makedonie! (5:6)

16

Stojanče Stoilov doslova zahodil v souboji Babáka a míří za to na střídačku, trest zní dvě minuty. (5:6)

15

15. Goče GEORGIEVSKI - 5:6

15

Právě z neúspěchu Babáka pramenil rychlý brejk, který zakončil Goče Georgievski gólově. Sám Georgijevski se ještě klepl při pádu do hlavy, za asistence Galii už ale míří zpět na svoji půlku. (5:6)

14

Další zákrok Martina Galii, který skutečně chytá výborně a drží naděje českého týmu vysoko! Tentokrát vychytal Lazarova a jeho střelu o zem, mířící přesně k pravé tyči! (5:5)

12

Filip Kuzmanovski se dostal na šest metrů a střílel pod Galiovy nohy, který ale opět fantasticky dokázal míč vykopnout mimo tři tyče! (5:5)

12

Štěpán Zeman si se Stoilovem pomohl tak, že jej stáhl za dres na zem, za což dostává zuberský odchovanec dvě minuty. (5:5)

11

Manaskov však rychle ze stejného postu vrací remízový stav do arény. Oba týmy tak mají po pěti. (5:5)

11

A to se také děje! Tomáš Číp dostal z pravého křídla prakticky spojkový úhel a Ristovski skutečně začátek zápasu nezachytil. A jak je u něj známo, právě on je dosti náladový gólman. (5:4)

9

9. Tomáš ČÍP - 4:4

9

Už to vypadalo, že nahrávka Babáka do křídla nedopadne, nakonec však míč na Tomáše Čípa prošel. Pravý křídelník repre pak nachytal Ristovského na bližší tyči! (4:4)

9

Tentokrát již Manaskov uspěl. Odražený míč umístil z křídla k bližší tyči, kterou mu Galia – možná unáhleně – nabídnul. (3:4)

7

Žlutá karta pro tým Severní Makedonie (Filip Kuzmanovski). (3:3)

7

Martin Galia si připsal výborný zákrok proti Manaskovovi v rychlém brejku! Manaskov dostal krásný pas od Ristovského a naběhl si na osu hřiště, Galia šel ale včas na zem a fantasticky jej vychytal! (3:3)

6

Kiril Lazarov se ani moc nepředřel, jenom vyskočil ledabyle na devítce a bez potíží zavěsil do levého vinglu. (3:3)

6

Přihrávku na Stoilova do pivota zachytil Horák a vyslal do brejkové situace Kubu Hrstku, který se nemýlil a posílá Čechy poprvé do vedení! (3:2)

5

Stanislav Kašpárek dostal míč do běhu na pravé spojce a proskočil mezi otevřenou makedonskou obranou, Ristovskému pak nedal žádnou šanci! (2:2)

4

Mario Tankoski nakonec střílel ze záklonu z deseti metrů a Martin Galia vypadal, že míč před brankovou čárou chytne, nakonec se ale tak neděje a balon končí těsně za ní! (1:2)

3

Ondřej Zdráhala jí zkušeně proměnil, Ristovskému nedal žádnou šanci. Máme tedy srovnáno! (1:1)

3

Sedmička i na druhé straně, navíc za dvě minuty! Taleski chytil pronikajícího Babáka okolo krku a Češi tak mají první sedmu k dispozici! (0:1)

2

Talevski proskakoval obranou, která ho faulovala za cenu sedmičky. Na ni se postavil Kiril Lazarov, který překonal Galiu střelou okolo stojné nohy! (0:1)

27:25

Česko: Mrkva, Galia – J. Hrstka, Bečvář, Jurka, P. Horák, Kašpárek, Babák, Číp, Vančo, Zdráhala (C), Klíma, Solák, Mubenzem, Š. Zeman, Mojžíš.

Severní Makedonie: Mitrevski, Ristovski – Manaskov, Velkovski, Stoilov, K. Lazarov (C), Taleski, N. Markoski, Kuzmanovski, Tankoski, Georgievski, Krstevski, Popovski, Peševski, Madzovski, Miševski.

Rozhodčí: Kurtagić, Wettervik (oba SWE)

Diváci: 6 642