07.01.2020, 15:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Jan Prošek

Tipsport: 1.83 4.16 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa v zápase
Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:11
Tomáš Filippi (MET) 0+0,1 střela, čas na ledě 16:26 (17:33:11)
Ak Bars Kazaň vyhrává tento zápas díky brance ve druhé a třetí třetině 2:0, o výhře domácích rozhodli Oleg Li, který zaznamenal rozhodující gól a výhru Kazaně pojistil Danis Zaripov.

59:30

Už se pravděpodobně nic nestane, domácí míří za výhrou.

58:41

Hosté hrají v šesti.

58:10

Dmitrij Judin byl sám před brankou, ale prosadit se nedokázal, jeho rána končí vedle branky.

56:40

Sergej Mozjakin se dostal do zajímavé střelecké pozice, poskakující kotouč ovšem zpracovat nedokázal.

56:17

Oleg Li (Kazaň) čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně šel střídat i on.

56:00

Čtyři minuty nás dělí od konce zápasu, Kazaň hraje velmi dobře, aktivně.

55:35

Maxim Matuškin nahodil kotouč od mantinelu na branku, ale brankář Timur Biljalov byl u tyčky připravený.

55:01

Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté mají dvoubrankové vedení a míří za výhrou v tomto mači.

53:36

Domácí celek prohrál buly v obranném pásmu, od modré čáry zakončoval jeden z beků Magnitky, ale prosadit se nedokázal. Timur Biljalov si poraidl s dorážkou.

52:16

Stěpan Sannikov při pokusu o střelu zlomil hokejku, Eric O'Dell (Magnitogorsk) se však do střelecké pozice nedostal, brejk nezakončil.

51:51

Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, kde kombinovali, ale ke střele na branku se nedostali.

50:23

Arťom Galimov měl na hokejce třetí branku svého celku, ale jeho ránu do protipohybu dokázal Vasilij Košečkin tak tak zastavit. Komerční přestávka.

49:40

Eric O'Dell se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho projektil dokázal vyrazit domácí brankář do rohu.

48:15

Jeden z hostujících hráčů se při vlastním oslabení dostal do šance, ale jeho pokus vyrazil betonem připravený brankář Timur Biljalov.

47:45

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Pivcakin – 2 min., držení).

47:25

Patrice Cormier (Kazaň) se dostal sám před branku, individuální akcí se protlačil až do zakončení, ale trefil jen beton brankáře.

46:50

Přesilovku sice hraje hostující celek, ale zatím se pořádně nemůže rozestavět v útočném pásmu. Domácí čtveřice se velmi dobře brání.

45:53

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., vysoká hůl).

45:10

Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, Justin Azevedo (Kazaň) zavezl kotouč do útoku, Mikael Wikstrand pokračoval v akci, zakončoval Kirill Petrov nepřesně.

44:40

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Andrej Nestrašil – 2 min., vysoká hůl).

41:50

Momentálně sledujeme hru čtyři na čtyři, více ze hry mají hosté, Grigorij Dronov obkroužil branku, ale jeho rána byla hodně nepovedená.

41:38

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., sekání).

41:34

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., držení).

41:00

41:00 Danis ZARIPOV - 2:0

41:00

Kazaň vstřelila branku!
Domácí hokejisté navyšují své vedení, krásnou ránou se prosazuje DANIS ZARIPOV. Gólman Vasilij Košečkin na střelu viděl, při této brance nemůže mít čisté svědomí. Asistence: Justin Azevedo.

40:01

Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, prosadil se domácí celek, ujala se nenápadná rána, kterou vyslal Oleg Li. jeho přesná trefila byla jediný v tomto zápase, a tak po čtyřiceti minutách vede Kazaň o jednu branku .

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46

Viktor Antipin musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

39:30

Před brankou Kazaně dlouhou dobu nebyl, následně vybojovali kotouč domácí.

39:00

Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině, hostující celek má kotouč za svou brankou a pokouší se o přechod do útoku.

38:51

Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, píská se zakázané uvolnění Magnitky.

37:38

Ak Bars Kazaň se usadil v útočném pásmu, 21:8, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

36:39

Mnoho šancí tento del nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry. Diváci mnoho hokejová krásy v tomto mači nevidí.

35:33

Hostující celek se další domácí akci ubránil, Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) ve snaze přejít rychle do útoku vystavil spoluhráče do ofsajdu.

34:04

Jeden z hostujících hráčů pálil od modré čáry, jeho projektil ale končí jen ve středu branky, kde byl gólman připravený.

33:04

Nikita Ljamkin se jako obránce dostal do předbrankového prostoru, ale jeho projektil postrádal přesnost.

32:36

Utkání pokračuje dál, vhazovalo se ve středním pásmu, ani jeden celek se momentálně nemůže propracovat do výraznější šance.

31:48

Souboj na druhé straně, Kirill Petrov (Kazaň) byl hodně důrazný v souboji se soupeřem. Nakonec pálil Patrice Cormier (Kazaň) a Vasilij Košečkin (Magnitogorsk) přerušuje hru. Komerční přestávka.

31:00

Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) si vybruslil přes obrácen, Mikael Wikstrand v souboji prohrál. Následná rána se však do branky nevešla.

30:24

Fanoušci Kazaně se dožadovali odpískání faulu, ale sudí nechává souboj před brankou domácích bez povšimnutí, hra pokračuje dál.

29:18

Jegor Jakovlev rozehrává od své branky, vyhozením podél mantinelu dostal kotouč sice do středního pásma, ale tam byli jeho spoluhráči obsazení. Magnitka o kotouč přišla.

27:48

Nikita Dyňak se probojoval díky úspěšnému souboji s obráncem až před branku, ale jeho zakončení bylo hodně slabé. Gólman v pohodě zasáhl.

26:04

Domácí hokejisté pokračují v mírně aktivnější hře, znovu se dostali do útočného pásma, ale prosadit se nedokázali.

24:48

Domácí celek se ve 24. minutě zápasu dostává do vedení, diváci vidí první branku v zápase. Ujala se na první pohled nenápadná střela OLEGA LI. Asistence: Matt Frattin a Michail Fisenko.

24:48

24:48 Oleg LI - 1:0

23:33

Jesse Virtanen (Kazaň) rychle rozehrává od své branky, bleskově dostal své spoluhráče do útočného pásma, Stanislav Galijev (Kazaň) pokračoval v akci.

23:03

Přesilovku hraje nyní hostující celek, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím na výraznější šanci čeká.

22:35

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Maxim Matuškin – 2 min., podrážení).

22:11

Hraje se spíše ve středním pásmu, domácí se zkoušeli dlouhým pasem dostat do útočného pásma, ale přihrávka na dlouhou vzdálenost byla nepřesná.

21:23

Styl hry zůstává stejný i ve druhé třetině, ani jeden celek se vyloženě do šancí nežene, čeká se na chybu.

20:38

Oba týmy už hrají v plném počtu.

20:01

Po první třetině platí v tomto zápase bezbrankový stav. Střelecky jsou aktivnější domácí, na střely vedou 8:4, ale v zasněžené Kazani na branku čekáme.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47

Ivan Vereščagin (Magnitogorsk) z mezikruží pálil ze vyložené střelecké pozici nad branku.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:57

Arťom Galimov (Kazaň) se dostal před branku, bekhendovou stranou hole pálil ke vzdálenější tyči, ale minul branku.

18:38

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., podrážení).

18:24

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Paršin – 2 min., vysoká hůl).

17:00

Tu udělali hosté, ale ani jeden ze dvou domácích útočníků nedokázal kotouč dostat za klečícího brankáře.

16:23

Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, nikdo se nikam nežene. Vyloženě se čeká na chybu.

15:17

Jeden z hráčů Ak Bars se dostal do střelecké pozice, jeho ránu byla snadnou prací pro brankáře Magnitky, který betonem vykopl kotouč.

14:47

Po krátké přestávce pokračuje hra dál, první třetina zatím výraznější šanci nenabídla.

14:05

Komerční přestávka.

13:41

Roman Rukavišnikov rozehrává od své branky, Nikita Ljamkin pokračoval v akci a Stěpan Sannikov nahodil do útočného pásma. Tam Kazaň přišla o puk.

13:15

Nikolaj Averin (Kazaň) se výborně dokázal vrátit do obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

11:38

Domácí se usadili v útočném pásmu, Justin Azevedo (Kazaň) pálil z ostré pozice, ale brankáře neprostřelil ránou k tyčce.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Sergej Mozjakin byl volný pro střelu, ale spoluhráči k němu přihrávku nedostali.

09:48

Hosté se nyní usadili v útočném pásmu. Nikita Pivcakin pálil od modré čáry, jeho rána byla nepřesná, neuspěl ani Jegor Jakovlev.

09:23

Magnitogorsk rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Čeká se na chybu.

09:01

Domácí brankář nyní přerušil hru, Timur Biljalov přikryl kotouč. Komerční přestávka.

07:00

Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, Danis Zaripov (Kazaň) napadal v útočném pásmu, ale ke kotouči se nedostal. Nakonec je z toho icing. Buly před brankou domácích.

06:21

Úvodní přesilovku nedokázali hokejisté Metallurgu proměnit, nevypracovali si ani výraznější příležitost.

06:15

05:43

Nikolaj Kuljomin (Magnitogorsk) to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit a vypracovat si výraznější šanci.

05:06

Hraje se spíše ve středním pásmu, hostující celek se nemůže propracovat do útočného pásma.

04:15

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., vysoká hůl).

03:00

Tři minuty hry jsou minulostí, na výraznější šanci v úvodu tohoto zápasu čekáme.

02:32

Patrice Cormier (Kazaň) se pokoušel o blafák, ale jeho úmysly odhalil brankář Vasilij Košečkin, který přerušuje hru skvělým zákrokem. Buly před jeho brankou.

01:36

Oleg Li rozehrává od své branky, ale ve středním pásmu přišel o kotouč, a tak mohou hrát hosté. Ti ale vypálit nedokázali.

00:40

Dennis Rasmussen pálil, jeho projektil kryje domácí brankář. Buly před brankářem Timurem.

00:11

Kirill Petrov byl na malou chvilku volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

00:01

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Wikstrand, Virtanen, Jarullin, Ljamkin, Rukavišnikov, Judin, N. Averin – K. Petrov, Cormier, Azevedo – Zaripov, Dyňak, A. Galimov – V. Tichonov, Galijev, Sannikov – Fisenko, Frattin, E. Galimov – O. Li.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Děmčenko) – Antipin, Pivcakin, J. Jakovlev, Vereščagin, Dronov, Matuškin, J. Birjukov – Mozjakin, A. Nestrašil, Filippi – O'Dell, Rasmussen, Potěchin – N. Kuljomin, Kozun, Loktionov – Rožkov, Několenko, Ljubimov – Paršin.

Rozhodčí: Bělon, Olenin – Zacharenko, Nivikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (Magnitogorsk)
Tomáš Filippi (Magnitogorsk)
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy už třikrát utkaly, z toho dvakrát vyhrála Kazaň. Nejprve doma 2:1, pak v Magnitogorsku také 2:1. Další domácí střetnutí už Magnitka zvládla a vyhrála 1:0 na nájezdy.
Metallurg Magnitogorsk

Magnitogorsk rovněž patří mezi těžké váhy v KHL a každoročně má jediný cíl a tím je zisk mistrovského titulu. V této sezoně je však přeci jen trochu v pozadí a prochází si přestavbou. Tu neunesl ani český trenér Josef Jandač, který byl krátce po startu sezony odvolán. Magnitogorsk se aktuálně po 45 odehraných zápasech nachází s 51 body na pátém místě Východní konference a na třetím místě Charlamovovy divize. Metalurg je ve slušné formě, o čemž svědčí čtyři výhry v řadě, naposledy 3:1 doma nad Novosibirskem. Venku už to ovšem tak slavné není, Magnitogorsk z posledních osmi zápasů před cizím publikem šest prohrál.. Naposledy ale zvítězil 2:0 na ledě Dinama Riga.
Ak Bars Kazaň

Kazaň patří každoročně mezi největší favority na zisk Gagarinova poháru a ani současná sezona není výjimkou, Kazaň se po 42 odehraných zápasech nachází s 64 body na prvním místě Východní konference a Charlamovovy divize. I Kazaň nicméně potkal mírný pokles formy. Není to tak dávno, co Kazaň prohrála čtyři z pěti utkání. Poslední dva zápasy ale už zvládla, naposledy vyhrála 4:3 v prodloužení doma nad Čeljabinskem. Doma se Kazani daří stále výborně, z posledních devatenácti utkání prohrál Ak Bars jen dvě.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Ak Bars Kazaň a Metallurg Magnitogorsk. Zápas se odehraje v Tatneft Areně v Kazani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.