HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

4:2

konec (2:0, 0:0, 2:2)

07.01.2020, 17:00 • MFH Ostrava • 32. kolo • Klára Bártková

Ve třetí třetině byly k vidění čtyři góly, dvakrát se trefili domácí a dvakrát Oceláři. Vítkovice si tak připisují 3 body do tabulky. (18:58:23)

59:43

Švehlák už chtěl jet opět na střídačku, jenže se píská zakázané uvolnění, a tak v bráně musí zůstat.

58:26

Vhazování ve středním pásmu, Švehlák se vrací do brány.

56:14

Šulák čekal s rozehrávkou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

55:43

Oceláři se teď ale drží v útočné třetině.

53:02

Vítkovice právě vstřelily branku!
Teď jsme měli možnost vidět zajímavý gól i na druhé straně. Nahození VOJTĚCHA LEDNICKÉHO totiž proletělo do brány nad Švehlákovým ramenem. Sám střelec gólu se divil, že padl gól. Bez asistence.

52:23

Třinec právě vstřelil branku!
Po velkém zmatku před bránou, kdy byl Piták skoro mimo bránu, se hosté přece jen trefují do brány. Zásluhou MARKA HAVRÁNKA už je stav utkání pouze o jeden gól. Asistence: Maxim Mastič, Adam Stránský.

52:13

Havránek si dlouho připravoval střelu, ta ale nakonec jen proletěla kolem brány.

51:48

Jenáček udržel útočné pásmo.

50:37

Hosté snižují na 3:1. MAXIM MASTIČ se dobře zorientoval a poslal puk po zemi do vítkovické brány. Asistence: Tomáš Krč.

50:28

Lednický teď velmi dobře napadal a hosté neměli žádnou šanci dostat se do útočného pásma.

50:04

Ve středním pásmu se k puku dostal Grygar.

49:09

Hosté neudrželi útočné pásmo a musí se vracet pro kotouč.

48:45

Zakázané uvolnění domácích.

48:38

Střela Ciencialy sice byla rychlá, ale proletěla pouze kolem brány.

47:34

Ani jednomu celku se teď nedaří dostat se přes střední pásmo.

45:08

Domácí se dlouho drželi v útočném pásmu a vyplatilo se. Z levé strany se nad rameno třineckého gólmana trefil JIŘÍ TVRDÝ. Asistence: Jakub Mrva.

44:54

Rychlý Bochnak vypálil z levé strany, ale trefil pouze beton třineckého gólmana.

44:36

Domácí se stále drží v útočném pásmu.

43:57

Domácí v ofsajdu.

43:53

Lednický projel do útočného pásma a přenechal puk Bernovskému, proti jeho střele musel zasahovat Švehlák.

43:06

Kylnar z mezikruží přestřelil bránu.

42:44

Hosté v ofsajdu.

42:22

Tvrdý vybojoval puk za Švehlákovou bránou.

41:00

Mastič přihrával Matějovi před bránu, ten ale na kotouč nedosáhl.

40:33

Píská se další zakázané uvolnění domácích.

40:27

40:11

Jenáčkova střela proletěla kolem brány.

40:01

Ze začátku druhé třetiny se zdálo, že jsou Oceláři všude dříve, hra se ale vyrovnala, žádný gól jsme však neviděli. Bude výsledek po třetí třetině stejný jako po první? Zvýší Vítkovice své vedení? Nebo se Třinci podaří zápas zdramatizovat? To se dozvíme již za chvíli.
Další třetina začne přibližně v 18:25.

40:00

39:39

39:01

Střely Mrvy proletěla kolem brány.

38:08

Piták schoval střelu Pastora pod lapačku.

35:40

Po střele Kunce od modré Švehlák přerušuje hru.

35:32

Střela Mrvy byla nepřesná a skončila vedle brány.

35:04

Havránek trefil prvního vítkovického hráče, který mu stál v cestě.

34:40

Hosté se sice dostali do útočneho pásma, za malou chvíli ale o puk přišli.

33:56

Za hákování je vyloučen třinecký Jenáček.

33:49

Kylnar vyhazuje kotouč za třineckou bránu.

33:41

Vítkovický Potočný vyloučen za vysokou hůl.

33:17

Dobša trefil tyč.

33:03

Švehlák neměl žádný problém s Bochnakovou střelou, k puku se dostávají hosté.

32:19

Střelu Matěje zastavil Piták ramenem.

31:50

Kylnar nahodil kotouč za Švehlákovu bránu.

31:06

Havránek trefil tyč.

30:59

Gól Stránského není uznán, protože byl hostující hráč v brankovišti.

30:53

Piták byl dobře připravený a vyrazil střelu Miklera.

30:23

Na vhazování po pravé ruce Švehláka úspěšnější hosté.

29:54

Matěj dostal přihrávku mezi kruhy, ale puk mu ujel.

29:28

Geidlovu střelu zastavil Piták betony.

27:17

27:05

Geidl jel sám na bránu, ale trefil se pouze do vítkovického gólmana.

26:43

Kuncova střela byla zblokovaná.

26:36

Bernovský trefil Švehlákovo rameno, poté chtěl vypálit Lednický, puk mu ale od hole odskočil.

25:36

Potočný udržel útočné pásmo, následně se k puku dostal Mrva, ten se dostal až před bránu, kde ale zakončil jen do betonů a nepovedla se mu ani dorážka.

25:17

Třinecký Krč vyloučen za vysokou hůl.

24:52

Domácí neudrželi útočné pásmo.

24:17

Havránek zastavil Věntusovu střelu od modré.

23:32

22:41

Vaculovu střelu od modré schoval Piták do lapačky, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

22:30

Stránský se snažil několikrát dorážet do brány, ale Piták byl dobře připravený a puk do brány nepustil.

21:58

21:32

Domácí Krejsa vyloučen za sekání.

21:13

Krč dostal přihrávku od Mastiče a vystřelil, trefil ale pouze Pitákův beton.

20:19

Piták vyrazil Havránkovu střelu ramenem.

20:01

V první třetině jsme viděli šance na obou stranách, více jich ale měly asi Vítkovice, které vedou 2:0, v desáté minutě se trefil Tvrdý a ve dvanácté minutě Lednický. Určitě ještě uvidíme dvě zajímavé třetiny.
Další třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:31

Tvrdého pokus vrazil Švehlák vedle sebe.

18:40

Havránkovu střelu vyrazil Piták betonem.

18:13

Smolka nahodil kotouč na bránu ze středního pásma, Švehlák raději zasáhl a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

17:38

17:24

Potočného střela byla sražena vedle brány.

16:57

V oslabení se dostal ke střele Krč, puk ale poslal přímo do lapačky Pitáka.

15:38

Za držení je vyloučen hostující Mikulec.

15:38

Vojtovič si objel třinecké hráče a dostal se až k bráně, kde byl ale nedovoleně zastaven a zakončil pouze do betonů.

14:44

Grygarova střela od modré byla nepřesná, i tak jsou ale u puku hosté.

14:06

Krč z levého kruhu přestřelil bránu.

13:41

Domácí se museli vrátit z útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

12:59

12:01

Smolkovo nahození zastavil Havránek.

11:11

VOJTĚCH LEDNICKÝ dostal přihrávku k modré čáře a jel úplně sám na bránu. Po přesunu mezi kruhy vypálil a Švehláka prostřelil. Asistence: Šimon Bílý.

09:45

Švehlák předvedl během chvíle několik zákroků, nicméně na střelu JIŘÍHO TVRDÉHO z mezikruží nestačil. Asistence: Wiktor Bochnak, Dominik Piták.

09:26

Lednický na nic nečekal a vypálil, Švehlák opět schoval puk do lapačky.

08:51

Bernovského tvrdou střelu schoval Švehlák do lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

07:51

07:43

06:51

Po špatné třinecké rozehrávce se k puku dostal Mrva, který vypálil. Hostující Mikulec si ale do střely obětavě lehl, a proto Švehlák nemusel zasahovat.

05:41

Pastorovu přihrávku před bránu zastavila vítkovická obrana.

05:40

05:18

04:19

Velký zmatek byl teď před třineckou bránou, kde se snažilo mnoho vítkovických hráčů dorážet do brány, ani jednomu se to však nepovedlo.

03:11

Krč přihrál Pastorovi těsně před bránu, druhý jmenovaný ale bránu přestřelil.

02:46

Potočný se rychle přemístil do útočného pásma a z levé strany vypálil, Švehlák ale střelu viděl a schoval ji.

02:14

Grygar rozehrál nepřesně a k puku se v útočném pásmu dostal Zapletal.

01:17

Bílého střelu Třinec zblokoval.

01:03

Bernovský trefil pouze boční síť brány.

00:25

Kylnarova přihrávka před Švehlákovu branku se zastavila u brusle třineckého hráče.

00:03

Jako první se k puku dostávají hosté.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Bernovský, Lednický, Krejsa, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švančara) – Mikulec, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák (C) – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (A), Mastič, Plandor, Matěj (A), Dobša

Rozhodčí: Z. Kubičík – J. Gebauer, V. Rožánek.
HC Oceláři Třinec
Nejlepší hráč:
Marek Havránek – 25 zápasů – 27 bodů (11+16)
Nejlepší obránce:
Šimon Jenáček – 29 zápasů – 24 bodů (7+17)
HC Vítkovice Ridera
Jakub Mrva – 29 zápasů – 30 bodů (18+12)
Marcel Kunc – 27 zápasů – 21 bodů (5+16)
Dominik Věntus – 29 zápasů – 42 trestných minut
Gólmani:
Dominik Piták – 13 zápasů – úspěšnost: 90,83%
Ondřej Dolíška – 16 zápasů – úspěšnost: 90,11%
Darek Bartošák – 1 zápas – úspěšnost: 94,74%
32. kolo v turnaji O Pohár DHL nám nabídne derby mezi Vítkovicemi a Třincem. V letošní sezóně se tyto dva celky potkají podruhé. První zápas na třineckém ledě vyhrály Vítkovice 2:6. Jak dopadne druhý vzájemný zápas v sezóně? To se dozvíme již zítra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 10. Tvrdý (Bochnak, Piták), 12. Lednický (Bílý), 46. Tvrdý (Mrva), 54. Lednický – 51. Mastič (Krč), 53. Havránek (Mastič, Stránský)

Rozhodčí: Z. Kubičík – J. Gebauer, V. Rožánek